POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lut 21, 2016 10:14 pm

Pasha - ja wiedzę o tym co się u Was dzieje czerpię z dwóch źródeł (pomijam to co mówi reszta mediów) z tygodnika politycznego Najwyższy Czas i z programów To był dzień na świecie. Tobie to nic nie powie, bo pewnie nie masz dostępu i nie śledzisz polskich mediów. Dla mnie to jedyne w miarę obiektywne media.
Akurat tu i tu mówi się o wzroście nacjonalizmu na Ukrainie, o oddawani czci bandą UPA, pokazuje się czerwono-czarne flagi więc coś na rzeczy być musi.
Pytanie tylko czy jest to margines polityczny czy faktycznie Ukraińcy mają problem z historią i młode pokolenie nacjonalistów uważa za swojego bohatera Banderę?

A jak u was z zarobkami i cenami? Były jakieś widoczne zmiany przez te 2 lata? Jak na co dzień odczuwacie działania wojenne? No i jak z służbą wojskową? Biorą na front na siłę czy tylko ochotników?

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » ndz lut 21, 2016 10:17 pm

Sori, dalej nie bedzie tutaj pisac o tym bo widze ze idzie prowokacja.
Krym - to Ukraina!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lut 21, 2016 10:21 pm

Pasha pisze:Sori, dalej nie bedzie tutaj pisac o tym bo widze ze idzie prowokacja.


Jak uważasz, Twój wybór.
Akurat jak idzie o ostatnie wydarzenia na Ukrainie to mam o dziwo :shock: identyczne zdanie jak HKS1978.
Z tym, że ja umiem odróżnić politykę od prywatnych znajomości. A trochę z Ukraińcami miałem do czynienia i był to zarówno dobre jak i złe relacje.

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz lut 21, 2016 10:32 pm

BINGONH pisze:Akurat jak idzie o ostatnie wydarzenia na Ukrainie to mam o dziwo :shock: identyczne zdanie jak HKS1978.

:lol: No patrz faktycznie. "Najwyższy czas" to mi się kojarzy z Michalkiewiczem, akurat jego felietony na YT są zazwyczaj bardzo trafne. Powiem więcej to chyba mój ulubiony felietonista. Niby po linii JKM, ale jednak o wiele bardziej twardo stąpający po ziemi. Nie zauważyłem aby tak napieprzał na PiS jak Ty.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lut 22, 2016 9:18 am

Obrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lut 22, 2016 9:42 am

HKS1978 pisze:
BINGONH pisze:Akurat jak idzie o ostatnie wydarzenia na Ukrainie to mam o dziwo :shock: identyczne zdanie jak HKS1978.

:lol: No patrz faktycznie. "Najwyższy czas" to mi się kojarzy z Michalkiewiczem, akurat jego felietony na YT są zazwyczaj bardzo trafne. Powiem więcej to chyba mój ulubiony felietonista. Niby po linii JKM, ale jednak o wiele bardziej twardo stąpający po ziemi. Nie zauważyłem aby tak napieprzał na PiS jak Ty.


NCz! jest bardzo otwarty. Publikują też tam teksty o zamachu w smoleńsku.
Nie czytam od deski do deski i nie czytam wszystkich.
Uwielbiam Grzelaka za jego reportaże z Rosji. Pyffla za reportaże z Chin i Wielomskiego. Z Wielomskim się różnię nie co w poglądach, ale facet ma fenomenalnie analizuje scenę polityczną gorzej z jego pomysłami na życie.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1975
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn lut 22, 2016 4:52 pm

Pasha pisze:Sori, dalej nie bedzie tutaj pisac o tym bo widze ze idzie prowokacja.


Pasha - zadnej prowokacji tu nie bedzie, ale ja rowniez jestem bardzo zainteresowany tym, jak zyje sie Wam teraz na Ukrainie w porownaniu z tym jak bylo przed Majdanem. Czy ludzie nie zaluja tego Majdanu, bo w chwili obecnej po Waszej stronie (jako spoleczenstwa) jest wiecej strat niz zyskow.

Tak przy okazji to zycze Wam powodzenia w meczach z Manchesterem City, zarowno na boisku, jak i poza nim. Nawet typuje, ze ich przejdziecie, bo City jest od kilku tygodni w slabej formie.

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » wt lut 23, 2016 1:21 pm

Winnetou
Niestety, ten Majdan i tym razem ne stal sie momentem przelomowym, rozwiazujacym problemy w swiadomosci ludzi, ucieczka od sowieckiej mentalnosci do czegos bardziej progresywnego. Na ten moment wyglada jedynie ze podmienily sie znow twarze ale nie mentalnosc. Mamy bardzo specyficzny kraj, mowią ze pod wzgledem korupcji jestesmy pierwszi w Europie, dlatego naiwnym by było oczekiwać cudów. To wymaga dlugiego i zlozonego procesu. A co dotyczy gospodarki kraju - oczywiscie teraz spadla do zera. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, no znowu waznym jest rozumiec - Majdan, to nie tylko cykl wydarzen. Majdan to proces transformacji naszego spoleczenstwa, ucieczka od ZSSR do nowej przestrzenii.
Dziekuje za zyczenia zwycięstw dla Dynamo! Mamy przed soba trudnego rywala. A co dotyczy kibicow MC - pewnie bedzie ich sporo bo dadza im bilety za grosze, za jakies pare funtów.
Krym - to Ukraina!

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt lut 23, 2016 2:04 pm


ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt lut 23, 2016 9:22 pm

Lutowe wydanie "Do Rzeczy" poświęcone jest agenturze.
W kiosku się pojawiło zanim Kiszczakowa pograżyla zupełnie komunistycznego kapusia.
https://www.facebook.com/HistoriaDoRzeczy/timeline

Polecam szczególnie
http://historia.dorzeczy.pl/id,7984/Alf ... entow.html


No i polecam gorąco uzupełnione i rozszerzone wydanie książki "Konfidenci sa wśród nas".
http://www.editionsspotkania.pl/ksiazki ... ksiazki=26

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw lut 25, 2016 5:00 pm

Dziś o 20:10 w TVP INFO ma być Korwin i już zapowiada, że będzie "ostro".


HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt lut 26, 2016 10:10 am


Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lut 26, 2016 4:03 pm

Oglądałem dzisiaj przemówienie Schetyny... Fatalne wrażenie. Tłumów nie porwał.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr mar 02, 2016 4:45 pm