Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

dUfio
Posty: 9124
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » wt lis 07, 2023 7:30 am

Jak to w końcu było z Markiem Assinorem?

Uporządkujmy (medialne) fakty

5.6.23 pojawia się informacja o powrocie Marka z wypożyczenia i przedłużeniu kontraktu



http://www.90minut.pl/news/326/news3264 ... tnika.html
Po zakończeniu wypożyczenia do Garbarni Kraków Mark Assinor wraca do Hutnika Kraków. Jego kontrakt z Hutnikiem został przedłużony o kolejny rok.


https://hutnikkrakow.com/mark-osei-assi ... a-1622-589
Wraz z końcem sezonu 2022/23 zakończy się wypożyczenie Marka Assinora do Garbarni. Klub wystąpił do klubu wypożyczającego z prośbą, by pochodzący z Ghany zawodnik mógł rozpocząć przygotowania do sezonu przed 30 czerwca.

Klub informuje jednocześnie, że kontrakt z napastnikiem został przedłużony o rok.




14.7.23 pojawiają się pierwsze medialne informacje o tym, że Assinor nie podejmuje rywalizacji o miejsce w składzie
https://sportdziennik.com/mark-assinor- ... estraszyl/

Hutnik miał w kontrakcie zagwarantowane jego jednostronne przedłużenie. Nadal widząc potencjał w szybkim zawodniku, skorzystał z opcji. Potem jednak próżno było szukać Ghańczyka w kadrze na obóz w Wodzisławiu Śląskim i składach przedsezonowych sparingów.

– Assinor nie chciał przyjąć przedłużenia. Zajmują się tym prawnicy, na pewno nie zagra w Hutniku – komentuje Leszek Janiczak, dyrektor sportowy klubu.

– Chyba wystraszył się rywalizacji, nie widział się w klubie. Raz udało się go ściągnąć, ale nie podjął treningów. Mówił, że mało grał u obecnego trenera. Tłumaczyliśmy, że może walczyć, jest nowa runda, jednak nie był zainteresowany. Rozwiązujemy to z nim i jego menedżerem. Dziwna sytuacja, pierwszy raz z czymś takim się spotkałem – przyznaje Janiczak.



19.7.23 w świat idzie info, że czarnoskóry zawodnik odchodzi z Hutnika
https://hutnikkrakow.com/mark-osei-assi ... a-1668-589
Ghańczyk przenosi się do FK Železiarne Podbrezová na mocy transferu definitywnego


http://www.90minut.pl/news/327/news3271 ... ezova.html
Mark Assinor został nowym zawodnikiem słowackiego ekstraklasowego FK Železiarne Podbrezová, z którym podpisał dwuipółletni kontrakt.




do tego momentu wszystko było w miarę wyrazne
Murzynek wrócił z wypozyczenia, Hutnik przedłużył kontrakt, ale nie chciał tu grać, więc został sprzedany na Słowację. Bywa

Tymczasem, na fali tego, że w ekstraklasie słowackiej odpalił, temat powrócił w "Zagiętych"

Maciej Szcześniewski: czy odejście Marka Assinora wiąże się z jakimś zarobkiem dla klubu? Ewentualnie jakiś procent od kolejnego transferu?
Leszek Janiczak: Nie, nie wiązę się to z żadnymi profitami. Mark Assinor odszedł na zasadzie wolnego transferu. Był zawodnikiem wolnym od 1 lipca.



chyba coś tu się nie skleja?
-Hutnik sprzedał na zasadzie transferu definitywnego... wolnego zawodnika

albo

-Hutnik nie ma żadnych profitów z transferu definitywnego

albo

-Kontrakt przedłuzony 5 czerwca 2023 roku na rok zakończył się... 1 lipca 2023 (takiej informacji w mediach nie było)

mr.Vitaminka
Posty: 1942
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: mr.Vitaminka » wt lis 07, 2023 8:25 am

wg mnie najprawdopodobniej było tak że napisali że przedłużyli kontrakt żeby gościa i jego menago zmiękczyć. a jak jednak polegli w wojence z nimi to sobie totalnie odpuścili temat. no chyba że przedłużyli a potem rozwiązali za porozumieniem stron. każda opcja bez sensu z perspektywy klubu, no ale kto bogatemu zabroni. z drugiej strony z niewolnika nie ma pracownika - chociaż nie wiem czy to poprawne politycznie sformułowanie w tym przypadku :)
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9124
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » wt lis 07, 2023 8:57 am

Z tym niewolnikiem to bez jaj, każdy piłkarz będzie pot tak robił i odchodził gdzie chce i zgarniał za podpis itd

I nie mówimy tu o sytuacji gdy klub sam chce rozwiązać kontrakt

Swoją drogą duży - dla MSz za zupełny brak reakcji albo brak przygotowania do zadania tego pytania, bo wystarczylo znać notkę z 90minut żeby wiedzieć że coś tu nie gra

mr.Vitaminka
Posty: 1942
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: mr.Vitaminka » wt lis 07, 2023 12:26 pm

dUfio pisze:Z tym niewolnikiem to bez jaj, każdy piłkarz będzie pot tak robił i odchodził gdzie chce i zgarniał za podpis itd

I nie mówimy tu o sytuacji gdy klub sam chce rozwiązać kontrakt

Swoją drogą duży - dla MSz za zupełny brak reakcji albo brak przygotowania do zadania tego pytania, bo wystarczylo znać notkę z 90minut żeby wiedzieć że coś tu nie gra


ad niewolnika - to było jajcowanie z mojej strony :) tak jakoś mi się to skoarzyło

ad MSz - miałem pisać dokładnie to samo - ale trochę go rozumiem, bo to jest telewizja klubowa i zapewne pewne sprawy byłyby inaczej przedstawione gdyby robił to z perspektywy neutralnej. chyba, że przeceniłem jego możliwości
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

ksh72
Posty: 2596
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: ksh72 » wt lis 07, 2023 1:10 pm

kto czekał to się doczekał:


https://hutnikkrakow.com/komunikat-zarz ... bu-1803-46


(...)
- zawieszony w prawach zawodnika pierwszego zespołu ze skutkiem natychmiastowym zostaje zawodnik Dawid Kubowicz,
- zawieszony w prawach zawodnika pierwszego zespołu ze skutkiem natychmiastowym zostaje zawodnik Kamil Wenger, kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron
(...)

LOKO
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 04, 2005 11:24 am
Lokalizacja: NH

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: LOKO » wt lis 07, 2023 1:21 pm

Wenger ładnie gadał w mediach klubowych, zdobył sympatię kibiców, ale ta runda to Jego ciężki zjazd.
Ciekawe czy kozioł ofiarny czy jednak wyjebany z Elbląga i od nas został słusznie.

mr.Vitaminka
Posty: 1942
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: mr.Vitaminka » wt lis 07, 2023 1:25 pm

ksh72 pisze:kto czekał to się doczekał:


https://hutnikkrakow.com/komunikat-zarz ... bu-1803-46


(...)
- zawieszony w prawach zawodnika pierwszego zespołu ze skutkiem natychmiastowym zostaje zawodnik Dawid Kubowicz,
- zawieszony w prawach zawodnika pierwszego zespołu ze skutkiem natychmiastowym zostaje zawodnik Kamil Wenger, kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron
(...)


te dwie pierwsze podpunkty bardzo wymowne, jednak najciekawszy jest ten:

- klub zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego przy PZPN z prośbą o weryfikację poprzez wykorzystanie narządzi którymi PZPN dysponuje i wykorzystuje w podobnych sytuacjach o dokonanie analizy w kierunku podejrzenia czy nie mieliśmy do czynienia w przypadku dwóch ostatnich meczów ze zjawiskiem match-fixingu
_________________________________

rozumiem, że klub jest juz przygotowany na brak w/w zawodników i zakontraktował/zakontraktuje niebawem 2 nowych zawodników? Bo w przeciwnym razie - spadniemy z deszczu pod rynnę. Z drugiej strony Hoyo machnął się raz i siedzi do tej pory na ławie, a tu była parodia gry w przynajmniej dwóch ostatnich spotkaniach.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9124
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » wt lis 07, 2023 1:57 pm

niezły news, jeszcze data taka symboliczna

no niezle, czekamy na kolejne

a w zimie kolejne budowanie nowego zespołu (oczywiscie przede wszystkim obrony), najlepiej pod nową batutą

KrK_
Posty: 133
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:14 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: KrK_ » wt lis 07, 2023 2:03 pm

...
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2023 2:37 pm przez KrK_, łącznie zmieniany 3 razy.
Hutnik Kraków

Wandyta
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 10:50 pm
Lokalizacja: Borek Fałęcki

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Wandyta » wt lis 07, 2023 2:13 pm


Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 342
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » wt lis 07, 2023 2:21 pm

Jak widać, niektórzy za wcześnie stają się wręcz ikonami, a nie powinni być godni noszenia naszej koszulki. Już ich poprzednie perypetie klubowe powinny "zapalić lampkę" wątpliwości.
Dobra reakcja klubu, czekamy co dalej.... :roll:

wojo77
Posty: 1095
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: wojo77 » wt lis 07, 2023 2:29 pm

Jak pisałem w innym temacie oprócz Kubowicza ewidentnie Wenger dał dupy i się chyba nie pomyliłem, zresztą niech PZPN osądzi ale smród jak ch..j już raczej nie pograją, wolę tych młodych niż sabotażystów tylko na ławce będzie dramat, nie wiem czy da się kogoś pozyskać w trakcie rundy, chyba wolnego ew.może kogoś z wypożyczenia :roll:
edit: z wypożyczenia bez okienka nie można nikogo ściągnąć
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2023 2:44 pm przez wojo77, łącznie zmieniany 1 raz.

dUfio
Posty: 9124
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » wt lis 07, 2023 2:33 pm

Kamil W. już jest aktywny na fb

Marcin Augustyniak
Hutnik Kraków czy piłkarze odnieśli się do zarzutów?
Odpowiedz
20 min
Kamil Wenger
Marcin Augustyniak tak odniosę się. Bo jestem tutaj w 100 % pomawiany.
Odpowiedz
11 min

Lider wśród fanów
Kamil Sikora
Kamil Wenger Wedle oświadczenia klubu nie został Pan pomówiony. Zostało podane do opinii publicznej, że klub rozwiązał kontrakt z Panem za porozumieniem stron. Informacja o możliwym ustawieniu meczu nie odnosi się bezpośrednio do Pana. To już wyłącznie interpretacja kibiców i mediów.


trudno sie nie zgodzic z odpowiadającym mu Kamilem S.

można jedynie gdybać,może klub powinien dac cynk do pzpn, zeby ten zbadał sprawę, gdyby cos wyszlo wtedy to oglosic?ale to tylko gdybanie. Mleko sie rozlało, głowy spadają, czekamy na rozwój wydarzeń

dUfio
Posty: 9124
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » wt lis 07, 2023 2:52 pm


ONLYHKS
Posty: 274
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 1:01 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: ONLYHKS » wt lis 07, 2023 3:00 pm

no to jest mega wielka okazja aby Panowie odsunięci zaczęli sypać jeżeli faktycznie są niewinni a problem jest gdzie indziej
już ktoś tam na face klubu zapytał D Kubowicza na jego post zobaczymy czy powiedzą co nie tak .......