Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

luke.krak
Posty: 967
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: luke.krak » czw sty 04, 2024 7:19 pm

Bobla ma awansować wzmocnionym składem z 4 lig i wygrać w PJS. Czego nie rozumiecie :wink: nie chcą go zwolnić tylko chcą żeby sam się poddał hehe Tak na serio to liczę że narazie jest pierwszy rzut piłkarzy a nóż jeden może zostanie z nich a większe nazwiska przyjdą niebawem( mam nadzieję) . Myślicie że afera z Kubowiczem ma jakiś wpływ na to że nikt nie będzie chciał tu przyjść? Z drugiej strony o Motorze też pisano i o Kotwicy a jak kasę dobrą zaproponują to większość się skusi..

dUfio
Posty: 9118
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » pt sty 05, 2024 6:42 am

Winnetou pisze:Trzeba próbować szukać w niższych ligach, bo czasem uda się wyłowić jakąś perełkę. Z prehistorycznych czasów byli to choćby Węgrzyn, Hajto, Krzywda, Wojnecki.



juz abstrahując od odklejki w szukaniu inspiracji w transferach ekstraklasowego Hutnika sprzed 30 lat, uścislijmy, że Węgrzyn przyszedł do Hutnika z ekstraklasowego Motoru a Krzywda z co prawda grającego dwie ligi niżej Igloopolu, ale który byl świeżo po dwóch kolejnych spadkach i sam Krzywda zaliczyl kilka meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej

Kielon to oczywiscie dobry przyklad transferu z nizszej ligi, ktory odpalil,ale tych innych Luberdów, Staszów, Skrzypków ciężko zliczyc

na przestrzeni czterech drugoligowych lat generalnie najlepiej sprawdzały się u nas transfery z czolowych klubów 3 lig, bo ci pilkarze prezentowali się u nas potem bardzo dobrze, dobrze lub co najmniej poprawnie, tak z pamięci Wojcinowicz, Kitlinski, Zmorzynski, Wilk, Budzinski, Wróbel, Zawadzki, Serafin wiec wprzypadku takich wzmocnien mozna mowic o jakiejs normie i powtarzalnosci. Nizsza liga ok, ale poziom niewiele nizszy (czolowka 3 ligi vs srodek/szeroka czolowka 2 ligi), bo przeskok o 2 klasy to juz zwykle kosmos
oczywiscie na miejsce K. i W. ktos z 3 ligi moze nie wystarczyc bo oczywiscie oni byli z 1/2 i sie generalnie w pierwszym sezonie sprawdzili
tych bez kartoteki na 90minut to nawet bym nie wymienial w newsie o rozpoczeciu przygotowan, ew w kasdrze przed runda jelsi sie przebija

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1980
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Winnetou » pt sty 05, 2024 12:09 pm

Węgrzyn był 3 lata w Motorze, ale meczu nie zagrał. Krzywda zagrał 7 meczów w Igloopolu jeszcze jako junior.

Był jeszcze Waldemar Adamczyk, który przyszedł z 3-ligowej Victorii Jaworzno.

Razem z Wojneckim i Hajto byli to chłopcy, którzy przyszli z klubów o 2 lub więcej lig niżej. I dosyć szybko stali się ważnymi postaciami w Hutniku, wtedy czołowym zespole Ekstraklasy. Zagrali w europejskich pucharach, a nawet niektórzy w reprezentacji.

Zamierzam do tego, że wtedy w czasach bez internetu, Transfermarkt, rozbudowanej bazy skautów itd., tylko pocztą pantoflową ktoś ich wypatrzył w niższych ligach.

Wtedy też skuteczność takich transferów była 50%. Z kolei od 4 lat ta skuteczność jest maksymalnie 20%.

dUfio
Posty: 9118
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » pt sty 05, 2024 4:03 pm

Skoro byli/grali w klubach z ekstraklasy tzn że to nie Hutnik ich wypatrzył tylko te kluby a skoro tam nie grali a u nas się pokazali to tamtych strata a nasz zysk

Idąc tamtym tropem to nie szukajmy w 4 lidze tylko prędzej na ławkach/w kadrach klubów z naszej ligi , może typu Skra, albo z wyższych typu Puszcza czy Nieciecza, albo i niżej np Garbarnia

Z niższych lig ewentualnie jacyc bardzo zdolni juniorzy (Kielon był w 2020 młodzieżowcem) ale też bez przesady póki nie mamy rezerw to bez sensu rozpychać kadrę, potrzeba nam konkretów a nie zbieraniny

HAMAS
Posty: 1582
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: HAMAS » pt sty 05, 2024 9:39 pm

Pierwsze słyszę że Węgrzyn przyszedł z Motoru, z tego co słyszałem to z Łady Biłgoraj .

dUfio
Posty: 9118
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » sob sty 06, 2024 7:14 am

ani nie był w Motorze 3 lata, ani nie przyszedł do Hutnika prosto z Łady, ani tym bardziej nie był wypatrzony przez Hutnika w nizszych ligach bo zrobili to ludzie z Lublina

Ówczesny trener Motoru, Jan Złomańczuk przyjechał na mecz Łady, w którym zagrałem piach (śmiech). Po tym co zobaczył, powiedział tylko, że jak chcę to mogę przejść do nich… Tak to wyglądało. Początki zawsze są trudne. Mimo to, dla 18-latka z „okręgówki” możliwość trenowania w zespole z dawnej I-ligi to było coś! Nie grałem, ale charakter się zahartował. Dzięki temu już w Hutniku pokazałem na co mnie stać.



Wzorem Hutnika z lat 90 idzie za to Olimpia Grudziądz, która pozyskała zawodnika przesuniętego we wrześniu do rezerw Motoru
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=41364
byc moze jestesmy swiadkami narodzin drugiego Kazka Węgrzyna, warunki ten obronca ma zblizone (192 cm)

takto ogolnioe nic sie nie dzieje w 2 lidze, oczywiscie oficjalnie bo pewnie w gabinetach i na laczach się pali :oops:

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Piotrek » sob sty 06, 2024 11:40 am

To, że na początek przygotowań bierzemy na testy młodych z niższych lig to jestem jak najbardziej za, inna bajka, że trafić na gościa który zrobi karierę to szansa 1/1000 albo i mniej, ale szukać należy. Póki co pasuje znowu kogoś z doświadczeniem na pozycję obrońcy.
PS. Scania, Volvo, Fiat zamykają fabryki w Polsce, huta Częstochowa po przerwie świątecznej nie wznowiła produkcji w 2024 roku.

pawcio
Posty: 313
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: pawcio » sob sty 06, 2024 7:45 pm

Mnie też buty nie spadły z wrażenia od nazwisk testowanych, ale liczę na to że ktoś nad tym czuwa. Mamy chyba jakąś agencję scautingowa, więc mam nadzieję że to ona nam ich świadomie podesłała.
Ale tym że „dużych” czy poważnych nazwisk nie ma na liście to jeszcze nic nie znaczy - zawodników na pewnym poziomie się nie testuje. Przecież Rakels, czy wcześniej Wenger czy Kubowicz też na żadnych testach nie byli. Mam nadzieję że poważne wzmocnienia pojawią się znienacka.

Aha no i poza Kielisiem był jeszcze jeden dobry zawodnik wyciągnięty z IV ligi - Assinor. To że trener Bobla się na nim nie poznał to już inna kwestia.
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2024 8:21 pm przez pawcio, łącznie zmieniany 1 raz.

MISIEK72
Posty: 1589
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: MISIEK72 » sob sty 06, 2024 8:19 pm

Chodzą słuchy, że jak to mawiał klasyk i najlepszy minister finansów Jacek Vincent Rostowski : piniendzy ni ma i nie będzie. Tak więc cieszyć się z tego co jest i modlić się by te kilkanaście punktów potrzebnych do utrzymania uciułać.

Fan Hutnika
Posty: 1530
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Fan Hutnika » sob sty 06, 2024 9:12 pm

piniedzy nie ma i nie bedzie stadionu nie ma i nie bedzie
czyli faktycznie cieszyc sie tym co jest ,ale chociaz ta 1 liga to marzenie ,nic nie potrzebuje wiecej
http://www.youtube.com/watch?v=tnkA38Lh ... re=related to jeszcze nie tak dawno bylo tak pieknie ,tyle hutniczych braci :(

Patryk_NH1950
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 23, 2022 11:03 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Patryk_NH1950 » sob sty 06, 2024 11:27 pm

MISIEK72 pisze:Chodzą słuchy, że jak to mawiał klasyk i najlepszy minister finansów Jacek Vincent Rostowski : piniendzy ni ma i nie będzie. Tak więc cieszyć się z tego co jest i modlić się by te kilkanaście punktów potrzebnych do utrzymania uciułać.

Czy trzeba to rozumieć tak, że sponsor-właściciel Cognor jest na papierze tylko, poza tym nie istnieje czy/lub jest biedny albo wkładać pieniędzy w Hutnika nie ma zamiaru? A co z pieniędzmi z PJS z poprzedniego sezonu i z kasą z miasta za reklamę Krakowa na spodenkach w kwocie 300 000zł raz na rok (było po 150 000 kiedy Garbarnia grała na szczeblu centralnym)?

Rozumiem, dalej bieda w klubie jak huj czyli właściwie ktoś rozbudził w Nas kibicach apetyty na coś więcej a wynika z Twoich słów że to wszystko to fikcja i mamienie Nas obietnicami z dupy o stabilizacji/awansie w przyszłości/stadionie bo nie można nazwać stabilizacją szukaniem talentów tylko i wyłącznie w 4 ligach, nie na tym poziomie a sponsor-właściciel przecież do niskobudżetowych firm nie należy, raczej tych z górnej półki.

wier<N>y
Posty: 238
Rejestracja: pn gru 01, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: wier<N>y » ndz sty 07, 2024 12:40 am

Trzeba się cieszyć że nikt jak na razie nie odszedł a ponoć Rakels miał konkretne oferty z 1ligi ale odrzucił.

Awatar użytkownika
FenRiR
Posty: 581
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 8:14 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: FenRiR » ndz sty 07, 2024 9:04 am

Do mnie natomiast doszły słuchy,że jutro asteroida pierdolnie w ziemię,więc całe przygotowania do rundy wiosennej schodzą na dalszy plan.

Czyli kiedy rozwiązujemy klub i wycofujemy się z rozgrywek,za tydzień czy dopiero w lutym?To jest oficjalne stanowisko zarządu?Bo widząc tekst typu "piniendzy nie ma i nie będzie"mam przed oczami zadłużenie i brak wypłacania pensji.Jesli ktoś ma konkrety to niech to powie.A teksty typu:"Podobno","chodzą sluchy","mój brat ma kolegę który ma kuzyna,a ten dowiedział się na mieście że....",prowadzą tylko do kolejnych domysłów.

Patryk_NH1950
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 23, 2022 11:03 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Patryk_NH1950 » śr sty 10, 2024 3:46 pm

https://www.youtube.com/watch?v=RtqgpPPhYRg

Wreszcie wypowiedział się sam prezes Hutnika i nie jest tak źle jak sam myślałem, o transferach też coś pozytywnego można usłyszeć i nie tylko.
Często właśnie brakuje takich wypowiedzi kogoś z zarządu jak ta powyżej i potem się człowiek wkurza że są takie czy inne ruchy robione i dlaczego są robione.

Wandyta
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 10:50 pm
Lokalizacja: Borek Fałęcki

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Wandyta » śr sty 10, 2024 4:47 pm

Patryk_NH1950 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=RtqgpPPhYRg

Wreszcie wypowiedział się sam prezes Hutnika i nie jest tak źle jak sam myślałem, o transferach też coś pozytywnego można usłyszeć i nie tylko.
Często właśnie brakuje takich wypowiedzi kogoś z zarządu jak ta powyżej i potem się człowiek wkurza że są takie czy inne ruchy robione i dlaczego są robione.


Wywiad z Denissem Rakelsem odbył się po meczu ze Skrą Częstochowa, który miał miejsce 29 listopada (film opublikowany 25 grudnia). Ciekaw jestem kiedy był nagrywany materiał z prezesem? :roll: . Mam nadzieję że to jakiś terażniejszy wywiad, a nie nagrany miesiąc/dwa temu i puszczony teraz.