Błędy w herbie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Siergiej
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 30, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: Siergiej » wt lis 22, 2011 3:50 pm

OŻÓG, dziękujemy za poprawę... normalnie po nocach nie spałem przez asymetrię..

ale lepiej zobaczyć co wisi nad trybuną na Suchych Stawach :(

BTW czy ten poprawiony jest jaśniejszy czy mi się wydaje ?

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3915
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 3:59 pm

Siergiej pisze:BTW czy ten poprawiony jest jaśniejszy czy mi się wydaje ?


W Corelu jest taki sam, jak był. Tutaj po prostu jakoś tak wyszło przy zapisywaniu jako jpg.

A nad trybuną wisi dawny herb Hutnika. Aktualny chyba aż do lat 90.

fan
Posty: 975
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » wt lis 22, 2011 4:13 pm

A ja z kolei mam nadzieję na powrót do tradycyjnej utrwalonej w Polsce nazwy Hutnik Kraków, np. po awansie do trzeciej ligi albo na szczebel ogólnopolski, bo jesteśmy i powinniśmy dalej być jednym z trzech wielkich klubów dużego miasta. Obecna nazwa kojarzy mi się raczej - o czym już kiedyś pisałem w popularnych swego czasu dyskusjach o nazwie - z małymi, osiedlowymi klubami bez dużych ambicji jak Orzeł Piaski Wielkie czy Kolejarz Prokocim.


Dokładnie mam taką samą nadzieję ! W ten sposób sami się ograniczamy do małego osiedlowego klubiku choćby w oczach potencjalnych sponsorów. Zresztą jest to chyba jedyna rzecz, która nas dzieli. Gdyby zostało po staremu, tematu by w ogóle nie było...

Co do herbu dla mnie strata czasu... ten jest ok.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3915
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 4:23 pm

fan pisze:Co do herbu dla mnie strata czasu... ten jest ok.

Nikomu przecież nie każę robić korekty na koszulkach itd.
Zauważyłem błąd i poprawiłem najlepiej jak umiałem. Zobaczymy, czy wygra siła przyzwyczajenia. Zresztą dodaj obrys do tamtego w Corelu (w razie jakiejś potrzeby do jakiegoś projektu) to zobaczysz jak Ci wyskoczy parę kresek za dużo. Teraz już jest czysto.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt lis 22, 2011 4:54 pm

A ja mam nadzieję że raz na zawsze odetniemy się od tego niepotrzebnego członu w nazwie jakim jest nazwa miasta Kraków.
Hutnik jest klubem Nowej Huty!

bn
Posty: 3023
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt lis 22, 2011 5:20 pm

metal pisze:Słyszałeś, tylko zapomniałeś.
Sportowa Spółka Akcyjna (SSA) "Legia" Warszawa prowadziła zespół Legia-Dawoo
Sportowa Spółka Akcyjna Hutnik Kraków prowadziła zespół Hutnik Kraków


Ale ten temat a) już był wałkowany b) nie ma związku z tym wątkiem :)


Aby być ścisłym, skoro kontynuujemy offtopik, to odnośnie Legii klub nazywał się wtedy Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej C.W.K.S. Legia - Daewoo Warszawa Sportowa Spółka Akcyjna, także ten przykład nie jest dobry, bo drużyna nazywała się tak samo, a skrótów SSA w tabelach zwyczajowo się nie podaje tak samo jak nie pisze się KS/OKS/TS/HKS, więc to też nie argument. :)

Siergiej
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 30, 2009 7:11 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: Siergiej » wt lis 22, 2011 5:34 pm

sam koniec wieńca był bardziej zagęszczony..
osobiście niesymetryczny herb w niczym mi nie przeszkadzał. wyglądał bardzo dobrze :)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3915
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt lis 22, 2011 5:41 pm

Siergiej pisze:sam koniec wieńca był bardziej zagęszczony..

U góry miał taki niebieski dzyndzel od otoczki. Nie wiem jak go zrobić, żeby wszystko było równo. Natomiast wiem, że jak jest jakiś duuży rysunek, to wtedy widać mankamenty.

Dobra, nieważne. Nie kontynuuję wątku - chyba, że mnie ktoś usilnie wywoła do tablicy :)

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » wt lis 22, 2011 6:24 pm

fan pisze:
A ja z kolei mam nadzieję na powrót do tradycyjnej utrwalonej w Polsce nazwy Hutnik Kraków, np. po awansie do trzeciej ligi albo na szczebel ogólnopolski, bo jesteśmy i powinniśmy dalej być jednym z trzech wielkich klubów dużego miasta. Obecna nazwa kojarzy mi się raczej - o czym już kiedyś pisałem w popularnych swego czasu dyskusjach o nazwie - z małymi, osiedlowymi klubami bez dużych ambicji jak Orzeł Piaski Wielkie czy Kolejarz Prokocim.


Dokładnie mam taką samą nadzieję ! W ten sposób sami się ograniczamy do małego osiedlowego klubiku choćby w oczach potencjalnych sponsorów. Zresztą jest to chyba jedyna rzecz, która nas dzieli. Gdyby zostało po staremu, tematu by w ogóle nie było...


Uważam podobnie. Rozumiem że kogoś może kłuć nazwa "Kraków" ale niech potem nie lamentuje że otoczenie, miasto, media i potencjalni sponsorzy traktują Hutnika na równi z Borkiem, Clepardią czy Prądniczanką. Czyli jako dzielnicowy klub bez ambicji.
Może mnie pamięć myli, ale nie przypominam sobie aby w latach 90 tych, w czasach największych piłkarskich sukcesów, kogoś mierził człon "Kraków" w nazwie czy na gadżetach i pamiątkach. Wtedy Hutnik był sportową wizytówką Krakowa i nie przypominam sobie żeby ludziom to przeszkadzało. Odcinanie się od tego, to tak jakby świadome ograniczanie sobie horyzontu. Wiele osób się żali że miasto nie traktuje Hutnika na równi z WC, ale jak ma traktować inaczej skoro wielu ludziom nie zależy aby Hutnik był kojarzony z Krakowem.

Co do herbu to gratuluje OŻÓG spostrzegawczości :) Niby szczegół ale fajnie że komu się chce na to zwracać uwagę.

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » wt lis 22, 2011 9:08 pm

BINGONH pisze:Hutnik jest klubem Nowej Huty!


Dokładnie...

Huta jako część miasta ma ponad 200 000 mieszkańców. Tyle nie mają (przykładowo) :
Gliwice
Zabrze
Tychy
Bytom
Rzeszów
Płock
Opole
Chorzów
Jastrzębie
Nowy Sącz

Dla was to mało...

Awatar użytkownika
pawel_nh_zw
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 30, 2011 6:43 am
Lokalizacja: Złotego Wieku

Postautor: pawel_nh_zw » wt lis 22, 2011 10:15 pm

BarteKSH pisze:
BINGONH pisze:Hutnik jest klubem Nowej Huty!


Dokładnie...

Huta jako część miasta ma ponad 200 000 mieszkańców. Tyle nie mają (przykładowo) :
Gliwice
Zabrze
Tychy
Bytom
Rzeszów
Płock
Opole
Chorzów
Jastrzębie
Nowy Sącz

Dla was to mało...

Co racja to racja ale Nowa Huta nie stanowi odrębnej jednostki administracyjnej na szczeblu wojewódzkim czy krajowym - jest po prostu dzielnicą. Niepowtarzalną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju, ale dzielnicą. A kluby "dzielnicowe" nigdy nie są traktowane poważnie. Słyszał ktoś kiedyś o klubie, który nie miał swojego miasta w nazwie i odniósł większe sukcesy? Nie przypominam sobie (oczywiście mówię o czasach współczesnych). "Hutnik Nowa Huta" brzmi trochę jak "Wisła Azory" czy "Cracovia Salwator" - raczej jak FC albo slogan określający przynależność klubową NH a nie jak nazwa drużyny, która miałaby zagrać w najwyższych ligach (a do tego w konsekwencji aspirujemy, czyż nie?). Każdy z nas będzie mówił Hutnik Nowa Huta, Hutnik Kraków, Nowy Hutnik, NH2010 - wedle uznania, ale w celu ograniczenia dezorientacji w mediach i ze względów marketingowych (jak koledzy wyżej napisali) proponowałbym "Hutnika Kraków".

Poza tym z mojej własnej perspektywy to lepiej brzmi "Hutnik Kraków", niż "Hutnik Nowa Huta". Żaden to argument, ot tak mówię.
Mistrzejowice Hutnika kibice!

spikerspw
Posty: 1036
Rejestracja: pt sie 27, 2004 12:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: spikerspw » wt lis 22, 2011 10:20 pm

pawel_nh_zw pisze:
BarteKSH pisze:
BINGONH pisze:Hutnik jest klubem Nowej Huty!


Dokładnie...

Huta jako część miasta ma ponad 200 000 mieszkańców. Tyle nie mają (przykładowo) :
Gliwice
Zabrze
Tychy
Bytom
Rzeszów
Płock
Opole
Chorzów
Jastrzębie
Nowy Sącz

Dla was to mało...

Co racja to racja ale Nowa Huta nie stanowi odrębnej jednostki administracyjnej na szczeblu wojewódzkim czy krajowym - jest po prostu dzielnicą. Niepowtarzalną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju, ale dzielnicą. A kluby "dzielnicowe" nigdy nie są traktowane poważnie. Słyszał ktoś kiedyś o klubie, który nie miał swojego miasta w nazwie i odniósł większe sukcesy? Nie przypominam sobie (oczywiście mówię o czasach współczesnych). "Hutnik Nowa Huta" brzmi trochę jak "Wisła Azory" czy "Cracovia Salwator" - raczej jak FC albo slogan określający przynależność klubową NH a nie jak nazwa drużyny, która miałaby zagrać w najwyższych ligach (a do tego w konsekwencji aspirujemy, czyż nie?). Każdy z nas będzie mówił Hutnik Nowa Huta, Hutnik Kraków, Nowy Hutnik, NH2010 - wedle uznania, ale w celu ograniczenia dezorientacji w mediach i ze względów marketingowych (jak koledzy wyżej napisali) proponowałbym "Hutnika Kraków".

Poza tym z mojej własnej perspektywy to lepiej brzmi "Hutnik Kraków", niż "Hutnik Nowa Huta". Żaden to argument, ot tak mówię.




Tottenham Hotspur
West Ham United

tak z pierwszej myśli
Kolorowe wierne jest... Kolorowe HKS!!!
www.irmarserwis.pl

Awatar użytkownika
pawel_nh_zw
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 30, 2011 6:43 am
Lokalizacja: Złotego Wieku

Postautor: pawel_nh_zw » wt lis 22, 2011 10:27 pm

OK. A w Polsce?
Mistrzejowice Hutnika kibice!

spikerspw
Posty: 1036
Rejestracja: pt sie 27, 2004 12:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: spikerspw » wt lis 22, 2011 10:29 pm

i dalej:

Levante UD
Aston Villa
Queens Park Rangers

po rzuceniu okiem na tabele angielska i hiszpańską
Kolorowe wierne jest... Kolorowe HKS!!!

www.irmarserwis.pl

Awatar użytkownika
pawel_nh_zw
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 30, 2011 6:43 am
Lokalizacja: Złotego Wieku

Postautor: pawel_nh_zw » wt lis 22, 2011 10:31 pm

No dobrze, ale ciągle jesteśmy w innych krajach. W Polsce nie ma zwyczaju nazywania dobrych klubów od dzielnicy. Takie kluby kojarzą się z drużynami licealistów grającymi na klepiskach, na których w nocy śpią menele. Cóż, zawsze możemy być pierwsi, ale to może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Mistrzejowice Hutnika kibice!