III liga IV grupa 2019/20

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » ndz kwie 05, 2020 12:28 am

Zamiast awansu z 3 do 3 ligi zapowiada się spadek z 3 do wojewódzkiej
8) :(

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz kwie 05, 2020 10:55 am

To wygląda na sondowanie możliwości przesunięcia do ligi wyżej z.drugiego miejsca Motoru. Moim zdaniem.klub powinien skierować do LZPN zapytanie czy jest to oficjalne stanowisko związku i ewentualne wyłączenie Bartnika z procesu decyzyjnego. Bartnik nie ma prawa wyglaszac takich tez jesli decyzja nie zostala podjeta.Stanowisko jest oczywiście absurdalne. Nie można nie stosować punktu regulamknu z powodu widzimisię prezsa LZPN. Poza tym Malopolski ZPN moglby poprosić o wglad do procesu decyzyjnego na zasadzie obserwstora. Zapewne skonczy sie i tak na odwolaniu do PZPN-u.

Tomek83
Posty: 796
Rejestracja: śr lis 12, 2008 10:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Tomek83 » ndz kwie 05, 2020 2:31 pm

Gosc mówi o resovii i katowicach tylko jest jeden problem ze tam był remis miedzy nimi a u nas Hutnik jednak wygrał wiec to nie jest taka sama sytuacja
Tomek83

Krzycho
Posty: 702
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » wt kwie 07, 2020 11:47 am

trener Motoru:
Sytuacja w tabeli grupy IV 3. ligi jest dyskusyjna. Jakie scenariusze rozstrzygnięcia tych rozgrywek pan widzi?
Interpretacja należy do organu prowadzącego rozgrywki i to oni będą podejmowali decyzję. Wydaje mi się jednak, że przepisy są na tyle jasne, że nie powinno być z tym problemów.

Jeżeli ustalając regulamin rozgrywek, ktoś by miał na myśli możliwość oceny bezpośrednich spotkań na podstawie jednego meczu, to najprawdopodobniej byłoby to jasno określone.

Skoro są kolejne punkty regulaminu, które pozwalają to rozstrzygnąć na innej zasadzie, to sytuacja jest jasna. Był w trakcie sezonu taki moment, że spór mógłby dotyczyć nie dwóch, jak to jest w tej chwili, a trzech zespołów. Mam tu na myśli oczywiście Motor i Hutnika, ale także Wólczankę Wólka Pełkińska. W jaki sposób miałoby być rozpatrywane miejsce zespołu z Lublina, gdy pozostałe dwie ekipy rozegrały między sobą po dwa mecze, a Motor z każdą z tych drużyn zaledwie po jednym? Myślę, że możliwe jest także rozszerzenie ligowych tabeli w przyszłym sezonie.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » wt kwie 07, 2020 2:29 pm

Hajdo pierdoli bo co ma innego mówić. Był już jedną nogą poza klubem a teraz wielki Mourinho wprowadza Motor do 2 ligii.
LZPN mówi , że regulamin jest oparty o regulamin rozgrywek PZPN.....
Jeśli LZPN podejmie decyzję ( zapewne tak się stanie i nawet nie złożą zapytania do PZPN jak zapowiadali)to wiadomo jaka ona będzie.
Jestem ciekawy czy istnieje i jeśli tak to jaka jest ścieżka odwoławcza.
To chyba dobre pytanie. Myślę ,że HKS1978 może znać na nie odpowiedzieć.

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt kwie 07, 2020 3:00 pm

MISIEK72 pisze:Hajdo pierdoli bo co ma innego mówić. Był już jedną nogą poza klubem a teraz wielki Mourinho wprowadza Motor do 2 ligii.
LZPN mówi , że regulamin jest oparty o regulamin rozgrywek PZPN.....
Jeśli LZPN podejmie decyzję ( zapewne tak się stanie i nawet nie złożą zapytania do PZPN jak zapowiadali)to wiadomo jaka ona będzie.
Jestem ciekawy czy istnieje i jeśli tak to jaka jest ścieżka odwoławcza.
To chyba dobre pytanie. Myślę ,że HKS1978 może znać na nie odpowiedzieć.


Hajdo i jeden z największych leśnych dziadów jakie są w OZPN-ach, były zawodnik, trener i działacz Motoru Bartnik przygotowują grunt pod decyzję o daniu 1 miejsca Motorowi. Tak odczytuję te wypowiedzi i wcześniejszą jakiegoś Krzyszkowskiego z tegoż LZPN.
Na zdalnym posiedzeniu PZPN pod koniec marca Bartnik próbował zadawać to pytanie Bońkowi, ale nie poruszono tego tematu.
Więc zapewne podejmą decyzję sami. W sumie to ich regulamin i tak powinno się stać. Wciąż nie rozumiem czemu podaje się też przykład z 2 ligi Resovii i Katowic skoro tam jest inny regulamin?
Ścieżka odwoławcza? Niby PZPN, ale zobaczmy na przykład Wisłoki która miała wg orzeczenia LZPN pokryć straty na naszym stadionie. Już dwukrotnie odwoływała się od tej kary do PZPN i ten dwukrotnie przekazywał LZPN do ponownego rozpatrzenia. Trzeciej decyzji nie podjęli bo... w sumie nie wiem czemu? Może zapomnieli, a nasi działacze nie naciskają?
W tej chwili szanse na pozytywną dla nas decyzje OZPN oceniam na 20 procent.
Chociaż nie wiem czemu nie napisałem że 0. Może liczę na jakieś działanie kogoś z PZPN? Koźmińskiego? Wiem, naiwny jestem...
Chyba wypada liczyć, że powstaną dwie grupy II ligi i obydwa zespoły wejda.
A czy Hutnik będzie stać na tę ligę to inna sprawa.

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt kwie 07, 2020 7:39 pm

http://lzpn.pl/wp-content/uploads/2019/ ... _01_30.pdf
Paragraf 22
5. Przy zgłaszaniu i rozpatrywaniu zastrzeżeń lub protestów obowiązuje zasada dwuinstancyjności. Pierwszą instancją jest Wydział Gier prowadzący rozgrywki, a drugą instancją Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, natomiast w stosunku do decyzji podjętych w pierwszej instancji przez Wydział Dyscypliny ZPN prowadzącego rozgrywki organem drugiej instancji jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN.
(...)
7. Odwołania od decyzji organów pierwszej instancji mogą być wnoszone do drugiej instancji w terminie 3 dni od decyzji właściwego Wydziału Gier za jego pośrednictwem oraz 7 dni od decyzji właściwego Wydziału Dyscypliny – bezpośrednio do organu II instancji od daty doręczenia pisemnego uzasadnienia decyzji. Niezachowanie ww. terminu powoduje uprawomocnienie się decyzji pierwszej instancji.
8. Rozpatrzenie odwołania przez Komisję ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN jest uzależnione od wpłaty kaucji w wysokości:
500 zł w przypadku klubów III ligi
300 zł w przypadku osób fizycznych


Zatem trzeba pamiętać, żeby się odwołać w ciągu 3 dni do PZPN za pośrednictwem LZPN i wpłacić 500 zł kaucji. Jestem pewien że PZPN bardzo szybko rozpatrzy, bo skutek tej decyzji będzie dla całej ligi.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr kwie 08, 2020 2:50 pm


dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr kwie 08, 2020 3:20 pm

"Motor Lublin ma tyle samo punktów co Hutnik Kraków. O wszystkim decyduje mecz bezpośredni, ale… w przepisach jest rozróżnienie dotyczące dwumeczu, który ma wpływ na ligę."
Nie ma w przepisach rozróżnienia dwumeczu, jest info o spotkaniach, A że liczba spotkań równa jest 1 to nie poradzimy.

Z przepisów wynika że Hutnik jest teraz liderem i jak się teraz sezon skończy to Hutnik ma awans. Jeśli będzie inaczej to będzie to po prostu wał lzpn, nic więcej

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » śr kwie 08, 2020 4:18 pm

W grupie warmijsko- mazurskiej w &21 jest dokładnie ten sam sposób ustalania kolejności w tabeli. Jest również dopisek ,że powyższe zasady obowiązują tylko w wypadku rozegrania 2 meczy. W wypadku rozegrania 1 meczu obowiązuje różnica bramek.
W naszej grupie obowiązują tylko powyższe zasady....
ale jak będą chcieć a bardzo chcą to zapewne zrobią wszystko by Hutnika wyruchać. Jeśli PZPN po odwołaniach będzie umywał ręce i zwracał sprawę z powrotem do LZPN to wiadomo co i jak.

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » śr kwie 08, 2020 4:55 pm

Nie zaszkodziłoby gdyby się okazało , że wśród fanatyków HKS jest jakaś średnio ogarnięta papuga. Tutaj wirtuozów prawa raczej nie potrzeba....

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 10, 2020 4:30 pm


Awatar użytkownika
markow
Posty: 814
Rejestracja: sob sie 28, 2004 4:10 pm

Postautor: markow » pt kwie 10, 2020 7:20 pm



Koniec spekulacji! Hutnik liderem
-------------------------------------------------------
Forever Hutnik - Czyzyny HKS

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » sob kwie 11, 2020 11:37 am

Skoro Ryszard mówi jak jest to znaczy ,że wie jak jest 😎
http://sportowetempo.pl/glowna_v/artyku ... _na_osciez


Tym samym tokiem myślenia, a nawet bardziej zdeterminowanym, podążają piłkarze i działacze Hutnika. Sklasyfikowani dziś jako lider tabeli III ligi, nie mają nic przeciwko temu, by do końca czerwca zostać w szatni, a tym samym po latach tułaczki po dworach, wrócić na ogólnopolski przestwór. Wprawdzie jeszcze większym apetytem na awans wykazuje się lubelski Motor, rzucając na szalę argument wyższości korzystniejszej różnicy bramek nad wynikiem bezpośredniego meczu, aliści jest to przejaw subiektywnej kazuistyki magików z Lublina, łatwej do obalenia. Hutnicy - lud honorowy, nic za darmo nie chce, rad by awans zdobyć w boju, tym niemniej, nie zamierza dać się ograć i pójdzie po potwierdzenie swej świętej racji nawet do Strasburga!

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pn kwie 13, 2020 3:07 pm