Wódka, browar, a może wino??

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Który alkohol preferujesz?

Wódka
73
31%
Wino
9
4%
Browar
153
65%
 
Liczba głosów: 235

Awatar użytkownika
fubu
Posty: 601
Rejestracja: czw sie 26, 2004 8:15 pm
Lokalizacja: suche stawy i Szkolne

Postautor: fubu » czw wrz 16, 2010 12:53 pm

Chrzanów najbliżej
Hutnik Kraków
Obrazek

Awatar użytkownika
xyz84
Posty: 67
Rejestracja: pt sie 20, 2010 12:02 am
Lokalizacja: Warszawa-Łagiewniki

Postautor: xyz84 » czw wrz 16, 2010 1:31 pm

Bosmany to się nałogowo w Szczecinie pije kiedyś nawet była edycja specjalna dla kibiców Pogoni . Jak dla mnie to mocno średni browar. Za to od kilku lat na pierwszym miejscu niezmiennie Perła oraz Łomża.

JOK_NH
Posty: 4604
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw wrz 16, 2010 2:51 pm

xyz84 pisze:Bosmany to się nałogowo w Szczecinie pije kiedyś nawet była edycja specjalna dla kibiców Pogoni . Jak dla mnie to mocno średni browar. Za to od kilku lat na pierwszym miejscu niezmiennie Perła oraz Łomża.


A ja Ci powiem, że dla mnie Bosman jest bardzo dobry. Pijam to, jak tam jestem u rodziny i dla mnie bomba. :)

stazyja69
Posty: 4495
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw wrz 16, 2010 3:14 pm

Wczoraj widziałem Łomże w małej butelce z niezbyt zachęcajaca etykietą - próbował ktoś może ?

http://3.bp.blogspot.com/__WRcRMLIep8/T ... zowane.JPG

Awatar użytkownika
xyz84
Posty: 67
Rejestracja: pt sie 20, 2010 12:02 am
Lokalizacja: Warszawa-Łagiewniki

Postautor: xyz84 » czw wrz 16, 2010 3:37 pm

Jok no to może w ciągu ostatnich kilku lat się poprawił a może po prostu mamy inny gust :)
stazyja to jest Łomża niepasteryzowana celowo z takim oldschoolowym designem. Jak ktoś lubi niepasteryzowane piwa to jak najbardziej polecam.

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » czw wrz 16, 2010 3:49 pm

Byłem ostatnio w Przemyślu na montażu i po wejsciu do knajpy na rynku mały szok!! Piwo lane 5zł !! w innych knajpach dalej od rynku po 3zł. Piją tam piwo Perła. Nie jest wcale takie najgorsze :lol:

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » czw wrz 16, 2010 4:05 pm

hosek1950 pisze:a nie wiecie gdzie mozna kupic bosmana w hucie?:)
Poluję od dłuższego czasu, jak byś coś znalazł, to wrzuć info na forum.
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole

Obrazek

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » czw wrz 16, 2010 8:49 pm

Bosman poza województwem zachodniopomorskim, bez morskiej bryzy i szumu fal w tle to słabe piwo. Co innego Specjal, stąd bardziej polecam ten drugi jak i Królewskie pochodzące z tej samej kompanii która ma to do siebie ze piwa nie psuje.

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 16, 2010 9:53 pm

stazyja69 pisze:Wczoraj widziałem Łomże w małej butelce z niezbyt zachęcajaca etykietą - próbował ktoś może ?

http://3.bp.blogspot.com/__WRcRMLIep8/T ... zowane.JPG


nie piłem, ale wg mnie kolejne niepasteryzowane dziadostwo- bo taka moda nastała-, tym bardziej że łomża export na rynku jest od 5? więcej? lat a dopiero teraz jest marketing prowadzony. Z niepasteryzowanych tylko M(N)ocny Ciechan

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw wrz 16, 2010 10:15 pm

Piotrek pisze:
nie piłem, ale wg mnie kolejne niepasteryzowane dziadostwo- bo taka moda nastała-, tym bardziej że łomża export na rynku jest od 5? więcej? lat a dopiero teraz jest marketing prowadzony. Z niepasteryzowanych tylko M(N)ocny Ciechan


E? Niepasteryzowane dziadostwo? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale moim zdaniem to tak jakbyś napisał, że banery drukowane na ceracie są lepsze od tradycyjnych flag.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 16, 2010 10:27 pm

metal pisze:
Piotrek pisze:
nie piłem, ale wg mnie kolejne niepasteryzowane dziadostwo- bo taka moda nastała-, tym bardziej że łomża export na rynku jest od 5? więcej? lat a dopiero teraz jest marketing prowadzony. Z niepasteryzowanych tylko M(N)ocny Ciechan


E? Niepasteryzowane dziadostwo? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale moim zdaniem to tak jakbyś napisał, że banery drukowane na ceracie są lepsze od tradycyjnych flag.


uzupełniłem swoją kolekcję pitych niepasteryzowanych, podchodzi tylko Ciechan i to tylko mocny, nawet Ciechan normalny jakiś taki nie specjalny. Być może że to jest tak samo jak wśród mięs z dziczyzną, trzeba lubić, lub znać kogoś kto umie przyrządzić.

co do porównania z flagami, to piwo niepasteryzowane się różni tylko brakiem pasteryzacji, a nie innym przepisem produkcji. Pasteryzacja to tylko proces dbający o wydłużenie przydatności produktu do spożycia, polegający na długotrwałym podgrzewaniu produktu( w przeciwieństwie do procesu UHT)

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » pt wrz 17, 2010 12:03 am

Dzięki fubu, ale jednak nie widzi mi się po piwo zasuwać kilkadziesiąt km, poszukam coś jeszcze w krk, na Kazimierzu widziałem sklep z całkiem niezłym wyborem piw.
PSKNHKS pisze:Bosman poza województwem zachodniopomorskim, bez morskiej bryzy i szumu fal w tle to słabe piwo.

Chyba nigdy mi nie wybaczysz tego, że nie pojechałem do Szczecina :wink:
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole


Obrazek

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » pt wrz 17, 2010 1:16 am

Jeżeli o mnie chodzi:

nr1 - zdecydowanie weizen z browaru Cornelius

ponadto bardzo dobra ostatnia partia Ciechana miodowego. Poprawili się po wpadce z wybuchającymi piwami...

Z ciemnych... smocza głowa - angielskie piwo z gatunku ale.

I ostatnio próbowałem Grand imperial z browaru Amber i jeżeli ktoś lubi portery to nie ma lepszego piwa...

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » pt wrz 17, 2010 1:36 pm

krowodrzaHKS pisze:Chyba nigdy mi nie wybaczysz tego, że nie pojechałem do Szczecina :wink:


Wtedy wypiłbyś niepasteryzowanego z butelki, według mnie najlepszy. Tak to w Kerfurze w Czyżynach jest Piast, smak ma podobny.

Od siebie polecam piwa miodowe przede wszystkim Ciechana i piwo w małej butelce 0,33 o nazwie Magnus produkowane z 5 rodzajów słodu. Kosztuje 2 zł a smak ma świetny.

JOK_NH
Posty: 4604
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt wrz 17, 2010 1:40 pm

Piotrek pisze:
stazyja69 pisze:Wczoraj widziałem Łomże w małej butelce z niezbyt zachęcajaca etykietą - próbował ktoś może ?

http://3.bp.blogspot.com/__WRcRMLIep8/T ... zowane.JPG


nie piłem, ale wg mnie kolejne niepasteryzowane dziadostwo- bo taka moda nastała-, tym bardziej że łomża export na rynku jest od 5? więcej? lat a dopiero teraz jest marketing prowadzony. Z niepasteryzowanych tylko M(N)ocny Ciechan


Ja piłem, ale moim zdaniem mocno średnia.