Sezon 2012/2013 - szanse, dywagacje, opinie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 692
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » wt mar 12, 2013 2:23 pm

Gumezi pisze:dajcie już spokój z tym awansem ..... cudów nie ma.
Aż coś skrobnę!;) Wiadomo, że wszyscy na naokoło biadolą, że nie ma na to pieniędzy i możliwości, ale trzeba się w tej rundzie dobrze pokazać, bo jeżeli nie będziemy mieć jasno postawionego celu, np. walka do ostatniej kolejki + będziemy mieli marny początek to na mecze Hutnika w kolejnych kolejkach będzie chodziło po 150 góra 200 osób. Co do samych cudów, przypomnij sobie historię z Orłem Balin i był sobie taki europejski turniej w 2004 roku, a wygrała go ..... GRECJA!;)
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Gumezi
Posty: 548
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 2:46 pm
Lokalizacja: z placu

Postautor: Gumezi » wt mar 12, 2013 3:07 pm

to że mają walczyć na 1950% od pierwszej do ostatniej kolejki,jest chyba oczywiste dla każdego.
my Hutnika wierni fani,z Nowej Huty chuligani

dUfio
Posty: 9150
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt mar 12, 2013 3:14 pm

nie wierze w cuda jeśli chodzi o frekwencję ale z tym 150-200 to Cię trochę poniosło

chyba niektórzy zapomnieli że jesteśmy BIENIAMINKIEM w tej pierodolonej III lidze. Poza tym w porównaniu z IV ligą nie było prawie żadnych wzmocnień a kilku ważnych graczy odeszło. 4 lige wygralismy to fakt, ze spora przewaga ale tez wcale nam tam nie szlo jak po masle i troche sie meczylismy wiec z jakiej racji w ldize wyzszej mielibysmy z wszystkimi pojechac?!

przykład Grecji jest kiepski. natomiast co do Balinu sadze ze jakies 30% naszego awansu z zeszłego roku to sa kłopoty finansowego Mogilan i Balinu. Nie chce gdybac co by było gdyby nie ich klopoty ale sadze ze walka bylaby do konca i wcale nie musielibysmy z niej wyjsc zwyciesko.

wiec skad to mocarstwowe podejscie?!

mamy utrzymany przez zarza ciekawy zespol, ktory nam sprawi w tej rundzie wiele radosci i tyle

Alex
Posty: 1050
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » wt mar 12, 2013 3:49 pm

Widać kibice Hutnika mają wysokie ambicję. Akurat nas nie traktuję jak beniaminka, mimo że nim jesteśmy. Nie traktuję a to dlatego, że jakiś czas graliśmy w tej lidze i trochę ją znamy. Plus mamy zawodników którzy już grali na tym poziomie. Jak choćby Świątek czy Nawrot.

Odnośnie tego co napisał Dufio o Mogilanach i Balinie to się zgadzam. Gdyby tak Mogilany się nie wycofały to myślę, że dalej byśmy grali w 4 lidze. Bo mieli wtedy cholernie mocny skład i na jesień bodajże z nimi przegraliśmy.

O coś piłkarze muszą walczyć w tej rundzie. I padnie na pewno zdanie - Wygrywać każdy mecz.

Na koniec o frekwencje. Na pierwszy mecz u nas o frekwencje się nie martwe bo myślę że będzie max (czyli 999), ale o to co będzie później, bo obawiam się że frekwencja będzie spadać. Z tego powodu się martwię, że konkretnego celu na tą rundę NIE MA (oprócz wygrywania każdego meczu). A drugi powód to mecze przy światłach. Według mnie jest ich za dużo. Max 3 spotkania na rundę przy sztucznym świetle powinno wystarczyć. A sądzę, że w końcu światła się przejedzą. Ale obym się mylił.

dUfio
Posty: 9150
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt mar 12, 2013 4:03 pm

ambicje to fajna sprawa ale pisanie, ze bedzie chodzic 150 bo przegramy / nie gramy o awans to gruba przesadza. nie po to przez lata nam sie kształtowało te "sztywne pięć stów, ktore ma wyjebane na wszystko" zeby teraz nagle chodzilo po 150 osob.

koszt światła to tysiąc zł, warto na koniec rundy zrobić prosty bilans jesieni i wiosny: wpływy z biletów - oplata za stadion. Jeśli chociaż o 5 zł będzie więcej zysku tzn ze ruch był słuszny

o grę pilakrzy tez jestem spokojny. wierze, ze nawet jak nie bedzie nawet matematycznych szans na awans to beda zapierdalac az milo. dla nas.

w Polsce jets wkurwe lig i mnostwo druzyn, ktore nie graja ani o awanse ani i o spadki i ludzie jakos chodza na mecze i dopinguja tylko u nas sie robi wieczne problemy, byl awans w zeszłym roku opijany dwa miesiace i gitara, nic sie nie stanie jak w tym roku nie bedzie znow fety na PC.
zreszta-czy aby na pewno gra o awans tak przyciagnela by gumiorow (patrz frekwencja zeszlej wiosny)

arnoldhks
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 10, 2008 10:55 pm

Postautor: arnoldhks » wt mar 12, 2013 4:17 pm

no ciekawie się zrobiło w tym wątku, to chętnie i ja głos zabiorę:

1) nie wierzę w awans w tym roku, bo Limanovia, ale także np. Granat to piłkarsko dojrzalsze zespoły, a strata jest lidera w dodatku jest duża

2) to że nie wierzę w awans to nie oznacza, że nie ma szans, by tak się stało, ale były to cud :) a potem trzeba liczyć na kolejny cud: utrzymanie się w II lidze (wiadomo jaka jest sytuacja finansowa)

3) ja liczę na czołówkę w tym sezonie i po prostu na grę NA MAKSA, a szczerze mówiąc w rundzie jesiennej gra nie wyglądała jakbym tego sobie życzył, myślę że 3-4 miejsce jest spokojnie w naszym zasięgu, na więcej nie liczę, szczególnie biorąc pod uwagę osłabienia kadrowe, bo juniorów (z całym szacunkiem dla nich) nie mogę traktować przynajmniej na razie jako wzmocnień

4) co do oświetlenia to ja bardzo się cieszę i jestem pewien, że wpłynie bardzo pozytywnie na frekwencję (już to że na taki Bocheński przyszło jakieś 800 było pozytywnym zaskoczeniem). Zwłaszcza, że dla wielu wieczorna pora też jest korzystniejsza.

Muszę napisać, że biadolenie niektórych mnie wkurza (światło "się przeje", frekwencja drastycznie spadnie), niech każdy skończy narzekać i wszystko widzieć w czarnych barwach i popyta jakiś znajomych czyby nie na Hutnika nie przeszli, jak każdy ściągnie choć jednego znajomego to już będzie coś. I to jest krok we właściwym kierunku.

Alex
Posty: 1050
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » wt mar 12, 2013 4:18 pm

dUfio pisze:koszt światła to tysiąc zł, warto na koniec rundy zrobić prosty bilans jesieni i wiosny: wpływy z biletów - oplata za stadion. Jeśli chociaż o 5 zł będzie więcej zysku tzn ze ruch był słuszny

w Polsce jets wkurwe lig i mnostwo druzyn, ktore nie graja ani o awanse ani i o spadki i ludzie jakos chodza na mecze i dopinguja tylko u nas sie robi wieczne problemy, byl awans w zeszłym roku opijany dwa miesiace i gitara, nic sie nie stanie jak w tym roku nie bedzie znow fety na PC.
zreszta-czy aby na pewno gra o awans tak przyciagnela by gumiorow (patrz frekwencja zeszlej wiosny)


Co do światła jestem jak najbardziej za takim bilansem. Ciekawym czy byłby zysk.

Jeżeli chodzi o zaznaczone zdanie, to bardzo dobre pytanie. Tu za brak ludzi na meczu bardzo często według mnie wychodzi... lenistwo, pogoda, mecz w MTV ?

arnoldhks
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 10, 2008 10:55 pm

Postautor: arnoldhks » wt mar 12, 2013 4:31 pm

kontynuując poprzedni wątek w kontekście tego co pisał Dufio: jeśli koszt światła to 1000, to gdy światło przyciąga 100 osób to już jesteśmy na 0. Dla mnie to już jest coś, bo dla mnie ważniejsza jest frekwencja niż zysk.

Co do MTV - to myślę że niewielu decyduje się na transmisję internetową, bo III czy IV liga to nie "piknikowa" liga dla wygodnego kibica w kapciach, który ogląda sobie Ligę Mistrzów w domowym ciepełku. Co więcej, dzięki meczom przy sztucznym oświetleniu tych transmisji będzie więcej, dzięki temu emigranci czy nasi reklamodawcy będą bardziej zadowoleni (może się też to przełożyć na ich liczbę w przyszłości).

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt mar 12, 2013 8:43 pm

Słabą frekwencję pod koniec wiosennej rundy ub. sezonu można tłumaczyć, że wtedy awans był pewny więc w sumie też już o nic więcej nie graliśmy. ;)

Niemniej według mnie nie chodzi tu nawet o frekwencję, tylko o przyjemność oglądania meczu przez tych co chodzą. Za starych trzecioligowych czasów taki scenariusz powtarzał się prawie co sezon, że po kilku meczach szans na cokolwiek (awans, spadek) już nie było, a co za tym idzie nie było tez emocji.

Tyle że wtedy jeszcze przyjeżdżały ciekawe drużyny (Motor, KSZO, Stal Rz, Wisłoka) więc było nawet ciekawie, a teraz nic takiego się nie zdarzy.

Moim zdaniem pierwsze trzy mecze pokażą, a w szczególności czy będzie można się włączyć o awans.

Jeśli nie, to priorytet numer 1 i mobilizacja druzyny powinna być na puchar, gdzie sprawa "awansu" jest otwarta i realna.

dUfio
Posty: 9150
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt mar 12, 2013 9:00 pm

bn pisze:
Tyle że wtedy jeszcze przyjeżdżały ciekawe drużyny (Motor, KSZO, Stal Rz, Wisłoka) więc było nawet ciekawie, a teraz nic takiego się nie zdarzy.



tu się nie zgodzę bo pod koniec rundy gramy z Beskidem i Sandomierzem. Może nie są to rywale pokroju tych, które wymieniłeś ale będą dwa najciekawsze mecze u nas od co najmniej 5 lat - z dodatkowymi smaczkami (Sandomierz/Siarka/Bełchatów, Beskid/Energie Cottbus).

Na te mecze na pewno będzie u nas mobilizacja i problemów z kompletem być nie powinno mimo bardzo prawdopodobnego odpadnięcia w batalii o awans (ci co przyjdą będą mieć to gdzieś i słusznie)

bn
Posty: 3048
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr mar 13, 2013 10:07 pm

Fakt. Mecze z Beskidem i Sandomierzem mogą być ciekawe.

Co nie zmienia faktu, że puchar powinien być w tym sezonie potraktowany poważniej. :)

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn kwie 08, 2013 10:27 pm

Jakiś czas temu sportowe tempo pisało o planowanej reorganizacji ligi. (4 grupy 2 ligi)
Niestety pisali to 1 kwietnia - ale nie ma żadnego sprostowania.
Wiadomo coś więcej o tym?

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1890
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » pn kwie 08, 2013 10:48 pm

huteusz pisze:Jakiś czas temu sportowe tempo pisało o planowanej reorganizacji ligi. (4 grupy 2 ligi)
Niestety pisali to 1 kwietnia - ale nie ma żadnego sprostowania.
Wiadomo coś więcej o tym?


Było sprostowanie na drugi dzień czy też dwa dni po :))) że to kit

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » wt kwie 09, 2013 7:47 am

Nie jest to do końca kit, coś jest na rzeczy. Wiadomo jednak że w sporcie na pewnym szczeblu jest więcej polityki niż zdrowego rozsądku i każdy dba o własny tyłek a nie dobro polskiej kopanej... I tak są regiony gdzie bardzo by chcieli takich zmian, już nie wspominając o klubach takich jak Nasz. Są też jednak osoby, które twierdzą że taka zmiana obniży poziom piłkarski rozgrywek. Dyskusja zatem trwa, żadna decyzja jeszcze nie zapadła.
Obrazek

dUfio
Posty: 9150
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt kwie 09, 2013 8:05 am

Boniek w wywiadzie dla Do Rzeczy mowił, że reforma jest koneiczna, bo klubów nie stać, aby jeździc z Niepołomic do Suwałk