Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » pt lis 19, 2010 10:56 pm

im się nie uda
tylko DUDA
:wink:
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 11:00 pm

Dobra, zrobię tak, jak Bingo, z tym, że u mnie zamiast Żółtka będzie Duda.
Zdecydowałem :)


Pozdro
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » pt lis 19, 2010 11:36 pm

Ożóg, będzie git(no chyba że chcesz głosować na czerwony krawacik jacusia i jego pejsowe obiecanki)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lis 19, 2010 11:49 pm

Kracik lepszy?

Bingo mnie przekonał, że lepszy Jacek, niż Staszek.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 22, 2010 9:46 am

Według strony PKW Paweł Derlatka bez żadnych szans na wejście do Rady Miasta. Nr 1 z listy Majchrowskiego bez problemów wejdzie i to z tej listy wystarczyło mieć najmniej głosów żeby wejść (wystarczyło pobić 1496 głosów na 95% komisji) także wina tylko i wyłącznie po stronie naszej stronie a konkretnie po stronie hutniczego okręgu 7.

Efekt głosowania jest tylko taki że dzięki tym głosom Majchrowski będzie miał swojego człowieka w radzie i dopiero teraz :oops: mi przeszło przez myśl że o to mu właśnie chodziło. Kogo by nie dał na 2 miejscu to ciężko by mu było zdobyć tylko głosów co Paweł.

Krzycho
Posty: 702
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » pn lis 22, 2010 10:39 am

KonradHKS pisze:
Efekt głosowania jest tylko taki że dzięki tym głosom Majchrowski będzie miał swojego człowieka w radzie i dopiero teraz :oops: mi przeszło przez myśl że o to mu właśnie chodziło. Kogo by nie dał na 2 miejscu to ciężko by mu było zdobyć tylko głosów co Paweł.


przesadzasz, w tym momencie jego komitet ma 14,54%
a w okregu Pawla uzyskał 13.35%
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lis 22, 2010 10:47 am

W tym okręgu jest akurat pewne, że 3 mandaty - PO, 2 mandaty - PiS, 1 mandat KW JM (wystarczy poczytać wpis gg-nh). Tylko 1. miejsce z listy mogło tu coś dać.

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 22, 2010 10:55 am

Źle na to spojrzałem Krzycho i omylnie myślałem że jakieś 200 głosów zaważyło a jest klarownie tak jak napisał bn. A to że tylko jedna osoba wejdzie z listy Majchrowskiego to było raczej wiadome od początku także żadnym zaskoczenie to nie jest. Bardziej mnie zaskakuje tak dobry wynik nr 1 na liście.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn lis 22, 2010 2:36 pm

Z całym szacunkiem dla Pawła Derlatki, ale w tych wyborach zagłosowałem jednak zgodnie ze swoimi przekonaniami:

Prezydent Miasta Krakowa: Andrzej Duda (PiS)

Do Rady Miasta: Barbara Urszula Rojek (ostatnia z listy PiS)

Do Sejmiku Województwa: Alicja Sara Dybowska-Legutko (ostatnia z listy PiS)

:)
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lis 22, 2010 2:49 pm

bn pisze:W tym okręgu jest akurat pewne, że 3 mandaty - PO, 2 mandaty - PiS, 1 mandat KW JM (wystarczy poczytać wpis gg-nh). Tylko 1. miejsce z listy mogło tu coś dać.


A gdyby Paweł będąc na miejscu drugim zdobył więcej głosów niż osoba z miejsca pierwszego? Rozumiem że wtedy mandat przypadł by Jemu?

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lis 22, 2010 2:54 pm

BINGONH pisze:A gdyby Paweł będąc na miejscu drugim zdobył więcej głosów niż osoba z miejsca pierwszego? Rozumiem że wtedy mandat przypadł by Jemu?
wtedy tak

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lis 22, 2010 3:38 pm

bn pisze:
BINGONH pisze:A gdyby Paweł będąc na miejscu drugim zdobył więcej głosów niż osoba z miejsca pierwszego? Rozumiem że wtedy mandat przypadł by Jemu?
wtedy tak


Zatem z komentarzami poczekajmy na oficjalny wynik wyborów

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 22, 2010 5:18 pm

Przecież w Krakowie już są oficjalne.

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120 ... l?wyniki=1

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lis 22, 2010 8:12 pm

Miejskaa Komisja Wyborcza ogłosiła, że Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej uzyskał najwięcej, bo aż 24 mandaty w liczącej 43 radnych Radzie Miasta Krakowa. Zdobyli 42,39 proc. głosów. Drugie miejsce zajął PiS (12 radnych, 26,94 proc.). W radzie miasta zasiądzie również siedmiu radnych z Komitetu Wyborczego Jacka Majchrowskiego (14,66 proc. głosów).

Oto pełny skład Rady Miasta Krakowa:

Okręg 1 - Dzielnica I Stare Miasto, Dzielnica II Grzegórzki, Dzielnica V Krowodrza
Małgorzata Jantos PO
Agata Tatara PiS
Grzegorz Stawowy PO
Jerzy Sonik PO
Stanisław Rachwał PiS
Jerzy Friediger KW JM
Magdalena Bassara PO

Okręg 2 - Dzielnica III Prądnik Czerwony, Dzielnica IV Prądnik Biały

Andrzej Duda PiS
Teodozja Maliszewska PO
Dominik Jaśkowiec PO
Anna Prokop-Staszecka KW JM
Paweł Ścigalski PO
Bolesław Kosior PiS
Janusz Chwajoł PO

Okręg 3 - Dzielnica VI Bronowice, Dzielnica VII Zwierzynie,c Dzielnica VIII Dębniki
Mirosław Gilarski PiS
Marta Patena PO
Jacek Majchrowski KW JM
Paweł Węgrzyn PO
Andrzej Hawranek PO
Patrick den Bult PO

Okręg 4 - Dzielnica IX Łagiewniki - Borek Fałęcki, Dzielnica X Swoszowice, Dzielnica XI Podgórze Duchackie
Bogusław Kośmider PO
Ryszard Kapuściński PiS
Adam Migdał KW JM
Andżelika Wojciechowska PO
Sławomir Ptaszkiewicz PO

Wyniki wyborów samorządowych 2010 w Małopolsce [INFOGRAFIKA]

Okręg 5 - Dzielnica XII Bieżanów - Prokocim, Dzielnica XIII Podgórze
Grażyna Fijałkowska PO
Krzysztof Durek PiS
Katarzyna Pabian PO
Tadeusz Trzmiel KW JM
Marcin Szymański PiS
Wojciech Wojtowicz PO

Okręg 6 - Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie
Józef Pilch PiS
Jerzy Woźniakiewicz PO
Marek Hohenauer PO
Stanisław Zięba PO
Bartłomiej Garda KW JM
Barbara Nowak PiS

Okręg 7 - Dzielnica XVI Bieńczyce, Dzielnica XVIII Nowa Huta
Jerzy Fedorowicz PO
Włodzimierz Pietrus PiS
Tomasz Urynowicz PO
Edward Porębski PiS
Sławomir Pietrzyk KW JM
Robert Pajdo PO

Z mojej strony , jedynki KW Jacka Majchrowskiego w komplecie
BEZ KOMENTARZA

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » pn lis 22, 2010 9:34 pm

Z dedykacją dla „uśmieszku” Aldarisa

Wstyd, żażenowanie- tak można opisać wewnętrzne odczucia po wyborach w okręgu Pawła Derlatki
Śmiech, szydera, politowanie- to się słyszy we wszystkich kręgach politycznych od prawej do lewej.

O trzeciej stronie czysto kibicowskiej ze strony Błoń nie warto mówić- tutaj klęska jest jeszcze wyraźniejsza, jak powiedziała jedna strona- "u nas mobilizacja jednego bloku by takiego wyniku uniknęła"- gorzka prawda

Ilość głosów żenująca. Co z nich wynika?- na dzień dzisiejszy pokazuje siłe Hutnika- siłę żadną. Komitet Majchrowskiego nie dał Pawłowi „dwójki” w ciemno- za nim stała siła klubu piłkarskiego z owej dzielnicy. Ileż razy dało się słyszeć pojekiwania z tego otoczenia- miasto nas ignoruje, wszystko tylko Wisła i Pasy. Ileż było głosów przeciw WC na Suchych Stawach. Ileż było narzekania, iż terenu trafiły tam gdzie trafiły…. Ktoś pomyslał w mieście- jest siła, to otoczenie trzeba mieć za sobą, z tym otoczeniem trzeba się liczyć... pomyłka jakich mało

Ta siła to statystycznie rzecz ujmując 400-500 osób.

Znikamy Panowie z jakiejkolwiek polemiki w mieście. Te wybory pokazały wszystkim w Radzie Miasta, pokazały także Majchrowskiemu, iż jesteśmy nikim- czy to będzie ogródek działkowy, skwer, wycięcie drzewka- wszystko od dzisiaj na kolejną kadencję będzie przed sprawami Hutnika. Złamanej złotówki, najmniejszego zainteresowania naszymi sprawami nie ma- jest ogólny śmiech i szydera.

Mieliśmy to w swoich rękach, mogliśmy wywalczyć dużo- jesteśmy w dupie. Dla niektórych wybory samorządowe to partie na które trzeba głosować o czym było tutaj na forum głosno

Kończy się umowa na użyczenie obiektów- w skrajnym wypadku, przy braku dobrej woli (a dla kogo ta dobra wola ktoś zapyta?), Hutnika może już nie być- przynajmniej na Suchych Stawach…

Ktoś się oburzy, ktoś krzyknie- a odpowiedź jest jedna i z miasta płynąca- Nic Wam nie damy bo Was nie ma- brutalne ale prawdziwe.
..

Ktoś powie- przegrał Paweł, odpowiadam- przegrał Hutnik i to naprawdę w stylu Gołoty z pamiętnej walki