Miejska umowa

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Gacekce
Posty: 23
Rejestracja: czw lis 02, 2006 8:47 pm

Miejska umowa

Postautor: Gacekce » wt sty 30, 2007 9:37 am

Napisał:Maciej Twaróg
Rządząca w Radzie Miasta Krakowa Platforma Obywatelska i rządzący de facto miastem prezydent Jacek Majchrowski podpisali pakt programowy. Wydaje mi się to rozwiązanie dość racjonalne. Majchrowski chce zmieniać miasto, to jego ostatnia kadencja. Platforma żeby nie narazić się na zarzuty „nic nie robienia” musiała ten pakt podpisać. Wszak poparcie społeczne na pstrym koniu jeździ.
Po co o tym piszę w sportowej części? Z tego co wyczytałem w poniedziałkowej „Gazecie Wyborczej” wśród punktów zapisanych w umowie programowej pomiędzy Majchrowskim a PO jest zapis o dalszej rozbudowie stadionu Hutnika (obok stadionów Wisły i Cracovii). To dobra wiadomość. Sytuacja w samym klubie się zmienia. Rosną apetyty, rosną ambicje. Cieszę się, że moje ostatnie spotkanie z liderami krakowskiej Platformy Obywatelskiego przyniosło tyle, iż panowie Sularz i Klimowicz (szef PO w Krakowie i przewodniczący Rady Miasta Krakowa) nie zapomnieli zapisać w pakcie konieczności modernizacji stadionu Hutnika.
A tak swoją drogą, Suche Stawy w głębokim poważaniu mieli radni miejscy wybrani z Nowej Huty, a wysłuchali i przypilnowali na moją prośbę tej sprawy radni wybrani z Krowodrzy i Prądnika Czerwonego. Panowie dziękuję w imieniu Hutnika i wszystkich kibiców z Nowej Huty, którzy będą w większym komforcie oglądać, mam nadzieję już niebawem, drugo, a może nawet i pierwszoligowe boje Hutnika przy sztucznym oświetleniu i przy zadaszonych trybunach. Wielu prac wymaga jeszcze zaplecze Hutnika. Ale o tym innym razem.
www.nowahuta.org.pl
Obrazek