Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4501
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lis 29, 2010 3:01 pm

O hali - nic :oops:
http://www.majchrowski.pl/

Konsekwentnie zmierzał będę do rozwoju infrastruktury sportowej. Dwie kadencje upłynęły pod znakiem inwestycji w sport wyczynowy, obejmujących między innymi stadiony Wisły, Cracovii, Hutnika i Wandy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna.
budował będę:

• osiedlowe centra sportowe
• boiska „Orlik” - takie obiekty mają znaleźć się w każdej z 18 dzielnic Krakowa,
• basen kryty przy ul. Kurczaba – jego budowa już się rozpoczęła,
• w formule partnerstwa publiczno-prywatnego basen o wymiarach olimpijskich z letnim aquaparkiem przy ul. Eisenberga,
• stadion lekkoatletyczny KS Wawel,
• halę TS Wisła,
• halę na potrzeby sportów paraolimpijskich,
• Ośrodek Rugby w Luboczy,
• Centrum sportów ekstremalnych
• każda nowa inwestycja drogowa wyposażona będzie w ścieżki rowerowe.

Slav
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Bronowice

Postautor: Slav » pn lis 29, 2010 3:10 pm

stazyja69 pisze:Konsekwentnie zmierzał będę do rozwoju infrastruktury sportowej. Dwie kadencje upłynęły pod znakiem inwestycji w sport wyczynowy, obejmujących między innymi stadiony Wisły, Cracovii, Hutnika i Wandy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna.


Taa,z czego inwestycja w Hutnika odbyła się tylko dlatego,że Wisła i Cracovia nie miały gdzie grać,a modernizacje ich stadionów trwały/były w fazie ostatnich przygotowań... szkoda tylko że wszystko co jest związane z inwestowaniem w Hutnika jest wymuszone... może chociaż kosztorys nowej hali w tym roku powstanie... :wink:
Ale coś czuję że prędzej my byśmy doprowadzili do powstania nowej hali gdybyśmy znaleźli sponsora strategicznego do inwestycji,przygotowali plan i materiały budując kawałek po kawałku,niż miasto... :wink:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3918
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn lis 29, 2010 3:18 pm

stazyja69 pisze:O hali - nic :oops:
http://www.majchrowski.pl/


Warto też czasem poczytać prasę.

Odsyłam do:
Głos - Tygodnik Nowohucki, 26 XI 2010, nr 48 (1025), s. 8
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pn lis 29, 2010 3:26 pm

Slav pisze:Co do hali Cracovii (tej co ma stanąć przy stadionie) to na ten moment z tego co mi wiadomo (od znajomych pasiaków) że ten temat będzie poruszany najwcześniej w 2012 roku... inna sprawa,że miasto podobno ma odsprzedać resztę udziałów Cracovii pod warunkiem że Filipak za własne pieniądze przyczyni się do powstania kortów tenisowych i infrastruktury sportowej na Cichym Kąciku... co do hali Wisły,to przyznam się szczerze,że nie wiem jak dokładnie ma się sprawa (choć hala na Reymonta była modernizowana przed euroligą koszykarek o ile się nie mylę)


Tak, ta hala przy stadionie Cracovii ma być budowana nieco później, w dodatku KS Cracovia ma też mieć swoją hale. Czyli de facto Cracovia będzie miała dwie hale sportowe, tylko nie wiem po co skoro sporty halowe są tam na marnym poziomie i specjalnie nie widać takich potrzeb. Trzeba też pamietać o odremontowanym lodowisku ktore rownież dostała Cracovia.
Wisła miała remontowaną hale bo zmieniły sie przepisy i aby dostać licencje na Euroligę, musieli nieco przemodelować parkiet bo było tam zbyt wąsko. Zresztą ta hala i tak była archaiczna. Na nową hale Wisła wywalczyła troche kasy z dotacji unijnych, wszystko dzieki marszałkowi Nawarze. Pewnie nowa hala Wisły nie musiałaby nigdy powstac gdyby istniała duża hala widowiskowa w Krakowie. Bo prawda jest taka że tylko na wybranych meczach (play off, Euroliga) obecna hala Wisły pęka w szwach. Na pozostałych nie ma wielkich tłumów. Gdyby była duża hala to grali by na niej ważne mecze a reszte na swojej starej po remoncie.
Póki co nie ma żadnej hali na przyzwoitym poziomie i to jest żenujące. Majchrowski przez 8 lat nie potrafił ogarnąć sprawy i nie zapowiada sie żeby to sie miało nagle zmienić.

Slav pisze:a tak wogóle to Kracik składał jakiekolwiek deklaracje odnośnie naszego Hutnika? czy też padło znamienite stwierdzenie "zapoznam się ze sprawą"? :wink:


Nie wiem jak w kwestii Hutnika ale narazie deklarowal tylko że nie zamierza faworyzować nikogo z WC. Ogólnie można wywnioskować że temat Hutnika jest stawiany przez niego w drugim rzędzie wraz z innymi klubami dzielnicowymi.

stazyja69 pisze:O hali - nic :oops:
http://www.majchrowski.pl/


Wcale mu sie nie dziwie :lol: Jesli można mowic w tym przypadku o konsekwencji to konsekwentnie obiecuje hale i konsekwentnie nie wbito nawet łopaty ;)
Najpierw nam zbudował drogę do nikąd która sie kończy pod prywatnym garażem, a teraz obok niej powstanie wirtualna hala na papierze :)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3918
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn lis 29, 2010 4:08 pm

Ares pisze:powstanie wirtualna hala na papierze :)


OŻÓG 1950 pisze:Odsyłam do:
Głos - Tygodnik Nowohucki, 26 XI 2010, nr 48 (1025), s. 8


Ja myślę, że on tą halę wybuduje, bo po prostu będzie musiał.
W przeciwnym razie skompromituje się.

A Kracik? Kracik niczego nie musi. Wprowadzi nowych ludzi na stanowiska. Zanim zapoznają się z tematem minie pewien czas. Do tego pewnie z części rzeczy zrezygnuje. Pozmienia pewne projekty (czyli wyrzuci się kasę - tak samo jak przy amerykańskim projekcie kombinatu ;) ).

Dla mnie Majchrowski wybuduje tą halę, bo musi.
To jest dla mnie oczywiste.

Pozdrawiam
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...