Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lis 22, 2010 9:49 pm

lucero pisze:Kończy się umowa na użyczenie obiektów- w skrajnym wypadku, przy braku dobrej woli (a dla kogo ta dobra wola ktoś zapyta?), Hutnika może już nie być- przynajmniej na Suchych Stawach…..


Zaraz , zaraz powolutku , na sierpniowym spotkaniu nikt nie wspominał o "sprzedaży wiązanej" Hutnik za głosy :!:

Nie chcę wyciągać , ale podejście na ostatnim spotkaniu ( Proszowianka) -
że wystarczy kilkaset głosów i miejsce w radzie miasta Nasze było według mnie lekko mówiąc lekceważące .
To tak z boku .

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lis 22, 2010 9:52 pm

Pietrzyk Sławomir Jan - 1697

Derlatka Paweł - 754

Strata spora wielka szkoda. W takim wypadku dogrywkę prezydencką odpuszczam

Gloria victis

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » pn lis 22, 2010 10:03 pm

stazyja69 pisze:Zaraz , zaraz powolutku , na sierpniowym spotkaniu nikt nie wspominał o "sprzedaży wiązanej" Hutnik za głosy :!:

To tak z boku .


Dobrze ze z boku. Nie mam zamiaru mieszać się w Wasz temat polityczny- i tak nic już z tym co się stało nie zrobimy. Od sierpnia do dzisiaj wiele się zmieniło, tereny ma kto ma, warunki stawia ten a nie inny podmiot, trzeba będzie z tym zyć i zobaczymy jak to sie w tym chociazby temacie potoczy.

Kazdy zagłosował jak chciał, każdy wybrał czy głosować na partię czy pójść głosem Hutnika. Każdego osobisty wybór, ale konsekwencje są jakie są- jesteśmy grupą na która nikt przez całą kadencję nawet przez sekundę nie spojrzy

Czeka nas tradycyjne pisanie na forum: o jak nas zle traktuja w tym miejscie, ale miasto ma przedstawicieli Wisly, Pasow, i innych klubów- nas tam nie ma a nieobecni głosu nie mają.....

Tyle z mojej strony

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 22, 2010 10:11 pm

Lucero uważam że masz racje ale mocno Cię poniosło w niektórych kwestiach a najbardziej w kwestii innych klubów ale po kolei.

Uważam że 754 to wynik przyzwoity i na pewno nie tragiczny jak na osobę "anonimową" politycznie. Muszę się tu trochę zgodzić ze Stazyją że kampania była jaka była i niektórym może się wydawało że ogramy gościa nr 1 (rok temu miał 400 głosów) i spokojnie Paweł do RM wejdzie. Ja rozumiem że nie ma funduszy na wielką kampanię ale jakieś czarno białe-ulotni chociażby na meczach na pewno by nie zaszkodziły.

Nie wiem też jak ktokolwiek z błoń się może śmiać. Pasy mają w radzie już znane nazwiska które wchodziły z dobrych list i z dobrych miejsc bez specjalnej mobilizacji. Hohenhauer z Oświecenia czy Stawowy to nie są anonimowe nazwiska i trzeba powiedzieć jasno że Rada jest opanowana przez pasiastych + neutralni. Wisła z taką rzeszą "kibiców sukcesu" nie potrafiła się ogarnąć na wybory a jest to chyba inny kaliber niż my. Wszyscy ich kandydaci polegli z kretesem i ich wyniki są po prostu żenujące. Majchrowski "nigdy nie zejdę na psy" na lajcie sobie wygrywa pierwszą turę także to pokazuje co znaczy kibicowski głos w wyborach. Potrafisz Lucero wymienić jakikolwiek klub w kraju który zrobił furrorę w tych wyborach?

Chwalenie się oddaniem głosu na kogoś innego to dla mnie całkowita żenada (nie wiem co się działo bo zastałem tylko wpis "cisza") i tutaj się zgadzam w 100%. Kto mógł zagłosować a nie zagłosował nie ma moralnego prawa nawet do najmniejszego narzekania. Strata jest tak czy siak kolosalna i wyniki z okręgów ze Skarpy i Teatralnego pokazują że chyba nie było szans na zdobycia prawie 2 tysięcy głosów no ale kto wie...

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » pn lis 22, 2010 10:23 pm

Konrad generalnie masz rację- kandydaci a'la Wisła rzeczywiście nie wypadli zbyt różowo, ale tam była też inna specyfika. Lobby Wisły i Pasów jest ogromne, każdy o tym wie, każdy się z nimi liczy.

U nas byla inna specyfika- można powiedzieć, iz te wybory dla "sfery politycznej" miały drugie dno pokazujac, czy (koloryzuje) zrobienie na Suchych Stawach giełdy staroci mialoby jakis wydzwięk czy nie. Wyszlo ze nie- i tutaj sie z Toba nie zgodze, iz 750 osob to dobry wynik.

Zycie toczy sie dalej i zobaczymy co przyniesie.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Gorzkie żale - mocne słowa

Postautor: metal » pn lis 22, 2010 10:25 pm

Przegraliśmy swoją szansę, Pobieżna lektura tego wątku przekonuje mnie, że niektórzy kibice Hutnika w lokalnej polityce, delikatnie pisząc, gubią się. Rozumiem, że każdy kto w tym wątku agitował do głosowania PRZECIW Pawłowi przez najbliższe 4 lata będzie CZYNNIE zabiegał o interesu Hutnika u swoich pupili.

Jak napisał Lucero - pokazaliśmy, że nawet w sytuacji wielkiej szansy nie potrafimy się zjednoczyć ponad podziałami.

PS: Konrad - o tym, że Paweł startuje wiedzieli i rodzice dzieciaków z SMPT i wszyscy Forowicze, kibice, którzy byli na 2 ostatnich meczach u siebie, że nie wspomnę o zawodnikach i kadrze. Każda z tych osób ma rodzinę, znajomych, każda POWINNA przekonać kogoś do głosowania i sama pójść do urny. Tak się nie stało. Daliśmy ciała.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

spikerspw
Posty: 1036
Rejestracja: pt sie 27, 2004 12:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: spikerspw » pn lis 22, 2010 10:32 pm

tez nie uważam, że jest to dobry wynik. W młodych talentach jest 300 dzieciaków - każdy ma rodziców to już powinno dać wynik 500-600 osób. Kibiców mogących głosować na Pawła średnio niech byłoby na meczu 300 - również każdy z nich ma kogoś bliskiego kto mógłby zagłosować wiec kolejna liczba to co najmniej 600 osób. Sztab szkoleniowy+piłkarze rodzice dają kolejną liczbę ponad 100 osób - więc z łatwością powinniśmy zebrać 1300 osób - a podejrzewam, że gdyby każdy kto może sam zagłosował i namówił chociaż jedną osobę wynik mógłby być na pewno o wiele lepszy.Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - ale ta sytuacja obrazuje, że nie jest Nas tak"dużo" jak nam się wydaję...
Kolorowe wierne jest... Kolorowe HKS!!!
www.irmarserwis.pl

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lis 22, 2010 10:46 pm

Ponieważ już "po, napiszę też kilka zdań komentarza.

1) Na Pawła Derlatkę w okręgu padło 17% głosów na całą listę. Bez tych 724 KW JM miałby 11,0 proc. i nie zgarnąłby mandatu. Trzeci mandat miałby wtedy PiS (33,6/3 > 11,0). Więc jeśli faktycznie było coś w kuluarach obiecane, to można ten mandat zdobyty tylko dzięki PD wyciągnąć w rozmowach.

2) Osobiście nie rozumiem idei wchodzenia w lokalną politykę, która wcale nie jest lokalna. Startują tu określone ogólnopolskie opcje. Nie da się poprzeć kogoś w oderwaniu od listy, która teraz akurat była "lewicowa", w innym przypadku mogła być "prawicowa" albo "centrowa" i też byłoby to złe, nawet gdyby ktoś coś potem za to wyprosił. Osobiście wolałbym, żeby Hutnik pozostał klubem sportowym, a nie żeby trzeba było się określać po stronie opcji, która jest np. szkodliwa dla kraju czy miasta i powinna jak najszybciej zniknąć,. A nie że ktoś inny potem zarzuci, że się "nie myśli kategoriami Hutnika", bo akurat tam jest nasz kandydat. Polecam to pod rozwagę w przyszłości. Rozsądniej byłoby kandydować w styczniu do rad dzielnic. Tam wybory są większościowe.
PS. Siemacha nie ma swoich kandydatów w radzie.

Pozdrawiam

Porter_HKS
Posty: 553
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 10:15 am

Postautor: Porter_HKS » pn lis 22, 2010 11:05 pm

spikerspw pisze:tez nie uważam, że jest to dobry wynik. W młodych talentach jest 300 dzieciaków - każdy ma rodziców to już powinno dać wynik 500-600 osób. Kibiców mogących głosować na Pawła średnio niech byłoby na meczu 300 - również każdy z nich ma kogoś bliskiego kto mógłby zagłosować wiec kolejna liczba to co najmniej 600 osób. Sztab szkoleniowy+piłkarze rodzice dają kolejną liczbę ponad 100 osób - więc z łatwością powinniśmy zebrać 1300 osób - a podejrzewam, że gdyby każdy kto może sam zagłosował i namówił chociaż jedną osobę wynik mógłby być na pewno o wiele lepszy.Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - ale ta sytuacja obrazuje, że nie jest Nas tak"dużo" jak nam się wydaję...



Trochę przesadziłeś, tylko część z nich mieszka w okręgu wyborczym Pawła

spikerspw
Posty: 1036
Rejestracja: pt sie 27, 2004 12:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: spikerspw » pn lis 22, 2010 11:07 pm

Porter_HKS pisze:
spikerspw pisze:tez nie uważam, że jest to dobry wynik. W młodych talentach jest 300 dzieciaków - każdy ma rodziców to już powinno dać wynik 500-600 osób. Kibiców mogących głosować na Pawła średnio niech byłoby na meczu 300 - również każdy z nich ma kogoś bliskiego kto mógłby zagłosować wiec kolejna liczba to co najmniej 600 osób. Sztab szkoleniowy+piłkarze rodzice dają kolejną liczbę ponad 100 osób - więc z łatwością powinniśmy zebrać 1300 osób - a podejrzewam, że gdyby każdy kto może sam zagłosował i namówił chociaż jedną osobę wynik mógłby być na pewno o wiele lepszy.Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - ale ta sytuacja obrazuje, że nie jest Nas tak"dużo" jak nam się wydaję...



Trochę przesadziłeś, tylko część z nich mieszka w okręgu wyborczym Pawła


Z którymi liczbami? to rozumiem, że kibiców i ich bliskich nie ma w starej hucie 1200/1300?
Kolorowe wierne jest... Kolorowe HKS!!!

www.irmarserwis.pl

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pn lis 22, 2010 11:17 pm

To jeszcze na zakończenie dodam że może przesadziłem z dobrym wynikiem ale był po prostu przyzwoity. Na pewno nie katastrofalny. Trzeba wziąć pod uwagę że nie wszyscy kibice Hutnika mieszkają w tym okręgu, nie było też jakieś oszałamiającej reklamy a lista z której Paweł startował była lewicowa co w szeroko pojętym prawicowym środowisku kibiców nie wszystkim się musiało spodobać (choć powinni przełamać niechęć :wink: ).

Bn Twoje wyliczenie jest błędne bo 2 miejsce na liście to też pewien zysk i akurat kogo by tam Majchrowski nie wsadził to miały to jedno miejsce w radzie. Chyba że wychodzisz z założenia że nie zdobył by nawet 200 głosów.

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pn lis 22, 2010 11:20 pm

stazyja69 pisze:
Nie chcę wyciągać , ale podejście na ostatnim spotkaniu ( Proszowianka) -
że wystarczy kilkaset głosów i miejsce w radzie miasta Nasze było według mnie lekko mówiąc lekceważące .
To tak z boku .


Uważam dokładnie tak samo.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY


http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4
WIELKA POLSKA!

tomznh
Posty: 50
Rejestracja: pn maja 28, 2007 6:20 pm
Lokalizacja: Hutnicze osiedle: Krakowiaków

Postautor: tomznh » wt lis 23, 2010 12:16 am

Panowie i Panie!

Nie napisałem tego od razu, kiedy mogłem, bo czas był przedwyborczy i lepiej było zamilczeć. Teraz mogę.

Lucero, Metal i inni...
To nie jest kwestia że jesteśmy słabi (bo jesteśmy, ale to inna sprawa). Problem jest w tym, że weszliście w politykę i poradziliście to Pawłowi. Ja to nazywam infantylizmem politycznym. Trochę w tej polityce siedzę (okolice UPR), choć pewnie mnie nie znacie, mam kilku dobrych kupli zarówno w PIS jak i PO. Zaraz po ogłoszeniu startu Pawła z 2 miejsca z list KKW JM... wszyscy mówili, że to głupota. Od razu było wiadomo, ile jaki komitet bierze z danego okręgu... Popytajcie się....To Majcher was po prostu nacjągnął na kilkaset głosów, które były mu potrzebne. To pierwszy błąd. Chyba najmniej ważny. Drugi jest większy.

Ten drugi to upolitycznienie stowarzyszenia. Teraz już zawsze będziecie postrzegani jako sojusznicy JM, sojusznicy lewicy. Przez wszystkich, zwłaszcza tych co wygrali. Tutaj był podstawowy błąd wyboru. Jak startować to z listy tych co będą mieli coś do powiedzenia.... a lista JM nie będzie miała z dwóch powodów... Będzie ich mało, po drugie tam są tak różni ludzie pościągani, że nie będzie w tym jedności... Do tego trzeba pewnego doświadczenia, któreo nie macie. Ja to rozumiem, ale konsekwencje jednak będą. Piszecie o boisku, o wynajmie itp... No właśnie. To jest konsekwencja wyboru Waszego startu w wyborach w tej konkretnej drużynie a nie w sile wyborczej kibiców. To jest błąd oceny politycznej, siły przekazu i konsekwencji tego wyboru. Nie wiem, jakie mieliście prognozy, ale czasami nie wystarczało do zostania radnym i 1200 głosów... więc o co chodzi? Zwłaszcza z tak słabego komitetu.

Czasami miałłem po prostu wrażenie że urwaliście się politycznie z choinki...

Teraz odpiszę na zarzut, dlaczego wcześniej tego nie napisałem...
Dlatego, bo byscie mnie zjedli, że robię krecią robotę przed wyborami...

Nie robię. Wspieram was jak tylko mogę, choć mogę skromnie na razie, dzięki, że jesteście i ratujecie co się da. Ale nie zwalajcie winy na wyborców, czyli na skutek, skoro tak na prawdę przyczyna jest w wyborze strategii a nie w ilości tych co zagłosowali. Ja do tych ludzi mimo wszystko mam szacunek, bo z tego co wiem w większości musieli zapomnieć o swoich poglądach (nie czarujmy się, trochę na skutek szantażu, że trzeba tak głosować jak się jest prawdziwym kibicem HKS) . Szanujcie ich a nie obrażajcie, że za mało głów przekonali. JM docenił te kilkaset głosów to i wy doceńcie. To wcale nie jest mało.
SUCHE STAWY TO NIE BŁONIA!!!

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » wt lis 23, 2010 6:31 am

Tomznh

Nikt nic Pawłowi nie radził i nie zmuszał go do udziału w wyborach. Pojawiła się taka szansa i z uwagi na plusy i minusy Paweł wystartował. I tutaj trzy uwagi:

1) Piszesz o jednym mandacie- ok, ale ten mogliśmy zdobyć. To wciąż chodzi o niecałe 1500 głosów które powinniśmy zdobyć i pokonać jedynkę

2) Sprawa "pisania po fakcie"- z takimi informacjami chyba miałeś tel i do Pawła i do Stowarzyszenia. Drzwi są otwarte i każdy merytoryczny głos z "branży" byłby mocno brany pod uwagę, zwłaszcza, iż wątpliwości były. Jak ktos jest elektrykiem a wiadomo, iz placimy co mecz x zotych elektrykowi to oczekujemy, iz te umiejetnosci nam zdradzi- tutaj mamy analogię.

3) Upolitycznienie- my wiemy jak jest- Pawel startował dla Hutnika. Z zewnątrz może to upolitycznienie bedzie widoczne, ale z drugiej strony nie za bardzo sobie wyobrazam, iz moze byc jeszcze gorzej jezeli chodzi o kwestie szeroko pojetego Miasta w kwestii Hutnika. Nikt sie z nami po tym wyniku liczyc nie bedzie, ale i tak sie nie liczyl, oprocz kadencji, kiedy mielismy tam swojego przedstawiciela.

Generalnie slyszac lament przez x lat, placze i zadania liczba 400-500 osob jest ponizej krytyki i tutaj mnie nie przekonacie :) co nie zmienia faktu, iz szacunek dla nich.

Marcin_SuchaBeskidzka
Posty: 533
Rejestracja: śr lut 09, 2005 11:25 am

Postautor: Marcin_SuchaBeskidzka » wt lis 23, 2010 8:57 am

Patrzę na sprawę zupełnie z zewnątrz, głosowałem oczywiście gdzie indziej, jednak ogólnie w znacznej mierze zgadzam się z tomzh, zwłaszcza w kwestii upolitycznienia stowarzyszenia, a dokładnie mowiąc - tego, że odtąd Hutnik będzie postrzegany przez luzi z zewnątrz jako upolityczniony. Przy czym zaznaczam, że akurat dla mnie żadnym problemem nie jest ani polityczna przeszłość Majchrowskiego, ani jego osoba sama w sobie, jednak dla wielu ludzi o odmiennych poglądach politycznych niż moje może to problem stanowić.
Z drugiej strony lucero także ma wiele racji pisząc, że generalnie "gorzej być nie może", a - w razie powowdzenia akcji - mozna było coś zyskać.

Chciałbym jednak zwrócic uwagę na jedną sprawę, która tu jest moim zdaniem dość istotna. Wg mnie zasadniczym błędem jest taki pogląd na sprawę, ze np. skoro w Młodych Talentach trenuje 300 dzieci, to ich rodzice stanowią 500-600 potencjalnych oczywistych wyborców kandydata Hutnika itp. Wiem, że dla części osób tutaj, które dla Hutnika wypruwają sobie żyły, będzie do smutna konstatacja, ale dla bardzo wielu kibiców świat nie kończy się na ich klubie... Na podobnej zasadzie rodzice tych dzieci mogliby zagłosować na nauczyciela muzyki swoich pociech, przedstawiciela PTTK - bo lubią wycieczki, albo szefa klubu filmowego, na seanse którego lubią chodzić. A w ogóle większość z tych osób idąc do wyborów wybiera ugrupowania i osoby, z którymi jest im po drodze w kwestii światopoglądu, poglądów politycznych, poglądów na gospodarkę, ogólny, całościowy rozwój - w tym przypadku - miasta, a nie skupia sie tylko na jednym, może waznym, ale jednak jednym z wielu wycinkiem ich życia, jakim jest Hutnik... Dlatego ja spojrzałbym na sprawe z innego punktu widzenia - trzymając sie tego przykładu z Młodymi Talentami, uważam, że jesli z tych potencjalnych 500 wyborców na kandydata popieranego przez Hutnik zagłosowało - powiedzmy - 50, a więc 10%, to jest juz spory sukces...