MANIFESTACJA

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Awatar użytkownika
jarekb
Posty: 333
Rejestracja: śr cze 04, 2008 10:59 am
Lokalizacja: Libertów

Postautor: jarekb » pn wrz 21, 2009 1:34 pm

Myśle, że temat warto ugryźć. Ważne żeby manifestacja nie odbyła się w atmosferze podobnej do protestu kupców z KDT ;) Musimy być rzeczowi i wiarygodni - mądre głowy muszą ustalić kilka najważniejszych zarzutów i postulatów. Prasa musi być po naszej stronie lub w najgorszym wypadku obiektywna. Jeśli ktoś z nas cos "przeskrobie" zacznie to działać na + dla władz miasta. Będą mieć pretekst do odwrócenia tematu i zrobienia z Nas bandytów którym sie nic nie należy. Ogólno-kibicowska dyscyplina będzie bardzo ważna co by nikt podstawiony nie nabruździł.
Aby nie prowokować policji, ochrony tym samym nieprzyjemnych sytuacji najlepiej wcześniej zgłosić cheć menifestacji i nie reagować na ich zaczepki. Idziemy zrobić coś pozytywnego dla Klubu - nie możemy odstraszyć potencjalnych sponsorów !

Wcześniej warto:
- ustalić datę
- wybrać przedstawicieli
- przygotować strone internetową
- zaprosić piłkarzy byłych i obecnych
- powiadomić prasę regionalną i ogólnopolską
- przygotować transparenty i ulotki

Do listopada czasu jest mało - nie wiem co sie dokładnie dzieje w klubie ale mam wrażenie ze wszystko w naszych rękach.
Zarządowi już dziekujemy za uwagę ...

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn wrz 21, 2009 6:37 pm

jarekb pisze:Aby nie prowokować policji, ochrony tym samym nieprzyjemnych sytuacji najlepiej wcześniej zgłosić cheć menifestacji i nie reagować na ich zaczepki.


Zgłoszenie manifestacji jest właśnie po to żeby przez cały czas na białe kaski towarzyszył.

Zrobienie strony, zaproszenie gości, transparenty to może zrobić każdy z nas.

Problem jest żeby znaleźć grupę osób która weźmie to na swoje barki(już nie koniecznie Stowarzyszenie)

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pn wrz 21, 2009 7:34 pm

jedyne hasło jakie mi przychodzi na myśl to "daliście na wisłe 200 mln, na krakowie 80 mln, a nam zalegacie 100 tys" ( kwoty takie pi razy drzwi), bo co miasto ma nam niby dać? nowy stadion dla 200-500 kibiców? spłacić długi? no chyba że o czymś zapomniałem, to poprawcie mnie

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn wrz 21, 2009 7:44 pm

Piotrek pisze:jedyne hasło jakie mi przychodzi na myśl to "daliście na wisłe 200 mln, na krakowie 80 mln, a nam zalegacie 100 tys" ( kwoty takie pi razy drzwi), bo co miasto ma nam niby dać? nowy stadion dla 200-500 kibiców? spłacić długi? no chyba że o czymś zapomniałem, to poprawcie mnie


No ale miasto to nie cały cel. Chodzi o to żeby ktoś się zainteresował sytuacją. Może ktoś pomoże upadającemu klubowi.

A stadion Cracovii to ok 200 mln* a Wisły ok 450 mln* także śmieszne wydaje się nawet te 40 mln jak ja 300 tysięczną dzielnice(nie można patrzeć na ligę bo cracovia teoretycznie powinna grać teraz w 1-przecież by nie odwołali budowy a my jakby była kasa byśmy grali w 2!)

*o ile dobrze koajrzę


A co do 200-500 kibiców to na Cracovię ile chodzi. Na oba krakowskie kluby chodziło z 20 000 ludzi może a teraz bedą mieć pojemność na około 50 000... Ciekawe kto to zapełni.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pn wrz 21, 2009 8:11 pm

KonradHKS pisze:
Piotrek pisze:jedyne hasło jakie mi przychodzi na myśl to "daliście na wisłe 200 mln, na krakowie 80 mln, a nam zalegacie 100 tys" ( kwoty takie pi razy drzwi), bo co miasto ma nam niby dać? nowy stadion dla 200-500 kibiców? spłacić długi? no chyba że o czymś zapomniałem, to poprawcie mnie


No ale miasto to nie cały cel. Chodzi o to żeby ktoś się zainteresował sytuacją. Może ktoś pomoże upadającemu klubowi.

A stadion Cracovii to ok 200 mln* a Wisły ok 450 mln* także śmieszne wydaje się nawet te 40 mln jak ja 300 tysięczną dzielnice(nie można patrzeć na ligę bo cracovia teoretycznie powinna grać teraz w 1-przecież by nie odwołali budowy a my jakby była kasa byśmy grali w 2!)

*o ile dobrze koajrzę


A co do 200-500 kibiców to na Cracovię ile chodzi. Na oba krakowskie kluby chodziło z 20 000 ludzi może a teraz bedą mieć pojemność na około 50 000... Ciekawe kto to zapełni.


Cały problem Twojego punktu widzenia i punktu widzenia innych kibiców Hutnika polega na tym że Wy patrzycie na sprawę z punktu widzenia dzielnicy. Podejrzewam że w Urzędzie Miasta nikt na to nie patrzy pod takim kątem bo to zbyt zaściankowe podejście. Idąc Twoim tokiem rozumowania równie dobrze Garbarnia mogła by się domagać milionów od miasta ponieważ w Podgórzu (cały prawobrzeżny Kraków) też nie ma godziwego stadionu a ludzi mieszka pewnie nie mniej niż w NH.
Z tymi 300 tys. to chyba trochę przesadziłeś. No ale dobra, nie ulega wątpliwości że liczba mieszkańców i tak jest duża no ale co z tego? Co z tego jak na mecz chodzi kilkaset osób?
Nie zmienia to faktu że skoro miasto się zobowiązało do zapłacenia za te wszystkie pseudo remonty to ich obowiązkiem jest się z tego wywiązać. Niestety wybory samorządowe coraz bliżej i zaczynają się jakieś przetasowania

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn wrz 21, 2009 8:46 pm

Dzielnica jest jakby argumentem... W Urzędzie Miasta to są chyba niewidomi bo budują dwa nowe(drogie) stadiony kilkadziesiąt metrów od siebie. Kibice Hutnika zawsze będą się kojarzyć z Nową Hutą i nie można mówić że te stadion będzie służył mieszkańcom innych dzielnic. Ale cena tez jest porównywalna 450 - 200 -40. To chyba nie jest trzęsienie ziemi dla kasy miasta...

jakby nie było zawsze jest argument że ludzie się odwrócili i nie chodzą na mecze bo stadion/drużyna/zarząd a na protest przyszła duża liczba :wink:

Garbarnia sobie sama próbuje radzić
http://www.mmkrakow.pl/6070/2009/7/29/g ... anged=true

Po prostu trzeba coś robić w takiej ciężkiej sytuacji i lepiej pomyśleć o tym już teraz a nie w sierpniu kiedy Hutnik się skończy....

sleett
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:39 am
Lokalizacja: Welwyn Garden City / KRK - NH - WDW / Lubin

Postautor: sleett » pn wrz 21, 2009 9:32 pm

Z wypowiedzi Szmyta dla Radio Alfa wynika, ze Hutnik ma w posiadaniu znacznej wielkosci "tereny zielone", ktore tylko sa dla spolki ciezarem, gdyz trzeba je utrzymywac. Moze by tak pojsc sciezka Garbarni i pozbyc sie zbednego balastu, ktory jedynie generuje koszty, a nie przynosi zadnych zyskow?
Nie wiem dokladnie co to za tereny i ile tego jest, jestem rowniez przeciwnikiem sprzedawania wlasnosci spolki, ale w obecnej sytualcji moze to jedyny sposob na ratowanie nowohuckiej pilki.
Obrazek

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pn wrz 21, 2009 10:09 pm

Sleet wlascicielem tych terenow jest miasto, spolka je tylko dzierzawi.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pn wrz 21, 2009 10:12 pm

Mało tego: tereny zielone to boisko wielofunkcyjne, ścianka wspinaczkowe, boisko ze sztuczną nawierzchnią i korty tenisowe oraz kilka (2?) boisk treningowych...

Te rzeczy mogą przynosić straty... WYŁĄCZNIE KRETYNOM.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

sleett
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:39 am
Lokalizacja: Welwyn Garden City / KRK - NH - WDW / Lubin

Postautor: sleett » pn wrz 21, 2009 11:30 pm

Dzieki Panowie za naswietlenie sprawy ze wspomnianymi "terenami zielonymi". Rzeczywiscie w dobie ciaglych integracyjnych spotkan firmowych (pierwszy lepszy przyklad) takie rzeczy moga przynosic straty jedynie kretynom. Nie wiem jak wyglada marketing sciany wspinaczkowej i reszty atrakcji, ale jezeli to swieci pustkami to jaki problem zatrudnic jakiegos PH na prowizje i niech sprzedaje gdzie sie da... Sorki za rozmywanie tematu, moze wrocmy do tej demonstracji.
Obrazek

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » pn wrz 21, 2009 11:52 pm

jarkonh pisze:Nie możemy cały czas oglądać się na stowarzyszenie, sami też coś możemy zadziałać dlatego uważam że na manifestację jest za wcześnie.


tez tak uwazam.
najpierw zaprotestujmy przeciw temu co się dzieje w naszym klubie. przeciw nierządowi.
pokażmy ze nie jest nam z nimi po drodze. że to ich winimy za całe zło.
bo wg mnie wyciąganie rąk do miasta przy obecnych naszych władzach klubowych mija się z celem.


Sleett pisze:Z wypowiedzi Szmyta dla Radio Alfa wynika, ze Hutnik ma w posiadaniu znacznej wielkosci "tereny zielone", ktore tylko sa dla spolki ciezarem, gdyz trzeba je utrzymywac. Moze by tak pojsc sciezka Garbarni i pozbyc sie zbednego balastu, ktory jedynie generuje koszty, a nie przynosi zadnych zyskow?
Nie wiem dokladnie co to za tereny i ile tego jest, jestem rowniez przeciwnikiem sprzedawania wlasnosci spolki, ale w obecnej sytualcji moze to jedyny sposob na ratowanie nowohuckiej pilki.


chyba żartujesz.
tereny to jest jedyny nasz plus. baza to jedyna karta w rozmowach z ew. sponsorem.
te buce z nierządu sa mega beszczelne. opchneli by tereny, pochowali kasę i tyle by z tego bylo.

Metal pisze:Mało tego: tereny zielone to boisko wielofunkcyjne, ścianka wspinaczkowe, boisko ze sztuczną nawierzchnią i korty tenisowe oraz kilka (2?) boisk treningowych...

Te rzeczy mogą przynosić straty... WYŁĄCZNIE KRETYNOM.


święte słowa.
słyszałem że chcieli oddać w dzierżawe, czy wynajem ściankę i boiska.
tzn nam przynosi straty, a jednak podejrzewają że przy dobrym zarządzaniu ktoś mialby z tego jednak zysk.
Metal mam nadzieje że dobrze zrozumialem i ten post jest dowodem że prezes O. (mimo że ojciec kolegi) przestał byc dla ciebie naszym kołem ratunkowym

sleett
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:39 am
Lokalizacja: Welwyn Garden City / KRK - NH - WDW / Lubin

Postautor: sleett » wt wrz 22, 2009 2:32 am

birkut: nie, to nie tak. Mialem cicha nadzieje, ze w posiadaniu spolki sa moze jakies tereny typu łãka za NCK, albo inne dziadostwo, ktore tylko generuje koszty. Terenow przy klubie nie wolno sie pozbywac - zgadzam sie.
Obrazek

patrix

Postautor: patrix » wt wrz 22, 2009 3:48 pm

A moim zdaniem pan Szmyt robi z nas idiotów, zresztą pokazał to na spotkaniu z piłkarzami kiedy zamiast rzeczowo rozmawiać sypał ponoć jakimiś paragrafami. On i pan Gil oraz Stój powinni być natychmiastowo usunięci ze swoich stanowisk i całkowicie z klubu poprzez podanie się do dymisji ponieważ szkodzą Hutnikowi. Oraczewski to chyba jedyny człowiek tam na górze który wypruwa sobie żyły aby ratować nasz klub w jakikolwiek sposób a ci trzej wyżej wymienieni kretyni robią wszystko na odwrót i tylko mu przeszkadzają i utrudniają życie kibicom przychodzącym na Suche Stawy.

ONLYHKS
Posty: 274
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 1:01 am

Postautor: ONLYHKS » wt wrz 22, 2009 4:03 pm

w Szmyta zylach plynie podobno czerwono biala krew wiec jak moze dzialac na nieszkode nam
GSil i stoj tak samo zegnajcie
a Szmyt podobno podal sie do dymisji ????? czyzby zdanie zmienil ?

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » wt wrz 22, 2009 9:36 pm

patrix pisze: Oraczewski to chyba jedyny człowiek tam na górze który wypruwa sobie żyły aby ratować nasz klub w jakikolwiek sposób a ci trzej wyżej wymienieni kretyni robią wszystko na odwrót i tylko mu przeszkadzają i utrudniają życie kibicom przychodzącym na Suche Stawy.


powinienem to skomentowac tak
:lol: :lol: :lol:
ale to nie jest śmieszne tylko tragiczne ze tak myslisz.
:roll: