Książki

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt sty 06, 2012 3:30 pm

dan1950 pisze: Bingo z tym Kapitałem marksowskim to radziłbym Ci się zastanowić, jeszcze ci się spodoba i co wtedy :D


Zapisze się do PPS-u :D
Ikonowicz się starzej trza schedę przejąć :D

Ostatnio tylko Krawczuk i Krawczuk już prawię kończę...

Dziś skończyłem Groby Cheronei, teraz Alfabet Mitologiczny.

A dla tych co nie koniecznie kochają starożytność polecam
Opowieści o zmarłych. Cmentarz Rakowicki, ciekawie napisana, życiorysy ludzi związanych z Krakowem którzy swego czasu odgrywali sporą rolę w społeczeństwie a dziś odchodzą w zapomnienie...

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » pt sty 06, 2012 9:35 pm

BINGONH pisze:
dan1950 pisze: Bingo z tym Kapitałem marksowskim to radziłbym Ci się zastanowić, jeszcze ci się spodoba i co wtedy :D


Zapisze się do PPS-u :D
Ikonowicz się starzej trza schedę przejąć :D


Miller i Kalisz tez do młokosów nie należą tak na marginesie. :)


BINGONH pisze:Ostatnio tylko Krawczuk i Krawczuk już prawię kończę...

Dziś skończyłem Groby Cheronei, teraz Alfabet Mitologiczny.

A dla tych co nie koniecznie kochają starożytność polecam
Opowieści o zmarłych. Cmentarz Rakowicki, ciekawie napisana, życiorysy ludzi związanych z Krakowem którzy swego czasu odgrywali sporą rolę w społeczeństwie a dziś odchodzą w zapomnienie...


Gwoli starożytności szeroko rozumianej i Hypatii z Aleksandrii, o której kiedyś wspominałeś, to masz już za sobą jej biografię autorstwa Dzielskiej tłumaczoną na szereg innych języków?
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt sty 06, 2012 10:23 pm

Troublemaker pisze:Gwoli starożytności szeroko rozumianej i Hypatii z Aleksandrii, o której kiedyś wspominałeś, to masz już za sobą jej biografię autorstwa Dzielskiej tłumaczoną na szereg innych języków?


Nie mam. Jest w planach zakupów jak i setka innych książek...

DawidHKS
Posty: 280
Rejestracja: wt sie 24, 2004 12:03 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: DawidHKS » sob sty 07, 2012 12:13 pm

BINGONH pisze:Miłośnikom sensacji polecam książki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Clive_Cussler

Można powiedzieć że wychowałem się na tych książkach. Nie chwaląc się czytałem (i mam w kolekcji) wszystkie.


Za namową Kolegi przeczytałem "Ognisty lód" Cliva Cusslera i faktycznie godne polecenia, choć jednak bardziej "wchodzi" mi Ludlum.

Ja ze swej strony polecam "Serię z trójkątem", każdy zakochany w górach nie będzie się mogł oderwać od większości pozycji z tej serii. Poczytać o Kukuczce, Rutkiewicz, Długoszu itp. naprawdę warto.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob sty 07, 2012 1:23 pm

DawidHKS pisze:Za namową Kolegi przeczytałem "Ognisty lód" Cliva Cusslera i faktycznie godne polecenia, choć jednak bardziej "wchodzi" mi Ludlum.


Zdaje się że w tej głównym bohaterem jest Kurt Austin, zgodzę się że książki Cusslera bez Dirka Pitta to jakby niższa liga...

_YOGI_78_
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 7:34 pm
Lokalizacja: Z Marsa

Postautor: _YOGI_78_ » sob sty 07, 2012 3:20 pm

a ja polecam ksiazke Wojciecha Sumlińskiego pt. ,,Z Mocy Bezprawia'' ......

dziekuje za uwage...

DawidHKS
Posty: 280
Rejestracja: wt sie 24, 2004 12:03 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: DawidHKS » sob sty 07, 2012 7:19 pm

BINGONH pisze:
DawidHKS pisze:Za namową Kolegi przeczytałem "Ognisty lód" Cliva Cusslera i faktycznie godne polecenia, choć jednak bardziej "wchodzi" mi Ludlum.


Zdaje się że w tej głównym bohaterem jest Kurt Austin, zgodzę się że książki Cusslera bez Dirka Pitta to jakby niższa liga...


Tak, Kurt Austin. W takim razie przy najbliższej okazji wypożyczę coś z Dirkiem w fabule...

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 569
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » czw sty 12, 2012 12:17 pm

dan1950 pisze:Co taka cisza w temacie? Oczywiście również polecam Łysiaka("salon", "lider")(...)


Jakieś dwa tygodnie temu skończyłem czytać "Lidera" i jak dla mnie jest to jedna ze słabszych pozycji Łysiaka. W podobnym klimacie napisana, ale moim zdaniem o niebo lepsza jest trzecia część trylogii łotrzykowsko-heroicznej: "Najlepszy". Wcześniej warto jednak sięgnąć po dwie pierwsze części: "Dobrego" i "Konkwistę". Z nieco lżejszych pozycji tego autora polecam wszystkim "Asfaltowy saloon", który się w tym wątku jeszcze chyba nie pojawił, a książka naprawdę rewelacyjna i chyba każdemu przypadnie do gustu, nie tylko fanom Łysiaka.
Obrazek
Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 12, 2012 1:32 pm

Obecnie trochę nietypowa jak na mnie pozycja

http://www.tolle.pl/pozycja/tajemnica-calunu

Jestem mniej więcej w połowie, całkiem dobrze napisana rzeczowo konkretnie w oparciu o fakty.

Skończyłem i odwołuje wcześniejszą opinię.
Faktycznie część pierwsza historyczna dobra - część druga w "w stronę nauki" - zbyt mocno przesiąknięta osobistymi poglądami autora który nieporadnie próbuje wmawiać czytelnikowi iż jest bezstronny.

Wczoraj przeczytałem książkę Rzymianki - Krawczuka.


Ciekawa chyba nikt inny nie napisał historii republiki Rzymskiej przez pryzmat kobiet które odegrały w nim ważna rolę.
I tak od Bogiń do śmiertelniczek poprzez wierne matki, matrony, hetery, "lupy" - śledzimy losy bohaterów i zapoznajemy się obyczajowością epoki.

Awatar użytkownika
radeknh
Posty: 328
Rejestracja: wt lis 11, 2008 5:13 am

Postautor: radeknh » wt sty 17, 2012 7:51 pm

,,Krol Podbeskidzia, biografia Henryka Flame Bartka" - Tomasz Greniuch

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 19, 2012 4:42 pm

Ostania przeczytana to Poczet Cesarzy Bizantyjskich - Krawczuka

Jak wam się wydaje że jesteście chuliganami to sobie poczytajcie o bizantyjskich kibolach :P

Obrazek
Obrazek


A tu macie pierwszych kiboli którzy chcieli obalić władzę

Widać "Donald nie był pierwszym matołem" :P

Obrazek
Obrazek

derexnh
Posty: 356
Rejestracja: pt lis 28, 2008 11:38 am

Postautor: derexnh » czw sty 19, 2012 4:52 pm

Najlepsza ksiazka Łysiaka to STATEK, a z napoleonskich EMPIROWY PASJANS i TALLEYRAND (ktorego nota bene chcial pozyczyc Trouble ale chyba mu przeszla ochota na lekture).
Do takich pozycji jak SALONy chyba nie musze nikogo zachecac - po prostu mus !!

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw sty 19, 2012 6:07 pm

Bingo. Czyżbyś oprócz w/w pozycji czytał majowy numer Nowego Państwa z 2011 roku? :)
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 19, 2012 6:14 pm

Troublemaker pisze:Bingo. Czyżbyś oprócz w/w pozycji czytał majowy numer Nowego Państwa z 2011 roku? :)


Nie, a było coś na ten temat?

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » czw sty 19, 2012 9:49 pm

BINGONH pisze:
Troublemaker pisze:Bingo. Czyżbyś oprócz w/w pozycji czytał majowy numer Nowego Państwa z 2011 roku? :)


Nie, a było coś na ten temat?
Tak, było - "Justynian matole twoj tron obala kibole". No ale przeciez ty ne czytasz pisowskiej prasy