Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » sob paź 30, 2010 8:47 pm

Masz jakieś źródło z wypowiedzią o obietnicy budowy stadionu? Nie bronie Majchrowskiego tylko nie kojarzę takiej wypowiedzi. Może było to powiązane z Euro którego nie ma w Krakowie i wtedy sytuacja się zmienia.

http://krakow.[usuwamy]/krakow/1,35800,5365153.html

Jakby nie było maszty mamy zgodnie z projektem, pozostały tylko trybuny :lol: Pisanie o remoncie stadionu to takie gadanie o niczym. Przerobili nam stadion na normy ekstraklasowe i nic więcej się "zmodernizować" nie da z takimi trybunami (nachylenie, odległość od boiska) bo po prostu tańsze by było zbudowanie od nowa. A to oczywiście odpada bo kto będzie budował stadion 4 ligowcowi skoro Garbarnia idzie na awans :lol: Tak myśląc przyszłościowo to wydaje mi się że za 15 lat nasz stadion nie będzie spełniał norm nawet zaplecza ekstraklasy więc jakbyśmy wchodzili to by nam musieli coś zbudować :lol:

Kogo byśmy nie wybrali przez co najmniej najbliższe dwie kadencje to stadionu nie ruszy bo i po co. Radny jest potrzebny żeby pozyskać jak największą kasę na juniorów żebyśmy mieli bardzo mocne zaplecze bo szkoda marnować takie tereny jakie są na Suchych Stawach.

Lekko obiegliśmy o tematu więc chyba lepiej zakończyć temat stadion-wybory bo to science fiction. Skoro kandydat Hutnika startuje z takiej a nie innej listy to znaczy że jest to największa szansa na pomoc HKSowi i jedyne zastrzeżenie jakie można mieć to czy taka osoba powinna być formalnie związana z NH2010. Innych wątpliwości tu nie dostrzegam.

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » sob paź 30, 2010 11:55 pm

napisałeś ze
KonradHKS pisze:Kogo byśmy nie wybrali przez co najmniej najbliższe dwie kadencje to stadionu nie ruszy bo i po co.


a wcześniej lucerno

lucero pisze:>zarzad powininen zadać pytania (jak napisałem w innym temacie)
kandydatom na prezydenta Krakowa co w razie zwycięstwa zamierzają zrobić w naszej sprawie.

Powaznie piszesz, czy tylko sobie jaja robisz?

Co zamierzaja zrobic? Obiecuja metro, to mysle ze dla nas spokojnei stadionik klasy Pasow tylko na 25 tys (tak na wszelki wypadek, jak wejdziemy do Ligi Mistrzow)

Otoz zadawanie takich pytan mozna sobie podarowac- odpowiadam, najchetniej by to miejsce zaorano, wiec nawet jak cos odpowiedza to w myslach maja proste- spierdalajcie.


więc jeśli nikt nic dla nas nie załatwi to dlaczego mam (jako kibic Hutnika) głosowac akurat na Majchrowskiego??
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz paź 31, 2010 12:07 am

KonradHKS pisze:Masz jakieś źródło z wypowiedzią o obietnicy budowy stadionu? Nie bronie Majchrowskiego tylko nie kojarzę takiej wypowiedzi. Może było to powiązane z Euro którego nie ma w Krakowie i wtedy sytuacja się zmienia.

http://krakow.[usuwamy]/krakow/1,35800,5365153.html


przecież z wklejonego przez Ciebie artykułu wynika, że przebudowa naszego stadionu ruszy niezależnie od tego czy w Krakowie odbędą sie mecze ME.
:roll:

"W przyszłym roku rusza przebudowa trybun na Hutniku. Jeśli Euro 2012 zagości w Krakowie, obiekt na Suchych Stawach będzie drugim stadionem treningowym. "


"Czy modernizacja Hutnika jest realna przy mocno zaawansowanych pracach na Wiśle i ruszającej z początkiem roku inwestycji na Cracovii? - Modernizacje tych stadionów będą prowadzone niezależnie od tego, czy Kraków będzie gospodarzem Euro, czy nie. Zostały zatwierdzone, zanim przyznano organizację mistrzostw Europy Polsce i Ukrainie - podkreśla Janik"
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz paź 31, 2010 12:21 am

to stadion jest przebudowany i zmodernizowany

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz paź 31, 2010 1:23 am

Piotrek pisze:to stadion jest przebudowany i zmodernizowany


8)
a ziemia jest płaska
dobranoc
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » ndz paź 31, 2010 9:58 am

Chyba nie sądzisz że ktoś zaorałby Hutnika. Może jakby miał gwarancje dożywotniej władzy to by coś tam wybudował ale ja uznałem to za mocną ironię określającą że wszyscy mają Hutnika w dupie bo nie jesteśmy żadnym elektoratem. Nikt Ci na Majchrowskiego nie każe głosować. Musiałbym się zagłębić w relacje między radą miasta a prezydentem żeby zobaczyć jak mogą sobie krzyżować plany. W sprawie stadionu oczywiście nikt nic nie zrobi ale tak jak pisałem chodzi to o wywalczenie kasy na multum innych mniejszych spraw i jeśli kandydat Hutnika startuje z danej listy to zapewne z tego powodu że można tam najwięcej ugrać i prezydent miasta związany z tą listą będzie najbardziej przychylny.

A co do mojego linka to nie widzę tam wypowiedzi Majchrowskiego. Niby mówi tam jego pełnomocnik ale mi chodziło o słowa samego Majchrowskiego "zbudujemy Hutnikowi nowy stadion" bo jakby nie było zmodernizowany został. Tutaj nie da się nic więcej zmodernizować. Można tylko wyburzyć i postawić nowy obiekt.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 31, 2010 7:44 pm

Podejdźcie może do tego tak

To kto wygra wybory w Krakowie nie ma żadnego znaczenia dla miasta bo i tak będzie tak jak jest albo gorzej, więc z punktu widzenia mieszkańca powinno nam to być obojętne.

Natomiast to czy Hutnik będzie miał jakiekolwiek poparcie w Radzie Miast czy Magistracie może oznaczać być lub nie być

Więc nie ma co się unosić honorem że nie zagłosuje na Majchrowskiego bo coś tam... tylko zagłosować i koniec.

Mi też nie podoba się jego prezydentura, topienie pieniędzy w ryneczek i stadion Wisły - ale trudno, dobro Hutnika jest dla mnie ważniejsze niż dobro miasta

Tak że głosuję na KWW Jacak Majchrowskiego i na pana prof. Majchrowskiego jako prezydenta

Awatar użytkownika
KoKoNH
Posty: 859
Rejestracja: śr sie 30, 2006 7:24 pm
Lokalizacja: Szkolne

Postautor: KoKoNH » pn lis 08, 2010 1:00 pm

Dzisiaj na PC ulotki z autopromocją rozdawał Tomasz Urynowicz z PO. Zauważyłem, że wielu ludzi było zainteresowanych ulotkami. Nie wie ktoś czy Paweł także zamierza rozreklamować swoją kandydaturę?

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » pn lis 08, 2010 1:24 pm

Mnie nurtuje jeszcze jedna kwestia i za bardzo nie wiem jak do tego podejść...
Kto przyznał obiekty stowarzyszeniu "u Siemachy" ?
Jaki wpływ na to miał Majcher i jego ekipa ?
Podobno decyzja o tym kto dostanie obiekty zapadła jakiś czas przed wyznaczonym terminem - Nasza oferta nie miała szans...
Dlaczego dzisiaj w ogóle czytam o czymś takim ?

Jest taki ktoś. Kto? Wyobraźcie sobie człowieka znikąd. Ktoś inny z kolei wpadł na pomysł, żeby tego pierwszego kogoś zrobić szefem nowowybudowanej instytucji sportowej w Nowej Hucie. I tak też się stało. Z początku ciuchutki jak myszka, z lekka pewnie przestraszony obrotem sprawy, wszak był małym trybikiem coraz większej machiny kościelnej, która zgarniała coraz większe połacie i kawałki miejskiego tortu do obrotu w przestrzeni miejskiej, przestrzeni przeznaczonej dla dzieciaków i młodzieży. Przy okazji okazało się, że stare częściowo zmodernizowane obiekty starego zasłużonego sąsiada mają coraz większe kłopoty. Obiekty starego zasłużonego sąsiada wróciły do “macierzy” - po raz kolejny. Nie było według włodarzy co z nimi zrobić. Trafiły zatem do kościelnego stowarzyszenia. Okazało się ono dobre na każdą bolączkę, każdym kawałkiem tortu zaopiekuje się najlepiej, wykorzysta go a jakże… I tak ten pierwszy ktoś, z początku cichy i nieśmiały, otrzymał całość sportowej okolicy wybudowanej na terenach dawnych stawów przyklasztornych. Bo tak to już jest w Krakowie, że w jednym miejscu na dawnych przyklasztornych stawach budowano targ, a gdzie indziej obiekty sportowe. Pełnia władzy, przynajmniej przekonanie, iż takową się posiada jest niebezpieczne.

Niebezpieczne i zgubne, ale czy to ostatnie potwierdzi się, okaże się w przyszłości. To, że jest to niebezpieczne widzimy już teraz. Stary zasłużony klub prawie wyleciał ze swoich starych, częściowo zmodernizowanych obiektów. Zakazy, nakazy, opłaty, straszenie ochroną podczas próby treningów. A ostatnio ten pierwszy ktoś zauroczony pełnią władzy i wsparciem księdza dyrektora czy tam prezesa zaszalał. Pawilon piłkarski zamierza przebudować, wynająć np. dla firm związanych z nauką jazdy, stworzyć tam miejsce do pracy dla swojej rozrastającej się administracji, zamierza zlikwidować wszelką pamięć o starym zasłużonym klubie i nawet, to już Himalaje zgubnej wyobraźni, zamierza ogłosić konkurs na nową nazwę dla… stadionu. Szaleniec, wariat, pewny siebie menedżer, mający poparcie bezpośrednio od wszystkich świętych? To się okaże. Mam nadzieję, że znajdzie się taki ktoś - mocniejszy od tego do niedawna nieśmiałego zarządzającego, który powstrzyma te szalone klimaty. Jeśli tego nie uczyni, będzie najnormalniejsza w świecie katastrofa. Przede wszystkim dla życia starego zasłużonego klubu.

żródło: http://1949.pl/?p=2614

Chciałbym wiedzieć czy głos na Pawła a co za tym idzie na ekipę Majchra daje Nam jakąkolwiek szansę na uratowanie Naszych obiektów przed zrobieniem tam śmietnika ?
Ja wiem że Mrówa na pewno na to nie pozwoli, ale czy ekipa z którą startuje w wyborach jest podobnego zdania ?
Po wczorajszej gali w Ludowym i komentarzach nasuwa mi się jedno: Nowy Hutnik to Majcher, ludzie od SSA to PO...
Hutnicza społeczność została politycznie podzielona ?
Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości...
Obrazek

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 08, 2010 1:52 pm

Chyba do tego tematu bardziej pasuje.

1949.pl pisze: A dzisiaj obiekty Hutnika oddano w ręce kościelnego stowarzyszenia “U Siemachy”. I od czego organizacja kościelna zaczęła swoje “rządy” na Hutniku? Od zamalowania herbu Hutnika na obiekcie przy boisku wielofunkcyjnym Hutnika - pierwszym w Nowej Hucie i próbie wprowadzenia do pawilonu piłkarskiego nauki karate czy nauki prawa jazdy. Patologia? To mało.


Rozumiem że chodzi o ten herb Hutnika z piłką (?) bo ostatnio tam byłem trochę temu. Jeśli tak to faktycznie im się grubo popierdoliło. Wnioskuje z tego że jeśli będą mieli ochotę to mogą sobie zamalować kasy Hutnika na czerwono. W takim wypadku to kandydat Hutnika musi obowiązkowo obracać się w polityce.

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » pn lis 08, 2010 4:29 pm

BINGONH pisze:Ja w każdym razie mam zamiar kandydować, do czego Ciebie OŻÓG też namawiam


czy słowo stało się ciałem?
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lis 08, 2010 5:24 pm

birkut pisze:
BINGONH pisze:Ja w każdym razie mam zamiar kandydować, do czego Ciebie OŻÓG też namawiam


czy słowo stało się ciałem?


Do rady miasta miałem możliwość kandydowania z list UPR-u ale odpuściłem sobie bo nawet 1 i tak nie ma szans na wejście.
Co do dzielnic to nie wiem bo wybory są dopiero 9 stycznia

Rozumiem Birkut że moje posty w temacie polityka przekonały Cię do oddanie na mnie głosu :D

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » pn lis 08, 2010 6:30 pm

nawet nie wiem z jakiego okręgu ew startujesz i ugrupowania.
lokalna polityka to co innego
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan

http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lis 08, 2010 8:19 pm

birkut pisze:nawet nie wiem z jakiego okręgu ew startujesz i ugrupowania.
lokalna polityka to co innego


Do stycznia trochę czasu zobaczę

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 09, 2010 6:40 pm

...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...