KOMENTARZE, złote rady, genialne pomysły.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » wt mar 16, 2010 11:50 am

BINGONH pisze:Na początek może lepsze były by cegiełki po 5 10 20 zł


Bardzo dobry pomysł!!! Chyba nieświadomie (?) BINGONH rzucasz świetny pomysł, który można rozkręcić marketingowo. Cegiełki... Kojarzy mi się to z przodownikami, Birkutem, 120% normy itd. W 2010 roku budujemy NOWEGO HUTNIKA, tak jak 60 lat temu budowano NOWĄ HUTĘ. To może chwycić!!! Takie cegiełki można dystrybuować wszędzie: w sklepach, pod kościołem itd. Brawo za pomysł!

Dodatkowo pomyślałem sobie, że ktoś, kto ma taką cegiełkę - o określonym nominale - może wchodzić np. w rundzie jesiennej na mecze za free 8) To dodatkowo przyciągnie ludzi na mecze.
ezswaz aN Hutnik

ZBYCHO
Posty: 673
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » wt mar 16, 2010 2:59 pm

viki pisze:
BINGONH pisze:Na początek może lepsze były by cegiełki po 5 10 20 zł


Bardzo dobry pomysł!!! Chyba nieświadomie (?) BINGONH rzucasz świetny pomysł, który można rozkręcić marketingowo. Cegiełki... Kojarzy mi się to z przodownikami, Birkutem, 120% normy itd. W 2010 roku budujemy NOWEGO HUTNIKA, tak jak 60 lat temu budowano NOWĄ HUTĘ. To może chwycić!!! Takie cegiełki można dystrybuować wszędzie: w sklepach, pod kościołem itd. Brawo za pomysł!

Dodatkowo pomyślałem sobie, że ktoś, kto ma taką cegiełkę - o określonym nominale - może wchodzić np. w rundzie jesiennej na mecze za free 8) To dodatkowo przyciągnie ludzi na mecze.

Myślę że to bardzo dobry pomysł. A może by tak cegiełki umieścić na allegro.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt mar 16, 2010 7:41 pm

Ciesze się że przypadał do gustu co do allegro to mogę podjąć się sprzedaży, a nawet rozprowadzić trochę sztuk po znajomych kolekcjonerach na pewno będą zainteresowanie tym o niższych nominałach
Teraz tylko zadanie dla osób które robią projekty wlepek abo zrobiły projekt takiej cegiełki o kilku nominałach
Od siebie dodam że powinny tam się znaleźć akcenty nie tylko kibicowskie ale też związane z NOWA HUTA
Koszt druku pewnie będzie nie wielki i warto by też zabezpieczyć to jakimś hologramem by się na nikt pod zbiórkę nie podszył

bn
Posty: 3024
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw mar 18, 2010 10:20 pm

Propozycja informacji prasowej do rozesłania po mediach, pod pretekstem dzisiejszego wywiadu trenera Sieklińskiego. Czas przystąpić do kontrofensywy, żeby o NH2010 znów było słychać w mediach. Wersja wstępna, bez korekty.
---
Siekliński: Kibicuję Nowemu Hutnikowi 2010

Były trener Hutnika, Dariusz Siekliński poparł inicjatywę stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, którego misją jest stworzenie nowego klubu kontynuującego tradycję Hutnika Kraków.

- Kibicuję teraz stowarzyszeniu "Nowy Hutnik 2010", które razem ze Stowarzyszeniem Pomocy Młodym Talentom Sportowym Hutnik, chce ratować sport w Nowej Hucie - powiedział w wywiadzie dla "Sportowego Tempa" były trener Hutnika. - W listopadzie miałem kilka propozycji z wyższych lig, ale chciałem zostać w Hutniku, miałem tam zadanie do wykonania i wierzyłem w jego powodzenie. Niestety nie udało się - dodał lubiany na Suchych Stawach trener.

Dariusz Siekliński trenował zespół z Nowej Huty półtorej roku. Po rundzie jesiennej 2009/10 prowadzony przez niego Hutnik zajmuje fotel lidera z 10-punktową przewagę nad drugą Puszczą Niepołomice. Na ostatnim meczu, rozegranym przy światłach z Czarnymi Połaniec, zjawiło się 2,5 tys. kibiców biało-błękitno-niebieskich. Ze względu na 5-milionowe zadłużenie, do którego doprowadzili działacze klubu, zimą drużyna przestała jednak istnieć.

Nowy Hutnik 2010 jest stowarzyszeniem założonym przez kibiców Hutnika Kraków. Celem organizacji jest założenie profesjonalnie zarządzanego, przejrzystego.... [pierwszy punkt z obrazka ze strony nh2010.pl - Nasze cele].
---
Można by też dodać akapit z wypowiedzią kogoś ze stowarzyszenia, że "miło nam, że tak zasłużony trener deklaruje poparcie dla naszej inicjatywy"....
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 11:24 pm przez bn, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
markow
Posty: 814
Rejestracja: sob sie 28, 2004 4:10 pm

Postautor: markow » czw mar 18, 2010 10:58 pm

Odnośnie informacji o wsparciu inicjatywy przez byłego trenera:

Proponuje aby umieszczać znane osoby wspierające inicjatywę NH2010
na głównej stronie ze zdjęciem oraz krótkim cytatem poparcia.
Ze swojej strony jestem w stanie dostarczyć wysokiej jakości zdjęcie naszego byłego trenera.

pozdrawiam
Marcin
-------------------------------------------------------
Forever Hutnik - Czyzyny HKS

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw mar 18, 2010 11:06 pm

markow pisze:Odnośnie informacji o wsparciu inicjatywy przez byłego trenera:

Proponuje aby umieszczać znane osoby wspierające inicjatywę NH2010
na głównej stronie ze zdjęciem oraz krótkim cytatem poparcia.
Ze swojej strony jestem w stanie dostarczyć wysokiej jakości zdjęcie naszego byłego trenera.

pozdrawiam
Marcin

oo dobry pomysł, obok aktualności, manifestu itd link " kibicują nam"

Uki
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 13, 2008 9:01 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Uki » pt mar 19, 2010 8:32 am

świetny pomysł i od razu pogadać z byłymi piłkarzami bo chyba wszyscy poprą inicjatywę!!

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt mar 19, 2010 8:51 am

rozesłanie po innych forach klubowych informacji o 2010 i ssa? legia tak zrobiła z iti

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » pt mar 19, 2010 9:39 am

Moge porozsylac odpowiednio przygotowana wiadomosc.

dUfio
Posty: 9123
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt mar 19, 2010 9:56 am

http://ns55.mochahost.com/~koniecit/ind ... &Itemid=23

proponuję dokładnie przeczytać powyższy artykuł, przeanalizowac i wyciągnąć wnioski pod katem wojny KIBICE vs. SSA

luke.krak
Posty: 970
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » pt mar 19, 2010 6:52 pm

dufio nie dziala ten link

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3916
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt mar 19, 2010 7:29 pm

Wcześniej działał, ale fakt, teraz już nie.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

dUfio
Posty: 9123
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt mar 19, 2010 11:05 pm

Kilka lat trwa konflikt kibiców Legii z ITI. Koncern ma za sobą wielkie pieniądze, media oraz znajomości "na górze". Fani niczym artyści walczą jedynie sercem, kreatywnością oraz sztuką. Kibice Legii nie od dziś uznawani są za najbardziej pomysłowych na polskiej scenie kibicowskiej.
Oprawa "pochód komunistyczny" w Łodzi na ŁKS, gadżety związane z akcją "Widelec 741", Walter stylizowany na Che Guevare, gra w siatkówkę na sektorze (z rozwinięciem siatki włącznie), plakaty, happeningi i wiele innych. Oprócz wspaniałych opraw jakie bywały przed konfliktem na Łazienkowskiej na pewno zalicza się "szydera" do niepisanego "stylu Legii", powodującego, że mimo takich kłopotów z właścicielem panuje tutaj specyficzny klimat. Legioniści są znani z nietypowych pomysłów i odpłacania się poprzez dogryzanie "na patencie". Pewnego rodzaju kulminacją ciekawych inicjatyw fanatyków czerwono- biało- zielonych było rzucenie Leszka Miklasa przez jednego z kibiców tortem (z przekreślonym logo ITI). Zdjęcia brudnego od tortu prezesa jak i wspomniany cytat szybko obiegły cały kibicowski światek i nie tylko. Gazety takie jak "Super Express" chętnie nagłośniły akcję Legionisty.

W podobnym czasie ukazały się koszulki wyprodukowane przez fanów z napisem "Dżihad Legia" na przedzie oraz "Urodzeni do walki z okupantem" (+przekreślone logo ITI) na plecach. Nie tylko sama wesoła "tortowa akcja" powoduje emocje, ale przede wszystkim użycie hasła "Dżihad" w kontekście kibiców. Nie miałem wkładu w powstanie hasła, ani produkcję pamiątek z nim, ale chciałbym się do tego odnieść z boku, jako kibic Legii. Jak rozumieć użycie terminu Dżihad przez fanatyków sportowych?
W listopadzie 2008 na jednej ze stron Legii robionych przez kibiców pojawił się artykuł negujący to hasło, autor uważał, że to przesada go używać gdyż Dżihad wyznają wrogowie naszej cywilizacji. No cóż - to prawda, że nie są nam przyjaźni i autor ma prawo do swojego zdania na temat posługiwania się terminem. Ludzie Dżihadu mają przecież misję w postaci szerzenia Islamu, "nawracania niewiernych", co za tym idzie przyszłość naszego kontynentu widzą w swoim wyobrażeniu delikatnie mówiąc "trochę inaczej". Inaczej jednak trzeba na to spojrzeć biorąc pod uwagę, że hasła używają fanatycy piłkarscy w dniach swojej wojny z właścicielami klubu. Owszem - możemy się kłócić o niepoprawność pewnych haseł, ale chwileczkę. Czy kibic od zawsze nie był prowokatorem? Kibice lubią hasła związane z różną ekstremą, bo sami jesteśmy w pewnym sensie (a na pewno dla ludzi "z zewnątrz") taką ekstremą. I widocznie dobrze nam z tym.
Dżihad i Islam jest wrogiem naszej cywilizacji, ale w pewnych sprawach ich ludzie budzą podziw. Walczą z bogatszymi najeźdźcami, różnią się konsumpcyjnego zachodu (nie mylić z prawdziwą kulturą naszych ziem), nie dotyczy ich globalizacja, czy myślenie tylko o zakupach w hipermarkecie. To ludzie głębokiej wiary, idei i zasad (dla nas kontrowersyjnych, ale to inny świat, inna kultura). Dla nas szokujące są ich metody, fakt - są czasami bestialskie, ale pewnego rodzaju podziw i szacunek zawsze będą wzbudzać! To fanatycy gotowi na wszystko dla swojej idei. Dla mnie jako polskiego patrioty Islam jest wrogiem, ale nie gardzę nim. Za wadę naszej cywilizacji uważam zaś to, że jest za bardzo tolerancyjna i za mało radykalnie broniona. W przeciwieństwie do Islamu właśnie. Nie ważne ile czołgów wjedzie do ich krajów - idea przetrwa. Na europejczyków tymczasem nie potrzeba czołgów - wystarczy przesiąknięty kłamstwami przekaz telewizyjny i sami oddajemy swoją kulturę. Bez walki! A teraz to o czym pisałem wyżej przenieście sobie na grunt kibicowania Legii Warszawa - wystarczy trochę wyobraźni.
Narzędziami "większego Dżihadu" są serce w pierwszym przypadku, a ręce i język w drugim. Czy samo to nie kojarzy się z konfliktem na linii kibice Legii- ITI? Kochamy Legię dlatego nie pozwolimy na zabieranie jej herbu, zaniedbywanie tradycji i usuwanie jej części czyli wiernych kibiców. Narzędziami do walki będą ręce (oprawy anty ITI, rzucenie tortem) oraz język (wystąpienia w TV, felietony, gazeta, hasła na meczach). To wszystko nie tylko po to byśmy sami dla siebie krzyczeli, ale także "uświadamiali" nieświadomych (okłamanych przez ITI), szerzyli swój pogląd na tą sprawę, który uważamy za jedyną słuszną prawdę! Można to nazwać krótko - zamiast kasy której nie mamy - wykorzystanie serca, sprytu i podstępu dla osiągnięcia swojego celu. W tym całym bagnie showbiznesu w, którym obraca się nasz wróg ITI - czasami owy spryt i przebiegłość też są potrzebne, bo w ich świecie panują przecież inne zasady niż na sektorze. Tam nie ma wartości, jest tylko pieniądz.
Dżihad oznacza wytrwałość, dążenie do celu, taką wewnętrzną walkę by działać dla dobra swojej sprawy. W Polsce nazywany jest także po prostu "świętą wojną", co jest nie do końca prawdziwe, ale w naszej sytuacji nawet pasujące. "To nasza pasja, która nie ma końca - siła miłości niszczy siłę pieniądza" - to hasło z oprawy zaprezentowanej na finale Pucharu Polski 2008 w Bełchatowie. Owa zasada może stać się taką "świętą wojną" dla fanatyków głoszących sprzeciw "nowoczesnemu futbolowi". A jeśli przeciwko materializmowi, upadkowi zasad jesteś na meczu swojej drużyny - swoją "świętą wojnę" z szambem przeniesiesz także na życie codzienne. Jesteśmy kibicami Legii. Ja zawsze czułem tu idee - patriotyzm, pasje, zasady. To nie jest tylko zbiorowisko osób, które przyszły sobie pokrzyczeć, to coś więcej, coś głębszego, coś fanatycznego. Nie wyobrażam sobie aby hasła pojawiające się na stadionie były tylko sloganami - nie są i dlatego kibicowanie nazywane jest sposobem na życie. Jeśli chodzi o patriotyzm to prowokacje i kontrowersyjne nazwy typu Dżihad tego moim zdaniem nie wykluczają, bo przecież za Dżihadem na Łazienkowskiej nie stoi religia, a za "Arkaidą" z Gdyni Osama Bin Laden.
Póki co - hasło "Dżihad Legia" mimo tego, że jestem Polakiem to według mnie najbardziej trafne hasło, które kiedykolwiek było na Legii! W krótkim słowie zawierające cały sens protestu i cały fanatyzm jaki mamy do wystawienia przeciwko nim. Pamiętam przy tym, że to pewnego rodzaju prowokacja i pamiętam, że Islam jest wrogiem dla naszej kultury. Na sektorze pewne rzeczy nabierają jednak innego znaczenia. To tak naprawdę nic innego jak przenośnia, nawiązanie. Nie wydaje mi się, żeby ktoś był tak głupi i myślał, że fani Legii wyznają Islam. Na wszelki wypadek postanowiłem jednak napisać tą interpretację.

Mam nadzieję, że nasz legijny Dżihad zakończy się zwycięstwem naszych ideałów! Z taką interpretacją jak ja ją sobie tu wytłumaczyłem (myślę, że podobnie myśli więcej osób) na pewno będę się utożsamiał.

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » sob mar 20, 2010 10:28 am

Porównywanie sytuacji na Legii i Hutniku jest co najmniej niedorzeczne.
Po pierwsze nie ten poziom,po drugie nie ta liczba kibiców, a po trzecie jestem zdania że nie wszyscy kibice Hutnika wiedzą "o co tu chodzi", czytaj zawirowania wokół klubu,stowarzyszenia wyrastające niczym grzyby po deszczu,niewiadoma co do startu drużyny.
Nie jestem naiwny i nagle nie zapałałem miłością do Gila i Oraczewskiego...
Ale chcę widzieć silnego Hutnika na Suchych Stawach a nie piłkarzyków tułających się po boiskach szkolnych w 6 lidze od nowego sezonu....

lucero
Posty: 1293
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » sob mar 20, 2010 12:29 pm

>Ale chcę widzieć silnego Hutnika na Suchych Stawach a nie piłkarzyków tułających się po boiskach szkolnych w 6 lidze od nowego sezonu....[/quote]

Buduj więc swoją nadzieję na obecnej akcji, iż jest to przygotowanie do budowy silnego Hutnika. Niektórzy patrzą na sytuacje pod katem kilku miesiecy, pozniej bedzie placz na forum ze znow druzyny nie ma, albo ze awansowalismy w tym sezonie (wielce prawdopdobne) ale druzyna zostala zgloszona do IV lig i bez decyzyjnosci w klubie bedziecie mogli sobie jak zawsze tylko popisac jaki to zarzad jest bee i znow was zrobil w bambuko itd itd

Masz racje co do Legii i Nas, tam jest w miarę jedność, u nas na takową miejsca jak widze nie ma.