Temat o wszystkim

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt sie 11, 2017 8:48 pm

enhaman pisze:Czê¶æ Slazakow.Mala,choæ halasliwa.
Wspierana zapewne niemiecka kasa,zeby doprowadzic do autonomi slaska.A kaszubi maj± odrebny swój jezyk,od polskiego inny i zadnej autonomi nie chc±.Tymczasem slanzaki nie maj± czegos takiego jak j sl±ski bo takie cos nie istnieje i chc± takiej autonomi.To pewien patradoks.Ostatnio niejakie Mariehamn z który gra³ CWKS naleza³o do Finlandi,ale najdziwniejsze by³o to ze mieszkancy pos³ugiwali sie j. szwedzkim i nazwa tego finskiego miasteczka tez by³a szwedzka.

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob sie 26, 2017 12:02 am

stazyja69 pisze:Wczoraj dokończyłem Czerwone Wierchy .
KIRY - PRZYSŁOP MIĘTUSI - KRZESANICA - Schronisko na HALI ORNAK - KIRY
Na Chudej Przełączce proponuję zdecydowanie dłuższą trasę , nie skracać.
Polecam :wink:
ps. parking przy Dolinie Kościeliskiej od 10 pln/ dzień.


Dzisiaj udało mi się zaliczyć Tatry od Słowackiej strony.
Parking za Łysa Polaną (SK) 5euro lub 20pln.
Autobus do Stary Smokoviec 2,2euro (1h)
Kolejka do Tatranska Polanka 1euro(10min)
VIELICKA DOLINA do POLSKI GRZEBIEŃ2200mnpm (4h)-MAŁA WYSOKA2429mnpm (2h tam i z powrotem) zaleciało Tolkienem :wink:
TO JEST OBOWIĄZKOWE .
I powrót do ŁYSA POLANA (4h). Najnudniejszy kawałek , ale ......

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt sie 29, 2017 11:04 am

Na problemy z zamachami w europiejeszcze wiecej przybyszy unia europ proponuje europie i to jak to ma byc rozwiazanie problemow z zamachami to rece opadaj± :roll: dodatkowo w Niemczech chca wprowadzic obowiazkowa nauke j. arabskiego w szko³ach.Kolejny przyk³ad idiotycznej ideologi pod przykrywka tolerancji i praw mniejszosci.Rzady bogatych krajów UE nie widza w tym zadnego problemu,tyle ze to nie oni musza zyc na ulicy z fanatykami islamskimi,ale rdzenna miejscowa ludnosc.Wychodza na mównice libera³y zach gospodarek i piernicza do kamerki,ze nic takiego sie nie dzieje,a na ulicach wojsko uzbrojone i jeszcze ledwo daje rade opanowac tych arabow.Politycy tych krajów nie rozumiej± CZEMU w europie odradzaj± sie nastroje nacjonalistyczne,bo s± oderwani od realnych problemow ulicy i grube zarobki zaslepiaj± ich zdrowe myslenie o bezpieczenstwie wlasnego kraju i wlasnych obywateli.Wydaje sie ze kwestia czasu jest kiedy po kolejnych zamachach dojdzie do woelkich marszów w tych krajach,tyle ze to juz bedzie za pozno.Ciekawe kto pogna tych politykow i kiedy do tego dojdzie obstawiam ze bez pomocy obywateli tamtych krajow to ci co obecnie urzeduja w³adze to nie bed± skorzy powywalac tych dziadow arabskich.Liberalne rzady i lewicowe w europie obawiaja sie rz±dów nacjonalistów w ich krajach i gadaj± na nich ze to populisci,a niekiedy ze mowia ze jak oni przejm± kiedys w³adze,to grozi europie faszyzm.Tego typu przerzucanie sie slowkami ostrymi budzi emocje u obywateli tamtych spoleczenstw,gdyz obywatele wci±z maja w pamieci co zdarzylo sie gdy rzadzil Hitler,Musolini,Tito i temu podobni kilkadziesi±t lat temu.Tyle ze ile mozna forowac naplyw tylu tysiecy imigrantow arabsko-murzynskich,a konca tego nie widac.

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn wrz 18, 2017 2:39 pm


gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pn wrz 18, 2017 4:06 pm

stazyja69 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=uC0gGvbm07A&feature=youtu.be
Jestem w szoku,ze tak w Polsce moze byæ to jestem zdziwiony.A najdziwniejsze jest to,ze na bloku napis Cwks,czyli je¶li to Warszawa to oznacza ze teren nalezacy do kibiców Legii.

KSH74NH
Posty: 4418
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » wt wrz 19, 2017 9:03 pm


gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt wrz 19, 2017 9:27 pm

Zastanawiam sie czy Lewandowski bedzie w stanie odej¶c z Bayernu i czy City wywali ponad 100mln euro,ale to jeszcze moze byæ malo,gdyz Bayern nawet wtedy moze go nie pu¶ciæ.Gdyby doszlo do transferu Roberta,by³by to najdrozszy transfera w histori polskiego gracza.Niewiem kto aktualnie dzierzy ten rekord z polskich graczy :roll:

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob wrz 23, 2017 9:53 am

W zasadzie można to podciągnąć pod politykę , ale ... :wink:
Albo utworzyć nowy temat np. masło czy ośmiorniczki ☺
http://natemat.pl/218253,i-stalo-sie-ta ... z-z-maslem

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob wrz 23, 2017 5:08 pm

Król Sobieski trzykrotnie zastukał buławą, po czym przemówił tubalnym głosem.
- Mości panowie! - rzecze król. - Kara Mustafa i jego armia już u bram cywilizowanej Europy. Musim temu najazdowi przeciwdziałać. Omówmy strategiję! Widzę, iże z pierwszym pomysłem już zgłasza się rycerz Ryszard z Bankowa, herbu Sześciokról. Mówże, dzielny rycerzu! Cóż za propozycyję zgłosić raczysz?
Ryszard wstał od dębowego stołu, gęsty wąs poprawił, odstawił srebrny kielich, sprawdził czy bierze go kamera TVN, po czym rzecze:
- Zgłaszam wniosek formalny o przerwę!
- Weź, bo jak cię piznę... - wziął zamach Sobieski, i niechybnie durny łeb by mu roztrzaskał, ale w ostatniej chwili gniew jego srogi ukoił stalowy uścisk hetmana Antoniego.
- Mości królu, pozwól, że ja z propozycyją wyjadę. A mowa moja krótką będzie. DO SZTURMU, mości panowie szlachto, DO SZTURMU!
Na te słowa część zebranych gwałtownie powstała od stołu i wznosząc ku niebu wypełnione kielichy, wiwatować poczęła.
- Hurrrraaaa! Wojska rywala odeprzem! Do szabel, mości panowie!
Jednak druga część zebranych była przeciwnego zdania.
- ZDRADA!
- Hańba, mości panowie, hańba! - zakrzyknął Stefan z Wariatkowa, po czym wyjął pióro i donos do Uniji pisać począł, z prośbą o interwencyję zbrojną i rozbiór.
- De-mo-kracyja! Kon-sty-tucyja! - zawołał w uniesieniu Mateusz z Alimentowa, dmąc co sił w trąbę, ale po chwili przypomniał sobie, że mu się okoliczności i wieki popieprzyć raczyły.
Ruch Kukiza wstrzymał się od głosu.
Sobieski ze zdziwieniem spojrzał po zebranych.
- Cóż widzę...! Brak zgody w narodzie! Zły znak to niechybnie! A co wam się nie podoba, mości panowie, w strategiji ataku na wojska nieprzyjaciela? - zapytał.
Wtem ze swojej ławy powstał rycerz Grzegorz z Chetyna, który wyjął spod zbroi kawał zapisanej obustronnie owczej skóry, rzucił królowi pod nos i zapytał wyniośle:
- A cooo, dzisiejszej ,,Wyborczej" się nie czytało?
Oszołomiony król podniósł gazetę, patrzy, no i faktycznie, stoi jak byk, artykuł: ,,Wzrost nastrojów nacjonalistycznych w narodzie". A tam o fali brunatnego faszyzmu, ksenofobii i rasizmu wśród szlachty.
,,No durna ta Wyborcza jak zwykle, ale tłumy przeciw mnie podburza, a narazić się suwerenowi mi nie w smak" - dumał Sobieski, po czym wydmuchał nos w ,,Wyborczą" i zapytał:
- Co więc proponujesz, mości Grzegorzu z Chetyna?
- Daj mi negocjować z Mustafą, a rozwiążę ci ja ten problem bez przelewu krwi!
Sobieski, choć nieufnie, przystał na propozycyję lidera ugrupowania ,,Platforma Szlachecka". Tym razem nastroje na sali obróciły się. Rycerze z ugrupowania ,,Prawo i Szlachta" skandowali ,,Zdrada! HAŃBA!", partyjni kolesie Grzegorza wiwatowali, jakaś nawiedzona femina krzyczeć poczęła ,,dość dyktatury kobiet", a Ruch Kukiza wstrzymał się od głosu. Król jednak podjął już decyzję i kazał bić w dzwony na znak, że posłańca wysyła.
- Królu, ale my nie mamy tu żadnego dzwonu - zauważył przytomnie browarnik Jakubiak. ,,No fakt" - pomyślał Jan Trzeci, po czym sięgnął po buławę i tak nią grzmotnął w sagan Lecha z Esbecji, że echo poszło dużo większe niźli gdyby dzwon zabrzmiał.

Rozpoczęło się nerwowe wyczekiwanie na efekty negocjacyj. Szlachta zabijała czas na różne sposoby - jedni trenowali blokowanie mównicy, inni oglądali ,,Wiadomości" w TVP, a jakiś kretyn wysmarował sobie twarz końskim nawozem i rasistów wśród szlachty tropić począł.
Wreszcie pojawił się rycerz Grzegorz. Zabrzmiały fanfary. Sobieski zamachnął się buławą, ale Wałęsa tym razem zrobił unik.
- No i jak rozmowy poszły? Mówże! - zawołał król.
- Zwycięstwo! - zakrzyknął rycerz, a szlachta wiwatować poczęła.
- Czyliż wróg ustąpił i najazdu zaniechał bezwarunkowo, wystraszon potęgą Rzeczpospolitej? : )) - zapytał uradowany Sobieski.
Grzegorz energicznie pokiwał przecząco głową.
- Hmm... Czyliż wróg jakieś warunki postawił i szuka kompromisu?
Rycerz Grzegorz znowu tylko zaprzeczył ruchem głowy.
- No więc cóż ty żeś za warunki wynegocyjował, gałganie...?!
- Spokojnie, królu, sprawa rozwiązana! PRZYJĄĆ UNIJNE KWOTY UCHODŹCÓW ZGODZIŁEM SIĘ, i socjal im wypłacać!!!

(I morał z tego taki wynika:
nie czytaj, Polaku, gazety Michnika.)
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob wrz 23, 2017 10:47 pm

Jutro wybory w Niemczech,a wiêc kto wygra,Merkel z CDU,Schulz z SPD,a moze kto¶ z parti alternatywy.Najdziwniejsze jest to,iz Niemcy nie posiadaj± ciszy wyborczej i mimo ze wybory sa jutro,to dzi¶ ok³adaj± sie nawzajem wszyscy w Niemczech podpinajac sie pod szyldy prtyjna.

Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » ndz wrz 24, 2017 12:00 pm

CDU i Merkel wygra, to pewne według wszystkich wyników badań i ekspertów. Rządzić więc będzie na pewno, pytanie tylko z kim w koalicji?
Drugie miejsce pewnie zajmie SPD - dotychczasowy koalicjant.
No i największa niewiadoma wyborów - ile procent dostanie nowa partia w n niemieckiej scenie politycznej - AfD? AfD jasno występuje przeciwko imigrantom i islamowi, to coś w stylu francuskiego Frontu Narodowego czy polskiego Kukiz 15/partii Korwin-Mikkego. Po raz pierwszy od 1945 roku w Bundestagu może zasiąść partia o mocno prawicowym i narodowym charakterze.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » ndz wrz 24, 2017 1:07 pm

Ob³omow pisze:CDU i Merkel wygra, to pewne wed³ug wszystkich wyników badañ i ekspertów. Rz±dziæ wiêc bêdzie na pewno, pytanie tylko z kim w koalicji?
Drugie miejsce pewnie zajmie SPD - dotychczasowy koalicjant.
No i najwiêksza niewiadoma wyborów - ile procent dostanie nowa partia w n niemieckiej scenie politycznej - AfD? AfD jasno wystêpuje przeciwko imigrantom i islamowi, to co¶ w stylu francuskiego Frontu Narodowego czy polskiego Kukiz 15/partii Korwin-Mikkego. Po raz pierwszy od 1945 roku w Bundestagu mo¿e zasi±¶æ partia o mocno prawicowym i narodowym charakterze.
W³asnie pytanie z kim w koalicje wejdzie CDU bo to jest istotne.Odno¶nie Kukiza uwazam ze gdy bardziej zacz±l cos obiecyuwac spoleczenstwu polskiemu,to móg³by miec nie te 10pr. jak teraz,ale 20pr. poparcia,ale Kukiz nie umie wykorzystac sie niekoñæzacego sie konfliktu PIS kontra PO/Nowoczesna.Natomiast je¶li chodzi o te AFD no to niemieckie tendencje prawicowe nie s± zbyt duze w tym spo³eczenstwie które jest uspione i siedzi na dobrej kasie.Z chwil± co rusz masowych zamachów w tym kraju,to jakby odradzac zaczyna³y sie ruchy nacjonalistyczne,ale lewacko-liberalne media steruj±ce ca³ym czas tym narodem wskazuj± temu spo³eczenstwo swoj± narracje.Trudno przyrównywac dobrobyt niemiecki do jednak wci±¶z jeszcze biedoty polskiej,media polskie ca³y czas uprawiaj± propagande sukcesu czy to za ekipy PO-PSL,czy teraz PIS jak to fantastycznie zyje sie w Polsce i ze nie ma sensu,zeby polacy wyjezdzali zagranice,no bo zarobki wg nich rosn± i bezrobocie niskie.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1892
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob wrz 30, 2017 12:09 am

To nie moje są słowa, ale mógłbym się pod nimi podpisać. I nie jestem też fanem państwa policyjnego, bo nie oto w tym chodzi..Sam byłem świadkiem jak gliniarze gości w afery wmontowali..Ale jak będziemy dalej ustępować to za chwilę nam kolorowi na głowę nasrają a jak się oburzysz to Cię policja za rasizm będzie ścigać. Na tym świecie jest w tej chwili rasizm, ale w stosunku do białych jak ktoś tego nie czuję to jest albo niemądry albo bez wartości, bo nawet małpiatka swojego młodego nie poświęci żeby małpa innej rasy mogła sobie swobodnie poruchać, będzie gryźć i drapać!!!
Może zacznę od tego, że - nie jestem rasistą. Jeśli ktoś jest porządnym, normalnym, uczciwym człowiekiem, nie ma dla mnie znaczenia, czy jest biały, czarny, żółty czy fioletowy. Ani czy jest Niemcem, Rosjaninem, Żydem czy Australijczykiem.
Jest przecież niemiecki polityk, który przed bolszewicką komisją w europarlamencie bronił Polski tak merytorycznie i z takim zapałem, że patrzyłem na niego z zazdrością. Szanuję niektórych ciemnoskórych sportowców i muzyków (tylko broń Boże nie raperów...), a niektórzy ludzie mający żydowskie korzenie to więksi polscy patrioci niż nie jeden Polak z dziada pradziada.
Ale to, co się obecnie dzieje w USA, gdzie podjudzane przez lewicę środowiska osób ciemnoskórych bezczeszczą amerykański hymn i rozpętują burzę domagając się poszanowania swoich praw, co ma na celu zdyskredytowanie Trumpa w oczach amerykańskiego (i światowego) społeczeństwa - to zjawisko bardzo, bardzo niebezpieczne, i prowadzące do niewyobrażalnych wręcz patologii.
Najbardziej jaskrawym przypadkiem jest tu oczywiście proces O.J. Simpsona, jednego z najpopularniejszych amerykańskich sportowców i celebrytów, w Polsce znanego szerszej publiczności między innymi z komedii z cyklu ,,Naga broń", gdzie grał u boku Leslie Nielsena. Ojciec Simpsona występował w Stanach jako drag queen (czyli przebierał się w damskie fatałaszki) i ujawnił się jako homoseksualista. Zmarł na AIDS w 1986.
Żeby nie przedłużać tej historii - Simpson, gdy nie patrzyły kamery, był porywczym, brutalnym, władczym gnojem, który znęcał się nad swoją drugą żoną (dla której zostawił tę pierwszą). Kiedy wreszcie nie wytrzymała domowego terroru i złożyła pozew o rozwód, wpadł w furię. Już po rozwodzie, w 1994, podjechał pod dom byłej żony, gdzie rozmawiała z kelnerem, Ronem Goldmanem. Zaszlachtował ich oboje. Zdjęcia z miejsca zbrodni są przerażające - ,,ukochana" Simpsona dosłownie pływała we krwi, a w krtani miała gigantyczną dziurę. Jak wykazała sekcja zwłok, jej głowa ledwie trzymała się reszty ciała.
W związku z wcześniejszymi donosami od sąsiadów, o tym, że Simpson znęcał się nad żoną, podejrzenie od razu padło na niego. Był poszukiwany, wyparował na kilka dni. Nagle, 5 dni po morderstwie, amerykańska telewizja przerwała transmisję z finałowych meczów NBA i miliony Amerykanów przez prawie godzinę oglądały pościg policji za uciekającym Simpsonem.
W trakcie pościgu, w rozmowie z negocjatorem próbującym skłonić go, by zatrzymał samochód i wyrzucił broń przez okno, Simpson mówił: ,,Powiedz wszystkim, że przepraszam. Nie wyrzucę broni, ale nie zrobię nikomu krzywdy, ona jest dla mnie, pozwólcie mi tylko dojechać do domu. Nikomu nie stanie się krzywda, jedynym, który na to zasługuje jestem ja."
W dodatku, jakby tego wszystkiego było komuś mało, znaleziono mnóstwo dowodów jego zbrodni. Najprostsza sprawa na świecie. Krótki proces, i do ciupy albo na krzesło, nie?
No właśnie nie.
Simpson, gdy zdolny negocjator odwiódł go od samobójstwa, wynajął sobie najdroższych adwokatów w Ameryce, prawdziwe gwiazdy świata prawników. Dream Team. A co będzie oszczędzał.
I ci adwokaci, na czele z innym czarnoskórym, Johnniem Cochrane'em, trzymali się linii, że... dowody przeciwko Simpsonowi zostały sfałszowane, a on sam został wrobiony z powodów... rasistowskich.
Czyli: wszystko wskazuje na mnie, są przeciwko mnie dowody, złapali mnie za rękę, więc mówię, że to nie moja ręka i rasistowska policja próbuje mnie wrobić. Uwierzylibyście w taką bajkę?
A przysięgli uwierzyli...
Simpson wyszedł na wolność i dostał prawa do opieki nad dziećmi, ku rozpaczy rodziców zamordowanej kobiety, a Szatan otwierał szampana, widząc jak łatwo może zrobić ludziom siano z mózgu. Wprawdzie dwa lata później Simpson w osobnym procesie został jednak uznany winnym tego podwójnego morderstwa, ale jedyne co przez to stracił, to pieniądze. Wolności nikt mu za tę zbrodnię nie zabrał.
Po wszystkim jeszcze bezczelnie wydał książkę (prawdopodobnie całość lub większość stworzył profesjonalny pisarz, ale Simpson zgodził się za opłatą figurować jako autor) ,,Co by było, gdybym to zrobił", w którym opisane są szczegóły zbrodni.
Simpson jednak nie umiał na długo pohamować swoich zbrodniczych instynktów i za napad z rozbojem został potem skazany na 33 lata więzienia, z możliwością ubiegania się o wolność po dziewięciu. Wychodzi w najbliższy wtorek. Zgadliście - po dziewięciu latach.
Inny przykład to pochodzący z Jamajki Delroy Grant, który w Londynie przez 17 lat napadał, okradał, gwałcił i molestował staruszki i... starców. Ogólnie uzbierało się ponad 100 przestępstw. W trakcie gwałtu lub molestowania dbał o to, żeby jak najbardziej upokorzyć ofiarę - tak, by wstydziła się zeznawać na policji. Jedną z jego ofiar był Polak, który w trakcie wojny uciekł z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Polsce i przedostał się do Anglii, gdzie pracował nad złamaniem szyfru ,,Enigmy". Grant zmusił starca do poniżających czynności seksualnych.
Kiedy wreszcie go złapali i udowodnili mu, że ślady jego DNA znaleziono w domach ofiar, najpierw powiedział, że... jego syn ma podobne DNA. I że to jego powinni aresztować. Kiedy wyśmiano jego teorię, wymyślił drugą, jeszcze mocniejszą. Że... jego była żona kolekcjonowała przez lata jego spermę. A potem umówiła się z jakimś gościem, że będzie włamywał się starcom do domów, gwałcił ich i... podrzucał im nasienie Granta. Żeby go - biednego, pokrzywdzonego - wrobić. Poważnie, taką linię obrony wybrał pan Grant.
Oczywiście został skazany i odbywa teraz karę dożywocia, ale wiecie, co jest w tej historii najbardziej przerażające?
Dwóch przysięgłych uwierzyło w jego wersję. Tak, w tę o tajemniczym podrzucaczu spermy pana Granta. W latach 1992-2009.
Oto co można ludziom z mózgu zrobić.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob wrz 30, 2017 8:21 am

Merkel wygrywa niemieckie wybory i ma problem,bo nie wie z kim i¶c pod rêke.Ciekawe czy po utworzeniu wyborów wygna te sterty tysiecy tych dziadygów arabskich i czarnych co na tratwach przep³yneli morze srodziemne i za pieni±dze i lewe papiery dostali sie do Niemiec.W Polsce natomiast jak zwykle o by PIS nie zrobi³,to zaraz PO i Nowoczesna maj± pokarm zeby i¶c masowo w konflikt z PISem.Inne polskie partie bez programu nie oferuj± nic spo³eczenstwu,a mog³y by wiele ugrac na tym niekoncz±cym sie i ja³owym sporze PIS kontra PO/Nowoczesna.Wiele wskazuje,ze od nowego roku w Polsce bedzie zakaz handlu w co druga niedziele :roll:

Marcin
Posty: 189
Rejestracja: sob sie 28, 2004 9:24 am

Postautor: Marcin » sob wrz 30, 2017 4:26 pm