coś dla Pań

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
DŻORDŻ_Z_BUSZU
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 9:35 am
Lokalizacja: z buszu

coś dla Pań

Postautor: DŻORDŻ_Z_BUSZU » pt wrz 09, 2005 11:58 am

za www.onet.pl

Szczupła sylwetka dzięki paleniu trawki?

Naukowcy odkryli zaskakującą broń do walki z nadwagą. Narkotyk, który wywołuje wilczy apetyt, może również ograniczać łaknienie - informuje "The Guardian".
Każdy, kto kiedykolwiek palił trawkę, zna to uczucie: niepohamowaną chęć zjedzenia wszystkiego, co nawinie się pod rękę.

To skutek działania tetrahydrokanabinolu (THC), znajdującego się w konopiach i odpowiadającego za apetyt. THC powoduje także zwiększone odkładanie się tłuszczu w organizmie.
Jednak zdaniem Rogera Pertwee, neurofarmakologa z Uniwersytetu w Aberdeen konopie zawierają również związek hamujący apetyt.

"Jak dotąd zbadaliśmy jedynie działanie substancji na tkankę. Musimy jeszcze sprawdzić, jak zareaguje na nią cały organizm" – mówi profesor Pertwee.

Substancja zwana tetrahydrokanabiwarinem (THCV) oddziałuje na te same receptory co THC, wywołuje jednak odwrotne skutki. THCV nie jest pierwszym odkrytym dzięki konopiom środkiem zmniejszającym łaknienie. Inny to lek o nazwie rimonabant.

Profesor Pertwee twierdzi, że jest szansa na uzyskanie z konopi kilku użytecznych w medycynie specyfików wyzwalających i blokujących naturalne kanabinoidy. Zwiększenie ilości kanabinoidów w organizmie łagodzi ból, a także przynosi ulgę cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Istnieją dowody, że związki te mogą również zapobiegać nowotworom. Leki blokujące wytwarzanie przez organizm kanabinoidów mogłyby pomóc kontrolować apetyt, a nawet okazać się skuteczną pomocą w walce z paleniem. Dzięki nim bowiem nikotyna przestałaby w jakikolwiek sposób oddziaływać na mózg.

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » pt wrz 09, 2005 12:23 pm

Same plusy palenia :D Dlatego warto sobie zajarać czasem :D Pozdro dla palących :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
PrEdAtOr
Posty: 429
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 11:26 am
Lokalizacja: [Z]ESŁA[W]IC[E] [NH]

Postautor: PrEdAtOr » pt wrz 09, 2005 1:49 pm

THCV ? czyli jakas nowa odmiana ? ja i tak wole zjarac a w domu na popularnej 'gastrofazie' cos wszamac... ;)
Obrazek

MUSTAFA PL
Posty: 577
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:12 pm
Lokalizacja: N-H thk

Postautor: MUSTAFA PL » pt wrz 09, 2005 7:36 pm

BuA SPW pisze:Same plusy palenia :D Dlatego warto sobie zajarać czasem :D Pozdro dla palących :wink:


Dokładnie same plusy warto sobie zajarać po męczącym tygodniu , ja osobiście dziś ide zapalić z kumplami i się zrelaksować . A tak wogóle to legalizować marihuane :D !

Pozdro palacze !
Obrazek Hutnik DYWIZJONU 303 !
thk

666
Posty: 152
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 6:52 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: 666 » pn wrz 12, 2005 1:25 pm

"Dzięki nim bowiem nikotyna przestałaby w jakikolwiek sposób oddziaływać na mózg."
Co do tego to ja bym nie był w 100% pewien. Otóż osobiście nie palę papierosów, ale moi znajomi od 'tych tematów' ;) palą papierosy jak palili dawniej, więc kwestia jest do przedyskutowania ...
Obrazek

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » pn wrz 12, 2005 2:41 pm

Narkotyki są niezdrowe co innego wino komandos :D
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » pn wrz 12, 2005 6:06 pm

Leśny dzban to najlepsze w świecie wino produkowane w... worku.

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » pn wrz 12, 2005 6:17 pm

Potwierdzam :wink:
Hutnik

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn wrz 12, 2005 6:22 pm

i tak nie ma mocnych na Donnerka w aluminiowej :D

MAX
Posty: 905
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: spoza Nowej Huty

Postautor: MAX » pn wrz 12, 2005 6:37 pm

Podczas ostatniego mojego pobytu w NH na meczu z Hetmanem jeden z Biało Błękitno Niebieskich braci dał mi spróbować ''Nowohuckiego Harnasia'' jak dla mnie to piwko rządzi :D

PS.Nie wiem czy wymieniona osoba jest zarejestrowana na tym forum ale jeśli jest to wielkie pozdro dla tego pana :)

Awatar użytkownika
enha
Posty: 87
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:46 pm
Lokalizacja: nh
Kontakt:

Postautor: enha » czw wrz 15, 2005 7:57 pm

Obrazek