DOBRE ŻARCIE - czyli co i gdzie warto jeść

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn sty 27, 2014 11:51 pm

Niedaleko pojawił się konkurencyjny "Faraon" (mowie o placu Kossaka). Być może spróbuję kiedyś tego co tam serwują to zdam relację...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt sty 28, 2014 8:32 am

Będąc często na rynku wpadałem na kebaba do Akropolis na początku grodzkiej. Po jakimś czasie i obserwacji doszedłem do wniosku, że przyrządzenie kababa w dużej mierze zależy od osoby, która go robi. Do wspomnianego Akropolis zatrudnili jakąś dziewczynę i jakość posiłku zdecydowanie spadła. Chodziłem tam często, a teraz omijam ten lokal.
Zmieniłem go na inny, koło Prozaka. Róg grodzkiej i dominikańskiej, imprezowicze wiedzą gdzie. Dobrych parę lat temu na pytanie czy zrobią mi mieszany kazali mi dopłacić, to ich olałem. Zapomniałem jednak o dawnych zaszłościach i odwiedziłem ten lokal ostatnio dwa razy. Kebab bardzo dobry.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt sty 28, 2014 4:24 pm

Aldaris pisze:Będąc często na rynku wpadałem na kebaba do Akropolis na początku grodzkiej. Po jakimś czasie i obserwacji doszedłem do wniosku, że przyrządzenie kababa w dużej mierze zależy od osoby, która go robi. Do wspomnianego Akropolis zatrudnili jakąś dziewczynę i jakość posiłku zdecydowanie spadła. Chodziłem tam często, a teraz omijam ten lokal.
Zmieniłem go na inny, koło Prozaka. Róg grodzkiej i dominikańskiej, imprezowicze wiedzą gdzie. Dobrych parę lat temu na pytanie czy zrobią mi mieszany kazali mi dopłacić, to ich olałem. Zapomniałem jednak o dawnych zaszłościach i odwiedziłem ten lokal ostatnio dwa razy. Kebab bardzo dobry.

Kebab dobry - fakt. Natomiast odradzam każde inne danie z menu plus cena piwa - szok :shock:
Moja noga nigdy tam nie postanie.
W Akropolis przestałem jeść ze względu na chyba najbardziej hardcore`ową politykę właściciela co do zatrudnionych ludzi.
Co do stwierdzenia, że zależy kto robi kebab - zgadzam się w 100%. Jakoś składników ok, ale umiejętność ich nałożenia to pełnia sukcesu.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt sty 28, 2014 4:37 pm

JOK_NH pisze:W Akropolis przestałem jeść ze względu na chyba najbardziej hardcore`ową politykę właściciela co do zatrudnionych ludzi.


tzn ?
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt sty 28, 2014 6:42 pm

Aldaris pisze:
JOK_NH pisze:W Akropolis przestałem jeść ze względu na chyba najbardziej hardcore`ową politykę właściciela co do zatrudnionych ludzi.


tzn ?


Co tu tłumaczyć? Bez umów, poganiacz, etc. Kilku moich znajomych tam pracowało. Tą budę powinno się zamknąć, ale gość sporo ładuje w łapkę, więc wszystko się zgadza.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt sty 28, 2014 7:06 pm

JOK_NH pisze:
Co tu tłumaczyć? Bez umów, poganiacz, etc. Kilku moich znajomych tam pracowało. Tą budę powinno się zamknąć, ale gość sporo ładuje w łapkę, więc wszystko się zgadza.


Komu "ładuję w łapę"? Pracownikom?

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » śr sty 29, 2014 8:32 pm

BINGONH pisze:
JOK_NH pisze:
Co tu tłumaczyć? Bez umów, poganiacz, etc. Kilku moich znajomych tam pracowało. Tą budę powinno się zamknąć, ale gość sporo ładuje w łapkę, więc wszystko się zgadza.


Komu "ładuję w łapę"? Pracownikom?


W zasadzie tak, skoro bez umowy :wink: Ale nie pracowników miałem na mysli :D

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw sty 30, 2014 8:41 am

BINGONH pisze:(...) Kurczaka pukamy w wodzie (...)


Z fantazją :P
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 30, 2014 3:38 pm

metal pisze:
BINGONH pisze:(...) Kurczaka pukamy w wodzie (...)


Z fantazją :P


No przyznaje, udało Ci się. Sam się uśmiałem, z tego błędu :D

Oczywiście płuczemy, choć jak ktoś woli... :D

JOK_NH
Posty: 4606
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw sty 30, 2014 6:09 pm

:lol: :lol: :lol:

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » sob lut 01, 2014 8:59 pm

człowiek chce zejsc z wagi a tutaj 200 metrow od domu stawiaja mu kebaba z Baraniną :/ za 11 zl kebab z nowej budy kolo Biedronki na Oswiecenia, ogromny, duzo baraninki (dobra) i sałatki 9/10 (minus jeden za ilosc salatki ktora troche tlumi smak baraniny i oliwki- o ktore sam prosilem:/ )
pzdr Osiek

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt maja 02, 2014 1:45 pm

Był tu już ketchup "carrefour diabelski"
Wersja "cygański" wbrew zniechęcającej nazwie też dobra. Dosyć ostry, ciekawy smak.

dUfio
Posty: 9131
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt maja 02, 2014 6:02 pm

spece od reklamy tych firm nie wiedza co czynia nadając produktom przydomek cygański, zwłaszcza partiom idącym do sklepów w Hucie. mi taka szamka brzydnie na dzień dobry;/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt maja 23, 2014 9:46 am

Sprawdziłem wczoraj tą jadłodajnie w Tesco.
Generalnie nastawiałem się na niską jakość za niewielkie pieniądze.

Jakość faktycznie niska, za to cenowo się to w ogóle nie opłaca.

Kawałek mięsa (żaden z zaproponowanych do wyboru nie wyglądał apetycznie) - 6zł. Zdecydowałem się na golonkę. Tragedia.

Dodatki typu ziemniaki, frytki itp. za 6zł ilość dowolna. W sumie się nie kalkuluje no bo ile tych frytek zjeść można?

Jedyny plus to bar sałatkowy, za 6zł jemy ile chcemy. Sałatki świeże, dobrze zrobione. Warto tam jedynie wpaść na samą sałatkę.

Ogólnie nie polecam. Za 18zł, czyli cenę tego zestawu zjemy normalny obiad na mieście.

Napoje "polski standard" czyli 0,2 za wysssoką cenę.

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pt maja 23, 2014 11:36 am

polecam kuraki z rozna z nowego Intermarche. duzo miesa , malo kosci cena za ok 8 smakowitych czesci mniej niz 10 zl. ja zjadlem 2 z salatka i chlebem i bylem najedzony. Lepsze niz caly kurak z rozna z Reala na Bora (11 zl) bo wiecej miesa

Ocena 8/10
pzdr Osiek