Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Porter_HKS
Posty: 553
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 10:15 am

Postautor: Porter_HKS » śr lut 28, 2018 11:36 pm

bn pisze:W dzisiejszym artykule w "Dzienniku Polskim" o kłopotach Garbarni ze stadionem i licencją, pojawiło się stwierdzenie: "Z kolei obiekt IV-ligowego Hutnika nie spełnia wymogów licencyjnych na grę w II lidze. ".

Jest to dość ciekawe, co się takiego stało. Niedawno stadion spełniał wymogi ekstraklasowe a jedyne co się zmieniło co zlikwidowane oświetlenie (nie wymagane na trzecim szczeblu).

A swoją drogą, czy konserwator zabytków łaskawie cokolwiek odpowiedział odnośnie dopuszczalnej wysokości masztów na SS?



Nie ma drugiego dna. Klub po prostu nie starał się o licencję na stadion na drugą ligę bo na obecną chwilę jest to zbędne.

Nie ma jeszcze odpowiedzi w sprawie masztów, tzn ponoć jest ale do klubu jeszcze nie dotarła.

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw mar 29, 2018 7:13 pm

Cieszy że maszty powrócą. Wysokość 22 metry. Ktoś wie ile miały poprzednie?

Swoją drogą ciekawe czy można je postawić za koroną stadionu, zamiast w środku, by nie zasłaniały łuków trybun.

stazyja69
Posty: 4508
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw mar 29, 2018 7:30 pm

bn pisze:Cieszy że maszty powrócą. Wysokość 22 metry. Ktoś wie ile miały poprzednie?


podobno 38 m.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 692
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt mar 30, 2018 9:35 am

Szczerze? Ten stadion jest do zaorania i wybudowania od podstaw za małe pieniądze z przybliżeniem widowni bliżej murawy, ale to raczej XXII wiek.;)

KSH74NH
Posty: 4416
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » pt mar 30, 2018 11:42 am

sudione pisze:Szczerze? Ten stadion jest do zaorania i wybudowania od podstaw za małe pieniądze z przybliżeniem widowni bliżej murawy, ale to raczej XXII wiek.;)


mialem tez wczoraj pisac o tym,
ze jakby tą bieżnie zlikwidować zbliżyc trybuny do murawy
reszta moze zostac

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt mar 30, 2018 1:18 pm

Ja tam lubię nasz stadion.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

fan
Posty: 983
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » pt mar 30, 2018 1:37 pm

Nie ma o czym mówić - widoczność i komfort oglądania tragedia. Trzeba awansować co najmniej do 1 ligi, żeby móc marzyć o budowanie nowego stadionu...

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt mar 30, 2018 2:07 pm

Umówmy się - nasz stadion jest tragiczny pod każdym wzgledem (konstrukcja bo położenie całkiem dobre)

Kat nachylenia trybun, odległość od boiska, widoczność, zagospodarowanie zajmowanej powierzchni, funkcjonalność - wszystko na nie. Dach i światła minimalnie podniosły standard ale i tak jest 2/10

Jeśli ktoś mówi o klimacie to zapewne ma na myśli wspomnienia, ciekawe mecze, zadymy, doping, oprawy, jakieś tam sukcesy, znajomych czy wspomnienia z dzieciństwa. Nijak się do ma do kulawych, rozciągniętych do granic absurdu wałów zimnych i zajechanych krzesełek po wc.

Nie chce tutaj za nikogo rzucać żadnych deklaracji ale... brak 1 ligi nie musi oznaczać ze nie będziemy walczyć o stadion/trybunę/inwestycje

fan
Posty: 983
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » pt mar 30, 2018 4:56 pm

Nie chce tutaj za nikogo rzucać żadnych deklaracji ale... brak 1 ligi nie musi oznaczać ze nie będziemy walczyć o stadion/trybunę/inwestycje


Miałem na myśli, że sukces sportowy zawsze pomaga w negocjacjach z miastem... No dobra 2 liga wystarczy :D

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1891
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt mar 30, 2018 8:54 pm

Przydałby się argument, że jest dla kogo modernizować stadion.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

STROŃ*OD*BŁOŃ
Posty: 201
Rejestracja: pn sie 30, 2004 11:13 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: STROŃ*OD*BŁOŃ » pt mar 30, 2018 9:51 pm

O Pitrol i to jest sedno sprawy...DLA KOGO?
Na podwórzu jest kałuża
A z kałuży się wynurza
Hipopotam powiadacie?
Nie! To Tata po wypłacie

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt mar 30, 2018 11:26 pm

fan pisze:
Nie chce tutaj za nikogo rzucać żadnych deklaracji ale... brak 1 ligi nie musi oznaczać ze nie będziemy walczyć o stadion/trybunę/inwestycje


Miałem na myśli, że sukces sportowy zawsze pomaga w negocjacjach z miastem... No dobra 2 liga wystarczy :D


oczywiscie tak jest, ale sukces to jest coś co może nas spotkać... albo nie

frekwencja to też argument, wg mnie powinno nas lazic dwa razy tyle niz teraz, ale zakładając, ze wyzej huja nie podskoczymy to sami bysmy sobie odebrali szansę na cokolwiek

mamy 2018, nie jak wtedy 2008, nowe stadiony czy trybuny to raczej standard, a nie mega przywilej. normalne obiekty to standard w wielu klubach, gdzie frekwencja jest jeszcze kulawsza. mysle ze to po prostu kwestia lobby na wydawane przez daną gminę środki...

a argumenty na pewno mamy:

-klub się rozwija, liczę, ze na jesieni, po boomie mundialowo-awansowym bedziemy mieli w Hutniku nawet 500 piłkarzy, a taka armia musi w godnych warunkach oglądać swoich następców, miec lepsza siedzibe itd
-tereny są mega atrakcyjne (s7 itd), az się prosi, zeby teren zostal zagospodarowany nie tylko jako obiekty sportowe, ale tez np handlowe, komercyjne etc
-poki mamy stadion pod soba trzeba cisnac ile sie da
-gramy o awans (jak zawsze)

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob mar 31, 2018 12:15 pm

Trzeba cisnac,trzeba działać.Podnieść poziom sportowy i frekwencyjny.Wtedy pojawią się nowi sponsorzy.Jednak nawet Wisła Płock ma problem z przebudową stadionu.Koszt nowego na 15 tysięcy widzów to 100 baniek.U na mógłby być na 10,ale to i tak sporo.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » sob mar 31, 2018 7:06 pm

enhaman pisze:U na mógłby być na 10,ale to i tak sporo.


no czekam na dzień aż zobacze ten stadion na 10k kiedykolwiek sie w 100% wypełni :wink: :wink: :wink:

Mi szczerze najbardziej podobałaby sie po prostu sensowna modernizacja - zamiast obecnej krytej od Klasztoru, wyzsza trybuna bliżej boiska i tyle.

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob mar 31, 2018 7:13 pm

Wypełni czy nie jak robić to większy niż na 5-6 bo może się doczekasz;)
Dla nas optymalne rozwiązanie to projekt wiejszego i budowany i oddawany etapami

Jak dla mnie nawet przy takiej kulawej frekwencji i lidze zadaszona trybuna na te 2-3 tysiące blisko boiska należy nam się jak psu buda