Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

MISIEK72
Posty: 1598
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: MISIEK72 » czw lut 16, 2023 11:33 pm

Zwłaszcza ,że te wymogi dla kategorii 4 nie są chyba jakoś bardzo wyśrubowane . No chyba, że jednak się mylę.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kategor ... 3%B3w_UEFA

dUfio
Posty: 9153
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » pt lut 17, 2023 7:30 am

Winnetou pisze:Możemy mieć i piękny stadion na 8000 osób, ale kto go zapełni?


ja bym oddzielil obie kwestwie

1)
-piekny stadion, chocby na 8000, musi powstac, niezaleznie od tego, ile osob teraz chodzi osob i jakie sa wskazniki demograficzne i slupki zainteresowaniem futbolem. mielismy druzyne w pucharach, potem czlowieka w radzie miasta, potem Euro 2012 w Polsce, potem znów jakies uklady w miescie i zadnej z tych szans nie wykorzystalismy. teraz wydaje sie pojawia sie kolejene "okno" i jak tego nie wykorzystamy to juz chyba nigdy
popatrzmy na Ruch, ktory ma frekwencje 10 razy wieksza, jakie maja problemy. A z zkolei gdzie indziej, gdzie krekwencja nie powalala (Płock, Sącz, Sosnowiec) dzieje się i nie marudzą
-to nie bedzie (?) inwestycja na tu i teraz, tylko na lata. moze na 50, moze na 100. kto wie jaka wstedy bedzie sytuacja, jaka demografia itd. poza tym obiekt ma byc nie tylko pilkarski, ale wielofunkcyjny, takze handlowy, imprezowy itd. jesli komus sie opcja "hipermarket" nie podoba to trudno, ale od tego nie uciekniemy
-nowy porządny obiekt to tez swego rodzaju zadoscuczynienie dla takich dinozaurów jak my, którzy przez lata w upokarzających warunkach ogladali widowiska sportowe przy Ptaszyckiego. A ze wszystkich "wersji" Suchych Stawów, jakie odwiedzam od lat 90, aktualna jest dla mnie absolutnie najgorsza

2)
frekwencja na trybunach Hutnika, na meczach u siebie i na wyjazdach, to teraz absolutny priorytet wszelkich dzialan marketingowych, kibicowskich itd
a stadion moze w tym tylko pomoc, ale oczywiscie nie wystarczy

wojo77
Posty: 1104
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: wojo77 » pt lut 17, 2023 8:00 am

Wszystko super ale ja bym przeanalizował to pod innym kątem. Stadion na 8 tys wraz z wszystkimi zapisami do kategorii IV to koszt wykonania znacznie większy niż taki np.na 5tys. i kategoria III. To co misiek podesłał może komuś się wydaje, że co tam 2, 3 tys.więcej pojemności ale za tym idzie dużo innych elementów. Wszystko pięknie wygląda na papierze projekt może nie będzie wiele więcej kosztował może 200-300 tys.wchodząc w kat.IV generalnie w 1mln za projekt można się zmieścić kase na to miasto znajdzie ale schody zaczną się potem. Mamy projekt i startujemy z przetargiem, miasto kasy nie ma i mieć nie będzie więc środków dużo nie zabezpieczy, oferty będą powyżej środków i będą robić jeszcze dwa przetargi myśląc że ktoś zejdzie. Nikt nie zejdzie bo niby z jakiej racji i zacznie się odchudzanie projektu, zmiany w projekcie to nie są zmiany tylko na papierze ale również uzgodnienia w instytucjach, czas leci a my dalej nie zaczeliśmy budować, potem zmieni się władza lub dojdzie jakiś inny czynnik i zostaniemy z tym projektem a grać będziemy już w pierwszej lidze tylko nie wiem na jakim stadionie, może na Wieczystej która już ma firmę wybraną i stadion się projektuje. U nas dopiero jest zlecona koncepcja (chociaż przeglądając przetargi na stronie ZIS nic na ten temat nie znalazłem może dostał ktoś z wolnej ręki) Reasumując większym stadionem możemy sobie mocne strzelić w stopę, ja jednak jestem za takim 5-6tys i wolę mieć taki niż żaden

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Piotrek » pt lut 17, 2023 9:05 am

Dla mnie 4 kategoria powinna być, przykłady Piasta czy Rakowa odnośnie pucharów. Cognor jest potężnym holdingiem i ja nie widzę przeszkód, aby za kilka lat grać w pucharach.

Awatar użytkownika
jarekb
Posty: 334
Rejestracja: śr cze 04, 2008 10:59 am
Lokalizacja: Libertów

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: jarekb » pt lut 17, 2023 10:09 am

Piotrek pisze:Dla mnie 4 kategoria powinna być, przykłady Piasta czy Rakowa odnośnie pucharów. Cognor jest potężnym holdingiem i ja nie widzę przeszkód, aby za kilka lat grać w pucharach.



Zdecydowanie TAK! Stadion będzie zbudowany na kolejne kilkadziesiąt lat i niech już spełnia wszystkie wymogi. Co do zapełnienia to raczej bym się nie obawiał. Ale tu też rola władz klubu. Jeśli już nie żyjemy od pierwszego do pierwszego postuluję o atrakcyjne ceny biletów dla dorosłych ale przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Inwestycja w frekwencję też prędzej czy później zaprocentuje :)

bn
Posty: 3049
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: bn » pt lut 17, 2023 10:13 am

https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci ... 49870.html

Z rozmowy z Kowalem wynika że klub chciał większego stadionu. Miasto się uparło przy mniejszym 6-8tys.

Moim zdaniem trzeba cisnąć żeby była przynajmniej IV kat. i 8000 pod puchary bo jak nie zrobią teraz to już nie będzie nigdy.

wojo77
Posty: 1104
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: wojo77 » pt lut 17, 2023 10:26 am

Z wypowiedzi Kowala powiało dla mnie optymizmem i jestem bliższy myśli żeby jednak był na 8tys. :lol:

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Piotrek » pt lut 17, 2023 10:57 am

Tak mi przyszło, żeby wypełnić stadion - to trzeba mieć jakąś gwiazdę w drużynie, a Pazdanowi podobno się kontrakt kończy....

fan
Posty: 983
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: fan » pt lut 17, 2023 12:03 pm

Tej archiszopy nigdy nie zapełnimy, trzeba będzie myśleć jak nowy obiekt zapełnić. Jednak nowy obiekt zawsze przyciąga nowych kibiców, szczególnie jak będą kolejne awanse i coraz atrakcyjniejsi przeciwnicy...

Cognor jeśli tylko będzie chciał to puchary będą i nie wyobrażam sobie mieć taką szopkę jak ma Raków...

ksh72
Posty: 2620
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: ksh72 » pt lut 17, 2023 1:20 pm

bn pisze:https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/dyrektor-zis-trzeci-taki-stadion-w-krakowie-bedzie-idealny-rozmowa_49870.html

Z rozmowy z Kowalem wynika że klub chciał większego stadionu. Miasto się uparło przy mniejszym 6-8tys.

Moim zdaniem trzeba cisnąć żeby była przynajmniej IV kat. i 8000 pod puchary bo jak nie zrobią teraz to już nie będzie nigdy.


co to są:
Być może uda się pozyskać środki zewnętrzne?


Piotrek pisze:Tak mi przyszło, żeby wypełnić stadion - to trzeba mieć jakąś gwiazdę w drużynie, a Pazdanowi podobno się kontrakt kończy....


Jest też Tomasik, może nie gwiazda, ale ponad 200 występów w E-klapie

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: enhaman » pt lut 17, 2023 2:01 pm

Jak będą wyniki, to 8 000 miejsc jest optymalne.Nawet w I lidze.A tym bardziej w ekstraklasie.To nie znaczy że na każdym meczu ma być komplet.Prawie nigdzie tak nie jest,no może na kilku stadionach na świecie i to nie na każdym meczu.
Można tak zaprojektować stadion, żeby w kilka miesięcy dobudować 2,3 tysiące miejsc.
Na pewno dużo lepsze warunki przyciągną nowych kibiców.
Stadion będzie żył poza dniami meczowymi.Jak rozumiem po to między innymi Klub Biznesu, żeby tu ludzie mieli firmy,biura, załatwiali biznesy w restauracji itd.Dobrze gdyby ludzie mogli,sportowcy ale nie tylko,leczyć się w przychodni sportowej.Lekarze różnych specjalności, możliwość badań, rezonansów, tomografii itd.
Na medycynie raczej się nie traci,raczej się zarabia.

Teren trzeba wykorzystać do maksimum na przykład przez zbudowanie stacji paliw,ostatniej przed autostradą.Moze jakiś hotel.
Wszystko stopniowo, nie naraz.
Projekt musi się spinać biznesowo.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1994
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Winnetou » pt lut 17, 2023 3:57 pm

Ja ciężko widzę walkę o nowego kibica w Krakowie. To miasto jest już w zasadzie podzielone na następne naście lat. Do tego dochodzi jeszcze Wieczysta, która może być czymś takim jak Hutnik po awansie do Ekstraklasy w 1990 r.

W tej sprawie musimy zacząć pracę od podstaw, np.od przyciągnięcia dzieci na mecze Hutnika. Ale wtedy wejściówka dla nich powinna być za darmo. Sam zabieram kilku 10-latkow na mecze. Nawet do Jastrzębia chcą jechać :D

dUfio
Posty: 9153
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » pt lut 17, 2023 6:42 pm

Jest też Tomasik, może nie gwiazda, ale ponad 200 występów w E-klapie


czyli podobnie jak Stawar
oczywiscie na plus Tomasika to, ze sie z nami utozsamia

co do Pazdana, to chyba poki co nie ma takich planow, a jak sie pojawia to mam nadzieje, ze juz bedzie dla nas za slaby, i nie jest to jakis zarzut do niego czy cos

co do pozasportowego zagospodarowania obiektu to sie o to nie martwie, byleby projekt to umozliwial. lokalizacja jest zajebista

stacja to oczywiscie podstawa, jadac tu przez Jana Pawła od Kolorowego nie ma nic po prawej stronie, a pod seko nie dosc ze kulawy dojazd to jeszcze chyba nie jest nawet calodobowa

no i zabka musi byc :lol:

Piotrek
Posty: 2998
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Piotrek » sob lut 18, 2023 11:04 am

Już były plany na stację benzynową BP, w okolicach wejścia od klasztoru, było to jakieś 10 lat temu i wymyślił to progres. Pytanie też, czyje są tereny między stadionem a ulicą.

luke.krak
Posty: 982
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: luke.krak » ndz lut 19, 2023 7:06 pm

Tak sobie czytam o różnych stadionach w Polsce i taka refleksja mnie dotknęła że chyba trzeba brać to co miasto proponuje i niech to robią jak najszybciej bo nastepna okazja może być nie wiadomo kiedy. Taki Chorzów, taki Raków mają problemy ze stadionami a u nas w Krakowie już 2 stadiony konkretne są. Budowa 3 ego jaki by nie był na 6-8 tys. to i tak byłby spory sukces