POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » czw sty 20, 2011 12:14 am

OŻÓG 1950 pisze:Chyba każdy pociąg ma określoną liczbę miejsc i tyle też biletów powinno być sprzedanych (nie więcej). Cała ta sytuacja to bałagan na kolei. Wystarczyło:
a). dostawić wagony
b). lub oznajmić, że wszystkie bilety wyprzedane.

Tymczasem - każdy kupował bilet, a później przeżywał szok.
Gdyby była jasna informacja - miejsc już nie ma. To ludzie radzili by sobie innymi sposobami, a tak - każdy myśli - "mam bilet, czyli mam zapewnione miejsce", a tu niespodzianka...

Byle wszystkich upchać, tanim kosztem sprzedać jak najwięcej biletów.
Tyle tylko, że to jest oszustwo względem klientów.


Biletu nie kupuje się na pociąg a na przejazd w dniu na który został zakupiony. PKP nie interesuje się tym o której pojedziesz i to jest ich główna linia obrony. Zanim zaplanuje się wyjazd powinno się wiedziec takie rzeczy i mieć ewentualny plan awaryjny. Nie usprawiedliwia to jednak ich braku chęci przewidzenia, jakie zainteresowanie na dany pociąg może być w odpowiednim dniu.
Zresztą jesli chcesz miec miejscówkę to nie ma sie co bawić w dopłacanie, kolejki, pchanie tylko przychodzisz 20 minut przed odjazdem i "prywatyzujesz" sobie przedział odpowiednimi narzędziami :wink:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw sty 20, 2011 12:19 am

01-08-2010 Bartek napisał :

BarteKSH pisze:Tak w ogóle nie służę żadnej stronie dla mnie Polska jest najważniejsza a tylko zgoda buduje ;)

A przecież klub poselski PJN powstał kilka miesięcy póżniej :wink:


------------------------------------------------------------

Ożóg ;
A tak na poważnie , bardziej martwią mnie " kombinacje " rządu przy OFE niż wyłączanie mikrofonu politykom PIS przez Niesiołowskiego .
Przecież nie chodziło o zadawanie pytań , a tym bardziej o czekanie na odpowiedzi :!:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw sty 20, 2011 2:07 am

No z OFE też nie jest najlepiej.

A co do Niesiołowskiego - OK, Ciebie to grzeje.
Ja się zbulwersowałem, bo dla mnie gość jest (nie pierwszy raz zresztą) bezczelny.



Manifestacja w obronie wolności słowa
MANIFESTACJA W OBRONIE WOLNOŚCI SŁOWA


Przed URM w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie wolności słowa w Polsce. Organizatorem protestu było Stowarzyszenie Solidarni 2010, przy współpracy Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej oraz Stowarzyszenia KoLiber i Polskiej Racji Stanu.

Przed Urzędem Rady Ministrów zebrało się kilkaset osób trzymających znicze, flagi i transparenty. Byli m.in. Bronisław Wildstein, Jan Pospieszalski, Jan Pietrzak, Marek Król, Grzegorz Braun, a także bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej: Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, i Beata Gosiewska, wdowa po śp. Przemysławie Gosiewskim.

Demonstranci protestowali przeciw usuwaniu z mediów publicznych dziennikarzy, którzy mają odwagę krytykować rząd Donalda Tuska. Wyczytano nazwiska publicystów wyrzuconych z telewizji i radia oraz nazwy zlikwidowanych programów i audycji. Po każdym odczytanym nazwisku zgromadzeni bili brawa.

- Tu nie chodzi o dziennikarzy, ale o całe społeczeństwo, o ludzi, którzy teraz nie będą wiedzieli, co się dzieje. Gdyby nie te programy, wiedzielibyśmy o katastrofie smoleńskiej tylko to, co chcieliby nam powiedzieć rządzący - powiedział Bronisław Wildstein.

- Naszym błędem przy realizacji filmu "Solidarni", błędem zdaniem władzy, było oddanie głosu ludziom - mówił Jan Pospieszalski.

Przywitany brawami Jan Pietrzak powiedział do zgromadzonych: Śpiewałem o wolnej Polsce już w latach 70. i można powiedzieć, że ta piosenka wciąż jest aktualna. I zażartował: Jak poznajemy, że Donald Tusk kłamie? Po tym, że otwiera usta.

Setki ludzi zaczęły śpiewać znaną z czasów PRL pieśń Pietrzaka Żeby Polska była Polską.

Podczas demonstracji nie zabrakło akcentów smoleńskich. - Przed chwilą premier znów kłamał w sprawie katastrofy. Można powiedzieć, że został postawiony do pionu, a raczej rzucony na kolana przez władze Rosji - ocenił Andrzej Melak.

Na koniec odczytano apel do narodów o pomoc
w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy, a Marek Król - były redaktor naczelny i właściciel tygodnika "Wprost" - stwierdził: - Władza, która boi się wolnego słowa, boi się własnego narodu. Reżyser Grzegorz Braun (autor m.in. Plusów dodatnich, plusów ujemnych) dodał: Jako społeczeństwo zostaliśmy pozbawieni prawdy i jesteśmy zdani na łaskę sprzedawczyków, zdrajców i łajdaków.

(TZ, WG, Niezalezna.pl)

Źródło: http://www.niezalezna.pl/artykul/manife ... wa/43796/1




Zakaz palenia przyciągnął nowych klientów
Michał Stangret
2011-01-18, ostatnia aktualizacja 2011-01-19 20:10

Niespodziewany efekt wprowadzenia zakazu palenia. W pubach pojawiają się goście, których dotąd odstraszał dym, a właściciele knajp przyznają, że nawet nałogowcy, są coraz bardziej zadowoleni, że nie mają już problemu ze "śmierdzącymi dymem ubraniami"

Zakaz palenia obowiązuje od 15 listopada ub. roku. Ponad połowa restauratorów wieszczyła wówczas, że ich obroty spadną nawet o 15 proc. Teraz okazało się, że ich obawy były przedwczesne. Zbadała to w swoim sondażu firma Ipsos. Z opracowania wynika, że aż 7 proc. dorosłych Polaków twierdzi, że wskutek zakazu ogranicza wizyty w lokalach - chodzi o ok. 2 mln najbardziej zatwardziałych palaczy. Ale aż 5 proc. klientów - ok. 1,5 miliona osób - zamierza odwiedzać puby częściej niż dotychczas. Co więcej, według Ipsosu, wszystko wskazuje na to, że grupa zwolenników palenia, będzie topnieć.

- Sprzeciw wobec ograniczeń jest zawsze największy na początku jego wprowadzenia. Sceptyczni dziś wobec zakazu palacze będą uczyli się z nim żyć i coraz więcej osób będzie akceptować to, że na dymka trzeba wyjść z lokalu - mówi Anna Forycka z Ipsosu.

Zakaz zdaniem badaczy pozytywnie wpłynie też na budżety pubów. - Część palaczy zacznie kupować drobne przekąski, słone orzeszki, paluszki, by czymś zająć ręce. Sprzedaż miękkich substytutów papierosa może więc wzrosnąć - ocenia Forycka.

Co ciekawe, choć zakaz wprowadzono zaledwie dwa miesiące temu, restauratorzy już dostrzegają jego zalety. - Nie dość, że nie zaobserwowaliśmy żadnego spadku liczby klientów, za to zaczęły się u nas w godzinach rannych i popołudniowych pojawiać rodziny z dziećmi. Wcześniej tego typu klientów w ogóle nie było - mówi Bartłomiej Modzelewski, menedżer warszawskiego klubu Nowy Wspaniały Świat. Dodaje też, że także palący bywalcy klubu coraz głośniej chwalą sobie zakaz. - Cieszą się, że nie ma już uciążliwego dymu wewnątrz lokalu, który powodował, że po przyjściu do domu natychmiast trzeba było zrzucać ubranie - mówi.

Źródło: Dziennik Metro

Źródło: http://www.emetro.pl/emetro/1,88815,8968784.html
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 20, 2011 7:59 am

W jednym poście ubolewasz nad ograniczaniem wolności słowa i cieszysz się że została Ci odebrana wolność osobista :D

Ciekawe kto te badanie robił i na jak reprezentatywnej grupie?

Jako osoba na co dzień nie paląca, od wprowadzenia ustawy odbierającej mi wolności w prywatnym lokalu - TYLKO RAZ!!! byłem na piwie w pubie, oczywiście w sali dla miłośników wolności nie tych popierających unijny reżim.

Jak to takie genialne rozwiązanie na przyciągnięcie nowych klientów, to ciekawe czemu restauratorzy sami wcześniej na to nie wpadli.

Widzę u Ciebie OŻÓG dużą niespójność poglądów do tego jak Ci coś na rękę cytujesz gazety bez względu czy jest to pismo skrajnej prawicy czy pochodna Wyborczej.

A wypowiedzi w artykule typu że do knajp chodzą rodziny z dziećmi, jak większość mężczyzn idzie tam właśnie po to odpocząć od rodziny i dzieci z kumplami.
Co innego restauracje gdzie idzie się z rodziną na obiad i tam faktycznie jakieś ograniczenie palenia może występować a co innego knajpa z piwem.

Jak chce zjeść w towarzystwie rodziny to faktycznie palenie BĘDZIE MI PRZESZKADZAŁO, ale jak chce się oderwać codziennych obowiązków to potrzebuje kufel piwa, fajki i towarzystwo kolegów, i wtedy będzie mi przeszkadzało to że obok siedzi np. matka z dzieckiem.

Ty nie dostrzegasz tego że ludzie mają WOLNĄ WOLĘ, ja sam decyduję o tym gdzie i w jakim klimacie chcę przebywać, a właściciel lokalu decyduje o tym jakiego rodzaju usługi chce świadczyć.
Mi WOLNOŚĆ ograniczono i zepchnięto do getta dla palących jemu ODEBRANO całkowicie możliwość decydowania o PRYWATNYM INTERESIE!!!

Wszystko w imię chorej ideologi lewaków z Unii

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw sty 20, 2011 9:24 am

Ożóg krótko i na luziku .

Demonstracja , jak demonstracja - pewnie legalna i wszystko gra .
Pani Gosiewska daje się wciągać - jej sprawa .
Nie przepadam za kilkoma dziennikarzami z tej listy ( ale osobiście nie zwalniał bym ich wszystkich ) - tylko połowę z nich . :wink:
Cieszy mnie że p. Wildstein powiedział:
- Tu nie chodzi o dziennikarzy, ale o całe społeczeństwo, o ludzi, którzy teraz nie będą wiedzieli, co się dzieje.
Jeszcze kilka dni temu męczennik p. Pospieszalski mówił :
- Premier rządu oficjalnie odebrał mi prawo wykonywania zawodu!
Pan Jan Pietrzak hm ... bywałem ( jak to brzmi ) na jego kabaretach ho ho temu . Bawiłem się świetnie .
Podczas pieśni Żeby Polska była Polską ciary szły po plerach .
Na koniec Pan Król - http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Kr%C3%B3l
Kolejny nawrócony .

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw sty 20, 2011 1:46 pm

Bingo, gdzie Ty tu widzisz niespójność?
Oświeć mnie, proszę Cię.

Co do gazet - umiem rozróżnić artykuły polityczne od artykułów dotyczących sportu, życia codziennego itp. Dlatego czasem przeczytam np. o sporcie w GW i dlatego też czasem oglądnę serial na TVN. Wystrzegam się politycznych artykułów w GW i nie wierzę we wszystko, co mówią w Faktach na TVN.

Chcesz więcej przykładów - proszę bardzo - otóż w krakowskiej Gazecie Wyborczej jest mnóstwo artykułów o Nowej Hucie, mnóstwo(!). Czytam je z zapartym tchem. Chcesz dalej? Proszę bardzo. Bodajże w 2008 roku (a może w 2005?) były spacery z Wyborczą po Nowej Hucie. Byłem, zwiedzałem, słuchałem oprowadzającego historyka. Nawet na zdjęciu jestem. I co? I jestem bardzo zadowolony. Dowiedziałem się mnóstwa nowych rzeczy o NH.

A co Ty czytasz? Nacjonalistę?

Napiszę Ci jeszcze raz, na własnym przykładzie:
- jakiś czas temu byłem w Kulturalnym Klubie z dziewczyną i dwoma kumplami. Dobrze się bawiliśmy, trochę wypiliśmy i cieszyliśmy się, że nie musimy siedzieć w oparach dymu. Jak wróciliśmy do domu nasze ubranie nie śmierdziało,
- Sylwester - to samo. Na drugi dzień dziewczyna mi mówi, że super, ubranie w ogóle nie śmierdzi, a głowa jakoś tak mniej boli.

Jak chcesz się truć, to się truj, ale nie zmuszaj sytuacją faktyczną do tego osób, które tego nie chcą, a też chętnie gdzieś by wyszły na zabawę.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 20, 2011 2:29 pm

OŻÓG 1950 pisze:
Bingo, dla Ciebie najlepszą opcją byłoby chyba zamieszkać w Obwodzie Kalingradzkim. W końcu tak wielbiłeś niejednokrotnie, w swoich wypowiedziach, Rosję.


PS: Nasze posty nadają się do tematu "Polityka", a nie do "Katastrofy smoleńskiej".


Fakt nawet nie zauważyłem że dałem to w z złym temacie

Rozumiem że jedyną odpowiedzią na te zarzuty (zresztą nie moje) jest atak personalny na mnie.
Brak argumentów czy strach przed odkryciem prawdy?
Ja sobie jednak w tym trochę pogrzebie, bo potwierdzenie tych informacji mogło by być podstawą do teorii która tłumaczyła by wiele rzeczy z zachowania prezesa PIS-u

Co do miejsca zamieszkania to w Rosji jest stanowczo za zimno, na emigrację wybrał by Słowację, spokojny senny kraj i świetne piwko.

Co do fajek jak grochem o ścianę.

Po pierwsze to jest artykuł polityczny lansujący poprawnie polityczną walkę z "tytoniem" - co Ty myślisz że nie można napisać artykuł na zamówienie? A gdzie jest w nim wypowiedz drugiej strony? Tych co nie mogą iść do knajpy zapalić? Tych właścicieli którzy nie zgadzają się na takie rozwiązanie? Dla czego co raz częściej knajpy reklamują się " u nas jest palarnia"? (ja takich reklam widziałem już kilka)
Wszytko można przedstawiać w taki sposób by nam było na rękę pisząc tylko to w co sami chcemy wierzyć - paradoksalnie jest to domeną PIS-u.
Widać tak przesiąkłeś swoim guru że nie tylko wierzysz w jego wizję świata, ale też sam odbierasz tylko te informację które Ci pasują.
Po drugie knajpa to nie TWOJA własność byś decydował o paleniu w niej.
I uznaję święte prawo własności to właściciel który prowadzi lokal decyduje o tym czy wolno palić czy nie! Ty decydujesz do jakiego chcesz iść.

Niespójność polega na tym że bronisz że wolności słowa a walczysz z wolnością gospodarczą! Chyba że jesteś socjalistą (bo socjalizm nie wyklucza w teorii wolnych mediów)
Ciekawe jest to twoje oburzenie na wiele drobnych spraw nie mających żadnego wpływu na życie twoje jak i życie przeciętnego obywatela, a w przykładach tak jasnych że aż oślepnąć od nich można nie dostrzegasz.
Odebrali wolność (fakt nie tobie Ty nie masz własnej - knajpy) - godzisz się i jeszcze się z tego cieszysz

Niesiołowski popisuje się aptekarskim podejściem do regulaminu sejmu w przypadku posłów PIS-u WIELKIE OBURZENIE.
A prymitywnie chamska wypowiedź Kamińskiego Cię nie oburzyła?
Nie wiem czy nawet ja zdobył bym się na tyle buty by tak komuś wygarnąć, przerywanie odpowiedzi Premierowi przez posłów PIS są rozumiem dopuszczane przez regulamin sejmu!

A potem się dziwicie że PO wygrywa wybory i zawłaszcza Polskę,

Jak się chce wymagać od kogoś pewnych standardów to najpierw trzeba je samemu reprezentować!
Jak się jest demokratą to trzeba uszanować wynik wyborów i człowieka który z woli ludu pełni funkcję Premiera, tym bardziej jak chce się liczyć na ich głosy.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1872
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw sty 20, 2011 5:40 pm

OŻÓG 1950 pisze:
Chcesz więcej przykładów - proszę bardzo - otóż w krakowskiej Gazecie Wyborczej jest mnóstwo artykułów o Nowej Hucie, mnóstwo(!). Czytam je z zapartym tchem. Chcesz dalej? Proszę bardzo. Bodajże w 2008 roku (a może w 2005?) były spacery z Wyborczą po Nowej Hucie. Byłem, zwiedzałem, słuchałem oprowadzającego historyka. Nawet na zdjęciu jestem. I co? I jestem bardzo zadowolony. Dowiedziałem się mnóstwa nowych rzeczy o NH.


Interesującym doświadczeniem życiowym może być porównanie relacji np: z Marszu Pamięci zaprezentowanych na stronach Gazety Polskiej (niezależna.pl) oraz Gazety Wyborczej ([usuwamy]). Pomijamy fakt, iż fotoreporterzy GW wydają się być tak poruszeni chwilą, że na ich zdjęciach widać właściwie absurdalnie wyrwane z kontekstu kawałki rzeczywistości. Bardziej interesujące jest to, że jeśli Ty i Twoi znajomi braliście udział w wydarzeniu relacjonowanym potem przez fachmanów z Czerskiej to przez długi czas możecie się zastanawiać, czy ich materiał zdjęciowy, który oglądacie przedstawia właśnie TO wydarzenie.
Praktyczna wskazówka - jeśli marzysz o tym, aby Twoja podobizna zagościła na łamach GW w jednej z ich porywających fotorelacji to: nie możesz być młody, nie przychodź z dzieckiem, nie wyglądaj inteligentnie, nie stój wśród rówieśników, nie ubieraj się normalnie. Powinno wystarczyć.

http://www.solidarni2010.pl/n,16,9,wojna-swiatow.html
Ja bym bardzo zadowolony nie był :) No chyba że zakwestionujesz źródło z którego cytowałem?Mi też się wydaje nie do końca wiarygodne :roll:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw sty 20, 2011 11:55 pm

KACZYŃSKI: "RYSZARD C. NALEŻAŁ DO PO"

"Zabójca pracownika łódzkiego biura PiS Marka
Rosiaka, Ryszard C., był przez rok członkiem
Platformy Obywatelskiej" - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej po uczczeniu pamięci zamordowanego w Łodzi pracownika biura Prawa i Sprawiedliwości.

Według prezesa PiS, Ryszard C. przez rok był członkiem PO. Powiedział, że czas potwierdzi tę informację. O tym, że Ryszard C. mógł należeć do PO, pisał już kilka miesięcy temu portal Niezalezna.pl i "Gazeta Polska".


Zdaniem Kaczyńskiego, nienawiść Ryszarda C. była skierowana w jednym kierunku: w stronę PiS.


Jarosław Kaczyński złożył na grobie zamordowanego pracownika biura PiS wieniec z napisem: "Markowi Rosiakowi koleżanki i koledzy". Zapalił znicz i pomodlił się.

http://niezalezna.pl/artykul/kaczynski_ ... o_/43868/1


Platformie wraca pamięć: Ryszard C. był członkiem PO.
"W styczniu 2006 roku został wykreślony z listy członków partii"
Platformie wraca pamięć w sprawie Ryszarda C., zabójcy Marka Rosiaka.

Jak informuje "Wirtualna Polska", szefowa częstochowskiej Platformy Halina Rozpondek przesłała do mediów oświadczenie. Stwierdza w nim, że Ryszard C. był członkiem Platformy od kwietnia 2004 roku:

"W styczniu 2006 roku został wykreślony z listy członków partii z powodu braku jakiejkolwiek aktywności. Procedurę wykreślenia rozpoczęto w kwietniu 2005 roku" - napisała Rozpondek.

Politycy PO w Częstochowie, w tym wiceprzewodnicząca częstochowskiego koła PO poseł Izabela Leszczyna, twierdzą, że jesienią - po pojawieniu się pierwszych plotek na temat związków Ryszarda C. z PO - "sprawdzono" członkostwo C. I podano wówczas, że zabójca Marka Rosiaka nie był członkiem Platformy.

Przypomnijmy, że fakt przynależności C. do PO ujawnił Jarosław Kaczyński:

Zabójca był swego czasu, przez rok członkiem PO. Jego nienawiść była skierowana w jednym kierunku: w stronę PiS. Dokładnie w tym kierunku, który jest nieustannie podtrzymywany przez PO i osobiście przez premiera. Gdyby nawet C. nie był członkiem PO, to i tak wiadomo, kto doprowadził do tego stanu wrzącej nienawiści - mówił prezes PiS.

Platforma zgodnie ocenia, że przypominanie tej sprawy to "szaleństwo" (tak chyba poszło w SMS-owych przekazach dnia). Np. Waldy Dzikowski mówi tak:

To jest czyste szaleństwo. Wykorzystywanie czyjejś tragedii, śmierci i uprawianie na tej kanwie polityki jest czymś okropnym.

A co by było, gdyby zginął pracownik biura PO, a zabójca okazał się byłym pisowcem? No dobra, wszyscy wiemy, co by było.

Nas zdumiewa co innego: dlaczego w toku śledztwa ta sprawa nie została dotąd ujawniona? Dlaczego dowiadujemy się o niej 3 miesiące po zdarzeniu? Czy policja i prokuratura dotarły do tego faktu w pierwszych dniach po zabójstwie?

Jeżeli tak, to czy zataiły ten fakt? Czy nadal milczałyby na ten temat, gdyby nie wypowiedź prezesa PiS?

A może ów fakt przeszkadzał w operacji legendowania C. jako zagrożenia nie dla PiS, ale dla "całej klasy politycznej"?

http://wpolityce.pl/view/6335/Platformi ... rtii_.html
Ryszard C. - Przypadkowy morderca czy zindoktrynowany fanatyk?
Właśnie przeczytałem o wypowiedzi Kaczyńskiego w sprawie zabójcy Marka Rosiaka. Prezes PiS stwierdził, że morderca był przez rok członkiem Platformy Obywatelskiej. Przyznam się szczerze, że kiedy dotarła do mnie treść oświadczenia to po raz pierwszy od czasów komunistycznych przeszły mi ciarki po plecach. Wolałbym żeby to nie było prawdą. Wolałbym żeby Kaczyński po raz kolejny musiał sądownie przepraszać bo jeżeli Ryszard C. był naprawdę członkiem partii Palikota i Tuska to znaczy, że przeszedł zwyczajne pranie mózgu, i że w swoich chorych emocjach, które popchnęły go do zbrodni nie jest osamotniony.

To może oznaczać, że Ryszard C. nie był przypadkowym frustratem, któremu było wszystko jedno czy zabije Milera, Niesiołowskiego czy Kaczyńskiego, jak do tej pory przedstawiały to media, ale ściśle ukierunkowanym degeneratem chcącym zabijać ludzi z określonej opcji politycznej.

To może oznaczać również, że po raz kolejny zostaliśmy oszukani przez rządzących, którym skłonność do kłamstw i przemilczeń w sprawach niewygodnych zaczyna wchodzić głęboko w krew i upodabnia ich do władających niegdyś Polską komunistów.

Tą sprawę trzeba jak najszybciej wyjaśnić. W przeciwnym wypadku ta obłędna spirala chorych emocji zacznie się kręcić z coraz bardziej zawrotną szybkością. W takiej atmosferze będzie łatwiej przekraczać kolejne granice, które rychło sprowadzą nas do cywilizacyjnego parteru.

Pozdrawiam

Update: Właśnie pojawiło się potwierdzenie struktur PO na temat pana C.

"Ryszard C., który w październiku ub. r. zastrzelił pracownika łódzkiego biura PiS, był członkiem Platformy Obywatelskiej od kwietnia 2004 roku do kwietnia 2005 roku. Potwierdziła to w czwartek wieczorem szefowa częstochowskiej PO Halina Rozpondek. Wcześniej przedstawiciele tego oddziału partii stanowczo zaprzeczali, by Ryszard C. był członkiem tego ugrupowania w Częstochowie."

Zapewne każdy wyciągnie takie wnioski jakie mu odpowiadają. Warto jednak przypomnieć o cyrku jaki urządzili bezpośrednio po zabójstwie panowie Niesiołowski z Millerem. W świetle dziś poznanych faktów okazuje się, że C. pojawił się w biurze PiS nieprzypadkowo a cała hucpa urządzona przez wyżej wymienionych polityków z PO i SLD od początku była kłamstwem.

http://emigracja.salon24.pl/270786,rysz ... ny-fanatyk
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt sty 21, 2011 1:24 am

BINGONH pisze:Po pierwsze to jest artykuł polityczny lansujący poprawnie polityczną walkę z "tytoniem"



A czy Ty nie rozumiesz, że ja mam w dupie, w tym wypadku, politykę?
Po prostu, po ludzku, podoba mi się ten pomysł.



BINGONH pisze:Niespójność polega na tym że bronisz że wolności słowa a walczysz z wolnością gospodarczą! Chyba że jesteś socjalistą (bo socjalizm nie wyklucza w teorii wolnych mediów)


Nie ma tu żadnej niespójności. Wielokrotnie podkreślałem, że, jak się uczyłem makroekonomii, to bardziej do gustu przypadł mi Keynes, niż Smith. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem "wolnej amerykanki".

Bardzo fajny przykład "wolnej amerykanki" masz na stronie 148 albumu "Nowa Huta - najmłodsza siostra Krakowa" pod red. A. Gryczyńskiego...

http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Smith

Co do niespójności jeszcze... To może wyjaśnisz mi jak to jest...

Na swoim blogu piszesz, że ludzie, którzy wracali pociągiem z wypoczynku (wtedy, co była ta afera z koleją), "to debile, bo wszyscy wracali jednego dnia o tej samej godzinie".

W innej notce (nt. służby zdrowia) piszesz "płacę - wymagam - dostaję".

Wyobraź sobie, że oni też zapłacili i też wymagali...


Jeżeli chodzi o moje oburzenia dotyczące Sejmu. Nie lubię chamstwa i bezczelności. Uważam, że Tusk na krytykę zasłużył.

BINGONH pisze:Widać tak przesiąkłeś swoim guru że nie tylko wierzysz w jego wizję świata, ale też sam odbierasz tylko te informację które Ci pasują.


Yhy. będę Ci jeszcze wklejał artykuły popierające Twoje tezy...
Już mi się nie chce przypominać, kto proponował zniesienie reguł ortografii w języku polskim... Według mnie nasz język, to nasza tożsamość, to składnik patriotyzmu. Chyba w 99% nie zgadzam się z tym, co piszesz. Takich artykułów wklejać tu nie będę. (bo się z nimi nie zgadzam)

Co do guru - cieszę się, ze mam takiego samego, jak prof. Jadwiga Staniszkis.


PS: U władzy jest PO. Może w końcu skrytykujesz np. Tuska? Bo ten Kaczyński, to Ci się chyba po nocach śni.


Pozdrawiam



Pitrol, przecież to zdanie, cytowane przez Ciebie, dotyczy sfotografowanych osób biorących udział w Marszu Pamięci.

A to jest chyba różnica.

A czy jest manipulacja, czy jej nie ma? Nie wiem.
Prawdopodobnie jest i z jednej, i z drugiej strony.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
fubu
Posty: 601
Rejestracja: czw sie 26, 2004 8:15 pm
Lokalizacja: suche stawy i Szkolne

Postautor: fubu » pt sty 21, 2011 11:25 am

Hutnik Kraków
Obrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt sty 21, 2011 11:50 am

OŻÓG 1950 pisze:
Co do niespójności jeszcze... To może wyjaśnisz mi jak to jest...

Na swoim blogu piszesz, że ludzie, którzy wracali pociągiem z wypoczynku (wtedy, co była ta afera z koleją), "to debile, bo wszyscy wracali jednego dnia o tej samej godzinie".

W innej notce (nt. służby zdrowia) piszesz "płacę - wymagam - dostaję".

Wyobraź sobie, że oni też zapłacili i też wymagali...




Strzeliłeś sobie do własnej bramki :D

PKP zarówno jak służba zdrowia nie jest prywatne.
Z tą różnica ze na służbę zdrowia pobierają Ci haracz - bez twej zgody i pytania, do PKP dopłacasz z podatków dodatkowo kupując sobie papierek na przejazd.
Jak że korzystam z jednego i drugiego na własnym przykładzie stwierdzam że PKP jako tak działo (Ja nie miałem większych problemów)
Służba zdrowie - nie dział prawie wcale

Resztę odpuszczam bo jak dla mnie to Ty stale mylisz pojęcia i odpowiadasz w zupełnie innym kontekście niż zadane było pytanie
nie wiem jak z tobą dyskutować.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt sty 21, 2011 7:31 pm

"Płacę - wymagam". Zasada prosta. Pisz sobie dalej bzdury i obrażaj ludzi. (kończę dyskusję)

PS: Zanim zaczniesz pisać utarte frazesy o haraczu. Zapoznaj się proszę z modelem ruchu okrężnego.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1872
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt sty 21, 2011 8:12 pm

Chyba niepotrzebnie pisałem "może jeszcze noży zakazać" w dyskusji o posiadaniu broni. ONI (wariaci z PiS-u) chcą zrobić już pierwszy krok ku temu. Teraz pozostaje argumentować z śrubokrętami,... no chyba, że i to chcieliby podchwycić. Ja rozumiem niechęć do Tuska, ale argument, że zasztyletowano człowieka a on premier nic w tym względzie nie działa może mu tylko przynieść poparcie. To byłby dopiero cyrk jakby premier zwoływał konferencje prasowe i wprowadzał nowe projekty ustaw po każdym zabójstwie w tym kraju.
http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/,1 ... omosc.html
Jak już pisałem dajmy im palec wezmą całą rękę! Tak się dzieje, gdy zaczynamy rezygnować z własnej wolności. Wprowadzili zakaz palenia w knajpach, co bardziej postępowi chcą pójść krok dalej i zakazać palenia w prywatnych mieszkaniach. Zakazać noży, może samochodów?!
Dla naszego bezpieczeństwa.
PS.KROKODYLA DUNDEE-PiS-owcy zamknęli by na dwa lata :!:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: Staszek » pt sty 21, 2011 8:48 pm

Czyli wycieczki pod namiot staną się nielegalne. :lol: