co slychac u naszych rywali

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: MISIEK72 » sob sty 13, 2024 4:05 pm

https://weszlo.com/2022/07/14/kotwica-k ... -historia/

https://gazetakolobrzeska.pl/czy-kotwic ... -w-sadzie/

Patologia bez końca. Dzikoland. Znów nie płacą i czekają na przelew od miasta. Rzeźniczakowi też będą musieli wypłacić wszystko. To nie jest powód do zerwania kontraktu podobnie jak ten , że ktoś jest hazardzistą i ma komornicze długi..... 8)
Według Dzika Kotwica potrzebuje 15 mln na 1 ligę.
Plusem jest zapewne to że tak naprawdę to żaden poważny rywal do awansu.... Jak miasto się wkurwi to skończą jak koszykarze....

wojo77
Posty: 1090
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: wojo77 » pn sty 15, 2024 8:35 am

wojo77 pisze:
Winnetou pisze:Warto grać na spadek Skry. Kurs we Fortunie jest 13.00.

Na fuksiarz.pl można zagrać kombinacje, pierwsza kolejka: polonia.b - skra 1 (2.40) + spadek skry (12.5) razem kurs 30, na fortunie tak nie można bo to zakłady wspierające, generalnie na fuksiarzu chyba słabsza opieka bo tam nieraz kursy sezonowe są wysokie a na innych stronach spadają, tak przynajmniej było w tamtym roku

kurs na spadek Skry już u buków wycofany

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: bn » pn sty 15, 2024 10:16 pm

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/rks-g ... 54695.html

I to by było na tyle chyba wyprzedawania swoich terenów przez Garbarnię. Z poprzedniej sprzedaży miał być stadion, a jedyne co zrobiono to boiska i budynek. Jak poprzedni zarząd przyznał wydali 9 mln zł sobie na bieżące utrzymanie. Z trybuny z wizualizacji nic nie zostało. Teraz, jeszcze rok temu była mowa że ta główna trybuna ma powstać z nowej sprzedaży pozostałych terenów. Teraz już nawet tego nie ma być, tylko co najwyżej trybuna za bramką, pod warunkiem sprzedaży kolejnych terenów pod biurowiec. Garbarnia chyba nie ma szczęścia do działaczy, uwłaszczą się na wszystkim co jeszcze im zostało.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: PITROL » wt sty 16, 2024 4:22 pm

I między innymi z tego powodu miejmy nadzieję, że nie będą naszymi rywalami. Bo jak za małolata przeglądałem Tempo a nasz klub reprezentował Yahaya to bym nie uwierzył, że znajdziemy się w tej samej lidze, choć jako że statystyki lubiłem przeglądać wiedziałem że to przed wojenny Mistrz Polski i Podgórze też wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej grało. Abstrakcja zdawało się wtedy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: bn » śr sty 17, 2024 4:01 pm

PITROL pisze:I między innymi z tego powodu miejmy nadzieję, że nie będą naszymi rywalami. Bo jak za małolata przeglądałem Tempo a nasz klub reprezentował Yahaya to bym nie uwierzył, że znajdziemy się w tej samej lidze, choć jako że statystyki lubiłem przeglądać wiedziałem że to przed wojenny Mistrz Polski i Podgórze też wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej grało. Abstrakcja zdawało się wtedy.


Garbarnia na tym tle w ostatnim lata i tak była całkiem wysoko, były mistrz Polski, bo przecież jeszcze kilka lat temu graliśmy derby Clepardią, Borkiem czy nawet kilka razy z Orłem PW.

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: dUfio » śr sty 17, 2024 4:12 pm

PITROL pisze:I między innymi z tego powodu miejmy nadzieję, że nie będą naszymi rywalami. Bo jak za małolata przeglądałem Tempo a nasz klub reprezentował Yahaya to bym nie uwierzył, że znajdziemy się w tej samej lidze, choć jako że statystyki lubiłem przeglądać wiedziałem że to przed wojenny Mistrz Polski i Podgórze też wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej grało. Abstrakcja zdawało się wtedy.



To co powiedzieć o Sandecji, Puszczy, że o Niecieczy nie wspomnę, na które "za Yahai" patrzyliśmy z góry, lub nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, a 20 lat później grały 3-4 ligi wyżej od nas

Piłka uczy pokory, aczkolwiek nie wiem skąd w naszych szeregach takie mniemanie o sobie skoro nasza rola w polskiej piłce nożnej jest zupełnie marginalna, na ponad 100 lat jej istnienia 7 sezonów w elicie i jeden brąz to osiągnięcia w granicach bledu statystycznego, nie tylko Garbarnia ale takie kluby z przejścimi jak, Amica, Dyskobolia czy Bełchatow mają na swoich zakurzonych półkach cenniejsze trofea niz my
Oczywiście ambicje trzeba mieć
Globalnie jesteśmy typowym klubem zaplecza (kilkadziesiąt sezonów i wysoka pozycja w tabeli wszechczasów drugiego poziomu) i generalnie powinniśmy tam dążyć

SIWY 1950
Posty: 272
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 4:40 pm
Lokalizacja: Południe Polski..

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: SIWY 1950 » śr sty 17, 2024 4:45 pm

dUfio pisze:
PITROL pisze:I między innymi z tego powodu miejmy nadzieję, że nie będą naszymi rywalami. Bo jak za małolata przeglądałem Tempo a nasz klub reprezentował Yahaya to bym nie uwierzył, że znajdziemy się w tej samej lidze, choć jako że statystyki lubiłem przeglądać wiedziałem że to przed wojenny Mistrz Polski i Podgórze też wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej grało. Abstrakcja zdawało się wtedy.



To co powiedzieć o Sandecji, Puszczy, że o Niecieczy nie wspomnę, na które "za Yahai" patrzyliśmy z góry, lub nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, a 20 lat później grały 3-4 ligi wyżej od nas

Piłka uczy pokory, aczkolwiek nie wiem skąd w naszych szeregach takie mniemanie o sobie skoro nasza rola w polskiej piłce nożnej jest zupełnie marginalna, na ponad 100 lat jej istnienia 7 sezonów w elicie i jeden brąz to osiągnięcia w granicach bledu statystycznego, nie tylko Garbarnia ale takie kluby z przejścimi jak, Amica, Dyskobolia czy Bełchatow mają na swoich zakurzonych półkach cenniejsze trofea niz my
Oczywiście ambicje trzeba mieć
Globalnie jesteśmy typowym klubem zaplecza (kilkadziesiąt sezonów i wysoka pozycja w tabeli wszechczasów drugiego poziomu) i generalnie powinniśmy tam dążyć

Nasze mniemanie o sobie wynika stąd że znaczna większość naszych fanów to tzw. pokolenie Monaco :wink:
I każdy z nas marzy o powrocie do meczów o taką stawkę.
FC PORĘBA

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: PITROL » śr sty 17, 2024 5:12 pm

To tym bardziej szacunek dla tych ludzi, dzięki którym z tego bagna się wydostaliśmy mam nadzieję, że na zawsze. Ale że w życiu niema nic pewnego oprócz śmierci i podatków to nic nie jest darowane na zawsze. I coś takie kluby jak stal Mielec czy gks Tychy dla przykładu mogą sobie zawiesić działalność, bo i tak są miastowymi a jakbyś mi zawiesili działalność to by kibiców Hutnika nie było albo by paru dziadków przyszło jak na garbarnie. Tym bardziej podziwiam tych, którym się chcę. A te kluby, które wymieniłeś to oprócz sandecji to kaprys bogatej gminy lub producenta kostki brukowej, który się skończy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

mr.Vitaminka
Posty: 1899
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: mr.Vitaminka » czw sty 18, 2024 12:28 pm

https://weszlo.com/2024/01/17/skra-czes ... TEsm2xf4KM

o sytuacji SKRY słów parę. Spoiler: nic nowego się nie wydarzyło, boją się że zlecą do serie A z uwagi na brak trybun itd.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: dUfio » pt sty 19, 2024 6:38 am

SIWY 1950 pisze:
dUfio pisze:
PITROL pisze:I między innymi z tego powodu miejmy nadzieję, że nie będą naszymi rywalami. Bo jak za małolata przeglądałem Tempo a nasz klub reprezentował Yahaya to bym nie uwierzył, że znajdziemy się w tej samej lidze, choć jako że statystyki lubiłem przeglądać wiedziałem że to przed wojenny Mistrz Polski i Podgórze też wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej grało. Abstrakcja zdawało się wtedy.



To co powiedzieć o Sandecji, Puszczy, że o Niecieczy nie wspomnę, na które "za Yahai" patrzyliśmy z góry, lub nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, a 20 lat później grały 3-4 ligi wyżej od nas

Piłka uczy pokory, aczkolwiek nie wiem skąd w naszych szeregach takie mniemanie o sobie skoro nasza rola w polskiej piłce nożnej jest zupełnie marginalna, na ponad 100 lat jej istnienia 7 sezonów w elicie i jeden brąz to osiągnięcia w granicach bledu statystycznego, nie tylko Garbarnia ale takie kluby z przejścimi jak, Amica, Dyskobolia czy Bełchatow mają na swoich zakurzonych półkach cenniejsze trofea niz my
Oczywiście ambicje trzeba mieć
Globalnie jesteśmy typowym klubem zaplecza (kilkadziesiąt sezonów i wysoka pozycja w tabeli wszechczasów drugiego poziomu) i generalnie powinniśmy tam dążyć

Nasze mniemanie o sobie wynika stąd że znaczna większość naszych fanów to tzw. pokolenie Monaco :wink:
I każdy z nas marzy o powrocie do meczów o taką stawkę.


oczywiście też się jeszcze na to pokolenie zalapalem, bo mecz z Barthezami i Henrymi byl moim drugim na SS, no ale potem byłem swiadkiem takich pokoleniowych scen jak Lechia '00 (spadek do 3 ligi), Stróże '08 (spadek do 4 ligi), Siepraw '10 (reaktywacja w 5 lidze), potem awanse w Osieku-Zimnodole i Barcicach,rok 16 i porazki 1:5 z Wisla2 na wiosne potem spadek i 0:5 z Jaskowicami jesienia, sprawdzanie forum i tweetera przy wiaodmym awansie w '20, następnie Katowice na Rydlówce decydujący o utrzymaniu w '21 mecz w Rzeszowie, czy historia najnowsza czyli 3:5 z Kotwicą. Napisać, że Hutnik ma złożoną i burzliwą historię to nic nie napisać.
Ambicje - tak, nie poparte argumentami patrzenie na innych z góry - nie.
Pitrol - losy sportu w Nowej Hucie w latach 50-90 też można nazwać kaprysem rozwijającej się dzielnicy i bogatego producenta stali. Po prostu tam gdzie sie cos dzieje, jest kasa, są ludzie to w koncu powstaje sport. Tyle, ze u nas dzialo sie to w wiekszej skali, trwało to dłużej, byly sukcesy mistrzowskie (tyle, ze wszedzie poza pilka), ale tez upadek ( po kaprysie ustroju) byl przez to bolesniejszy.
Poza tym ów kaprys producenta kostki sprawia, ze Brukbet Nieciecza juz od 15 lat gra w lidze wyzszej niż Hutnik

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: PITROL » pt sty 19, 2024 9:37 am

Wszystko to prawda. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Mi chodziło jedynie o to że wielka piłka w tych najmniejszych ośrodkach na dłuższą metę raczej właścicielom się nudzi a wtedy klub wraca do V ligi. Pamiętacie mecze Amici Wronki z Men City a później przenosiny do Poznania, a jeszcze wcześniej było coś tak dziwnego jak Tygodnik Miliarder Pniewy który wrócił do nazwy Sokół aby przenieść się do tych Tych. A zaczęło się od Garbarni bo ten sposób prowadzenia działalności czyli wyprzedaż własnych terenów deweloperom na dłuższą metę musi przynieść coś podobnego do gościa który wynosi z domu do lombardu co popadnie żeby mieć na używki zamiast się wziąć za siebie. Tereny\ wartościowe fanty w końcu się skończą a zostaną długi i brak środków do życia.
Tu tekst z gazetki jak komuś się chce
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,3059 ... 5404846488
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1975
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: Winnetou » pt sty 19, 2024 11:15 am

PITROL pisze:Wszystko to prawda. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Mi chodziło jedynie o to że wielka piłka w tych najmniejszych ośrodkach na dłuższą metę raczej właścicielom się nudzi a wtedy klub wraca do V ligi. Pamiętacie mecze Amici Wronki z Men City a później przenosiny do Poznania, a jeszcze wcześniej było coś tak dziwnego jak Tygodnik Miliarder Pniewy który wrócił do nazwy Sokół aby przenieść się do tych Tych. A zaczęło się od Garbarni bo ten sposób prowadzenia działalności czyli wyprzedaż własnych terenów deweloperom na dłuższą metę musi przynieść coś podobnego do gościa który wynosi z domu do lombardu co popadnie żeby mieć na używki zamiast się wziąć za siebie. Tereny\ wartościowe fanty w końcu się skończą a zostaną długi i brak środków do życia.
Tu tekst z gazetki jak komuś się chce
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,3059 ... 5404846488


Pamiętamy mecze Groclinu z Man City :D . Ależ to były emocje. Dostarczyli je m.in.: Rasiak, Niedzielan, Wieszczycki, Mila i Igor Kozioł. Ten ostatni kiedy grał jeszcze w Skawie Wadowice był w Hutniku na testach. Dokładnie nie pamiętam dlaczego nie został naszym zawodnikiem. Czy sprawy finansowe czy jakieś inne. Później zagrał on 272 mecze w Ekstraklasie w Legii, Groclinie i Polonii. Jest to chyba najlepszy przykład lokalnego zawodnika, który był już jedną nogą u nas, a zrobił karierę gdzieś indziej.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: PITROL » wt sty 23, 2024 8:04 pm

Winnetou pisze:Pamiętamy mecze Groclinu z Man City :D .

Wodzu oczywiście masz rację, pomyliłem Groclin z Amicą. Aczkolwiek gwoli ścisłości dla małoletnich należało by zaznaczyć że w tamtych czasach city mogli być co najwyżej drużyną środka tabeli podczas gdy united byli hegemonem i nie tylko w Anglii wide pamiętna dogrywka z Bayernem. Tak jak AC Milan był w latach 90 gdy byłem dzieciakiem najlepszym klubem w europie a AC Parma zdobywała puchar UEFA gdy dziś gra Serie B. Wtedy na TV naziemnej można było odbierać RAI UNO i w niedzielę oglądałem skróty kolejki podniecając się że Koźmiński wychodzi w pierwszym składzie średniaka choć jak widać o tym gdzie się wychował nie pamięta. Tak mi się wydaje że jednak w latach tamtych liga włoska była najlepsza, w Anglii były obostrzenia na pracę i trzeba było się wykazać występami w reprezentacji aby dostać pozwolenie na pracę dopiero później do Premier League weszła wielka kasa i najlepsi tam grają.
PS. Oglądałem kiedyś dokument o Maradonie i jeśli choć procent 10 jest prawdą jak oni tam imprezowali po meczach to się niczemu nie dziwię, kokaina + alkohol i jak szli na imprezę w niedziele po meczu to kończyła się w środe.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: PITROL » wt sty 30, 2024 4:31 am

29 stycznia potwierdzono, że do Wieczystej dołącza Michał Trąbka. Oba zespoły przyznały, że krakowska drużyna skorzystała z klauzuli o kwocie wykupu piłkarza ze stali Mielec. Według informacji portalu sport.pl wyniosła ona ok. 1,5 mln zł.
Portal Weszło poinformował z kolei, że Trąbka w Krakowie może liczyć na 2,5 raza większe zarobki niż w Mielcu, a kontrakt będzie obowiązywał przez 2,5 roku.

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka- ... sy/40dz5m7
Mówię to co myślę, robię to co mówię

mr.Vitaminka
Posty: 1899
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: co slychac u naszych rywali

Postautor: mr.Vitaminka » wt sty 30, 2024 4:39 pm

http://www.90minut.pl/news/330/news3303 ... -Skry.html

SKRA jednak wystartuje w przyszłym sezonie z 3 ujemnymi punktami a nie 8 jak było na początku. Uregulowali zaległości wobec zawodników.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata