DOBRE ŻARCIE - czyli co i gdzie warto jeść

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Górnik

Postautor: Staszek » czw cze 17, 2010 10:01 pm

PSKNHKS pisze:
BuA SPW pisze:
PSKNHKS pisze:Kebab w DH Wanda również jest 24h
Tu jedzenie masakra... :roll:


Niestety...
Ja od siebie moge polecić jedzenie z trochę innej kategorii a mianowicie precle pod Wydziałem Odlewnictwa AGH (naprzeciwko wejścia na stadion TS) i konkurencję cenową między "Obwarzanem" i "Disco Babcią". Cenowo nieporównywalne z resztą miasta bo kosztują 70/80 gr a jakość bdb. :)

W okolicach AGH polecam bar „Górnik”. Wygląda obskurnie (jak w filmach o PRL-u), ale wewnątrz jest czysto. W pozostałych kwestiach: cena, smak, rozdupca na łopatki pozostałe bary, stołówki studenckie itp. w okolicy rzeczonej uczelni.

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » czw cze 17, 2010 11:49 pm

stefan batory pisze:Z chińczyków to najbardziej smakowało mi na Teatralnym,na Kolorowym jak na taką obskurną knajpkę też nieźle, pod parkiem wodnyme też ale tam byłem tylko ze dwa razy może. Ten na przeciwko Banolli moim zdaniem chujowy. Natomiast nigdy nie jadłem na Jagiellońskim ale się chyba wybiorę skoro tak niektórzy polecają.
Knyszy spod THMu chyba nikomu nie trzeba polecać, podobnie jak zapiekanki z Bieńczyc, ale nikt chyba jeszcze nie wspomniał o budce pod gastronomikiem na Złotej Jesieni. Jadłem tam co prawda tylko jakieś burito/tortille itp ale smakowało mi bardzo i z tego co widziałem ruch mają spory, więc chyba warto.
Pizze teraz rzadko jadam, ale swego czasu bardzo dobra była w Wadowie (hallo pizza), na Petofiego (alcatraz).
A jak jestem na Rynku to lubię zjeść tortille/kebaba w cieście (z mięsem wołowym) na Floriańskiej.
Wspominałem wspominałem o budzie przy gastronomiku..
STROŃ*OD*BŁOŃ pisze:pizza-Jazz Pizza os Tysiąclecia
Co do chińczyka to najlepszy na Teatralnym, a co do Jagiellońskiego to jakoś nie jestem przekonany-jadałem i żadnej rewelacji nie było.
Pizzeria Jazz - dramat...dzis natchniony smakiem na pizze i Twoim postem oraz tym, ze nigdy nie jadlem stamtad zamowilem placka..drogi,maly i skladnikow przysępione strasznie...nigdy wiecej
Obrazek

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » pt cze 18, 2010 12:30 am

huteusz pisze:Gdzie to? Jestem fanatykiem precli :lol:


Napisałem, Przed budynkiem D8 (Wydział Odlewnictwa AGH) naprzeciwko wejść na wisłe. "Obwarzan" ma swój kramik przy wejściu do wydziału, a "Disco babcia" czerwony kiosk przy wjeździe za budynek.(pseudo od wystawionego stale głośnika z którego puszcza jakąś muzę, chociaż ostatnio chyba się jej zepsuł).

Co do baru mlecznego Górnik zgadzam się ze Staszkiem, genialne dania obiadowe i mimo większych kolejek opłaca się :) Jedyna wada jest brak dobrej wentylacji - po wyjściu czuć aromatem barowym jeszcze długo...
Górnik znajduje się na rogu Czystej i Dolnych Młynów zaraz obok szpitala - idąc od AGH ulica Czysta znajduje się po drugiej stronie alej od Reymonta.

Ze stołówek studenckich w okolicy najlepsza to chyba TAWO w centrum AGH, jednak ceny są tu już wyższe (ziemniaki w cenie obiadu w barze mlecznym) i opłacalne jedynie przy dofinansowaniu do akademika lub dla wybranych wydziałów.

Uważać za to lepiej na "Szybki Kęs" w Lewiatanie na miasteczku, hamburgery mimo że nawet całkiem smaczne, potrafią przeczyścić organizm.

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pt cze 18, 2010 1:16 am

z tamtych rejonow to ja lubie zapiekanki na tym calym kampusie agh mniej wiecej w polowie jak sie idzie Reymonta w strone Wisly, trzeba skrecic 20 metrow w prawo i jest taka buda za szlabanem wiecznie oblegana . naprawde polecam

Do baru Gornik to chodzilem wieki temu ,ale naprawde bylo tam kozacko. tak jak poprzednicy napisali tanio , tloczno , smacznie. wszystko do potegi

Lubie fast foody i lubie sobie na noc pojesc wiec cale nocne zycie gastronomiczne w nowej hucie mam obcykane naprawde dobrze, jeszcze tylko jednej opcji nie kosztowalem . kuraka na przy arce , warto ?
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt cze 18, 2010 7:09 am

Ares pisze:Zajebiste hot-dogi w barze Alabama na Matecznym. Dobrze zrobione, smaczne, szeroki asortyment: różne wielkości i dodatki.



Chciałem wczoraj spróbować ale pech że zamykają już o 19.
W sumie trochę dziwne bo na matecznym o tej porze jest masa ludzi.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt cze 18, 2010 8:08 am

dzuhas pisze: kuraka na przy arce , warto ?


Jestem wielkim smakoszem kuraków. Szczerze mogę zatem polecić ptaki na Dąbrowszczaków. Teraz zdarza mi się tam kupować rzadko, ale przez wiele lat kupowaliśmy z kumplami (na ławeczkę, do wódki) kuraki w ilościach wręcz hurtowych.
Minusem jest to. że ptaszki są drogie (w zeszłym tygodniu płaciłem 18 zeta za sztukę), ale rozmiar mają godny, nie są wysuszone/stare.

Brać!
ezswaz aN Hutnik

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » pt cze 18, 2010 11:43 am

Pizzeria Jazz - dramat...dzis natchniony smakiem na pizze i Twoim postem oraz tym, ze nigdy nie jadlem stamtad zamowilem placka..drogi,maly i skladnikow przysępione strasznie...nigdy wiecej


Naprawdę jesteś pierwszą osobą która wyraziła taką opinię....widocznie mamy inne gusta/podniebienia.....przykro mi że Cię zawiodłem...biję się w piersi...
Na podwórzu jest kałuża
A z kałuży się wynurza
Hipopotam powiadacie?
Nie! To Tata po wypłacie

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » pt cze 18, 2010 12:47 pm

STROŃ*OD*BŁOŃ pisze:
Pizzeria Jazz - dramat...dzis natchniony smakiem na pizze i Twoim postem oraz tym, ze nigdy nie jadlem stamtad zamowilem placka..drogi,maly i skladnikow przysępione strasznie...nigdy wiecej


Naprawdę jesteś pierwszą osobą która wyraziła taką opinię....widocznie mamy inne gusta/podniebienia.....przykro mi że Cię zawiodłem...biję się w piersi...
Nic się nie dzieje..może dobra jest na miejscu, a nie na dowózke..albo mieli gorszy dzień..wrócę jednak do swoich sprawdzonych plackokrętów
Obrazek

petos
Posty: 153
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 4:23 pm
Lokalizacja: petos

Postautor: petos » pt cze 18, 2010 6:54 pm

Odnosnie tego grilla kolo NCKu to jak tam wygladaje ceny?? duzo trzeba dac za dobra szame? I czy macie cos godnego polecenia poza kielbaska? :D

Awatar użytkownika
bolo
Posty: 429
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 10:31 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: bolo » pt cze 18, 2010 7:30 pm

petos pisze:Odnosnie tego grilla kolo NCKu to jak tam wygladaje ceny?? duzo trzeba dac za dobra szame? I czy macie cos godnego polecenia poza kielbaska? :D
J eżeli jesteś padlinożercą to wszystko co tam jest szałyki steki piersi z kury cennika nie pamiętam, ale szama zajebista i dużo
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt cze 18, 2010 7:39 pm

petos pisze:Odnosnie tego grilla kolo NCKu to jak tam wygladaje ceny?? duzo trzeba dac za dobra szame? I czy macie cos godnego polecenia poza kielbaska? :D


Kiełbaska mega duża i dobrze wypieczona z bułeczką + musztarda, keczup jedyne 7zł
Innych rarytasów nie kosztowałem
Oranżada w butelce 1,50

viki pisze:Jestem wielkim smakoszem kuraków.


W takim razie koniecznie polecam kurczaka na piwie według mojego przepisu

petos
Posty: 153
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 4:23 pm
Lokalizacja: petos

Postautor: petos » pt cze 18, 2010 8:47 pm

bolo pisze:
petos pisze:Odnosnie tego grilla kolo NCKu to jak tam wygladaje ceny?? duzo trzeba dac za dobra szame? I czy macie cos godnego polecenia poza kielbaska? :D
J eżeli jesteś padlinożercą to wszystko co tam jest szałyki steki piersi z kury cennika nie pamiętam, ale szama zajebista i dużo

a jest tam browarek?? narobiliscie mi smaka i musze sie tam wybrac na ta padline w najblizszym czasie :lol:

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » pt cze 18, 2010 10:03 pm

browarka niestety niema, ale jak sie ladnie usmiechniesz do wlasciciela to swojego wypijesz :wink:
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » sob cze 19, 2010 1:29 am

Nic się nie dzieje..może dobra jest na miejscu, a nie na dowózke..albo mieli gorszy dzień..wrócę jednak do swoich sprawdzonych plackokrętów

Podaj namiar na swojego dostawcę to wypróbuję Twojego dilera pizzy
Na podwórzu jest kałuża

A z kałuży się wynurza

Hipopotam powiadacie?

Nie! To Tata po wypłacie

mr.Vitaminka
Posty: 1903
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » sob cze 19, 2010 10:42 am

BINGONH pisze:
Ares pisze:Zajebiste hot-dogi w barze Alabama na Matecznym. Dobrze zrobione, smaczne, szeroki asortyment: różne wielkości i dodatki.



Chciałem wczoraj spróbować ale pech że zamykają już o 19.
W sumie trochę dziwne bo na matecznym o tej porze jest masa ludzi.



gorąco polecam, chociaż to nie ta sama alabama co kilka lat temu - były większe porcje i trochę więcej składników - mimo to miazga!

polecam samemu coś przygotować - nawet te hot dogi - kupić bagietkę, skałdniki, parówkę, wstawić do kuchenki na chwile i wszamać heh

nie wiem czy tu było opisane - w galerii kazimierz - knajpa jeff's - ale tylko w poniedziałi i wtorki - 1,5 l piwa za 12zł a do tego żeberka (naprawdę wyjebiste i przyprawione) frytki, dużo surówki i pół kukurydzy za 19zł! zjadłem na dwa podejścia bo nie dało sie inaczej.


poza tym restauracja pod wielką solą (wyjeżdżajac z krk w strone wieliczki - ul. wielicką - jedzie się pare km i po prawej znajduje się ten przybytek. pytać się o przysmak szefa kuchni i kotlet karczmarza - tanio, dużo i baaardzo smacznie (chociaż to wiem z opinii kilkunastu znajomych - raz tam byłem i akurat był remont :| )

w pizzeri palermo - zestaw pasibrzucha - za bodaj 20zł (na miejscu) kilka skrzydełek, piersi i filetów z kurczaka + frytki i sosy - opyla się i smacznie.


kebab w galerii bonarka o nazwie - sultan - za 10zł ale jak dla mnie to nie do zjedzenia - taki wielki.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata