Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lip 12, 2021 2:55 pm

Nie wiem ile lat - tak dałem dla przykładu.
Tego pewnie nawet eksperci nie wiedzą. Może być jakaś wyjątkowo śmiertelna mutacja, która wybije większość niezaszczepionych i problem sam zniknie.

Przed wynalezieniem szczepionki dziesiątkowała nas gruźlica. Niemal całkowicie wyeliminowana dzięki obowiązkowym szczepieniom. Podobnie jak wiele innych chorób zakaźnych na które są szczepionki.

Samowola to świadome odmawianie przyjęcia szczepionki jeżeli nie posiada się przeciwwskazań medycznych. Wolność nie polega na świadomej możliwości roznoszenie śmiertelnych chorób zakaźnych.

bn
Posty: 3038
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lip 12, 2021 7:35 pm

Przecież szczepionki nie chronią przed zakażeniem/roznoszeniem. Sami producenci o tym piszą.

A skoro mają umrzeć sami niezaszczepieni to w czym problem?

bn
Posty: 3038
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lip 12, 2021 7:44 pm

Nawiasem pisząc, czy nie wypadałoby żeby producenci zakończyli przynajmniej testy i wzięli odpowiedzialność za swoje własne produkty zanim zaczną nas przymusowo szprycować? Obecnie w każdej ulotce jest napisane że nie wiadomo jeszcze jak działa i każdy bierze na swoją odpowiedzialność...

Terminy zakończenia badań nad szczepionką:

Pfizer/BioNTech - 2 maj 2023
Moderna - 27 październik 2022
AstraZeneca - 14 lutego 2023
Johnson&Johnson - 2 stycznia 2023

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt lip 13, 2021 8:47 am

BINGONH pisze:Nie wiem ile lat - tak dałem dla przykładu.
Tego pewnie nawet eksperci nie wiedzą. Może być jakaś wyjątkowo śmiertelna mutacja, która wybije większość niezaszczepionych i problem sam zniknie.

Przed wynalezieniem szczepionki dziesiątkowała nas gruźlica. Niemal całkowicie wyeliminowana dzięki obowiązkowym szczepieniom. Podobnie jak wiele innych chorób zakaźnych na które są szczepionki.

Samowola to świadome odmawianie przyjęcia szczepionki jeżeli nie posiada się przeciwwskazań medycznych. Wolność nie polega na świadomej możliwości roznoszenie śmiertelnych chorób zakaźnych.


Pewnie, kolejny co by do obozów wsadzał. Śmiertelna choroba, etc. Albo za dużo TV albo po prostu jesteś zwykłym komuchem, w sumie na to drugie świadczą Twoje wpisy.
Nie ciągnę już tematu, bo to po prostu nie ma sensu. Chore i tyle.
Ale będziecie wpierdalać te Wasze szczepionki, aż przemysł warty na dziś 24 miliardy rozrośnie się, bo to jeszcze mało. Przed niczym Was to nie chroni, ale ochoczo to bierzecie i dajecie się szczuć na tych, co po prostu nie chcą tego brać. To ma być dobrowolność, ale Ty właśnie szczujesz na tych, co to niby robią "samowolę". Kurwa kolejny dyktator będzie wyznaczał granice wolności na podstawie pierdolenia jakichś Horbanów, czy innych. Cała śmietanka odpierdala teatr, z Ty w tym ochoczo uczestniczysz i jeszcze jak pożyteczny idiota dajesz się wmanipulować w ich grę, że Ci co nie biorą to odpad społeczeństwa - metoda znana z PRL, a Tobie do niej widać bardzo blisko.
To jest tak przykre, że brak słów - dlatego jak mówiłem, kończę jednak ten temat.

ksh72
Posty: 2607
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt lip 13, 2021 12:01 pm

bn pisze:
ksh72 pisze:nasi "dobroczyńcy" też mają totalitarne ciągotki:

https://krknews.pl/z-krakowa-wychodzi-a ... onawirusa/

Jak głosowali radni:

oni wprawdzie nie mają nic do gadania w tej kwestii, ale przerażające że jedynie dwie osoby przeciw....

uchwała nie jest wiążąca, nikt ich o to nie prosił ale na wszelki wypadek sygnalizują, że jakby ktoś chciał wprowadzać totalniackie prawo to oni są gotowi.
I to ramię w ramię ci co krzyczeli o PiSowskim zamordyźmie i ci co niby wstali z kolan i prowadzą suwerenną politykę :D


BINGONH pisze:Na liście szczepień obowiązkowych w Polsce znajdują się szczepienia przeciw:

wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
błonicy,
pneumokokom,
gruźlicy,
krztuścowi,
polio (poliomyelitis),
odrze,
śwince,
różyczce,
tężcowi,
zakażeniom przeciwko haemophilus influenzae typu B.


każda ze szczepionek na wymienione przez ciebie choroby przeszła wszystkie fazy wprowadzania produktu na rynek, a ty chcesz obowiązku podawania "szczepionek" z których ŻADNA nie przeszła jeszcze III fazy i po podaniu której jeśli wystąpią NOPy lub inne powikłania nie dostaniesz żadnego odszkodowania, bo koncerny farmaceutyczne zastrzegły sobie zwolnienie w takich przypadkach (dlaczego skoro preparat jest bezpieczny????) a państwo mimo dużych zapowiedzi do dzisiaj nie uchwaliło funduszu kompensacyjnego, z którego takie odszkodowani miały być wypłacane.

co to jest Faza III

Najbardziej obiecujące szczepionki kandydackie przechodzą do fazy III, zaprojektowanej z udziałem 10 000 lub więcej ochotników. Badania fazy III, które mogą trwać do 4 lat, są zaprojektowane w celu zapewnienia wystarczającej ilości danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności by uzyskać akceptację organów rejestrujących i nadzorczych. Ze względów etycznych w USA wprowadzono ustawowo (Bioshield Act) zasadę badania skuteczności szczepień na modelach zwierzęcych, bo trudno byłoby sobie wyobrazić badanie skuteczności szczepień przeciwko śmiertelnym chorobom jak wścieklizna czy gorączka krwotoczna Ebola z nieszczepioną grupą kontrolną.


Więc jeśli ktoś mówi, że te "szczepionki" są skuteczne i bezpieczne to kłamie bo dopóki trwa III faza takich danych nie mają.



BINGONH pisze:Tolerujmy dalej samowole z covidem, to będziemy się z tym jebać przez 5 lat.


Na pewno skoro: "UE ma zatem łącznie zarezerwowane około 2,3 mld dawek szczepionki od sześciu firm"
a ludzi w UE jest 450 mln, więc każdy będzie miał po kilka razy kujkuj jeśli zmuszą 100%, bo jeśli nie będzie przymusu to nawet po 10 dawek was czeka.
Teraz trzeba tylko pożytecznym idiotom wmówić że nie zaszczepieni śmiertelnie zagrażają zaszczepionym :roll: Co jak widać się udaje
https://www.dw.com/pl/ue-podwaja-zam%C3 ... a-56171492
[/quote]



kreowałeś się na wielkiego liberała, krytykowałeś (rzekomy wtedy) PiSowski zamordyzm, a jak przyszło co do czego i rządzący niekonstytucyjnie sprawują władzę to jesteś w awangardzie zamordyzmu razem z PiSem (i oczywiście totalną opozycją) bo sobie zrobiłeś kujkuj więc wszystko ma być - Nur für Deutsche
sorry
Nur für Geimpfle


i na koniec takie smutne ciekawostki

polski rząd zgodził się na testowanie szczepionek na dzieciach - jako jeden z tylko 4 krajów na świecie:

https://300gospodarka.pl/news/covid-kor ... ia-badanie

Nowa seria produktów leczniczych wprowadzonych już na rynek powinna być badana. Stąd słyszymy często ze jakaś seria leku dopuszczonego do obrotu w Polsce jest wycofywana z rynku.

Jak mówi pewna odpowiedzialna za to pani:
"W Polsce każda seria szczepionki jest poddana kontroli w niezależnym od producenta laboratorium wyznaczonym przez państwowe władze. W Polsce kontrola jakości szczepionek jest prowadzona w Zakładzie Badania Surowic i Szczepionek Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH). Naszym zadaniem jest dopuszczanie każdej serii szczepionek do obrotu oraz badanie jakości tych, które już trafiły na rynek."

z tego co wiem to nie dzieje się tak w Polce w przypadku "szczepionek" na covid.
W innych krajach raczej tak bo słyszeliśmy że Dania czy USA wycofywało pewne partie z rynku.
Jesteśmy już traktowani przez BigPharme jak III świat


https://m.youtube.com/watch?v=qcZg_31VTWU

przymus szczepień i co dalej:
https://m.youtube.com/watch?v=0G0sl5TZfjE

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw lip 15, 2021 1:24 pm

Dziwne jest to Wasze pojmowanie wolności

- pis demontuje system prawny , cisza nie ma apeli aby bronić sądów
- pis obdziera z godności kobiety, cisza nie ma wsparcia dla Strajku Kobiet

Naukowcy tworzą szczepionkę, jest szansa na zwalczenie pandemii a przynajmniej ograniczenie jej do niewielkich rozmiarów - to wielkie larum - zamach na wolność.

Nie słyszałem ani nie czytałem w żadnym poważnym (nawet w propagandowym tvpis) medium wypowiedzi lekarzy, krytykujących szczepienia.

Nie znam nikogo, kto miałby poważne powikłania po szczepionce (chyba to ja miałem najpoważniejsze z znajomych), za to mam w rodzinie covidowy zgon.
Można mieć różne opinie o stanie służby zdrowia, zaangażowaniu lekarzy, ale na litość boską - trzeba mieć też trochę zdrowego rozsądku. Jak cały świat medyczny, wszyscy naukowcy są zgodni w przekazie o covid to kto ma być autorytetem w tej kwestii?
Marcin Rola? Justyna Socha? Czy Witold Gadowski?
Jak to są wasze autorytety to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.

Piotrek
Posty: 2989
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw lip 15, 2021 10:51 pm

BINGONH pisze:Dziwne jest to Wasze pojmowanie wolności

- pis demontuje system prawny , cisza nie ma apeli aby bronić sądów
- pis obdziera z godności kobiety, cisza nie ma wsparcia dla Strajku Kobiet

Naukowcy tworzą szczepionkę, jest szansa na zwalczenie pandemii a przynajmniej ograniczenie jej do niewielkich rozmiarów - to wielkie larum - zamach na wolność.

Nie słyszałem ani nie czytałem w żadnym poważnym (nawet w propagandowym tvpis) medium wypowiedzi lekarzy, krytykujących szczepienia.

Nie znam nikogo, kto miałby poważne powikłania po szczepionce (chyba to ja miałem najpoważniejsze z znajomych), za to mam w rodzinie covidowy zgon.
Można mieć różne opinie o stanie służby zdrowia, zaangażowaniu lekarzy, ale na litość boską - trzeba mieć też trochę zdrowego rozsądku. Jak cały świat medyczny, wszyscy naukowcy są zgodni w przekazie o covid to kto ma być autorytetem w tej kwestii?
Marcin Rola? Justyna Socha? Czy Witold Gadowski?
Jak to są wasze autorytety to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.


suche fakty z mojej strony.
1 - przed szczepieniem:
Wśród rodziny i moich znajomych na kowid nie zmarł nikt, kilka osób przechodziło ciężko, kilka osób nawet nie wiedziało, że ma. Jeden dziwny przypadek gdy kolega leżał w szpitalu 2 tygodnie (45 lat) i już się żegnał ze światem - miał zrobione 3 testy na kowid i każdy negatywny.
2- po szczepieniu:
Wśród rodziny i znajomych bez większych komplikacji, poza bogatym człowiekiem który zmarł 2 tygodnie po szczepieniu(71 lat), poza znajomym wysportowanym i zdrowym (40 lat) który tydzień leżał sparaliżowany, i żaden lekarz nie potrafił mu pomóc, i ojciec znajomego około 70 lat drugi tydzień w szpitalu leży.

bn
Posty: 3038
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw lip 15, 2021 11:07 pm

BINGONH pisze:Naukowcy tworzą szczepionkę, jest szansa na zwalczenie pandemii a przynajmniej ograniczenie jej do niewielkich rozmiarów - to wielkie larum - zamach na wolność.

Nie słyszałem ani nie czytałem w żadnym poważnym (nawet w propagandowym tvpis) medium wypowiedzi lekarzy, krytykujących szczepienia.


To chyba lekka manipulacja? Nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z tym że koncerny tworzą szczepionki. Może być pożytek z tego (szczególnie jeśli koncerny skończą testy i wezmą odpowiedzialność za swoje produkty) albo i nie. Kwestia indywidualna, niektórym może się opłacać wziąć niesprawdzoną szczepionkę a innym przejść samo zakażenie. Ludzie mają problem z przymusem, który nie ma nawet cienia uzasadnienia (szczepionki nie chronią przed przenoszeniem wirusa, jak mowa w ulotkach).

W Polsce kilkudziesięciu znanych lekarzy, w tym wielu znanych podpisało list przeciwko lockdownowi i huralnych szczepieniach bez zważenia na ryzyka. Ci lekarze są szykanowani za swoje opinie medyczne, zwywani są na osobiste przesłuchania do Warszawy do rzecznika dyscyplinarnego (w sprawie, bez postawienia zarzutów bo nie ma o co). Na twiterze dr Basiukiewicza są cytowane prawie non stop artykuły naukowe, medyczne o negatywnych (medycznych) skutkach lockdownu jak i skutkach szprycowania wszystkich jak leci.

ksh72
Posty: 2607
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt lip 16, 2021 8:48 am

bn z fanatykiem, który ogląda i przyjmuje tylko to co mu pasuje do własnych przekonań nie ma co dyskutować.


kolejny raz wklejam RZĄDOWĄ stronę z Nieporządanymi Odczynami Szczepiennymi

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/nie ... zczepienne

na dole jest na bieżąco aktualizowany rejestr NOPów.

Bieżący raport dotyczący NOP 13.07.2021

na dzień 13.07.2021 r. to 13 174 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 11 120 miały charakter łagodny - czyli 2054 miało charakter ciężki włącznie ze zgonami.
Jak liczyłem ostatnio zgonów było ok 80.


Znam bardzo dużo osób, które miały jazdy po szczepieniu (min. jedna zgon, jedna wstrząs anafilaktyczny), ale nie znam ani jednej która by NOP zgłosiła, więc ta lista rządowa to tylko drobny ułamek faktycznych NOPów.

Znam jedną, która chciała zgłosić, ale po kilkugodzinnych próbach dała spokój (telefonu nikt nie odbierał).


bn pisze:Na twiterze dr Basiukiewicza są cytowane prawie non stop artykuły naukowe, medyczne o negatywnych (medycznych) skutkach lockdownu jak i skutkach szprycowania wszystkich jak leci.


poza Basiukiewiczem polecam lekarzy - dr Włodzimierz Bodnar, dr. Anna Martynowska, dr. Zbigniew Martyka, dr Zbigniew Hałat (były wiceminister zdrowia i Główny Inspektora Sanitarny Kraju w trzech rządach), dr Katarzyna Ratkowska, dr Sławomir Czekałowski, dr Wojciech Węglarz jest ich więcej.

Ich różni to od ekspertów rządowych i medialnych że zamiast zaszczytów, popularności i kasy spotykają ich represje.





tu ciekawy film z absurdami covidowymi pana Grzegorza Płaczka, który informację czerpie poprzez zadawanie zapytań obywatelskich min. Ministerstwu Zdrowia

https://m.youtube.com/watch?v=xEGkT4lIAAw&t=140s

polecam inne filmy z jego udziałem


Tu taki absurd

https://mobile.twitter.com/SOwieka/stat ... 0734690304

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lip 16, 2021 9:39 am

BINGONH pisze:Dziwne jest to Wasze pojmowanie wolności

- pis demontuje system prawny , cisza nie ma apeli aby bronić sądów
- pis obdziera z godności kobiety, cisza nie ma wsparcia dla Strajku Kobiet

Naukowcy tworzą szczepionkę, jest szansa na zwalczenie pandemii a przynajmniej ograniczenie jej do niewielkich rozmiarów - to wielkie larum - zamach na wolność.

Nie słyszałem ani nie czytałem w żadnym poważnym (nawet w propagandowym tvpis) medium wypowiedzi lekarzy, krytykujących szczepienia.

Nie znam nikogo, kto miałby poważne powikłania po szczepionce (chyba to ja miałem najpoważniejsze z znajomych), za to mam w rodzinie covidowy zgon.
Można mieć różne opinie o stanie służby zdrowia, zaangażowaniu lekarzy, ale na litość boską - trzeba mieć też trochę zdrowego rozsądku. Jak cały świat medyczny, wszyscy naukowcy są zgodni w przekazie o covid to kto ma być autorytetem w tej kwestii?
Marcin Rola? Justyna Socha? Czy Witold Gadowski?
Jak to są wasze autorytety to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.


Grubo żeś temat pomylił albo po prostu kontratak, który jest jak kulą w płot. To co myślę o tym co wymieniłeś nijak się ma do tematu, o którym rozmawiamy człowieku. Więc daruj sobie te wycieczki o pojmowaniu wolności, bo słabe to jest.
WHO może jest autorytetem, które zmienia definicję pandemii? Twoja gadka typowa jak z TV, "naukowcy". Masz wyżej wyjaśnione nawet, że Ci Twoi wspaniali naukowcy jeszcze nad tym pracują, a Ty dalej swoje. I te argumenty, że "cały świat". Kuźwa jak piętnastolatek, który jeszcze nie umie wniosków wyciągać.
Zakładaj sobie tezy dalej, jak to zrobiłeś w trzech ostatnich pytaniach i ostatnim zdaniu i sobie odpowiadaj na nie.
Z Ciebie to dopiero wolnościowiec czy tam liberał, jak zaczęli lansować w TVN słówko po objęciu władzy przez PO. Wszystkich za mordę i do szczepienia i gówno mnie obchodzi, że ktoś ma postawę inną do tego tematu i żeby tego nie brać. No, no. Stalin byłby dumny.
Tyle w temacie, bo z komuszymi zapędami nie ma co gadać, tylko w piach wrzucać.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lip 16, 2021 11:05 am

ksh72 pisze:Bieżący raport dotyczący NOP 13.07.2021

na dzień 13.07.2021 r. to 13 174 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 11 120 miały charakter łagodny - czyli 2054 miało charakter ciężki włącznie ze zgonami.
Jak liczyłem ostatnio zgonów było ok 80.



I jak się te 80 zgonów ma do liczby 75,205 zgonów na covid?

Porównaj jeszcze to, że zaszczepiło się ponad 15 milionów a chorowało niecałe 3 miliony.

Każdy lek może mieć skutki uboczne i ani ja ani nikt tego nie neguje.
Tylko prawdopodobieństwo, że zachorujesz i umrzesz jest nieporównywalnie większe niż to, że zaszkodzi Ci szczepionka.

ksh72
Posty: 2607
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt lip 16, 2021 12:53 pm

BINGONH pisze:
I jak się te 80 zgonów ma do liczby 75,205 zgonów na covid?


a jak się ma te 75 tys zgonów do 150 tys nadmiarowych zgonów z powodu zamknięcia służby zdrowia?? Wiecej osób umarł z powodu zamknięcia służby zdrowia niz strasznej choroby.


tu dane za rok 2020 a teraz jest jeszcze gorzej
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/2101296 ... gonow.html



BINGONH pisze:Każdy lek może mieć skutki uboczne i ani ja ani nikt tego nie neguje.


ale rządzący i główne media to negują
Wszędzie słyszymy że "szczepionki" sa BEZPIECZNE

Podaj linka z dużych mediów, które informują, że wg rządowej strony gov.nop zmarło już blisko 100 osób lub jakiś reportaż o zgonie czy ciężkiej utracie zdrowia po szczepieniu


BINGONH pisze:Tylko prawdopodobieństwo, że zachorujesz i umrzesz jest nieporównywalnie większe niż to, że zaszkodzi Ci szczepionka.


jak będę miał ponad 70 lat lub będę ciężko chory.

Jakbyś sobie zadał trud odsłuchania filmu, który wkleiłem to być usłyszał że p. Płaczek po 6 miesiącach trwania tej paranoi dostał informację z Ministerstwa Zdrowia, że przez pół roku na covid zmarło 500 osób bez chorób współistniejących. Dodam że większości były to osoby + 60 lat.
W ciągu pół roku (przed zamknięciem służby zdrowia) w Polsce umierało średnio 201 tys. osób

I jak się te 500 zgonów na covid ma do liczby 201 tys zgonów ogółem???


I wytłumacz dlaczego mamy szczepić dzieci skoro dotychczas w Polsce zmarło ich kilka? A w Angli przez rok 25???

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... styki.html


Wiem że ciebie to nie przekona, ale wklejam to dla innych, którzy nie mają innych źródeł niż główne media, albo nie chce im się szukać.

Kto się chce niech się szprycuje tylko odpie....cie się od tych co nie chcą uczestniczyć w eksperymencie medycznym, za który nie przysługuje nawet rekompensata w przypadku utraty zdrowia. Amen

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lip 16, 2021 4:27 pm

ksh72 pisze:
a jak się ma te 75 tys zgonów do 150 tys nadmiarowych zgonów z powodu zamknięcia służby zdrowia?? Wiecej osób umarł z powodu zamknięcia służby zdrowia niz strasznej choroby.




A rozumiesz to, że pacjenci covidowi masowo leżeli pod respiratorami i stan wielu z nich był bardzo ciężki.
Jak będziesz kiedyś na SOR (czego nie życzę) to znajdziesz tam tablicę z segregacją pacjentów - komu i w jakiej kolejności jest udzielana pomoc.
Służba zdrowia nie jest z gumy i efekt jest tragiczny, bo okres oczekiwania pacjentów - którzy w teorii mogą czekać - wydłuża się na tyle, że ich choroby też stają się groźne.
Było sporo błędów w leczeniu to fakt - bo zamiast szykować się na jesienną falę zachorowań Pinoki opowiadał, że pokonał wirusa.
Gdyby już w lecie pomyślano o tworzeniu szpitali tylko covidowych, pewnie zgonów byłoby mniej.
Pamiętaj też, że przed przyjęciem każdego pacjenta musiał być zrobiony test. Bo jakbyś wpuścił zakażonego na salę chorych, to pewnie byś ich wybił.

Epidemia jest trochę jak wojna - będą niestety ofiary.

Nie wiem jaki jest sens w dobie ruchów antyszczepionkowych mówić jeszcze o skutkach ubocznych.
Wiesz o tym, że umrzeć można po zażyciu całego opakowania paracetamolu? Też nikt o tym głośno nie mówi.

ksh72
Posty: 2607
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt lip 16, 2021 8:54 pm

Zapewne jak mówią rządzący koincydencja czasowa

https://mobile.twitter.com/JarosawK2/st ... 3224723458

https://m.facebook.com/groups/tuipoland ... oser=false


Poseł Braun wykluczony przez Witek za brak maski

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci ... xklcvn.amp

https://mobile.twitter.com/MarcinRola89 ... 8059311105

Paranoja 😁 Wierzy ktoś w to jeszcze poza moim przedmówcą??

edit
Byłem na urlopie w kraju. Ośrodek poza miastem. 150 domków - w każdym domku 5-6 osób czyli ponad 750 osób. Przez 7 dni w maseczce widzialem 1 (jedna) osobe. Oczywiście na posiłkach, w innych zamkniętych pomieszczeniach napisy "wstęp tylko w maseczce". Nawet z personelu NIKT nie przestrzegał.
Ostatnio zmieniony pt lip 16, 2021 10:24 pm przez ksh72, łącznie zmieniany 2 razy.

bn
Posty: 3038
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lip 16, 2021 10:01 pm

BINGONH pisze:Służba zdrowia nie jest z gumy i efekt jest tragiczny, bo okres oczekiwania pacjentów - którzy w teorii mogą czekać - wydłuża się na tyle, że ich choroby też stają się groźne.
Było sporo błędów w leczeniu to fakt - bo zamiast szykować się na jesienną falę zachorowań Pinoki opowiadał, że pokonał wirusa.
Gdyby już w lecie pomyślano o tworzeniu szpitali tylko covidowych, pewnie zgonów byłoby mniej.
Pamiętaj też, że przed przyjęciem każdego pacjenta musiał być zrobiony test. Bo jakbyś wpuścił zakażonego na salę chorych, to pewnie byś ich wybił.


Dawniej testy robiło się żeby robić diagnozę, nie dzielić na lepszych i gorszych. Jaki mógł być efekt jak przychodnie były zamknięte, operacje odwołane a jak ktoś miał pecha i przy przyjęciu wyszedł mu pozytywny test, zostawał pozbawiony specjalistów których potrzebował i wysyłany na oddział covidowy?