Mecz Gwiazd EBL Północ - Południe 29 Stycznia godz. 13:00

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
nycek14
Posty: 326
Rejestracja: wt lis 23, 2004 8:21 am

Mecz Gwiazd EBL Północ - Południe 29 Stycznia godz. 13:00

Postautor: nycek14 » wt sty 25, 2005 1:55 pm

Jak wszyscy wiemy, raz do roku spotykają sie najlepsi koszykarze ligi NBA. Ta tradycja istnieje również w naszej lidze. KIbice Wybierali pierwsze piątki (mam nadzieję że głosowaliści!!).Oddano w sumie 25 699. Relacja w TVP3 od 13:30 (może wy mi wyjaśnicie-pocztek meczu o 13, a transmisja od 13:30=> niech żyje nam TVP).Wśród Gwiazd EBL, drużyny Południa z naszego ukochanego Klubu znaleźli sie: Mujo Tuljkovic i Michael Ansley. Oto krótkie przedstawienie zawodników jakie można znaleść na ebl.pl :

Mujo Tuljkovic (Bośnia i Hercegowina, 203 cm, 25 lat Jeden z najbardziej dynamicznych skrzydłowych w lidze już drugi sezon gra w krakowskiej Wiśle, gdzie jest jednym z ulubieńców kibiców.. Dzięki świetnym występom pod Wawelem wyrobił sobie dobra markę w naszej lidze i zdobył uznanie fachowców. Tuljkovic to jednak nie tylko strzelec i znakomity obrońca – Bośniak świetnie spisuje się w walce o zbiórkę, choć najczęściej występuje jako niski skrzydłowy.

Michael Ansley (USA, 37 lat, 203 cm) Jeden z najlepszych graczy amerykańskich, jacy kiedykolwiek zagrali w naszej lidze. Przez dwa sezony podpora Prokomu, od 2003 gra w Krakowie i mimo zaawansowanego wieku wciąż jest jednym z najlepszych strzelców i zbierających w rozgrywkach EBL. Potrafi zdobyć punkty właściwe z każdego miejsca na boisku, a jego umiejętności doceniają chyba wszyscy rywale. Ansley słynie też z charakteru i ambicji, połączonej z poczuciem humoru, które pozwala mu błyszczeć nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

O innych zawodnikach można przeczytać pod aDRESEM : http://www.ebl.pl/site.php?s=OTE1MmViYjQwMTMy&id=2262

Składy drużyn (liczba głosów oddanych):
Północ:
Eric Elliott, Polonia Warbud Warszawa, 8754 głosów
Tomas Pacesas, Prokom Trefl Sopot, 7391
Goran Jagodnik, Prokom Trefl Sopot, 11985
Rafał Frank, Czarni Słupsk, 9512
Otis Hill, Polonia Warbud Warszawa, 7340

Era Basket Liga zaprosiła do udziału w Meczu Gwiazd w drużynie Północy, następujących zawodników:
John Thomas (Polpharma Starogard Gdański)
Greg Harrington (Astoria Bydgoszcz)
Wojciech Majchrzak (Czarni Słupsk)
Eric Taylor (Polonia Warbud Warszawa)
Paweł Wiekiera (Astoria Bydgoszcz)
Tomas Masiulis (Prokom Trefl Sopot)
Adam Wójcik (Prokom Trefl Sopot)

Południe:
Dante Swanson, Anwil Włocławek, 7349
Michael Watson, Deichmann Śląsk Wrocław, 6520
Michał Ignerski, Deichmann Śląsk Wrocław, 10143
Radosław Hyży, Deichmann Śląsk Wrocław, 6933
Ryan Randle, Deichmann Śląsk Wrocław, 9994

(Ze względu na kontuzję Michała Ignerskiego, zawodnika zastąpi Robert Witka z Anwilu Włocławek.)

Era Basket Liga zaprosiła do udziału w Meczu Gwiazd w drużynie Południa:
Dominik Czubek (Znicz Pruszków)
Yann Mollinari (Turów Zgorzelec)
Gintaras Kadziulis (Anwil Włocławek)
Wojciech Szawarski (Turów Zgorzelec)
Mujo Tuljković (Platinium Wisła Kraków)
Michael Ansley (Platinium Wisła Kraków)
Brandon Brown (Noteć Inowrocław)

Trenerami ekip będą:
Eugeniusz Kijewski, Jacek Winnicki oraz Katarzyna Dydek po stronie Północy
Andrej Urlep i Jacek Gembal (na specjalne zaproszenie prezesa PLK) po stronie Południa.

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt sty 25, 2005 2:56 pm

Przypominasz mi żywą, oddychającą sportową agencję prasową... :) :wink: Bardzo często o różnych nowinkach dotyczących tematyki sportowej dowiaduję się wcześniej z naszego forum niż z innych mediów...
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt sty 25, 2005 3:13 pm

Troublemaker pisze:Przypominasz mi żywą, oddychającą sportową agencję prasową... :) :wink: Bardzo często o różnych nowinkach dotyczących tematyki sportowej dowiaduję się wcześniej z naszego forum niż z innych mediów...


moim zdaniem nycek wykonuje bardzo dobra robote na tym forum. tak trzymac :!:

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw sty 27, 2005 12:44 pm

dUfio pisze:
Troublemaker pisze:Przypominasz mi żywą, oddychającą sportową agencję prasową... :) :wink: Bardzo często o różnych nowinkach dotyczących tematyki sportowej dowiaduję się wcześniej z naszego forum niż z innych mediów...


moim zdaniem nycek wykonuje bardzo dobra robote na tym forum. tak trzymac :!:


No przecież napisałem , że od nycka w pierwszej kolejności dowiaduję się o nowinkach dotyczących sportu...
To była taka...żartobliwa forma pochwały, gdyż przede mną nikt tego nie uczynił :!:
Chyba się ze mną zgodzisz ? :P

POZDRO!!!
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw sty 27, 2005 2:23 pm

hehe Trouble-alez moj post ani troche nie mial miec formy polemiki z Toba ;) wogole nie powinienem cytowac twojego posta :] mój blad ;]

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Postautor: murdock » pt sty 28, 2005 12:07 am

Zmiany w Meczu Gwiazd
27.01.2005 21:32


Kontuzje i sprawy osobiste wyeliminowały z udziału w sobotnim Meczu Gwiazd Era Basket Ligi czterech koszykarzy: Dante Swansona (Anwil Włocławek), Yanna Mollinariego i Wojciecha Szawarskiego (obaj Turów Zgorzelec) oraz Grega Harringtona (Astoria Bydgoszcz).


W ich miejsce organizatorzy zdecydowali się zaprosić do Pruszkowa do zespołu Południa: Roberta Skibniewskiego (Deichmann Śląsk Wrocław), Adriana Penlanda (Noteć Inowrocław), a do drużyny Północy: Istvana Nemetha (Prokom Trefl Sopot).

W wyjściowej piątce Południa Swansona, który doznał kontuzji stawu skokowego, zastąpi klubowy kolega - Litwin Gintaras Kadziulis.

Tym samym w Meczu Gwiazd swych przedstawicieli stracił Turów Zgorzelec. Najwięcej zawodników - pięciu, reprezentować będzie mistrza Polski, uczestnika Euroligi Prokom Trefl Sopot (Goran Jagodnik, Tomas Pacesas, Tomas Masiulis, Adam Wójcik, Istvan Nemeth)

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Mecz Gwiazd EBL Północ - Południe 29 Stycznia godz. 13:0

Postautor: dUfio » pt sty 28, 2005 7:24 am

nycek14 pisze:Trenerami ekip będą:
(...)
Andrej Urlep(...) po stronie Południa.


taa ten nerwus który nie tak dawno zostal oskarzony o pobicie zony jeszcze sie miesza w jakies takie imprezki :?: :x

a wie ktos czy bedzie konkurs "wsadów" :?:

murdock
Posty: 1258
Rejestracja: wt sie 24, 2004 10:41 am
Lokalizacja: Nowa (H)uta

Re: Mecz Gwiazd EBL Północ - Południe 29 Stycznia godz. 13:0

Postautor: murdock » pt sty 28, 2005 10:33 am

dUfio pisze:
nycek14 pisze:Trenerami ekip będą:
(...)
Andrej Urlep(...) po stronie Południa.


taa ten nerwus który nie tak dawno zostal oskarzony o pobicie zony jeszcze sie miesza w jakies takie imprezki :?: :x

a wie ktos czy bedzie konkurs "wsadów" :?:


ten sam, bo dostał chyba wyrok w zawieszeniu i może pracować normalnie.[/b]

Awatar użytkownika
nycek14
Posty: 326
Rejestracja: wt lis 23, 2004 8:21 am

Postautor: nycek14 » sob sty 29, 2005 7:32 pm

W Meczu Gwiazd Era Basket Ligi koszykarze Południa pokonali Północ 118:115 (33:26, 27:27, 28:30, 30:32).


Najlepszym koszykarzem (MVP) spotkania uznano zawodnika Południa, Litwina Gintarasa Kadziulisa (Anwil Włocławek), który także wygrał konkurs rzutów za trzy punkty.

W konkursie wsadów piłki do kosza triumfował Michał Krajewski (Gipsar Stal Ostrów Wlkp.).

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » sob sty 29, 2005 7:51 pm

Fajne widowisko, szkoda że nie było rozgrywane w Krakowie bo przeszedłbym się :) Ciekawy pomysł z dołożeniem do grona najlepszych zawodników koszykarek z Sharp Torrel Basket Ligi :) Małgorzata Dydek zmiażdżyła wsadem :P
Moim zdaniem zawodnikiem meczu powinien zostać Michael Watson z Deichmanna Śląska Wrocław a nie Gintaras Kadziulis, który poza wygraniem konkursu za 3 pkt to IMHO sie niczym szczególnym nie wykazał :)
Kilka ciekawych akcji zaprezentował zawodnik Platinium Wisły Kraków Mujo Tuljković :) Nie wiem dlaczego Eugeniusz Kijewski uparcie stawiał na Johna Thomasa, niby chłopak dobrze wymiatał, ale czasami zbyt samolubnie grał :) Miażdża mnie rzuty osobiste Radka Hyżego wykonywane jedną ręką :D
Z polskich zawodników dość dobrze zaprezentowali się Robert Witka i Rafał Frank, choć najwięcej punktów wsród Polaków zanotowali wspomniany Radosław Hyży i Adam Wójcik :)

Północ - Południe 115-118
Północ :

Thomas 29
Jagodnik 12
Taylor 12
Wójcik 10
Frank 8
Pacesas 7
Elliott 7
Hill 6
Wiekiera 6
Nemeth 5
Majchrzak 4
Masiulis 4
*Dydek 4
*Krupska-Tyszkiewicz 2

Południe :

Watson 19
Hyży 19
Kadziulis 14
Brown 12
Tuljković 11
Ansley 11
Randle 9
Witka 7
Skibniewski 6
*Nolan 5
Czubek 3
*Johnson 2
Penland 0

*kobiety
Obrazek