Wódka, browar, a może wino??

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Który alkohol preferujesz?

Wódka
73
31%
Wino
9
4%
Browar
153
65%
 
Liczba głosów: 235

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt wrz 17, 2010 1:47 pm

Piotrek pisze:
uzupełniłem swoją kolekcję pitych niepasteryzowanych, podchodzi tylko Ciechan i to tylko mocny, nawet Ciechan normalny jakiś taki nie specjalny. Być może że to jest tak samo jak wśród mięs z dziczyzną, trzeba lubić, lub znać kogoś kto umie przyrządzić.

co do porównania z flagami, to piwo niepasteryzowane się różni tylko brakiem pasteryzacji, a nie innym przepisem produkcji. Pasteryzacja to tylko proces dbający o wydłużenie przydatności produktu do spożycia, polegający na długotrwałym podgrzewaniu produktu( w przeciwieństwie do procesu UHT)


W tym wątku już chyba pisaliśmy o tym, ale polecam przygodę z niepasteryzowanym piwem zacząć od piwa Żywe browaru Amber.

Wiem na czym polega "tylko" pasteryzacja, wiem tez po co się ją robi. Nie dam sobie jednak wmówić, że nie ma wpływu na smak piwa. I ostatni ważny szczegół - większość "masowych" piw pasteryzowanych nie ma w swoim składzie chmielu.

ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 17, 2010 2:38 pm

metal pisze:
Piotrek pisze:
uzupełniłem swoją kolekcję pitych niepasteryzowanych, podchodzi tylko Ciechan i to tylko mocny, nawet Ciechan normalny jakiś taki nie specjalny. Być może że to jest tak samo jak wśród mięs z dziczyzną, trzeba lubić, lub znać kogoś kto umie przyrządzić.

co do porównania z flagami, to piwo niepasteryzowane się różni tylko brakiem pasteryzacji, a nie innym przepisem produkcji. Pasteryzacja to tylko proces dbający o wydłużenie przydatności produktu do spożycia, polegający na długotrwałym podgrzewaniu produktu( w przeciwieństwie do procesu UHT)


W tym wątku już chyba pisaliśmy o tym, ale polecam przygodę z niepasteryzowanym piwem zacząć od piwa Żywe browaru Amber.

Wiem na czym polega "tylko" pasteryzacja, wiem tez po co się ją robi. Nie dam sobie jednak wmówić, że nie ma wpływu na smak piwa. I ostatni ważny szczegół - większość "masowych" piw pasteryzowanych nie ma w swoim składzie chmielu.



Żywe też było spożywane, kiedyś Koźlak i jeszcze pewnie parę innych z małych browarów - osobiście nie przypadły mi do gustu, z piw masowych porównywałem kiedyś Bosmana i lepszy był ten pasteryzowany. Swego czasu browar Grybów robił smaczne mocne pifko- jakieś 6-8 lat temu, potem tam chyba Fratera robili, nie wiem czy coś tam jeszcze działają.
Co do chmielu to chyba wszystkie "masowe" pasteryzowane i niepasteryzowane piwa są na "pigułach" robione. Nie wiem czy jest to prawdą ale, podobno produkcja piwa od złożenia składników do zalania w butelkę trwa 24 godziny, to sobie można wyobrazić co pijemy

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » pt wrz 17, 2010 4:03 pm

Największy hit ostatnich miesięcy:
Obrazek

Awatar użytkownika
xyz84
Posty: 67
Rejestracja: pt sie 20, 2010 12:02 am
Lokalizacja: Warszawa-Łagiewniki

Postautor: xyz84 » pt wrz 17, 2010 4:39 pm

Osobiście preferuję Wiśniówkę Lubelską ale i Cytrynówce nie można odmówić niewątpliwych walorów.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt wrz 17, 2010 8:41 pm


Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 17, 2010 9:25 pm

BuA SPW pisze:Największy hit ostatnich miesięcy:


Większym hitem jest obecnie czysty Krupnik

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 03, 2010 8:11 pm

Ostatni raz w życiu kupiłem piwo w butelce i podejrzewam że innych napojów w szkle też prędko nie kupie.
Po otwarciu Tary Pils stwierdziłem że szyjka od środka jest ubita a na dnie pływa sobie kawałek szkła wielkości paznokcia!
Przefiltrowałem piwo do kufla profesjonalnym filtrem (dobrze mieć brata zakochanego w produkcji wszelkich alkoholi :D )
I stwierdziłem jeszcze kilka mniejszych kawałków których w piwie nie szło wypatrzyć podejrzewam że kilka już trawie po upiłem ze 3 konkretne łyki zanim się zorientowałem
Tak że od dziś tylko puszki w sumie nie wiem co mnie podkusiło do zdrady puszek z których piłem zawsze - widać mam karę za brak wierności aluminium

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn paź 04, 2010 10:59 am

Nie można było nie skosztować

http://rakow.nazwa.pl/start/index.php?o ... &Itemid=56

I jestem w lekkim szoku spodziewałem się przeciętnego piwa które nadrabia głównie swoją nazwą a tu okazało się że to jeden z najlepszych browarów w Polsce

Piwko rewelacja - gęsta piana długo utrzymująca się w kuflu, smakiem zbliżone do piw słowacko/czeskich mocny wyrazisty smak, lekka goryczka, naprawdę szkoda że ten browar dostępny jest tylko w Częstochowie
Np. taki Lech którego piłem w pociągu w drodze powrotnej przy tym wysiada

W Częstochowie udało mi się też kupić Karpackie (zielone) w puszcze 0,33 za 1,60 oby było też dostępne u nas bo ta pojemność jest rewelacyjna.

MUSTAFA PL
Posty: 577
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:12 pm
Lokalizacja: N-H thk

Postautor: MUSTAFA PL » pn paź 04, 2010 12:32 pm

xyz84 pisze:Osobiście preferuję Wiśniówkę Lubelską ale i Cytrynówce nie można odmówić niewątpliwych walorów.


Ja dla mnie najlepsza jest malinówka hehe .
A ja polecam spróbować BARMAńSKA 21% za 0,5L w cenie zaledwie 8zł można już ja dostać w wielu sklepach czy hipermarketach . Dobra dawka procentowa w dobrej cenie i dobrej ilości . :wink:
Obrazek Hutnik DYWIZJONU 303 !
thk

JOK_NH
Posty: 4614
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn paź 04, 2010 12:50 pm

Podasz jakies miejsca? Chetnie bym sprawdził.

Awatar użytkownika
Daro1950
Posty: 285
Rejestracja: czw sie 07, 2008 5:16 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: Daro1950 » pn paź 04, 2010 3:32 pm

JOK_NH pisze:Podasz jakies miejsca? Chetnie bym sprawdził.


Promilek na Zgody

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » pn paź 04, 2010 5:26 pm

Panowie gdzie w Hucie dostanę piwa z browaru Amber ??

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » pn paź 04, 2010 8:37 pm

Daro1950 pisze:
JOK_NH pisze:Podasz jakies miejsca? Chetnie bym sprawdził.


Promilek na Zgody

a w krk?
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole

Obrazek

pavel
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 26, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Teatralne

Postautor: pavel » pn paź 04, 2010 9:22 pm

Piotrek pisze:
BuA SPW pisze:Największy hit ostatnich miesięcy:


Większym hitem jest obecnie czysty Krupnik

16,99 za 0,5l na promo w Martenie na Kolorowym :)

MUSTAFA PL
Posty: 577
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:12 pm
Lokalizacja: N-H thk

Postautor: MUSTAFA PL » pn paź 04, 2010 9:37 pm

Napewno Barmańska jest dostepna :

-Seko 24h D-303
-ARO 24h D-303
-Lewiatan D-303
-Carrefour Czyżyny

Ogólnie poznałem ten trunek dzięki Seko na D-303 :)

P.S. Jak gdzieś jeszcze zobacze to napisze :)
Obrazek Hutnik DYWIZJONU 303 !

thk