Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

bn
Posty: 3037
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: bn » pn gru 19, 2022 10:31 pm

Jest z tym związanym sporo szans i nadziei, zwłaszcza po "parze z ust" Walida Kandela, według mnie warto założyć na ten temat nowy temat.

Informacja z Gazety Krakowskiej:
https://gazetakrakowska.pl/hutnik-krako ... 2-17141983

Ogólnie rzecz biorąc rozpoczyna się kolejny, czwarty już rozdział jeśli chodzi o podmioty prowadzące klub.

1) Najpierw mieliśmy KS Hutnik Kraków, prowadzący drużynę w latach 1950 do 2002 jeśli dobrze dobrze pamiętam. Klub ten stracił płynność i ogólnie zbankrutował po zaprzestaniu finansowania przez Hutę.
2) Hutnik Kraków SSA od 2002 do 2010 - podmiot który miał łączyć ogień z wodą czyli budowlankę (branie zleceń od HTS) ze sportem (finansowanie z tego sportu). Wyszło nijako bo skończyło się długie 6 mln zł i upadłością.
3) Nowy Hutnik 2010 - czyli od 2010 do 2022 (12 lat), start od zera, choć oczywiście nie całkiem bo dzięki uporowi nielicznych którzy zrobili wiele a także na końcu przyzwoitemu zachowania konkurencyjnego tworu udało się zacząć od czwartej ligi i awansować dwie ligi wyżej.
4) Nowa SSA - od 2023 bo w tym roku już nie ma meczów - jedynym udziałowcem potentat na miarę dawnej Huty czyli Cognor Holding - oczywiście nie znamy skali tego zaangażowania. PS. Czy ktoś zna jak się nazywa nowy podmiot ?(wiadomo że drużyną pozostanie Hutnik Kraków)
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2022 10:40 pm przez bn, łącznie zmieniany 1 raz.

dUfio
Posty: 9131
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: dUfio » pn gru 19, 2022 10:36 pm

poprzednia spółka powstała w 2002

http://www.krs-online.com.pl/hutnik-kra ... 00974.html

bn
Posty: 3037
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: bn » pn gru 19, 2022 10:40 pm

O, dzięki. Poprawione. Faktyczne to już było jakiś czas po spadku z ekstraklasy.

MISIEK72
Posty: 1593
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: MISIEK72 » wt gru 20, 2022 12:12 am

Jeśli faktycznie plany właściciela będą tak ambitne i zechce je zrealizować to chyba spełnia się scenariusz o którym kibice HKS marzyli od drugiej połowy lat 90-tych.
Patrząc na historię biznesową nowego właściciela to trzeba przyznać, że konsekwencji i rozmachu w działaniu mu nie brakuje. Z pewnym dystansem i nutą sceptycyzmu powiem pożyjemy zobaczymy.

tomabon
Posty: 860
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: tomabon » wt gru 20, 2022 9:53 am

skala finansowa nowego inwestora:

Cognor za ostatnie cztery kwartały:
przychody 3.574 mln zł, zysk netto 602 mln zł

dla porównania:
Comarch: przychody 1.834 mln zł, zysk netto 102 mln zł
X-kom: przychody 2.830 mln zł, zysk netto 85 mln zł

wojo77
Posty: 1098
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: wojo77 » wt gru 20, 2022 10:47 am

Holding Cognor co prawda nie jest firmą z siedzibą w Krakowie ale ważna informacja również jest taka, że pan prezes Sztuczkowski buduje piękną posiadłość pod Krakowem więc oby mu się tu dobrze mieszkało i zapału w rozwijanie Hutniczka nie brakowało :wink:

patryk
Posty: 702
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: patryk » wt gru 20, 2022 3:12 pm

Oby to był zwiastun lepszych czasów dla naszego klubu.
Jeżeli mocarstwowe plany się potwierdzą to będzie nam dane jeszcze w Polsce zaistnieć.
Nie bez znaczenia będzie kształtowało się też podejście miasta do nowego stadionu. Przykład Wieczystej pokazuje, że inwestując hajs w klub można też urwać coś z miasta. Wierzę, że w ślad za inwestycjami w nasz klub miasto również popatrzy życzliwiej to tematu jakim jest stadion dla Hutnika

I tego życzmy sobie na nadchodzący rok!!!
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1986
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: Winnetou » wt gru 20, 2022 3:42 pm

Dzuhas - ile jeszcze do Ligi Mistrzow?

sikorek_nh
Posty: 1103
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: sikorek_nh » wt gru 20, 2022 3:51 pm

Jesli klub rzeczywiscie ma takie plany to na miasto trzeba zaczac naciskac juz teraz. Przy ewentualnym awansie do 1 ligi bedziemy musieli grac w Niepolomicach bo znajac zycie nasz stadion nie bedzie spelnial warunkow.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: 1950N-H » wt gru 20, 2022 9:54 pm

Czy w negocjacjach z miastem jest coś na temat ewentualnego nowego stadionu?
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Scorpio
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 2:51 pm
Lokalizacja: stamtąd

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: Scorpio » śr gru 21, 2022 12:12 am

A ja proponuję przestać brandzlować się słowami jakiegoś egipcjanina i jak na razie siedzieć cicho na czterech literach.
Przypominam że jesteśmy na 17 miejscu i problem stadionu na którym będziemy grać w 1 lidze lub LM jest nieco odległy. Niedźwiedź wlazł na pobliskie drzewo a już na nim próbujecie dzielić skórę... :roll:

Już ostatnio paru gości podalo numery kont do przelewu na miliony i jak wyszło każdy wie :twisted:

Nie mówię że trzeba być sceptycznym bo wiem że Hutnicza Brać jest głodna sukcesów ale jeszcze odrobina cierpliwości i pragmatyzmu nie zaszkodzi.

Peace

ksh72
Posty: 2607
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: ksh72 » śr gru 21, 2022 1:47 pm

Pojawi się kasa to trzeba uważać na nowych i starych przyjaciół, którzy sobie przypomną o Hutniku
Będzie prawdziwa kasa to się zaraz męty zlecą do klubu.

A co do wzmocnień to mam nadzieję, że będzie to robione z głową, bez ściągania zgranych zawodników na chwilę.
Mnie wali ekstraklasa za 3 lata.
Marzy mi się stabilny I ligowy klub, oparty na młodych zawodnikach (najlepiej z naszej akademii), wsparty doświadczonymi zawodnikami, którym się jeszcze chce. Fajnie jakby to byli nasi byli ( tacy jak np.Goncerz, Tomasik, Pazdan, Gamrot).

Klub który ma jakiś plan na wiele lat i który przy dobrych wiatrach awansuje do e-klapy czy pokaże się w PP.

ultor
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 02, 2008 5:54 pm
Lokalizacja: Kraków-Kliny

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: ultor » śr gru 21, 2022 5:24 pm

ksh72 pisze:Pojawi się kasa to trzeba uważać na nowych i starych przyjaciół, którzy sobie przypomną o Hutniku
Będzie prawdziwa kasa to się zaraz męty zlecą do klubu.

A co do wzmocnień to mam nadzieję, że będzie to robione z głową, bez ściągania zgranych zawodników na chwilę.
Mnie wali ekstraklasa za 3 lata.
Marzy mi się stabilny I ligowy klub, oparty na młodych zawodnikach (najlepiej z naszej akademii), wsparty doświadczonymi zawodnikami, którym się jeszcze chce. Fajnie jakby to byli nasi byli ( tacy jak np.Goncerz, Tomasik, Pazdan, Gamrot).

Klub który ma jakiś plan na wiele lat i który przy dobrych wiatrach awansuje do e-klapy czy pokaże się w PP.


100% poparcia.

dUfio
Posty: 9131
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: dUfio » śr gru 21, 2022 6:23 pm

ultor pisze:
ksh72 pisze:Pojawi się kasa to trzeba uważać na nowych i starych przyjaciół, którzy sobie przypomną o Hutniku
Będzie prawdziwa kasa to się zaraz męty zlecą do klubu.

A co do wzmocnień to mam nadzieję, że będzie to robione z głową, bez ściągania zgranych zawodników na chwilę.
Mnie wali ekstraklasa za 3 lata.
Marzy mi się stabilny I ligowy klub, oparty na młodych zawodnikach (najlepiej z naszej akademii), wsparty doświadczonymi zawodnikami, którym się jeszcze chce. Fajnie jakby to byli nasi byli ( tacy jak np.Goncerz, Tomasik, Pazdan, Gamrot).

Klub który ma jakiś plan na wiele lat i który przy dobrych wiatrach awansuje do e-klapy czy pokaże się w PP.


100% poparcia.


+1

zaryzykuje stwierdzenie, że ten tekst jaki do mediów wpuścił nasz handlarz piłkarzami znad Nilu nie był jakoś specjalnie konsultowany i autoryzowany przezobecnych czy przyszlych wlodaryz klubu.
Mowienie o ekstraklasie to nie jest jakas zbrodnia, ale trzeba sie liczyc z tym ze takie konkretne i okreslone w czasie deklaracje są łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju Trelów i innych Knurów, którzy ohoczo je kolportują bo to się po prostu dobrze "klika". Już nie nie mówiąc o gronie "życzliwych", któzy z radością będą odliczac czas i punktowac niepowodzenia, ale z nimi to akurat huj

dla nas Ekstraklasa to oczywiscie kosmos, z drugiej strony najwyzszej klasy rozgrywkowej w ostatnim czasie sięgnęły takie kluby jak Nieciecza, Łęczna, Mielec, Warta, Sandecja, Podbeskidzie itd. Oczywiście za kazdym byly jakies atuty, ale nie byl to tez nie wiadomo jakie cuda

bn
Posty: 3037
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Nowa Sportowa Spółka Akcyjna

Postautor: bn » śr gru 21, 2022 10:45 pm

Ogólnie ta zapowiedź ekstraklasy faktycznie nieco przeczy dotychczasowemu podejściu do budowania potęgi klub w sposób organiczny, czyli systematycznego rośnięcia małymi krokami i niech to za jakiś czas zaprocentuje. Zimny prysznic by się tu nieco przydał, bo aby awansować do ekstraklasy to trzeba najpierw awansować na drugi poziom czyli "pierwszej ligi", a żeby w ogóle się o to starać to najpierw trzeba wyjść ze strefy spadkowej w "drugiej" lidze.

Wydaje mi się, że nasz powrót do ekstraklasy w ciągu najbliższych pięciu lat jest równie prawdopodobny co spadek o dwie ligi niżej z powrotem do czwartej, choć zgadzam się że trzeba mieć inspiracje. Do najwyższej ligi faktycznie trafiały kluby o znacznie niższym potencjale: Warta, Sandecja, Stal Mielec... Z drugiej stronty przykład Motoru pokazuje, że nawet mega kasa nie gwarantuje żadnego sukcesu. W każdym razie utrzymajmy się na razie, to będzie dobrze. : )