POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn mar 03, 2014 9:57 pm

viki pisze:
ksh72 pisze:a w tvn sytuacje komentują sovieccy agenci wpływu
Dukaczewski - oficer wywiadu wojskowego PRL i III RP, pracownik zarządu II Sztabu Generalnego WP oraz w WSI.


Co nie zmienia faktu, że przynajmniej w TVN24 komentarz Dukaczewskiego był bardzo konkretny i rzeczowy. Gdyby przecztać jego słowa w gazecie - bez przedstawienia kto je wypowiedział - to trudno byłoby coś zarzucić lub się nie zgodzić.

Precz z komuną!


to co mówi nie zmienia faktu ze na zawsze pozostanie czerwoną kur.ą i w razie czego tacy jak on będą V-kolumną

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn mar 03, 2014 11:24 pm

Obłomow pisze:Od razu wiedziałem, że masz na myśli Najwyższy Czas. NCzas i J. Korwin-Mikke zawsze w przypadku kolejnych agresji Rosji - w Czeczenii, w Gruzji, teraz na Ukrainie - staje po stronie Rosji i Putina, a przeciw interesom Polski i krajów zachodnich. Mam swoją teorię na ten temat.


Nie staje po stronie Rosji to raz. A dwa że obrona Czeczeni, Gruzji czy Ukrainy nie leże w Polskim interesie.

https://www.youtube.com/watch?v=JjHTWMhBM9E#t=244

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt mar 04, 2014 6:40 pm

Obłomow pisze:Od razu wiedziałem, że masz na myśli Najwyższy Czas. NCzas i J. Korwin-Mikke zawsze w przypadku kolejnych agresji Rosji - w Czeczenii, w Gruzji, teraz na Ukrainie - staje po stronie Rosji i Putina, a przeciw interesom Polski i krajów zachodnich. Mam swoją teorię na ten temat.


Nie wiem jak twoja, ale moja teoria na ten temat jest zupełnie prozaiczna. Dla Korwina-Mikke nie tyle system sprawowania władzy w Rosji, co raczej władza silnej ręki, której uosobieniem jest Władimir Putin, jest dla niego przykładem i tym do czego dążył w swoich zamiarach politycznych. W państwach reżimowych nie zawsze bywało tak ,że władze dostawało się z nadania, często trzeba było ją sobie przez całe życie wywalczyć (Putin=KGB). Korwinowi -Mikke zabrakło do tego instrumentów, jak i samego wigoru. Nie odnalazł się zupełnie w realiach demokratycznych, pozostając w cieniu polityki do której tak na dobrą sprawę nigdy nie wszedł. Ciągoty przywódcze pozostały jedynie w sferze marzeń i publicystycznej paplaninie. Popieranie przez niego działań Rosji w każdym przypadku jest niczym innym jak tylko podbudowywaniem swojego niskiego ego.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Dark
Posty: 238
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:13 pm
Lokalizacja: Skawina

Postautor: Dark » wt mar 04, 2014 10:51 pm

BINGONH pisze: Nie staje po stronie Rosji to raz. A dwa że obrona Ukrainy nie leże w Polskim interesie.


Dlaczego ? Im Sowiety dalej tym lepiej dla nas.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr mar 05, 2014 12:18 am

Istnienie państwa Ukraińskiego jest dla nas korzystne na zasadzie buforu od Rosji. I tu się zgodzę że lepiej aby takie państwo było.

Natomiast w obecnej sytuacji sprawa jest bardzo zawiła.

Większe interesy handlowe mamy z Rosją niż z Ukrainą, to raz.
Dwa to sprawa władzy na Ukrainie, sami obalili legalną demokratycznie wybraną władzę, to niech sami ustanawiają sobie nową, nic nam do tego. Nie mamy prawa się mieszać, jeździć na Majdan i udzielać jakiegoś poparcia tym czy tamtym.

Sprawa Krymu, to sprawa między Ukrainą a Rosją. A patrząc na sam Krym zarówno historycznie jak i narodowościowo to trudno nazywać to terytorium ziemiami Ukraińskimi.
Gdyby ONZ zorganizowało tam referendum czy wolicie być w Ukrainie czy w Rosji i wygrała by Rosja to co?

A robienie z Putina chorego umysłowo szaleńca, chcącego zająć pół europy jest śmieszne.

Jakie podstawy prawne miało USA by napadać na Irak? Ponad 100 tys ofiar wśród cywili. Jakie miało napadając Afganistan?
Zachód zawsze morduj w ramach "niesienia demokracji" Rosjanie zawsze mordują jako dzicz i swołocz napadająca na bogu ducha winnych ludzi.


Na tej całej ruchawce ukraińsko-rosyjskiej, wygrać nic nie możemy a stracić sporo. Nie potrzebie psując (i tak nie najlepsze) relacje z Rosją.

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » śr mar 05, 2014 12:22 am

Dark pisze:
BINGONH pisze: Nie staje po stronie Rosji to raz. A dwa że obrona Ukrainy nie leże w Polskim interesie.


Dlaczego ? Im Sowiety dalej tym lepiej dla nas.


Jasna sprawa. Każdy woli mieć sąsiada banderowca niż sowieta. Problem w stylu - wolisz kulkę w potylice czy oskórowanie.

1979
Posty: 1909
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » śr mar 05, 2014 1:56 am

BarteKSH pisze:
Dark pisze:
BINGONH pisze: Nie staje po stronie Rosji to raz. A dwa że obrona Ukrainy nie leże w Polskim interesie.


Dlaczego ? Im Sowiety dalej tym lepiej dla nas.


Jasna sprawa. Każdy woli mieć sąsiada banderowca niż sowieta. Problem w stylu - wolisz kulkę w potylice czy oskórowanie.


Odleglosc kilkuset kilometrow przy panstwie z takim uzbrojeniem i taka armia jak Rosja nie ma praktycznie zadnego znaczenia,moze tylko tyle ,ze jeden dzien dluzej bedziemy na mapie Europy.
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr mar 05, 2014 10:23 am

Zakładając że na Ukrainie rządzą ludzie a nie banderowska swołocz to zawsze lepszy jest ten bufor. Z punktu widzenia geopolityki.

Inna sprawa że Ukraina w obecnym kształcie to taki wypadek przy pracy.
Nikt w ZSRR tworząc Ukrainśką SRR nie myślał, że to będzie kiedyś niepodległe państwo!. Tym bardziej jak sobie Stalin z Aliantami po wojnie rysował granice na mapie. Przecież w dużej mierze ich terytorium składa się z ziemi rdzennie polskich (z niewielką obecnie ilością polaków) ziem rosyjskich (gdzie większość ludzi, nawet jak się nie uważa, to mówi po rosyjsku) i Krymu który też ukraiński nie jest.

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » śr mar 05, 2014 12:02 pm

Czekawa opinia- Ukrainy wychodzi niema, ukraincow tez, my albo polacy, albo rosjani, albo z Krymu......

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr mar 05, 2014 12:46 pm

Pasja, tak z ciekawości: jakie jest Twoje zdanie o ekipie która doszła do władzy po zamachu stanu: Jaceniukiem i innymi związanymi z partią Tymoszenko? Czy o to walczyliście aby to oni byli u władzy?

Czy jest jakaś partia na Ukrainie, która nie jest ani proniemiecka jak Tymoszenko/Batkiwszczyna oraz UDAR ani antypolska jak Swoboda/Prawy Sektor?

Pytam bo z niezależnych mediów w Polsce można się dowiedzieć, że Tymoszenko i związani z nią ludzie kradli znacznie więcej niż ci od Janukowycza. Z kolei Kliczko jeździ ciągle do Niemiec i chyba do niedawna nie miał nawet obywatelstwa ukraińskiego. A z kolei Swoboda jak wiadomo blokuje na ziemi lwowskiej nawet remonty polskich cmentarzy i wszystko co związane z Polską.

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » śr mar 05, 2014 1:08 pm

"Czy o to walczyliście aby to oni byli u władzy?"

Nie o to, ale innyh poky niema i dla mnie glownie zeby ktos, aby nie janukowicz i jego doniecka-rosyjsko-sowiecka mafia.

"proniemiecka jak Tymoszenko/Batkiwszczyna"
Nie wiem o co chodzi. Nam caly czas idzie rosyjska propaganda ze oppozycja co teraz kieruje krajem jest skierowany na peniadzy od Niemcow/USA. Dla obywatelow to jak chleb, zyja tym. Duzo kto ze wschodu Ukrainy wierzy ze na Majdanie amerykanci rozdawali $$$.....

"antypolska jak Swoboda/Prawy Sektor"
Znow dziwny wplyw propagandy. Nigdy za caly czas rewolucji nigdzie nie slyszalem nic zlego o polakah. Do tego Swoboda i Prawyj Sektow nie maja prawa mowic za wszyscyh ukraincow, za wszyscyh kto walczyl na majdanie.
Banderowcy, upa, antypolska..znow i znow propaganda, my caly czas 24 godziny na dobu czujem od ruskiej kurwy taki rzeczy - tutaj wszyscy banderowcy oni bija ruskih. Widze ze w Polsce z tym tak samo jest tylko ze wzgledu na antypolska. Dziwna rzecz.....
My, jako kibice i patrioci, probujemy narazie walczyc z okupacja kremla a nie za jakis mificzni zemli Przemyslia i t.d.

Propaganda - straszna rzecz.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » śr mar 05, 2014 2:29 pm

Pasha, nie powinieneś się dziwić, że tak piszą ludzie. Jedna strona (zachód, ue) ogólnie wygląda na popierającą zdarzenia z Majdanu, u nas w Polsce TV też, a z drugiej strony bardzo często słychać teksty o właśnie "antypolskich" ruchach. Największy kocioł jest w internecie. Już widziałem teksty wychwalające Putina, że rodziny sobie robią zdjęcia z nimi itp itd... Jest taki natłok informacji, każdy mówi co innego, że nie idzie się w tym ogarnąć... Ja już momentami sam nie wiem, co, kto, gdzie i jak...

Dodam że bardzo dziwnie to wygląda gdy nagle cały rząd nasz popiera Ukraine i coś pozytywnego, biorąc pod uwagę jakie rzeczy popierają na codzień :)

Ale, myślę że dla mnie najbliższa będzie wersja Twoja, bo jest autentyczna. "Ufam swojemu" czy jak to nazwać :)

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » śr mar 05, 2014 4:13 pm

Jeśli Swoboda i Prawy Sektor uważają się za spadkobierców/ kontynuatorów OUN- UPA to w oczach wielu Polaków są to partie/ugrupowania antypolskie nawet jeśli nie głoszą dzisiaj poglądów antypolskich.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » śr mar 05, 2014 5:19 pm

BINGONH pisze:Większe interesy handlowe mamy z Rosją niż z Ukrainą, to raz.
Jakie konkretnie ??
BINGONH pisze:Nie mamy prawa się mieszać, jeździć na Majdan i udzielać jakiegoś poparcia tym czy tamtym.
Nie prawda. Jestemy wolnymi ludzmi,ktorzy moga sobie jezdzic gdzie chca (oczywiscie jak ich tam zechca) i wyrazac swoje zdanie.

BINGONH pisze:Jakie podstawy prawne miało USA by napadać na Irak? Ponad 100 tys ofiar wśród cywili. Jakie miało napadając Afganistan?

Wypowiedzenie wojny...
A swoja droga jak to oszacowales ze zginelo 100k cywilow ?? Jak rozumiem z rak tych straszliwych amerykanow, tak ?

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr mar 05, 2014 6:11 pm

derexnh pisze:
BINGONH pisze:Nie mamy prawa się mieszać, jeździć na Majdan i udzielać jakiegoś poparcia tym czy tamtym.
Nie prawda. Jestemy wolnymi ludzmi,ktorzy moga sobie jezdzic gdzie chca (oczywiscie jak ich tam zechca) i wyrazac swoje zdanie.


Wygląda mi na to że Bingo jesteś w szachu :wink: