Against/For Modern Football:o hot-dogach i coli na trybunach

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr gru 30, 2009 9:39 pm

nie jestem ani nie bylem hools, ciezko nazwac mnie ultrasem, ale...

tak jak pisalem w moich relacjach z zachodnich stadionow, zwlaszcza z Alianz Arena, futbol globalnie podaza w kierunku kibica wywodzacego sie z klasy sredniej, z pelnym pieniedzy portfelem (i/lub wysokim limitem na karcie). tego nie unikniemy, bo taki kibic daje przychod dla klubu nieporownanie wiekszy niz ultras czy nawet cala banda hools.

Czy takie klimaty mi sie podobaja? Hmm, to tak jak sklep osiedlowy i hipermarket. Codziennie ide do osiedlowego (czytaj Hutnik), ale konkretniejsze, choc bardziej meczace sa zakupy w hipermarkecie (czytaj modern football). Co wole? - sklep osiedlowy, gdzie wydaje wiecej kasy - hipermarket.

Smutne, ale prawdziwe.
nh2010.pl

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » śr gru 30, 2009 10:15 pm

A ja nie wiem co jest złego w bluzganiu na kibiców gości, całe zycie zesmy bluzgali na kibocow gosci, psow, zydow, sedziow, pilkarzy-zlodzieji i innych gownojadow i nagle zapanowala jakas polityczna poprawnosc. Przypomnijcie sobie derby z wisla na reynonta, na glownym stadionie, kiedy uniknelismy bluzgow. Zero klimatu derbowego, nuda wialo niesamowicie, za taki modern doping dziekuje.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

omiec
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 09, 2008 4:27 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: omiec » śr gru 30, 2009 10:28 pm

Selecta pisze:fajnie ze przytoczyles przyklad Legii bo to moze byc taki pierwowzor; kryta - kulturka, piknik a z drugiej strony Zyleta. Chuligani Legii chyba zadnej ujmy nie maja wsrod innych kibicow, ze polowa stadionu to pikniki.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » śr gru 30, 2009 10:40 pm

Czy Ty wiesz jaka jest aktualnie sytuacja Legii??

Cały stadion - pikniki. Przecież ta cała afera nie jest o jakimś tam sektor :lol:

Marcin_SuchaBeskidzka
Posty: 533
Rejestracja: śr lut 09, 2005 11:25 am

Postautor: Marcin_SuchaBeskidzka » śr gru 30, 2009 10:42 pm

metal pisze:[color=darkblue]Marcin - "wyjątkowo" oznaczało, że zazwyczaj mam zbliżone poglądy do Ciebie.


Autentycznie mi to pochlebia. Nie żartuję. A jednocześnie jest dowodem na to, że przy zachowaniu pewnego umiaru zbliżone poglądy mogą mieć osoby, które - wydawałoby się - znajdują się w zupełnie odmiennych częsciach szeroko pojętej kibicowskiej społeczności, inaczej do niej trafiły i mają inne priorytety dotyczące tego, dlaczego chodzą na mecze...

metal pisze:[color=darkblue]Przykłady, które podałeś są moim zdaniem nietrafne.
Nie jest winą kibiców Hutnika, że w Andrychowie nie wiedzą co to honor.

To w tym momencie bez znaczenia, bo mi nie chodzi o to, jakiego klubu kibice byli "winni" - ale fakt, nieścisłość jest tutaj spowodowana przeze mnie, bo teraz, czytając post Selecty, widzę, ze On pisał o sytuacji na Hutniku, a ja miałem na myśli sprawę ogólną - zjawiska chuligaństwa stadionowego i okołostadionowego, którego jednym z efektów są takie sytuacje, jak przeze mnie opisana. "Szary kibic", jakim ja w tym przypadku jestem, naprawde nie zastanawia się, czy to było normalne, czy nienormalne, honorowe, czy niehonorowe; szary kibic po prostu wolałby, by takich sytuacji nie było.

metal pisze:[color=darkblue]
"Uskakiwanie przed watahą" pominę milczeniem :)


A szkoda :) Wiem, że w tym przypadku chodzi o "naszych" - ale dla mnie (ze względów podanych wyżej) niczego to nie zmienia.


Dodam tyle, że i tak przeszedłem przez ostatnie lata wieeelką ewolucję. Kiedyś najchętniej całe chuligaństwo zdmuchnąłbym z powierzchni ziemi, nie ukrywam tego (zresztą nie ukrywałem także wtedy, na "starym" forum i swoje za to zbierałem), a teraz w zasadzie to, co dzieje się poza stadionami, w jakichś odosobnionych miejscach, jest mi obojętne. Ustawki, czy cokolwiek tam jeszcze innego wyprawiacie ;) , niech się odbywają, o ile nie szkodzi to w żaden sposób ludziom postronnym. Dla mnie to jest niepojęte - ale nie musi być, każdy ma swoje hobby. Natomiast chciałbym, by na stadionach i wokół nich było bezwzględnie bezpiecznie. Gdyby zjawisko chuligaństwa nie istniało - na pewno byłoby bezpieczniej niż jest w sytuacji, gdy ono istnieje. I w zasadzie na tym opiera się cała moja opinia - a cała reszta, to już dyskusja o kwestiach szczegółowych.

Oczywiście to co dotyczy stadionowych bluzgów, śpiewów i innych zachowań to - potwierdzam kolejny raz - sprawa osobna i akurat w tych kwestiach sądzę, że moje zdanie szczególnie oryginalne nie jest; to po prostu składnik meczowej atmosfery.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr gru 30, 2009 10:59 pm

Penny: lata 90te odeszły w siną dal. Dla większości myślący współczesnych kibiców (którzy wiedzą o co chodzi) bluzganie rywala zza kordonu policji albo obiecywanie co się im zrobi zza potrójnych trzymetrowych krat, gdy wiadomo, że do niczego nie dojdzie to... zwykła dziecinada.

Między innymi dlatego często po meczach "patrol" stoi w okolicach dawnego mostku, żeby wielcy stadionowi bohaterowie nie ciupali gościom bez sensu.

Odwaga nie ma nic wspólnego z polityczną poprawnością. Odwagą jest powiedzenie co myślisz prosto w twarz, z całymi konsekwencjami tego czynu.

Pawelhks: Polscy kibice nie pozwolą się stłamsić, wytępić. Jest nas zbyt wielu, zbyt mądrych i zbyt zdeterminowanych, żeby dać się wygonić ze stadionów. Pamiętaj że razem z "kibolstwem" z meczów znikłby zorganizowany doping, flagi, choreografia, sektorówki - sól klimatu.

Pieniądze to nie wszystko - właśnie dlatego na stadionach Europy pojawiają się flagi "Against modern football".

MarcinSB: każdy z nas (kibiców) z wiekiem przechodzi przemiany. Jedni dorastają do bycia chuliganami, inni z tego wyrastają, jeszcze inni zaczynają rozumieć o co chodzi. A ci, którzy jeździli na wyjazdy w latach 90tych wiedzą, jak wiele zmieniło się w tej materii,. Wtedy nie było podziału na ultrasów, pikników, chuliganów - jechałeś na wyjazd musiałeś być gotowy na wszystko. Teraz są zasady, specjalizacja grup, pojedynki na osobności. Moim zdaniem podążamy w dobrą stronę.

I ostatnia sprawa - z tego co pamiętam (choć na meczu, o którym piszesz nie byłem) - kibice Jaskółek zasiedli na naszych sektorach. Brakło im odwagi się ujawnić, choć rundę wcześniej (o ile mnie pamięć nie myli) w podobnej sytuacji nieładnie potraktowali naszych fanów. Narzekasz, że ktoś biegł po koronie stadionu, że ktoś kogoś potrącił, że było nerwowo?
Moim zdaniem przesadzasz.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 11:03 pm przez metal, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

1979
Posty: 1894
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » śr gru 30, 2009 11:00 pm

PennyWise pisze:A ja nie wiem co jest złego w bluzganiu na kibiców gości, całe zycie zesmy bluzgali na kibocow gosci, psow, zydow, sedziow, pilkarzy-zlodzieji i innych gownojadow i nagle zapanowala jakas polityczna poprawnosc. Przypomnijcie sobie derby z wisla na reynonta, na glownym stadionie, kiedy uniknelismy bluzgow. Zero klimatu derbowego, nuda wialo niesamowicie, za taki modern doping dziekuje.


ale teraz mamy "szacunek ludzi ulicy" :lol:
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr gru 30, 2009 11:40 pm

1979 pisze:ale teraz mamy "szacunek ludzi ulicy" :lol:

Hehe. Mistrzu Ciętej Riposty, wydaje mi się, że chodzi o coś innego.
Pozwól że zadam Ci (Wam) kilka pytań (moim zdaniem retorycznych):

Co lepsze? Wulgarna i prostacka oprawa Wisły "jesteście jak puzzle" uzupełniona napisem "H-u-j-n-i-k", czy nasza - inteligentna - "Co wy wiecie o wierności"?
Co jest prawdziwym zwycięstwem? "jude jude jude Resovia", czy "jaki tu spokój sialala" ?
Co bardziej dogniata rywala? "Unia, Unia zwal se kunia", czy "oprawa roku"?
Kiedy czujesz się na prawdę PONAD? Gdy cały sektor śpiewa "Wisła to stara kurwa", czy kiedy cały sektor (łącznie z piłkarzami) z nagimi torsami skanduje "hej. hej. kto w koszulce, ten za Wisłą"?
(Ukłon w stronę Pennego - jeśli na tych derbach było Ci nudno i za mało klmaciarsko, to chyba najwyższy czas pomyśleć o wstąpieniu do B'98 albo W'01).

Pozdro.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » czw gru 31, 2009 10:16 am

metal pisze:
1979 pisze:ale teraz mamy "szacunek ludzi ulicy" :lol:

Hehe. Mistrzu Ciętej Riposty, wydaje mi się, że chodzi o coś innego.
Pozwól że zadam Ci (Wam) kilka pytań (moim zdaniem retorycznych):

Co lepsze? Wulgarna i prostacka oprawa Wisły "jesteście jak puzzle" uzupełniona napisem "H-u-j-n-i-k", czy nasza - inteligentna - "Co wy wiecie o wierności"?
Co jest prawdziwym zwycięstwem? "jude jude jude Resovia", czy "jaki tu spokój sialala" ?
Co bardziej dogniata rywala? "Unia, Unia zwal se kunia", czy "oprawa roku"?
Kiedy czujesz się na prawdę PONAD? Gdy cały sektor śpiewa "Wisła to stara kurwa", czy kiedy cały sektor (łącznie z piłkarzami) z nagimi torsami skanduje "hej. hej. kto w koszulce, ten za Wisłą"?
(Ukłon w stronę Pennego - jeśli na tych derbach było Ci nudno i za mało klmaciarsko, to chyba najwyższy czas pomyśleć o wstąpieniu do B'98 albo W'01).

Pozdro.


Metal przeszlosc nauczyla mnie, ze pilkarzom ufac nie nalezy, wiec akurat pilkarze z nagimi torsami, skandujacy pro-hutnicze mi sie za bardzo nie podobaja, nie wiem jak Tobie :wink: .W szczegolnosci , ze pewnie nie jeden z nich byl/jest psem w zyciu prywatnym
Do obecnej tak wychwalanej druzyny rowniez nie mam krzty empatii, za bardzo pamietam "zaangazowanie" w poprzednim sezonie i derby z Jeziorakiem.
Obecny polski ruch kibicowski zmierza w zla strone, jest odbiciem czasow w jakich zyjemy , totalnej komercjalizacji wszystkiego. Z jednej strony ciuchy dla hooliganow, w cenie polowy robotniczej pensji lub dwoch, z drugiej strony oprawy robione przez wyspecjalizowane firmy pirotechnicze i malowane profesjonalne flagi. Ja wolalem czasy flayersow, rozpalanej saletry i flag z malowanych przescieradlem, bylo w tym cos autentycznego i orginalnego.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.

Oldschool Fan

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw gru 31, 2009 10:23 am

Uciekasz od rozmowy. Mówiliśmy nie o piłkarzach i ciuchach a bluzganiu na przeciwników.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » czw gru 31, 2009 10:36 am

metal pisze:Uciekasz od rozmowy. Mówiliśmy nie o piłkarzach i ciuchach a bluzganiu na przeciwników.


Metal nie gadaj , nic tak nie integruje ludzi na stadionie , jak Wisla to stara kurwa.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.

Oldschool Fan

omiec
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 09, 2008 4:27 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: omiec » czw gru 31, 2009 12:22 pm

KonradHKS pisze:Czy Ty wiesz jaka jest aktualnie sytuacja Legii??

Cały stadion - pikniki. Przecież ta cała afera nie jest o jakimś tam sektor :lol:

Wiem. Nie jest prawdą że cały, ale większość. Mówiłem o czasach przed budową, gdy istniała Żyleta.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw gru 31, 2009 6:37 pm

PennyWise pisze:
metal pisze:Uciekasz od rozmowy. Mówiliśmy nie o piłkarzach i ciuchach a bluzganiu na przeciwników.


Metal nie gadaj , nic tak nie integruje ludzi na stadionie , jak Wisla to stara kurwa.


Tak. Na stadionie im. Jana Pawła II.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!