Nieoficjalne afisze - wchodzimy na osiedla

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
DorotkaHKS
Posty: 546
Rejestracja: wt sie 24, 2004 9:22 am
Lokalizacja: Piastów

Postautor: DorotkaHKS » pn sie 15, 2005 1:23 pm

Marcin_SuchaBeskidzka pisze:Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, to też zdecydowanie jestem za usunięciem fragmentu o Amerykaninie. Przecież chyba nie chcemy stać się obiektem żartów i pośmiewiskiem, a obawiam się, że dla wielu "życzliwych" to idealny pretekst...
A zresztą nie chodzi tylko o "życzliwych" - wyobraźcie sobie, że przypadkiem rzuca się Wam w oczy tego rodzaju tekst na plakacie innej drużyny i jaka jest Wasza reakcja? Tylko szczerze proszę...

Reszta jak najbardziej ok. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może.

zgadzam sie... plakat super... tylko ten teks o amerykaninie niepotrzebny!
HKS ---=== Zawsze i wszędzie nieważne jak będzie ===--- HKS

MUSTAFA PL
Posty: 577
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:12 pm
Lokalizacja: N-H thk

Postautor: MUSTAFA PL » pn sie 15, 2005 1:28 pm

Mi osobiście plakat się bardzo podoba , a co do notki o Amerykańcu to jak dla mnie może być , ale nie musi. A to hasło : REPREZENTACJA NOWEJ HUTY po prostu miażdzy wg. mnie każdy kto nie interesuje się piłką a czuje się lokalnym patriotą powinien przyjść na ten mecz i zobaczyć jak zagra Hutnik. Ja osobiście pomoge w rozklejaniu plakatów na Wiślackim osiedlu , wątpie żeby jakiś Wiślak nagle przerzucił się na HKS , ale może niezdecydowani lub młodzi (poniżej 12 lat) którzy jeszcze nikomu specjalnie nie kibicują postanowią , że zostaną kibicami Hutnika , i jeśli by tak zrobiła choć jedna osoba to powiem , że było warto !
Obrazek Hutnik DYWIZJONU 303 !
thk

HutnikKraków od 1987/88

Postautor: HutnikKraków od 1987/88 » pn sie 15, 2005 3:33 pm

PLAKAT FANTASTYCZNY





...ale, jeśli mozna, to ja też proszę bez tej wzmianki o Amerykańcu...

rozumiem idee ze Swendą, ale mimo wszystko to nie pasuje........
...może coś innego jak koniecznie chcecie cos wstawić , aby linijak wam nie przepadła...

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 211
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:43 am
Lokalizacja: Plac Centralny

Postautor: Robin » pn sie 15, 2005 3:52 pm

Jeśli afisze mają zwiększyć frekwencje - to jest naiwnością tak sądzić! Wielokrotnie już się wypowiadałem na ten temat: tylko dobra piłka przyciągnie kibiców! Nie zrobią tego: afisze, bilety rodzinne, ulepszenia na stadionie i inne dodatki. Szkoda Waszego wysiłku i pieniędzy.

Jak się nawet ktoś raz skusi, to po tym poziomie, który zobaczy, nawet za darmo nie przyjdzie następnym razem. Zrozumcie, że Ci, którzy teraz chodzą na HKS, nie chodzą dla wspaniałej piłki ( bo mają ją na Błoniach - do wyboru, do koloru), ale chodzą z miłości i wierności dla tego klubu, a sprawa wyniku i gry jest drugorzędna. Więc czym Wy chcecie tych potencjanych widzów przyciągnąć na SS i zatrzymać tam?????????

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » pn sie 15, 2005 3:55 pm

Robin pisze:Jeśli afisze mają zwiększyć frekwencje - to jest naiwnością tak sądzić! Wielokrotnie już się wypowiadałem na ten temat: tylko dobra piłka przyciągnie kibiców! Nie zrobią tego: afisze, bilety rodzinne, ulepszenia na stadionie i inne dodatki. Szkoda Waszego wysiłku i pieniędzy.

Jak się nawet ktoś raz skusi, to po tym poziomie, który zobaczy, nawet za darmo nie przyjdzie następnym razem. Zrozumcie, że Ci, którzy teraz chodzą na HKS, nie chodzą dla wspaniałej piłki ( bo mają ją na Błoniach - do wyboru, do koloru), ale chodzą z miłości i wierności dla tego klubu, a sprawa wyniku i gry jest drugorzędna. Więc czym Wy chcecie tych potencjanych widzów przyciągnąć na SS i zatrzymać tam?????????

No tutaj masz racje Robin , tylko , ze moze ktos kto kiedys kochal Hutnika dzieki temu sobie przypomni o nim , a pozatym to masz racje .
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pn sie 15, 2005 4:53 pm

Naiwnością jest sądzić, że dodatkowe afisze meczowe zwiększą ilość widzów...ZNACZĄCO. Dzięki nim, może na mecz przyjdzie więcej o 15 osób, może 30 - nadrzędnym celem tej akcji jest zwiększenie liczebności publiki, owszem, ale po pierwsze w dłuższej perspektywie, a po drugie jest szereg celów pobocznych:
- dotrzeć z INFORMACJĄ o meczu do mieszkańców Nowej Huty, lokując ją w ich najbliższym środowisku (a nie na tablicach informacyjnych) - ograniczając sytuację, gdy ktoś po prostu nie wie. z kim, kiedy, o której gra Hutnik;
- PRZYZWYCZAIĆ nowohucian regularnością umieszczania plakatów do faktu, że w ich otoczeniu działa Hutnik;
- dawanie sygnału, że Hutnik nadal ISTNIEJE;
- pobudzanie TOŻSAMOŚCI DZIELNICOWEJ, swoistego lokalnego patriotyzmu, którego częścia jest opowiadanie się za Hutnikiem (w sytuacji, gdy na razie poziom piłkarski nie jest magnesem, ludziom trzeba zaoferować coś w zamian - np. poczucie przynależności do specyficznej społeczności.

Dwa z czterech wymienonych powodów mogą POMÓC w sytuacji, gdy poziom sportowy podniesie się (ale nie osiągnie jeszcze tego z obu stron Błoń), sprowadzić widzów na Suche Stawy. Tak rozumiem, długofalowy efekt rozwieszania tych afiszów w kontekście zwiększenia publiki.
Biorąc pod uwagę minimalne koszty akcji, wydaje mi się ona zasadna.

Fragment dot. Amerykanina nie znajdzie się na plakacie.

Robinie - Bycie kilkakrotnie w merytorycznej opozycji wobec innych forumowiczów spowodowało, że całkowicie stanąłeś po przeciwnej stronie barykady? Jeszcze nie wiemy, czym potencjalnych widzów przyciągnąć na SS i zatrzymać tam, ale MY tego chcemy.

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » pn sie 15, 2005 5:19 pm

marketing pisze:Naiwnością jest sądzić, że dodatkowe afisze meczowe zwiększą ilość widzów...ZNACZĄCO. Dzięki nim, może na mecz przyjdzie więcej o 15 osób, może 30 - nadrzędnym celem tej akcji jest zwiększenie liczebności publiki, owszem, ale po pierwsze w dłuższej perspektywie, a po drugie jest szereg celów pobocznych:
- dotrzeć z INFORMACJĄ o meczu do mieszkańców Nowej Huty, lokując ją w ich najbliższym środowisku (a nie na tablicach informacyjnych) - ograniczając sytuację, gdy ktoś po prostu nie wie. z kim, kiedy, o której gra Hutnik;
- PRZYZWYCZAIĆ nowohucian regularnością umieszczania plakatów do faktu, że w ich otoczeniu działa Hutnik;
- dawanie sygnału, że Hutnik nadal ISTNIEJE;
- pobudzanie TOŻSAMOŚCI DZIELNICOWEJ, swoistego lokalnego patriotyzmu, którego częścia jest opowiadanie się za Hutnikiem (w sytuacji, gdy na razie poziom piłkarski nie jest magnesem, ludziom trzeba zaoferować coś w zamian - np. poczucie przynależności do specyficznej społeczności.

Dwa z czterech wymienonych powodów mogą POMÓC w sytuacji, gdy poziom sportowy podniesie się (ale nie osiągnie jeszcze tego z obu stron Błoń), sprowadzić widzów na Suche Stawy. Tak rozumiem, długofalowy efekt rozwieszania tych afiszów w kontekście zwiększenia publiki.
Biorąc pod uwagę minimalne koszty akcji, wydaje mi się ona zasadna.

Fragment dot. Amerykanina nie znajdzie się na plakacie.

Robinie - Bycie kilkakrotnie w merytorycznej opozycji wobec innych forumowiczów spowodowało, że całkowicie stanąłeś po przeciwnej stronie barykady? Jeszcze nie wiemy, czym potencjalnych widzów przyciągnąć na SS i zatrzymać tam, ale MY tego chcemy.

Czyli tworzymy jednym slowem Getto :?: :roll: :wink:
BOG Z Nami, chuj z Nimi.

Oldschool Fan

A.C.A.B
Posty: 644
Rejestracja: pt lis 19, 2004 1:02 am
Lokalizacja: z CZUBowa

Postautor: A.C.A.B » pn sie 15, 2005 6:36 pm

jeszcze jedno Piotrek popraw nr autobusu z 173 na 153

Obrazek

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: telipinus » pn sie 15, 2005 7:31 pm

Naklejanie plakatow poza Nowa Huta (no moze procz samego centrum Krakowa) jest bezsensu, nie przyciagnie raczej ludzi, a to m. in.
z powodow ich szybkiego zniszczenia.
Pomimo tego malego zastrzezenia pomysl bardzo mi sie podoba.
tylko Hutnik HKS

Awatar użytkownika
abcdefgh
Posty: 1017
Rejestracja: czw mar 17, 2005 3:32 pm

Postautor: abcdefgh » pn sie 15, 2005 10:09 pm

telipinus pisze:Naklejanie plakatow poza Nowa Huta (no moze procz samego centrum Krakowa) jest bezsensu, nie przyciagnie raczej ludzi, a to m. in.
z powodow ich szybkiego zniszczenia.
Pomimo tego malego zastrzezenia pomysl bardzo mi sie podoba.

Ale jeśli ktoś bedzie miał troche chęci może przykleić choćby jeden plakat w widocznym miejscu nawet na prokocimiu. Niech zobaczą że Hutnik działa i że dalej idziemy do przodu.

bn
Posty: 3024
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn sie 15, 2005 10:25 pm

jak dla mnie plakat ekstra, nieźle pomyślany i klimatycznie oldskulowy.

co do uwag, jakość piłki zdecydowania do poprawienia - inaczej na plakacie będzie widać pixele. wzmianka o Amerykaninie faktycznie brzmi zabawnie. osobiście traktuję je z humorem, ale może też budzić drwiny i posądzenie o kompleksy - zależy od podejścia. a poza tym osobiście nie czuję lansowanego ostatnio sformułowania "piłkarskiej reprezentacji Nowej Huty", bo wiadomo że głównie w NH są kibice ale po co się samemu na siłę ograniczać.

a publiczności więcej się na stadionie zapewne nie pojawi z powodu pomysłu, ale wpłynie to na szeroko rozumiany pozytywny wizerunek klubu, co może zaowocować w przyszłości i wtedy nastąpi eksplozja frekwencji ze zdwojoną siłą. :) dlatego gratuluję pomysłu.

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » pn sie 15, 2005 10:55 pm

Pomysł bardzo dobry i na pewno przyniesie efekty w postaci zwiększenia publiczności o te kilka/kilkanaście osób, gdyż tak działa na ludzi reklama. Dlaczego reklamują przykładowo jakiś produkt spożywczy, dobrze znany ludziom, skoro nie musi on walczyć o renomę ?? - dlatego, żeby ludzie się skusili na to.

Odnośnie obklejania innych dzielnic - to jestem jak najbardziej ZA. Dlaczego mamy tylko Hutę rozklejać ? Mamy kilbiców w różnych częściach Krakowa, jednych praktykujących, drugich od jakiegoś czasu już nie - choć myślę, że jak zobaczą choćby taką reklamę, to z ciekawości zawitają na SS, bo pomyślą że coś się zmienia na lepsze w tym klubie. A o to, żeby to nie była jego ostatnia już wizyta, poza piłkarzami musimy się również MY kibice postarać, gwarantując reszcie publiczności wspaniałą atmosferę.
Obrazek

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3916
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 15, 2005 11:27 pm

... A Robin jak zwykle marudzi...

Co za chłop...

KSH74NH
Posty: 4391
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » pn sie 15, 2005 11:34 pm

z tym ze w tym przypadku mozna sie Robinem zgodzic

MUSTAFA PL
Posty: 577
Rejestracja: wt cze 21, 2005 7:12 pm
Lokalizacja: N-H thk

Postautor: MUSTAFA PL » pn sie 15, 2005 11:39 pm

KSH74NH pisze:z tym ze w tym przypadku mozna sie Robinem zgodzic


Można się zgodzić , ale nie do końca .........

Ale nie chce mi się polemizować ponieważ plakaty już jutro znajdą się w obiegu , a więc dyskusja na temat ich słuszności nie ma juz sensu .

Choć z Robinem w kilku kwestiach się zgadzam.
Obrazek Hutnik DYWIZJONU 303 !

thk