POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » czw gru 17, 2015 9:08 pm

Obrazek

:roll: :lol:
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » czw gru 17, 2015 9:20 pm


Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » czw gru 17, 2015 9:53 pm

Transparent (ten powyżej) głupi, ale przemówienie prezydenta świetne:

„Bo w sercach ludzi, Polaków, uczciwych, dumnych, zawsze są i będą, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ale za tę III RP po 1989 roku, która nie umiała skazać sprawców tej zbrodni, wstyd, zwyczajnie wstyd dzisiaj. Chyba nam wszystkim, jak tutaj stoimy”.
Wstyd „za tę III RP, w której komunistycznych bandytów nazywano, bo byli tacy, ludźmi honoru”. "Wstyd za tę III RP, która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku. Wstyd, zwyczajnie wstyd”.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3923
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw gru 17, 2015 11:20 pm

SIMON NH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:
SIMON NH pisze:wcześniej piszesz zdecydowana większość ale 37% to mniej niż połowa.

Cienko z tą Twoją matematyką. Od kiedy większość musi być >= 50% ?

Mama Jasia poszła na zakupy. Przyniosła do domu 2 banany, 3 jabłka i 4 mandarynki. Jakie owoce stanowiły większość? A co z tymi, których nie kupiła? Nic o nich nie wiemy.

Co do Bingo... Niepoważny człowiek. Proponuję zignorować.


cienko nie cienko
ale z intrerpretacją Twoją to wyższa szkoła rozumowiania

większość względna , większość bezwzględna ot co Ci przeszkadza
piszesz o względnej
ja o bezwględnej - do ogółu

Może się mylę, ale wydaje mi się, że to, o czym piszesz to raczej terminologia prawna, tudzież z wiedzy o społeczeństwie - jeżeli już chcemy opierać się na przedmiotach szkolnych.

Co do zdjęcia. Był już Andrzejek, była Joasia... Co za problem dorobić gębę?
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt gru 18, 2015 7:50 am

I jestem spokojny .
Budżet jest ogarnięty - trzyma się w ryzach. Wszystko jest policzone

http://wpolityce.pl/polityka/275452-paw ... -policzone

http://vod.tvp.pl/22821316/17122015-2230
--------------------------------------------------------------
http://www.rp.pl/Rzad-PiS/151219341-Lud ... wiadu.html
Dziś o godz. 1.30 urzędnicy szefa MON Antoniego Macierewicza weszli do siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie. Chcieli zająć pomieszczenia Centrum.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt gru 18, 2015 11:08 am

Już myślałem, że nic mnie zdziwi. Akcja (nocna, a jakże!) ludzi min. Antoniego Macierewicza naprawdę mnie zaskoczyła. PiS robi wszystko, absolutnie wszystko, żeby kadencja tego Sejmu została skrócona.
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt gru 18, 2015 11:32 am

viki pisze: żeby kadencja tego Sejmu została skrócona.


poprzez masowe protesty i uliczne starcia...

Wałęsa (którego trudno cenić za cokolwiek) powiedział kiedyś na strajku w stoczni. "Ci co nas dziś popierają będą w nas rzucać kamieniami" (cytuję z pamięci). Wczoraj powiedział, że rządy pis-u skończą się wojną domową - oby tym razem był złym prorokiem...

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt gru 18, 2015 12:07 pm

viki pisze:Już myślałem, że nic mnie zdziwi. Akcja (nocna, a jakże!) ludzi min. Antoniego Macierewicza naprawdę mnie zaskoczyła. PiS robi wszystko, absolutnie wszystko, żeby kadencja tego Sejmu została skrócona.


Wyłącz TVN. Włącz myślenie.

http://niezalezna.pl/74060-zobacz-zaslugi-plk-duszy-fsb-czula-sie-w-warszawie-jak-u-siebie-w-domu-ujawnia-gazeta-polska

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt gru 18, 2015 1:14 pm

HKS1978

Człowieku, zamiast rzucać w każdej trudniejszej sytuacji "gotowca" pasującego na każdą okazję (typu "Wyłącz TVN. Włącz myślenie.") proponuję Ci autorefleksje na temat medialnej manipulacji, jaką stosują wszystkie media. Podkreślam: wszystkie. Jaką masz pewność, ze to o czym pisze niezależna.pl nie jest manipulacją? Albo przynajmniej, że opis zdarzeń nie jest przerysowany? Masz obiektywne informacje?

Ja nie wiem, gdzie jest prawda. Możliwe, że ten kontrwywiad trzeba było rozgonić w piz*u! Intuicyjnie nawet mam takie przekonanie. Natomiast oceniam sposób w jaki sposób PiS załatwia tak wrażliwe sprawy. Takie sprawy załatwia się po cichu. W białych rękawiczkach. A PiS jak zwykle, po bandzie, na pełnej k*rwie. Inaczej nie potrafi.
Ps. Tymczasem - ciszej jedziesz, dalej będziesz.
ezswaz aN Hutnik

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » pt gru 18, 2015 1:36 pm

viki pisze:HKS1978

Człowieku, zamiast rzucać w każdej trudniejszej sytuacji "gotowca" pasującego na każdą okazję (typu "Wyłącz TVN. Włącz myślenie.") proponuję Ci autorefleksje na temat medialnej manipulacji, jaką stosują wszystkie media. Podkreślam: wszystkie. Jaką masz pewność, ze to o czym pisze niezależna.pl nie jest manipulacją? Albo przynajmniej, że opis zdarzeń nie jest przerysowany? Masz obiektywne informacje?

Ja nie wiem, gdzie jest prawda. Możliwe, że ten kontrwywiad trzeba było rozgonić w piz*u! Intuicyjnie nawet mam takie przekonanie. Natomiast oceniam sposób w jaki sposób PiS załatwia tak wrażliwe sprawy. Takie sprawy załatwia się po cichu. W białych rękawiczkach. A PiS jak zwykle, po bandzie, na pełnej k*rwie. Inaczej nie potrafi.
Ps. Tymczasem - ciszej jedziesz, dalej będziesz.


od pewnego czasu "zaprenumerowalem" sobie na FB media prawicowe. Mainstream wychodzi z internetu bedac nawet offline :P wiec mam ubaw patrzac sie z boku jak jedni gloryfikuja osoby za dzialanie, podczas gdy drudzy wieszaja na nich psy dokladnie za to samo. I tak w kółko. To pieknie pokazuje jak punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Jak tu zachowac zdrowy umiar w tej sytuacji? Dobrze, ze roboty mi nie brakuje, to nie musze myslec o pierdołach :)
nh2010.pl

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt gru 18, 2015 1:58 pm

9:27 Siemoniak: Chyba w historii NATO nie zdarzyło się coś takiego, żeby kraj członkowski zaatakował placówkę NATO. (http://www.tvn24.pl)

11:51 Budka: To kolejny przykład tego, jak niszczy się polską reputację na arenie międzynarodowej (http://www.tvn24.pl)

13:22 NATO: To sprawa dla władz Polski, tego rodzaju centra współpracują z Sojuszem, ale nie są organami NATO (http://www.tvn24.pl)

13:23 Kownacki: Służby powinny działać o każdej godzinie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to pokazuje sprawność służb. Zostały przejęte pomieszczenia, nie chcieliśmy robić żadnej sensacji ­(niezalezna.pl)

tvn24.pl już zmienił czołówkę, teraz Putin jest ważniejszy, nocna akcja po kompromitacji PO i "obrońców demokracji" zeszła na 2 plan.

Tymczasem na Okęciu:
http://niezalezna.pl/74062-koniec-z-ochrona-konsalnetu-na-okeciu-kontrolerzy-wniesli-bron-na-lotnisko

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt gru 18, 2015 2:51 pm

Bez wątpienia przejmowanie pomieszczeń w nocy koresponduje ze stwierdzeniem "nie chcieliśmy robić żadnej sensacji" :lol:

Albo tutaj komuś brakuje wyobraźni, albo jest tak głupi, albo ma w tym jakiś cel. HKS1978 wytłumacz mi proszę, bo jak widzę jesteś bardzo dobrze poinformowany i wyciągasz zawsze właściwe wnioski, która wersja jest prawdziwa?
ezswaz aN Hutnik

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt gru 18, 2015 2:54 pm

viki pisze:Bez wątpienia przejmowanie pomieszczeń w nocy koresponduje ze stwierdzeniem "nie chcieliśmy robić żadnej sensacji" :lol:

Albo tutaj komuś brakuje wyobraźni, albo jest tak głupi, albo ma w tym jakiś cel. HKS1978 wytłumacz mi proszę, bo jak widzę jesteś bardzo dobrze poinformowany i wyciągasz zawsze właściwe wnioski, która wersja jest prawdziwa?


Łatwiej przejąć pomieszczenia jak są puste, do tego mniejszy ruch na drogach. W dzień taki Rzepa jeden z drugim od razu zadzwonił by po "tefałeen" i temat wałkowaliby przez cały dzień. A tak? Przede wszystkim jednalk łatwo wypuścić naiwnych POlityków, "dziennikarzy" i lemingów którzy póxniej bez sprawdzenia faktów stwierdzą kurwa "nocny zamach"! :lol: Także wersja z celem jest prawdziwa

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt gru 18, 2015 3:10 pm

Dzięki za wyjaśnienie.

Czyli chodziło o medialną prowokację? O to, żeby TuskVN24 zawył z oburzenia, a później podkulił ogon, bo tak naprawdę nic wielkiego się nie stało?

Ps. Przejmowanie pustych pomieszczeń jest bez wątpienia łatwiejsze, przy założeniu, że ci którzy je zajmują mają ich zamiar bronić. Taki wariant, zabarykadowania, wchodził w grę?
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt gru 18, 2015 7:03 pm

Fantastycznie podsumowanie ostatnich wydarzeń w Polsce.
Oczywiście tylko dla tych, którym socjalizm i propaganda gazety polskiej nie zaślepiły jeszcze oczu...

"Jarosław Kaczyński, łamie, owszem, prawo (a właściwie to lewo). Jest jednak w absolutnej zgodzie z zasadami d***kracji. D***kracja” to ustrój, w którym rządzi (tfu!) większość. A d***kracja parlamentarna to ustrój, w którym rządzą ci, co mają większość w Sejmie. PiS ma za sobą większość w Senacie, w Sejmie i Prezydenta – no, to może robić co chce. Czym innym jest państwo prawa. W republice wykonuje się prawo – niezależnie od tego, co sobie o tym myśli większość. Oczywiście taką normokrację można wprowadzić tylko wtedy, gdy w kraju rządzi prawo. Bo prawo trzeba wykonać – a jeśli większość się sprzeciwi, to czasem trzeba nawet strzelać. Otóż strzelać do ludzi można, jeśli się ma rację. Strzelanie do ludzi w obronie lewa – jest niedopuszczalne. (...) Gdy w maju 1926 roku śp. Józef Piłsudski zrobił był zamach stanu, śp. Leopold Staff, słynny poeta, skomentował to słowami: „Zgraja bandytów napadła na szpital wariatów”. Obecnie zgraja oszołomów napadła na melinę złodziejską... Gdyby tych ludzi z PO/PSL/SLD sprawnie, choć wbrew lewu, powsadzali do więzień, to ludzie by to przełknęli. A tak – ci durni PiSmeni wykopyrtną się, i tyle..."