Temat o wszystkim

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » sob lis 10, 2012 12:36 am

Nie rozumiem ze słowem jakiś. Do tej pory myślałem, że używa się go tak: jest jakiś kolor, jakiś koleś. Nie ma jakichś ludzi, jakichś barw. Tego też się będę trzymał, bo jestem przekonany, że tak jest poprawnie. Czy może ktoś mi to wytłumaczy, bo całkiem możliwe, ze popełniam błąd.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob lis 10, 2012 8:26 am

Jestem już delikatnie wstawiony, ale chciałbym do kolegów zaapelować: przestańcie o męskich tyłkach obradować a może wejdźmy na żeńskie, bo jak ktoś neutralny to przeczyta to sobie pomyśli, że do tej Polonii to się MAŁO różnimy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: Staszek » sob lis 10, 2012 10:44 am

JOK_NH pisze:Nie rozumiem ze słowem jakiś. Do tej pory myślałem, że używa się go tak: jest jakiś kolor, jakiś koleś. Nie ma jakichś ludzi, jakichś barw. Tego też się będę trzymał, bo jestem przekonany, że tak jest poprawnie. Czy może ktoś mi to wytłumaczy, bo całkiem możliwe, ze popełniam błąd.

Twórca chciał zabłysnąć, ale niezbyt wyszło. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9023

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt lis 13, 2012 7:52 pm

Pierwszą inicjatywę zapowiadacie na 13 grudnia. Co planujecie?

13 grudnia odbędzie się sieć protestów w skali całego kraju. Nie jesteśmy tylko ruchem warszawskim, ale ogólnopolskim.



... ;)

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw lis 15, 2012 9:27 am

Oto kolejny, skrajny przypadek lemingozy zakaźnej.

Maciej Stuhr, odtwórca jednej z głównych ról w szkalującym Polaków filmie "Pokłosie", stwierdził w wywiadzie dla Stopklatki, że nasi rodacy "przywiązywali pod Cedynią dzieci jako tarcze". Szkopuł w tym, że chodzi o bitwę pod Głogowem, Polaków przywiązywano do maszyn oblężniczych, a nie jako tarcze, i wreszcie - najważniejszy szczegół - robili to Niemcy.

W związku z żenującą kompromitacją Macieja Stuhra, na Facebooku powstały już dwie grupy wykpiwające ignorancję aktora. Jedna z nich nazywa się "Maciej Stuhr na Ministra Edukacji Historycznej!", druga - "Maćku Stuhrze, zagraj w filmie o dzieciach z Cedyni".

Założyciele tej pierwszej grupy tłumaczą:

W związku z ostatnimi publicznymi wypowiedziami znanego aktora Macieja Stuhra, świadczącymi o jego wybitnej wiedzy historycznej (bazującej na elitarnych naukowych źródłach i publikacjach), szerokich horyzontach intelektualnych, ascetycznym trybie życia i zatroskaniu o stan znajomości własnej historii wśród szerokich mas polskiego społeczeństwa, grupa odpowiedzialnych obywateli zdecydowała się zwrócić z apelem do Jego Ekscelencji Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska o utworzenie nowego ministerstwa zajmującego się wyłącznie sprawami Edukacji Historycznej w naszym państwie i powierzeniu tegoż odpowiedzialnego stanowiska wspomnianemu przedstawicielowi środowisk artystycznych.

Maciej Stuhr jest aktorem znanym między innymi z oklaskiwanego w kinach całego świata "Pokłosia", będącego pierwszą w historii Polski próbą nakręcenia filmu rozliczającego Polaków z ich trudnej, nazistowskiej przeszłości, i zarazem milowym krokiem w procesie denazyfikacji naszej Ojczyzny i społeczeństwa.

Kilka wypowiedzi p. Macieja Stuhra świadczących o jego wysokich kwalifikacjach moralnych i intelektualnych:

- "Poruszyła mnie nie tyle prawda historyczna, którą znałem z „Gazety Wyborczej”, ale to, jak ta historia wpływa na ludzi" – o korzystaniu wyłącznie z wyrafinowanych źródeł naukowych

- "My Polacy nie mówimy o sobie źle. (...) Przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze i to jest super. To jest najlepsze, co mogło Polskę spotkać" - o polskich praktykach ludobójczych i niechęci do rozliczenia się z przeszłością

- "Nie wiem, co bym zrobił, gdybym urodził się w Dortmundzie, powiedzmy w 1922 roku. Miło byłoby wierzyć, że prowadziłbym się dobrze, byłbym wrogiem Hitlera i nie zabijałbym Żydów. Niestety, podejrzewam, że zabijałbym" - przyszły minister przyznaje, że nie jest bohaterem. Tylko bohatera stać na taką szczerość

- "(...) z punktu widzenia twórców i producentów możemy się tylko cieszyć. Trudno o większą reklamę, niż czegoś ludziom zakazać. Jestem spokojny o widzów w Ostrołęce, oni sobie ten film zobaczą" - o zakazie emisji "Pokłosia" wydanym przez faszystowskie władze Ostrołęki

- "Z powodu udziału w filmie "Pokłosie" przestałem być uważany za Polaka w niektórych kręgach" - przyszły minister o prześladowaniach, jakie spadły na jego niepokorną osobę

- "Szukanie wrogów, chociażby mniejszości narodowych, często jest najłatwiejszym sposobem obarczenia winą. Łatwiej jest winić za swoje niepowodzenia masonów, Żydów, Niemców, Rosjan, pedałów. To jest najprostsze" - o nazistowskich postawach w społeczeństwie na łamach naukowego periodyku

- "Bitwa warszawska 1920 to rozprawa z bolszewizmem, (...) ale pomijamy milczeniem tysiące zagłodzonych jeńców" - o ludobójstwie dokonanym na rosyjskich pacyfistach.


http://niezalezna.pl/34809-internauci-s ... eja-stuhra


Ja pierdolę
:roll:
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz lis 18, 2012 12:53 am

Troublemaker pisze:Oto kolejny, skrajny przypadek lemingozy zakaźnej.
Ja pierdolę
:roll:

To ja pokażę, że jak normalny człowiek zrobi z siebie idiotę to przyzna się do błędu alb przynajmniej przestanie się na dany temat wypowiadać. Tymczasem taki celebryta będzie bez żenady brnął dalej, bo skoro jest pokazywany w tv to wie wszystko najlepiej, a jak czegoś nie wie to gorzej dla faktów. Stuhr przedwczoraj oświadczył, że pod Cedynią, co prawda nie przywiązywaliśmy dzieci do tarcz, ale "Polacy do dzieci strzelali" a poza tym pod Cedynią walczyli "cesarze”. :shock: :lol:
Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt gru 25, 2012 8:08 pm

Zapraszam dzisiaj o 21 na www.miazga.tk wszystkich ktorzy lubia muzyke elektroniczna ;)

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » wt gru 25, 2012 9:46 pm

Wesołych Świąt !

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr gru 26, 2012 8:00 pm

W związku z poruszonym wątkiem kulinarnym sam nie wiem, do jakiego tematu to zakwalifikować.

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik- ... -facebooku

Michał: Bzdura. Jaka trucizna? Strychnina występuje też w kebabie.

:shock: :lol:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn gru 31, 2012 8:29 pm

huteusz pisze:Zapraszam dzisiaj o 21 na www.miazga.tk wszystkich ktorzy lubia muzyke elektroniczna ;)


A tych ktorzy nie ruszają się na sylwestra z domu dziś od 20:00

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » czw sty 03, 2013 12:19 pm


pablo
Posty: 1555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:27 am
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Postautor: pablo » sob sty 05, 2013 10:35 pm

PITROL pisze: pod Cedynią walczyli ..

Horytnica - Cedynia 972
http://www.youtube.com/watch?v=CqIjNpEOc5g

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz lut 10, 2013 7:47 pm

Dzisiaj obchodzi II rocznicę założenia Radio Miazga
Zapraszam od 20 na audycję - www.miazga.tk
Niestety nie ma mikrofonu.

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn mar 11, 2013 11:16 pm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... tif_t=like

Jakby ktoś miał ochotę na ciężkie brzmienia. :wink:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn mar 25, 2013 8:09 am

Nie wiem czy dostrzegacie sukces ekipy D.Tuska jak i całej Unii Europejskiej. Ten atak zimy na wiosnę świadczy o tym, że miliardy Euro wydane na walkę z globalnym ociepleniem zostały właściwie spożytkowane. Z tego powinniśmy się cieszyć a nie narzekać, że runda wiosenna w naszej buraczanej lidze będzie trwać aż dwa miesiące. Ale wy kibole, faszyści inspirowani przez kaczystowską propagandę tego niedoceniacie. Kończę już, bo pić się chce a do sklepu daleko.
Wesołych Świąt.
Mówię to co myślę, robię to co mówię