Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

sikorek_nh
Posty: 1103
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » śr cze 01, 2022 11:18 pm

Kto mialby to utrzymywac?
Jak na nasze potrzeby to spokojnie 4-5 tysiecy miejsc by wystarczyl. Taki po tysiac miejsc na kazda strone.
Bylby zapelniony w 1/5 moze.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » czw cze 02, 2022 12:22 am

Fajny,a nawet piękny.Jesli,jak piszą, mogłyby się odbywać zawody w czasie budowy to dodatkowy plus.
Musi mieć też inne możliwości niż tylko piłka kopana.

Najważniejszego nie piszą: ile będzie kosztował.

Ogólnie wrażenie 6.0.

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw cze 02, 2022 12:56 am

Od przybytku głowa nie boli. Jak już budować to coś co spełnia wymogi ekstraklasy. Projekt bardzo fajny. Ja osobiście nie jestem w prawdzie fanem trybun zmniejszających się po bokach ale rozumiem że zamysł był nawiązania do starego stadionu i nawet się jakoś prezentuje.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 692
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » czw cze 02, 2022 1:40 am

DaveHKS pisze:Ciekawostka:
Na stronie stadiony.net udostępniony został projekt naszego stadionu: http://stadiony.net/aktualnosci/2022/06/krakow_zobacz_projekt_nowego_stadionu_hutnika

Łooo Panie! To mnie wyrwało z butów! :shock: :lol: Wygląda kapitalnie, ale przeszkadza mi za duży parking dla samochodów (przy Suchych Stawach ma być przystanek metra :wink:). Kapitalnie wygląda trybuna z ostrym nachyleniem jak ktoś wyżej napisał z Marsylii. Ogólnie na WIELKI plus. 8)

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw cze 02, 2022 6:20 am

sikorek_nh pisze:Kto mialby to utrzymywac?
.



z 15 lat temu okolice naszego stadionu to było, nie oszukujmy się, zadupie. Ale teraz, po otwarciu wyjazdu na autostradę, przy budowie S7 i remoncie torowiska na Ptaszyckiego znalezlismy się praktycznie w centrum aglomeracji krakowsko-wielicko-niepołomickiej z błyskawicznym wylotem na Podkarpacie, Śląsk, Podhale a wkrótce Kielce, Warszawę itd, z dobrym, a wkrótce bardzo dobrym dojazdem z Krakowa i reszty świata. To daje zajebista okazje, zeby teren naszego stadionu zagospodarowac nie tylko sportowo, ale tez biznesowo. Sklepy, biura, stacje benzynowe - mysle ze najem pod to jest patent zeby to wszystko utrzymac, bo umowmy sie, z dnia meczowego tego nie zrobimy. Obiekt musi zyc caly rok, 7 dni w tygodniu. Do tego sprawne zarzadzanie z organizacja imprez pozasportowych na obiekcie (lub innych sportow niz futbol). Np widzialem na plakatach, ze na zydkach niebawem robia festiwal piw rzemieslniczych. I to powinna byc nasza droga. Dni Nowej Huty na Hutniku, a nie na obsranej łące miedzy Centrum e a NCK-iem

Pamietajcie, ze sa w tym miescie osoby, które by chcialy to wszystko robic na Ptaszyckiego z wylaczeniem hutniczego futbolu. Dlatego cisnac trzeba...
Zwłaszcza, ze nasi spece od obiektów pokazuja, ze dają radę z zarządzaniem. Na hali cały czas sie coś dzieje.


Co do samego projektu to sam nie wiem. Mi by pasowalo cos jak na Miedzi Legnica (6.5) , albo na Stalowce. (teraz 3,5+klatka 0,25, docelowo-czyli pewnie nigdy-8 ). Ale skoro zaczna budowac 12 to czemu nie. Zwlaszcza, że mialo to by byc robione etapami, wiec kto wie czy po prostu na jednej konkretnej trybunie (jak np w Siedlach) by sie nie skonczylo.

wojo77
Posty: 1104
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » czw cze 02, 2022 7:37 am

Moim zdaniem pojemność zdecydowanie za duża, wolę mniejszy kameralny i żeby został ukończony a nie przerwa w budowie i walka jak ŁKS o resztę nie wiadomo jakby się to skończyło. Inna sprawa jak stadion który ma okrągłą bryłę z zewnątrz budować etapami żeby po przerwaniu budowy nie została nam na wieki "muszla koncertowa". Mniejszy stadion mniejsza kasa, poza tym na nasze warunki nie oszukujmy się połowa z tej pojemności zdecydowanie by wystarczyła. Z drugiej jednak strony jak zaczynać negocjacje z miastem to z wysokiego "C" i wynegocjować połowę, jeżeli taki był zamysł to jak najbardziej popieram

dUfio
Posty: 9151
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw cze 02, 2022 8:22 am

A schodząc na ziemię i wracając do teraźniejszości, nowe boisko praktycznie gotowe, został tylko montaż siedzeń na trybunach

https://zapodaj.net/127d088b35b65.jpg.html
https://zapodaj.net/372bedfe363ef.jpg.html

Na oko pojemność ok. 250 osób, podzielone na trzy części (pewnie przez drzewa), czyli trybuna główna (największa), trybuna VIP i sektor gości

To co irytuje to , podobnie jak na tym starszym, bardzo gęsty drut na ogrodzeniu przez co fatalnie się ogląda futbol...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1891
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw cze 02, 2022 5:06 pm

https://krowoderska.pl/stadion-miejski- ... pieniadze/

https://twitter.com/TomaszBorejza/statu ... 2105609221

Ja wcale nie uważam że to nierealne.
To tak jeśli by się ktoś martwił o finanse miasta. A właśnie to że jesteśmy na obrzeżach to bardziej w dzisiejszych czasach zaleta niż wada. Gdzie we Wrocławiu wybudowano stadion na którym grała wczoraj reprezentacja? I druga sprawa polityka bo jej nie ominiemy. Dla mnie osobiście są debilne ta dyrektywy, ale ponoć z unii nie wychodzimy. Zakaz wjazdu samochodami do centrum dużych miast. Starsi pewnie pamiętają inwazję mocy z RMF w Pobiedniku to ludzie z całej Polski chcieli u mnie na podwórku zaparkować i jeszcze mi za to zapłacić aby nikt im samochodu nie oszył. Tak tu będzie taki węzeł komunikacyjny że imprezy tylko tu organizować bo przecież nie w centrum miasta do którego nikt nie dojedzie własnym samochodem o ile nie jest Vip Pis Sld Po Psl czy inne Lsd i tp. Tylko by trzeba zalobować aby ktoś z miasta też coś z tego miał. To wiadomo bo nam stadionu nie wybudują za tysiąc głosów. Ale za możliwość czerpania częściowych zysków dla kuzyna to już niekoniecznie.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 344
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » czw cze 02, 2022 11:56 pm

Kapitalny projekt, brawo dla biura.
Tylko całość, żadne tam 4 tysiące itd....Wyżej napisano jak można zagospodarować stadion (13 tyś. to nie jest duży stadion na 250 tyś. dzielnicę) więc nie będę się powtarzał, ale rzeczywiście w ostatnich latach stajemy się atrakcyjnym terenem z dobrym wjazdem/wyjazdem z miasta (biznes, koncerty, duże wydarzenia kulturalne, bliskie sąsiedztwo z nowo budowaną dzielnicą). Zawsze będę powtarzał, magia nowego stadionu zadziała, Nowa Huta (i nie tylko) będzie tu przychodzić jak tylko będą do tego odpowiednie warunki, później dobra drużyna i mamy szanse zapełnić stadion. Cierpliwości (bo to pewnie potrwa) i przede wszystkim ODWAGI !

ksh72
Posty: 2619
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt cze 03, 2022 9:17 am

na czyje zlecenie wykonano ten projekt?

Awatar użytkownika
SopL
Posty: 323
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 7:23 pm
Lokalizacja: Stoki

Postautor: SopL » pt cze 03, 2022 11:38 am

ksh72 pisze:na czyje zlecenie wykonano ten projekt?


https://gol24.pl/hutnik-krakow-powstal-projekt-nowego-stadionu-na-suchych-stawach-przyjemnie-sie-na-to-patrzy-wizualizacje/ar/c2-16413157


"...to nie jest żadne zlecenie, żaden projekt na zamówienie - przyznaje Piotr Grabowski (autor). - Powstał bardziej z pasji sportowej, zainteresowania tematyką architektury obiektów sportowych. Projekt powstawał od paru lat, w różnych wariantach. Skończyłem go, więc chciałem go zaprezentować."
Biało-Błekitno-Niebieskie - te barwy mówia WSZYSTKO...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1891
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt cze 03, 2022 5:02 pm

Ja wiem że na dzień dzisiejszy to tylko fantazje, ale jedyną rzeczą, do której by się trzeba było przyzwyczaić od nowa to to, że trybuna VIP, czyli również działaczy od zachodu czyli od klasztoru. No alę jak się niektórym udało przestawić na ruch lewo stronny to i w tym przypadku za którymś razem by przywykli..
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt cze 03, 2022 5:41 pm

Wynika to z wytycznych PZPN-u i UEFA dla nowych z tego co wiem. Trybuna główna od zachodu aby vipom nie świeciło słońce w oczy.

Warto docenić ten projekt bo wrzucił temat na nowo do przestrzeni publicznej. Bardzo ciekawy i w to moim zdaniem powinniśmy celować. Moim zdaniem zasługujemy na to a nawet jeśli nie to nie będziemy pierwszym klubem który ma stadion większy niż obecne potrzeby. Dla porównania nowy stadion Garbarni ma mieć 4,5 tys. I nikt mi nie powie że my mamy mniejszy potencjał.

Teraz czas na polityków żeby pociągnęli temat. Za rok wybory więc nic im nie szkodzi żeby wrzucić to jako temat do składania obietnic. Co z tego wyniknie to już inna sprawa ale zawsze łatwiej wtedy lobbować.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1994
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pt cze 03, 2022 11:31 pm

Mnie się ten projekt wogóle nie podoba:
- nie lubię stylu a'la Olympigue Marsylia,
- powinnyć być błękitne krzesełka,
- zbyt duża odległość trybun od murawy.

Wiem, że darowanemu koniowi nie zagląda sie w zęby, ale tym razem musimy. Jesli nowy stadion ma służyć Nowohucianom i nie tylko, przez kolejne 80 lat to musi on byc doprowadzony do perfekcji.

Ktos wcześniej napisał, że trybuna główna nie może być pod słońce. 100% racji. To tam właśnie siedzi ta bardziej wrażliwa publika. Pamiętam artykuł z gazety TEMPO zaraz po meczu z AS Monaco, gdzie było napisane, jak to bardzo dziennikarze i działacze z Francji dziwili się, że jak to możliwe, że zbudowano kiedyś na Hutniku stadion z trybuną główną skierowaną ku słońcu. Ewenement na skalę światową.

Dla mnie super projektem, i stosunkowo nie bardzo drogim jest stadion Olimpiji Ljubljany.
http://stadiony.net/stadiony/svn/stadion_stozice

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 04, 2022 2:14 pm

Jeszcze raz.Stadion musi być,ten czy jakikolwiek inny,"wielobranżowy.Nawet, jeśli to byłoby możliwe,z opcją żużla,bo ten obsrany na Wandzie,to dziadostwo,a na dwa współczesne to Krakowa ani Huty nie stać.Dwa stadiony przy Błoniach to obiekty końca XX wieku.Hutniczy musi być na miarę XXI czyli kompatybilny,elastyczny,otwarty na wiele opcji sportowych, biznesowych itd.Powinien być sporthotel,na dobrym poziomie,ale też coś jakby schronisko młodzieżowe dla młodych z plecakiem, którzy niekoniecznie przyjechali na jakieś rozgrywki tylko chcą zwiedzić Kraków.Oprocz parkingu dla aut osobowych, powinno być miejsce na kilkanaście autobusów i ładowarki elektryczne dla obu rodzajów pojazdów.Wraz z domknięciem obwodnicy ruch się zdecydowanie zwiększy także dlatego,że zmienia się krajobraz celów w Europie i świecie.Niedawno zamknęli ostatni wielki piec,ale kto wie czy nie będzie potrzebny nowy.Kombinat pewnie nie będzie taki jak kiedyś,ale może znajdzie tam pracę kilka tysięcy osób.

To klubowi na pewno nie zaszkodzi.
Ciekawe ,ale pewnie znajdą się miglance, które teraz będą chciały " reprywatyzowac " domniemaną własność prapradziadków ,którzy sto lat temu wyjechali do Argentyny albo Izraela.