Historia nowohuckich osiedli-Jak było kiedyś,jak jest teraz?

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Historia nowohuckich osiedli-Jak było kiedyś,jak jest teraz?

Postautor: BuA SPW » sob lut 05, 2005 8:57 pm

Przeglądałem ostatnio Wiślackie forum i był tam temat o krakowskich osiedlach. Myślę, że można założyć podobny temat u nas o nowohuckich osiedlach..Chodzi o historię nowohuckich osiedli, z wszystkimi względami. Za kim było dane osiedle kiedyś, za kim jest teraz, jakieś ciekawe akcje, przywódcy..Niby temat nie na forum, a na Wisły forum cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, co chwilę pojawiają się nowe posty..Zachęcam więc i kibiców Hutnika do wpisów, szczególnie tych starszych co znają kawałek historii osiedli..Można też ująć w nim podkrakowskie wioski, które są/były za Hutnikiem..Pozdrawiam
Obrazek

RAFAL_HUTNIK
Posty: 195
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:51 pm

Postautor: RAFAL_HUTNIK » sob lut 05, 2005 9:14 pm

Moge opowiedziec mala historie mojego osiedla.Jezeli Admin bedzie uwazac zetemat nie na forum to prosze go odarzu zamknac.
Wiec ja jestem z Wadowa niewiem czy wiecie gdzie to jest ale napewno duzo osob kojarzy gdzie to jest.Dawniej jak Hutnik gral w pierwszej lidze to z tego osiedla jezdzilo 30 osob jak na to osiedle to chyba bardzo dobrze w porowanniu do duzo innych ktrore sa o wiele wieksze a dawniej jezdzilo z nich o wiele mniej ludziska.Niestety sie czasy zmienily i po spadku z ekstraklasy juz niebylo tak dobrze w naszym klubie.Juz wiecej razy niezwitalismy w pierwszej lidze az doszlo do tego ze cale os. przezucilo sie na zydownie :!: :evil: Teraz tylko ja jezdze na Suche stawy chodz jest tu pare starszych osob ktore sie nie przezucilo.Ale pytajac sie kiedy wybierzesz sie na mecz odp.brzmi jak wejda do 2 ligi,to wtedy zancze jezdzic.Duzo razy namawialem te osoby ale jak odpowiedz niebrzmi ze dopiero zaczne jezdzic wtedy jak wejda 2 ligi to brzmi ze hajsu niemam ze tu trzeba na dyskoteke jechac.Wiec juz wole sie nie pytac bo niemam sily nawijac tak w kolko.
Chyba tyle.POZDRO

RAFAL_HUTNIK
Posty: 195
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:51 pm

Postautor: RAFAL_HUTNIK » sob lut 05, 2005 10:23 pm

.......>Fan Hutnika<..... Wadów Hutnik :?: :wink: Kiedys tak ale teraz wiekszosc zydkow :evil:

Oro
Posty: 463
Rejestracja: czw paź 14, 2004 9:22 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Oro » ndz lut 06, 2005 12:14 am

Do Rafała
Napisałes: " Teraz tylko ja jezdze na Suche stawy "
Smiem zaprotestowac, ja tez jezdze na Suche Stawy z Wadowa, choć stąd akurat jestem stosunkowo od niedawna (dwa lata). Ale chyba nawet wiem (mogę się domyslac) jak wyglądasz, bo i autobusy mamy nieczęsto i w weekendy jakoś malo ludzi nimi jezdzi, wiec i na "nameczowy" autobus za dużo ludzi nie czeka toteż prosta metoda eliminacji działa ;)

RAFAL_HUTNIK
Posty: 195
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:51 pm

Postautor: RAFAL_HUTNIK » ndz lut 06, 2005 8:21 am

Oro pisze:Do Rafała
Napisałes: " Teraz tylko ja jezdze na Suche stawy "
Smiem zaprotestowac, ja tez jezdze na Suche Stawy z Wadowa, choć stąd akurat jestem stosunkowo od niedawna (dwa lata). Ale chyba nawet wiem (mogę się domyslac) jak wyglądasz, bo i autobusy mamy nieczęsto i w weekendy jakoś malo ludzi nimi jezdzi, wiec i na "nameczowy" autobus za dużo ludzi nie czeka toteż prosta metoda eliminacji działa ;)

Sorki Oro.Ja chyba tez cie kojarze.Chyba :?: Zapomnialem tez cie dodac ze ty tez jezdzisz, czyli juz 2 osoby jezdza :!:

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Postautor: murdock » pn lut 07, 2005 12:55 pm

temat brzmi "historia..." a nie podzial Krakowa i osiedli :?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 549
Rejestracja: pn sie 23, 2004 4:00 pm
Lokalizacja: www.Hutnik.krakow.pl

Postautor: admin » pn lut 07, 2005 2:04 pm

Tak HDS - cenzura.

Niestety nie wszyscy kibice POTRAFIA zrozumieć temat i zamiast HISTORII zaczęły sie tu litanie i wypominki.

A co Wadowa - za czasów pierwszej ligi jeździł stamtąd bardzo solidny kibic o ksywce... WADÓW :) Pozdro dla niego.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn lut 07, 2005 2:53 pm

Ale macie problemy... Nie rozumiem czemu wywaliliście mój post...

Chcecie historii? No to dobra, napiszę to inaczej...

Kościuchy:

Kiedy byłem małolatem, było tu wiele osób za Hutnikiem, ale była też ekipa starszych Wiślaków.
Ogólnie rzecz biorąc za HKSem były dzieciaki i grupa starszych.
Za Wisłą starsza, mocna ekipa.

Dziś przetrwali już tylko Wiślacy i nieliczne niedobitki Hutnika, są też... Pasiaki.

Ekipa starszych HKSiaków zniknęła i nie wiadomo co się właściwie z nimi stało, powyjeżdżali, pozakładali rodziny... (?)


Przeżyłem szok na jednym z ostatnich,niedawnych, meczów...
Siadam sobie, patrzę i nie mogę uwierzyć - starsi z osiedla :)
Chłopy ostro ciągnęły wódeczkę :lol: no i się napiłem :)

Cieszy mnie to, że niektórzy kibice wracają :)

Choć, gdy mnie zobaczyli, zdziwili się i bardzo ucieszyli, bo zawsze myśleli, że jestem (sic!) za Wisłą :!:

A to sie chłopy zdziwiły :lol:


Przypomina mi się też jeden wątek - jak po zdobyciu mistrzostwa kibice Wisły przytargali na osiedle flagę z narożnika boiska :lol: Fajną mieli zabawę :)


I to tyle, trochę nieskładnie, ale za bardzo nie mam czasu.

Pozdrawiam

big ben hgw
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 24, 2004 4:25 pm
Lokalizacja: z Londynu :D

Postautor: big ben hgw » pn lut 07, 2005 2:55 pm

Wzgorza- gdzies do polowy lat 90tych Wisla/Hutnik,koniec lat 90tych tylko Hutnik,2001/2002 Cracovia/Hutnik.
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2005 3:27 pm przez big ben hgw, łącznie zmieniany 1 raz.
naszym klubem HKS, kazdy w Hucie o tym wie, ze najlepszy w Polsce jest...nasz Hutniczek HKS...

VIKtor
Posty: 163
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:42 am
Lokalizacja: inąd

Postautor: VIKtor » pn lut 07, 2005 3:22 pm

Młodości, Skarpa, Wandy- Hutnik od zawsze... na zawsze!
"Nie jeden nie raz nasz kraj próbował zniszczyć
nie jeden raz powstaliśmy ze zgliszczy
teraz nasz czas nadszedł korona błyszczy
a ja z dumą na nią patrzę więc wytrzyj łzy - to ważne..."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 549
Rejestracja: pn sie 23, 2004 4:00 pm
Lokalizacja: www.Hutnik.krakow.pl

Postautor: admin » pn lut 07, 2005 3:40 pm

OZÓG - wierzymy że WIESZ dlaczego TWój post poleciał - podobnie jak cała reszta.
Pytanie: czy Kościuchy to Kościuszkowskie ?

Jeśli tak, to z tego osiedla na mecze chodzi obecnie nieliczna, ale bardzo zaangażowana grupka. Jednak do tego co byo w latach 90tych - na prawie każdym wyjeździe Kościuszkowskie było reprezentowane... no do tego daleko.

BART
Posty: 339
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:18 pm

Postautor: BART » pn lut 07, 2005 4:06 pm

"Kosciuchy"(Kosciuszkowskie :wink: ) jezdzily napewno od lat 90tych napewno,choc podobno nawet i wczesniej.Faktem jest ze male grono z tych osob jezdzilo(nawet bardzo) na wyjazdy w wczesniejszych latach biorac pod uwage liczna grupe kibicow Hutnika,jednak wiekszosc to byla pikniki i nawet nie zasiadali na sektorze aczkolwiek byli oddanymi kibicami. Tak jak admin napisal w latach 90-tych Kosciuszkowskie bylo prawie na kazdym wyjezdzie. Na ten czas z tej ekipy wiele sie osob wykruszylo i zdarzaja sie tylko niespodzianki typu o ktorych wspomnial OZOG ze pokazali sie na wyjezdzie.Ekipa jednak czesto pokazuje sie na Suchych Stawach ale jesli chodzi o zebranie sie na wyjazd najczesciej konczy sie to na rozmowach. Co do ekip to sie zgadzam byla Wisla w liczniejszej i mocniejszej sile,jednak nie bylo to powodem do jakis czestych awantur. Jak i wczesniej nie przypominam sobie aby byli tu kibice Pasow..no ale moda robi swoje.
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2005 5:36 pm przez BART, łącznie zmieniany 1 raz.

dUfio
Posty: 9155
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn lut 07, 2005 4:46 pm

Wandy-na tym osiedlu się wychowałem więc pare rzeczy z lat 90 pamiętam
zasadniczo jest ono podzielone na 3 części, 2 skrajne zawsze były za Hutnikiem (zachodnia część-wówczas bardzo aktywna i dobra ekipa, kilka własnych flag min. osiedlówka-gotyk)
Natomiast w centralnej części mieszkalo kilku starszych o te 6-7 lat od nas gości którzy byli za Wisłą i przed którymi każdy czuł jesli nie strach to na pewno respekt, mieli dobre kontakty z Wislakami z Willowego
Obecnie dochodzą mnie słuchy że tamci już nie mają za wiele do powiedzenia i na Wandy rządzi niepodzielnie Hutnik, co ponoć jednak niestety niezbyt korzystnie wpływa na aktywność Hutnika na tym osiedlu zwłaszcza wschodnia i centralna część-chodza z tamtąd nieliczni

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Postautor: murdock » pn lut 07, 2005 4:58 pm

dUfio pisze:na Wandy rządzi niepodzielnie Hutnik, co ponoć jednak niestety niezbyt korzystnie wpływa na aktywność Hutnika na tym osiedlu zwłaszcza wschodnia i centralna część-chodza z tamtąd nieliczni

chyba raczej niezbyt korzystnie przekłada się na...[/b]

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn lut 07, 2005 5:29 pm

Tak Adminie, mowa o Kościuszkowskim, a w tamtych latach byłem takim małym dzieciaczkiem, pikniczkiem :lol: