POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

bn
Posty: 3012
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lis 19, 2010 5:07 pm

Osobiście mam jeszcze nadzieję, że KWW JKM załapie się do rady miasta. Według ostatniego sondażu ma 4 proc. więc jest szansa. : )

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pt lis 19, 2010 5:13 pm

W takim wypadku też oddam swój głos na KWW JKMa bo 4 % w sondażu to już coś :wink: Zresztą gg-nh wytłumaczył że inne okręgi mogą wpłynąć tylko na próg wyborczy Komitetu Majchrowskiego także wszystko w rękach Bieńczyc i Starej Huty.

Tak poza tym to 5 % niewiele daje bo szanse dostania rady są żadne zważywszy że wszystkie miejsca zajmą PIS/PO/Majchrowski. Dopiero wynik koło 7/8% i wyprzedzenie SLD daje cień szansy na mandat.

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » pt lis 19, 2010 6:07 pm

bn pisze:Osobiście mam jeszcze nadzieję, że KWW JKM załapie się do rady miasta. Według ostatniego sondażu ma 4 proc. więc jest szansa. : )


Sondaż wyborów prezydenckich w Krakowie jak najbardziej zadowalający.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob lis 20, 2010 3:55 pm

A propos podwędzanej :

Paweł Poncyljusz, Adam Bielan i Michał Kamiński zrezygnowali z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

http://www.rp.pl/artykul/2,566882_Biela ... z-PiS.html

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » sob lis 20, 2010 4:13 pm

stazyja69 pisze:A propos podwędzanej :

Paweł Poncyljusz, Adam Bielan i Michał Kamiński zrezygnowali z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

http://www.rp.pl/artykul/2,566882_Biela ... z-PiS.html


Mój obrazek jest komentarzem do tego faktu, widzę, że nie zajarzyłes
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz lis 21, 2010 1:16 am

łolaboga tylu posłów opuściło ostatnio PiS (i jak podał tefałen wszyscy tacy porządni ;)) a wie ktoś (bez pomocy wujka google i ciotki yahoo) ile znanych postaci życia politycznego wstąpiło w tym tygodniu do PiSu :?: :?:
tefałen o tym nie krzyczy, a wybiorcza gdzieś małym druczkiem na 14 stronie napisze
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 21, 2010 9:20 am

birkut pisze:łolaboga tylu posłów opuściło ostatnio PiS (i jak podał tefałen wszyscy tacy porządni ;)) a wie ktoś (bez pomocy wujka google i ciotki yahoo) ile znanych postaci życia politycznego wstąpiło w tym tygodniu do PiSu :?: :?:
tefałen o tym nie krzyczy, a wybiorcza gdzieś małym druczkiem na 14 stronie napisze


Masz na myśli politycznego bankruta Janusz Wojciechowskiego?
Fakt że gościu wyglądał na przyzwoitego, za czasów jego pobytu w PSL, uważałem go za człowieka który może zmienić to formację na lepszą.
Wygrał walkę o władzę w PSL-u - przegrał swoją wizję z PSL-owskim betonem, dostał zsyłkę do Europarlamentu - a teraz nie mając już nic do stracenia próbuje się przykleić do tonącego okrętu PIS-u.
Jest to w sumie dobra taktyka wszak PIS będzie tonął troszkę dużej niż Wojciechowski. Zawsze się jeszcze jakiś stołek na następną kadencję załatwi.

Kryzysowe sytuacje to coś pięknego - wtedy wychodzi prawdziwe oblicze człowiek

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz lis 21, 2010 6:55 pm

BINGONH pisze:Masz na myśli politycznego bankruta Janusz Wojciechowskiego?
Fakt że gościu wyglądał na przyzwoitego, za czasów jego pobytu w PSL, uważałem go za człowieka który może zmienić to formację na lepszą.


Cudowne.
Koleś był dobry, ale dlatego, że teraz jest w PiSie to już jest be.

Bingo masz niesamowitą awersję do PiSu. Gdzie tu w ogóle jakieś argumenty merytoryczne?
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » ndz lis 21, 2010 8:04 pm

Ożog najlepsze jest to ze on tak nie uwaza, naprawde :) Jemu klawiatura chyba na zlosc robi, albo to forum ma jakies nadprzyrodzone sily :P
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 21, 2010 8:10 pm

OŻÓG 1950 pisze:Cudowne.
Koleś był dobry, ale dlatego, że teraz jest w PiSie to już jest be.

Bingo masz niesamowitą awersję do PiSu. Gdzie tu w ogóle jakieś argumenty merytoryczne?


Dla mnie każdy kto w obecnej sytuacji przychodzi do PIS-u wystawia sobie złą opinię. PIS w moim mniemaniu to tonący wrak z szalonym kapitanem u steru. Z tego okrętu uciekają już nawet szczury więc tylko ktoś kto już się topi może próbować tam jeszcze wskoczyć i czekać na cud.

Ożóg jak można dyskutować merytorycznie o partii widmo z której niemal co dzień znikają politycy z pierwszego szeregu. Jak można merytorycznie dyskutować o człowiek stojącym na jej czele, zmieniającym zdanie co nowe wybory.

Do wyborów sejmowych z rok bo PO (jak każda formacja u władzy demokratyczniej) będzie odwlekała ich ogłoszenie możliwie jak najdłużej.
Jest szansa że powstanie jakaś prawicowa formacja - realna opozycja do władzy PO i na to liczę

Perła17 pisze:Ożog najlepsze jest to ze on tak nie uwaza, naprawde :) Jemu klawiatura chyba na zlosc robi, albo to forum ma jakies nadprzyrodzone sily :P


No już nie przesadzaj :P

Tłumaczyłem Ci to kiedyś w rozmowie że w przypadku PIS-u vel Kaczyńskiego przeszedłem od minimalenej sympati do wielkie wręcz nienawiści a jest to spowodaowane tym co głosi i mówi ich wódz.
I wcale mnie nie jest do tego tefałen potrzebny mam swój rozum.

PS. Coś tu jeszcze dopisze ale po 22

Problem tkwi w tym że Ty, Ożóg, Penny czy Birkut żyjecie w przekonaniu że jak się nienawidzi PIS-u to jest się fanem PO i odwrotnie.
Przynajmniej tak to odbieram w dyskusjach na forum - a Ja generalnie stoję tyłem do nich wszystkich a to czy się z jednym albo drugim zgadzam w 5, 10, czy 15 procentach to mi lata - bo się generalnie z NIMI WSZYSTKIM NIE ZGADZAM
Ostatnio zmieniony ndz lis 21, 2010 8:24 pm przez BINGONH, łącznie zmieniany 1 raz.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lis 21, 2010 8:20 pm

BINGONH pisze:Do wyborów sejmowych z rok bo PO (jak każda formacja u władzy demokratyczniej) będzie odwlekała ich ogłoszenie możliwie jak najdłużej.
Jest szansa że powstanie jakaś prawicowa formacja - realna opozycja do władzy PO i na to liczę


Chyba że wydarzy się coś nieoczekiwanego :wink: i PO zaryzykuje wybory na wiosnę .
A tak na marginesie ciekawe kiedy PSL powie że są opozycją :)

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 21, 2010 8:25 pm

stazyja69 pisze:Chyba że wydarzy się coś nieoczekiwanego :wink: i PO zaryzykuje wybory na wiosnę .
A tak na marginesie ciekawe kiedy PSL powie że są opozycją :)


Jak za kulisami zostanie ustalony termin wyborów i raczej jesień zawsze to parę pensji więcej

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz lis 21, 2010 8:25 pm

BINGONH pisze:Ożóg jak można dyskutować merytorycznie o partii...

Jak można merytorycznie dyskutować o człowiek stojącym na jej czele, zmieniającym zdanie co nowe wybory...


ad. 1 Ja bym jednak chciał pogadać merytorycznie. Zwłaszcza, że w takiej dyskusji, według mojej oceny, łatwo można wykazać jak słabą władzą jest PO. Dług publiczny zdaje się, że ciągle rośnie... (a tacy mieli być z nich wielcy fachowcy ds. gospodarki)


ad. 2 Chyba sam w to nie wierzysz.
Któż przyszykował kampanię, jak nie Kluzik i Poncyliusz?

Tylko błagam, nie obwiniaj za to faceta, który przed samą kampanią stracił brata, bratową i kolegów. Na pewno był na jakiś środkach uspokajających, bo aż dziw bierze, że wytrzymał to. Zwłaszcza, że personalne ataki w jego stronę nie ucichły.

Jak się trochę wsłuchasz (tylko, czy zdobędziesz się na to wobec swojej nieprzejednanej nienawiści do PiSu?) to zauważysz, że Jarosław twardo trzyma się swoich przekonań.



PS:
U władzy zdaje się, że jest PO, a tu ciągle dyskusje o PiSie...
W mediach to samo, co pozostawię bez komentarza.


W związku z edycją Twojego posta. Odpowiem też na to:
BINGONH pisze:Problem tkwi w tym że Ty, Ożóg, Penny czy Birkut żyjecie w przekonaniu że jak się nienawidzi PIS-u to jest się fanem PO i odwrotnie.
Przynajmniej tak to odbieram w dyskusjach na forum - a Ja generalnie stoję tyłem do nich wszystkich a to czy się z jednym albo drugim zgadzam w 5, 10, czy 15 procentach to mi lata - bo się generalnie z NIMI WSZYSTKIM NIE ZGADZAM


Nigdy nie twierdziłem, że jesteś fanem PO.
Ubolewam jedynie, że nie dyskutujemy o PO, a prawie cały czas tylko o PiSie.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » ndz lis 21, 2010 10:13 pm

Kracik przed Majchrowskim ! No jak dla mnie niespodzianka, 2 tura wszystko wyjasni.
Niestety HGW juz sie moze cieszyc z kolejnej kadencji :(

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » ndz lis 21, 2010 10:20 pm

No i dogrywka... Powiem szczerze wolę Majchera!!