Ogólnohutnicza pomoc

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Re: EURO26

Postautor: dzuhas » czw maja 05, 2011 10:30 pm

Staszek pisze:Siema, czy ktoś wyrobił kartę Euro26? Czy, w kontekście podróży po Europie, warto?

mialem to podczas wyjazdu na Islandie i do Irlandii, do niczego mi sie nie przydala. chyba ze nie masz ubezpieczenia z nfzetu, to warto dla swietego spokoju
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Re: EURO26

Postautor: Cato » czw maja 05, 2011 11:41 pm

dzuhas pisze:
Staszek pisze:Siema, czy ktoś wyrobił kartę Euro26? Czy, w kontekście podróży po Europie, warto?

mialem to podczas wyjazdu na Islandie i do Irlandii, do niczego mi sie nie przydala. chyba ze nie masz ubezpieczenia z nfzetu, to warto dla swietego spokoju

czasem są zniżki, choć ISEC czy jakoś tak jest bardziej rozpoznawalny. ja parę razy ze zniżki skorzystałem.
co do tego, co mówi Juhas, to nie jest tak samo działające ubezpieczenie - nie chce mi się pisać tylko tyle powiem -że lepiej mieć to z nfz. ja bez niego nie wyjeżdżam nigdzie. pozdr
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pt maja 06, 2011 1:00 am

wyrejestrowali mnie z urzedu pracy gdyz pomylilem dzien kiedy sie mialem stawic, nie mialem dowodu a potem wyjechalem na wakacje. no i co teraz ? ma ktos jakies przygody z tym ?
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
abcdefgh
Posty: 1017
Rejestracja: czw mar 17, 2005 3:32 pm

Postautor: abcdefgh » pt maja 06, 2011 2:33 pm

Witam da sie gdzieś dorobic klucz od zamka Gerdy?
Hutnik SKARPA

Awatar użytkownika
bolo
Posty: 429
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 10:31 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: bolo » pt maja 06, 2011 3:38 pm

abcdefgh pisze:Witam da sie gdzieś dorobic klucz od zamka Gerdy?
na Centrum B lub DH WANDA
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Andrew
Posty: 228
Rejestracja: wt sie 31, 2004 10:56 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Andrew » pt maja 06, 2011 7:45 pm

Juhas- masz 7dni na doniesienie L4, jak nie to jesteś automatycznie skreślony. Potem są jakieś okresy karencji, żeby przyjęli na nowo. ale to kiedyś zależało od tego ile czasu byłeś zarejestrowany. To wszystko się zmienia, trzeba iść do kierownika zapytać się jak to wygląda na dzień dzisiejszy. I na następny raz, nie pij tyle.

HandballMPHutnikKraków
Posty: 125
Rejestracja: pt mar 20, 2009 10:12 pm
Lokalizacja: Willowe

Postautor: HandballMPHutnikKraków » pt maja 06, 2011 10:21 pm

czy umie ktoś z was zmienić obudowę w telefonie Nokia E52 ?
Yours faithfully Tomix

Siergiej
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 30, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: Siergiej » pt maja 06, 2011 10:46 pm

HandballMPHutnikKraków pisze:czy umie ktoś z was zmienić obudowę w telefonie Nokia E52 ?

mi upadła na ziemie, po czym stanąłem na niego i otwiera się przód i tył. jest tylko na zatrzaski, ale jeśli chodzi o boki to nie mam pojęcia jak to zdjąć.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » sob maja 07, 2011 9:04 am

dzuhas pisze:wyrejestrowali mnie z urzedu pracy gdyz pomylilem dzien kiedy sie mialem stawic, nie mialem dowodu a potem wyjechalem na wakacje. no i co teraz ? ma ktos jakies przygody z tym ?


Dostłałes juz decyzje o wyrejestrowaniu? Jesli tak to sprawa teoretycznie jest już przegrana, chociaż zawsze masz prawo sie odwołac, ale w takim przypadku musisz miec jakiś dobry powod odwołania i może ktoś to uwzględni. Na decyzji powienienes miec info odnośnie odwołania
Generalnie sprawa wyglada tak, że niezgłoszenie sie na termin zawsze obciąża bezrobotnego. To na nim ciąży pilnowanie terminu. Jesli sie nie zgłosi no to jest skreslany. Jedynym usprawiedliwieniem jest zwolnienie lekarskie, ale wtedy musisz sie zgłosic do urzędu na nastepny dzien roboczy po zakonczeniu zwolnienia, chyba ze dostarczyles im zwolnienie wczesniej i wyznaczyli Ci inny termin. Zwolnienie mozna dostarczyc do 7 dni. Tak wiec urzad zawsze czeka okolo tygodnia zanim kogos wyrejestruje, bo moze przyjsc zwolnienie.
Jak ktoś został wyrejestrowany na niestawiennictwo to ma 3 miesieczny okres karencji i nie może sie zarejestrowac (liczone od dnia niestawienia sie na termin).
Nieoficjalnie urząd czasami idzie ludziom na ręke i jak ktoś np. spozni sie o jeden dzien na termin to nie robią zazwyczaj problemow, ale kilka dni to juz problem.
Jesli masz zamiar sie odwoływac to nie powołuj sie na sytuacje ze musiałes gdzies jechac itp. bo tylko pogorszysz sprawe. Jako bezprobotny masz prawo zachowywac gotowośc do podjecia pracy w kazdej chwili. A wyjazd oznacza brak gotowosci i automatyczne wyrejestrowanie, zwłaszcza wyjazd powyzej 10 dni.

Tak na przyszlosc aby uniknac wyrejestrowania, dwie opcje:
1) zgloszenie niegotowosci do podjecia pracy czyli tzw. urlopu dla bezrobotnego (do 10 dni w roku kalendarzowym), ale trzeba to zrobic przed faktem, po fakcie nie mozna. Wtedy, jesli w czasie tej niegotowosci przypadal Ci termin wizyty w urzedzie to urzad wyznacza Ci nowy termin po niegotowosci. Generalnie niegotowosc warto zglaszac jedynie jak czlowiek nie jest w stanie stawic sie w urzedzie, w innych przypadkach nie warto maronowac tych dni.
2) wyrejestrowanie na wlasny wniosek zaraz przed terminem lub najpozniej z dniem terminu. Wtedy mozesz ponownie sie zarejestrowac bez zadnych karencji i innych konsekwencji, wtedy kiedy chcesz, nawet po kilku dniach i dostajesz nowy termin, gdzies za miesiac. Na wlasny wniosek mozna sie wyrejestrowywac tyle razy ile chcesz bez podawania innych powodow.

Pytanie jak bardzo Ci zalezy na tym zeby byc w rejestrze bo jesli to istotne to możesz sie odwoływac (ale dopiero gdy dostaniesz do reki decyzje). Oczywiscie wczesniej mozesz probowac cos nieoficjalnie probowac ale jesli minelo zbyt duzo czasu albo nie masz dobrego powodu to jest juz pojechane. W takich przypadkach czas gra dużą role.
No a jesli Ci nie zalezy na byciu w rejestrze to jedyna konsekwencja jest 3 miesieczny okres karencji czyli niemozliwosci rejestracji

HandballMPHutnikKraków
Posty: 125
Rejestracja: pt mar 20, 2009 10:12 pm
Lokalizacja: Willowe

Postautor: HandballMPHutnikKraków » sob maja 07, 2011 10:15 am

Siergiej pisze:
HandballMPHutnikKraków pisze:czy umie ktoś z was zmienić obudowę w telefonie Nokia E52 ?

mi upadła na ziemie, po czym stanąłem na niego i otwiera się przód i tył. jest tylko na zatrzaski, ale jeśli chodzi o boki to nie mam pojęcia jak to zdjąć.


rozumiem... coś po kombinuję
Yours faithfully Tomix

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1980
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob maja 07, 2011 1:25 pm

Gdzie na forum znajde tapety Hutnika?

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 462
Rejestracja: czw sie 26, 2004 10:52 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: Raven » ndz maja 08, 2011 1:50 pm

Popiłem wczoraj i posiałem czarny plecak Adidasa w okolicach centrum. W środku jakieś papiery z roboty i chyba biuletyn meczowy. Nie natknął się na niego może jakiś Hutnik ?

pablo
Posty: 1555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:27 am
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Postautor: pablo » ndz maja 08, 2011 8:35 pm

Mam problem / pytanie do księgowego .
Chodzi o fakturowanie, księgowanie klientów zagranicznych itp?
PW proszę .

dzuhas
Posty: 2369
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » ndz maja 08, 2011 9:15 pm

Ares dzieki , zalezy mi tylko na ubezpieczeniu zdrowotnym. jako ze mnie pewnie wyrejestruja wiec zapytuje od razu czy moze ktos polecic jakies tanie ubezpieczenie zdrowotne?

Andrew dzieki za rade, ale ten sposob nie dziala
pzdr Osiek

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » pn maja 09, 2011 12:12 am

Jeśli ktoś ma wśród znajomych zapalonych kibiców Milanu to może mi pomóc wysyłając im ten link "http://allegro.pl/show_item.php?item=1605432853"
Dziękuje z góry
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"
http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl
http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/