Przyszłość Hutnika Nowa Huta - fakty, problemy, działania

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 19, 2013 10:45 am

Jako, że od jakiegoś czasu mam zaszczyt administrować stronę Hutnik.org i to ja umieściłem na niej informację zachęcającą do przyjścia na mecz z Małopolską czuję się wywołany do tablicy.

Gorąco zachęcałem do przyjścia na mecz sparingowy z tego względu, że:

-nie ma ligi a mecz sparingowy to jakaś tam tego namiastka
-rzadko w ostatnim czasie mieliśmy możliwość oglądania Hutników na SS
-była ładna pogoda, zła pora? sorry ale w środy lepszej nie będzie nigdy
-obecność na tego typu meczach daje NAJLEPSZĄ mozliwość dowiedzenia się od osob z zarządu co się dzieje w Hutniku, jakie są najważniejsze problemy i wspolnie zastanowić się co z tym fantem zrobić
-i ostatnie, pewnie najważniejsze - efekt tłumów okalających Suche Stawy MÓGŁBY zrobić jakieś wrazenie na postronnych i mniej psotronnych obserwatorach, wielkiego efektu nie było ale jestem w 100% przekonany ze i tak sparing mial najlepsza frekwencje sposrod wsyzstkich meczów rozgrywanych na tych obiektach od jakiegos czasu i przyprawil gospodarzy o najwiekszy bol glowy


nie była to natomiast zorganizowana akcja masowego prostestu pzeciwko ciemizycielskim działaniom zisu i siemachy

Nie zgadzam się z Desanto, ze na podstawie tego meczu mozna wyciągnąć wnioski, ze na Hutniku zależy kilkudziesięciu osobm. Jeśli już to mozna było je wyciągnać dużo wcześniej. Jesli ktoś twierdzi, ze nas jest kilkuset na szybkie zawolanie to sie myli i radze mu za wczasu zejsc na ziemie

czy to, ze jest nas kilkudziesięciu oznacza, ze mamy siąść i plakać?

oczywiscie, ze nie. bo raz ze wte kilkadziesiat osob mozna cos podziałac dwa ze, skoro nas jest etraz kilkudziesieciu to nie znaczy ze nie moze byc wiecej.

od czego zaczac?


informacja


odwołujecie sie do walnego z grudnia, ok, ale to bylo po 1 dawno, po 2 glownym tematem walnego bylo co innego niz problemy z siemacha i zisem (o ktorych byla owszem mowa)

mam nadzieje ze biuletyn Suche Stawy kipi od doniesien z zimowych problemów Hutnika

majac w pamieci afere z Przytula trzeba wyciagnac wnioski - bez zamiatania pod dywan, z rzetelna, jasna, intensywna informacja CO SIE DZIEJE W KLUBIE - wówczas doskonale sprawdziło sie np. pomeczowe spotkanie na trybunie i czy bardzo dokladne rozpisanie tego w mailach - moze warto tego sprobowac tym razem?

jastrząb pisze:Skoro nie ma pieniędzy, jest coraz gorzej, i nie ma póki co sensownej szansy na poprawę, to czemu nikt nie rozważa opcji dogadania się z Siemachą, aby przetrwać???????????/
Czy nikt tego nie widzi że siemacha jest za mocna


rozważa się i widzi

problem w tym, że nas NIE STAĆ żeby się dogadać z Siemachą normalnie, placic normalne stawki, zeby grac.

Dlatego musimy walczyc o to, zeby miec preferencyjne, syhmboliczne stawki od nich


podobne jest paplanie "czemu nam nie dadzą stadionu???"

stadion jest 'W KAŻDEJ CHWILI do wzięcia ale na to też (tym bardziej) nas NIE STAĆ


ALE TERAZ ABSOLUTNIE NAJWAŻNIEJSZY JEST NIEDZIELNY MECZ I FREKWENCJA NA NIM, BO OD PISANIA NA FORUM, NA TRANSPARENTACH I KRZYKACH NASZE PROBLEMY SIE NIE ROZWIAZA -A DZIEKI SPRZEDANYM BILETOM - PREDZEJ

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt kwie 19, 2013 12:38 pm

dUfio pisze:Nie zgadzam się z Desanto, ze na podstawie tego meczu mozna wyciągnąć wnioski, ze na Hutniku zależy kilkudziesięciu osobm. Jeśli już to mozna było je wyciągnać dużo wcześniej. Jesli ktoś twierdzi, ze nas jest kilkuset na szybkie zawolanie to sie myli i radze mu za wczasu zejsc na ziemie


Niemniej jednak jestem przekonany że po prostu wiele ludzi bagatelizuje takie mecze. Właśnie z powodu faktu że "a jakiś tam sparing, przyjdzie nas 50 i wielka mobilizacja". To wszystko to nie był wystarczający "impuls" żeby zebrać dużo ludzi, niestety. Jestem pewien że jakby poszedł news pt. "Hutnik ogłosił upadłość" (mówię tylko przykładowo). To by się zebrało o wiele więcej ludzi. To potrzeba impulsu, mobilizacji. A tego środowego bynajmniej mobilizacją nazwać nie można. Po prostu, kto mógł, miał czas, i chęci to przyszedł. Kto nie miał możliwości, kto nie miał chęci - nie przyszedł. I chyba nic więcej do dodania.

Dlatego nie ma co się załamywać i rozpaczać, to że przyszło ludzi ile przyszło nic nie znaczy - to już historia, liczy sie to co przyniesie jutro.

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » pt kwie 19, 2013 3:35 pm

patryk pisze:Bo to że Siemaszka, Beny, Malski itp. itd. nas chcą wyruchać to wiemy już od dawna.


I ruchają Nas od dłuższego czasu a My nic z tym nie robimy... Dobrze chociaż że jesteśmy tego świadomi.
Obrazek

DamianHKS
Posty: 73
Rejestracja: wt lis 11, 2008 11:51 am
Lokalizacja: NH

Postautor: DamianHKS » pt kwie 19, 2013 4:52 pm

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który patrzy na to wszystko z boku i bez emocji... ja mu przedstawiłem całą sytuacje ze swojej strony jako kibica i fanatyka tej drużyny,a on mi to wytłumaczył na spokojnie i wywnioskował następujące rzeczy:
-gramy na stadionie miejskim za który tak samo jak inni muszą płacić i np.taka Garbarnia grająca lige wyżej płaci dużo więcej chociaż nie mają żadnych szans na awans
-Jeśli byśmy chcieli osiągnąć współprace z Siemachą,co tak naprawde mamy do zaoferowania?drużyny juniorów jak już wiemy mają,drużyne seniorską która nie przynosi zysków.Nie jesteśmy "medialni" i nie mamy żadnych profitów w mieście.Nie posiadamy żadnych terenów oprócz jednego boiska bocznego i budynku klubowego przerobionego z wcześniejszych szatni.
Ogólnie jedyne co ich może przekonać to posiadanie kibiców,ale z czasem jeśli powstała by u nich drużyna seniorska i mieli by wyniki,awanse itp.to i kibice się znajdą bo to będzie coś nowego i ściągnie tzw.piknika na mecz.
-Nie możemy osiągnąć porozumienia nigdzie i jesteśmy wiecznie tymi biednymi którym się wszystko powinno należeć,a nic nie dostają,
-Czy zarząd i pracownicy pracujący w większości za darmo nie myśleli o tym aby zagospodarować paru groszy np.na pracownika szukających sponsorów itp. Wiem,że tacy byli,ale zostali oni zwolnieni ze względu na brak funduszy na wypłaty
-Klub już funkcjonuje pare lat z mniejszymi lub większymi sukcesami,ale czy ktoś ze swojej pracy się rozliczał?wiem,że dużo osób robi to po godzinach i za to im chwała wielka,ale jeśli ktoś sie podejmuje danego stanowiska to ma jakieś wyznaczone cele i wie na jakiej płaszczyznie poległ a na której coś zyskał...

Napisałem to po to aby na spokojnie przedyskutować to i może to da do myślenia ty którzy potrafią tylko pisać jak to jest zle i jacy to nie jestesmy wiecznie biedni... ja sam od siebie dodam,ze jeśli nie praca w wymiarze 200-230 godzin miesięcznie to chciał bym pomóc w wielu kwestiach,ale jeśli by była możliwość to proszę o info na pw o niektórych sprawach bo wtedy mogę kogoś lub coś zorganizować.
Hutnik Krakow Hooligans

zip-nh
Posty: 116
Rejestracja: wt gru 28, 2004 9:46 am
Lokalizacja: NOwa HUta

Postautor: zip-nh » pt kwie 19, 2013 8:26 pm

"-Czy zarząd i pracownicy pracujący w większości za darmo nie myśleli o tym aby zagospodarować paru groszy np.na pracownika szukających sponsorów itp. Wiem,że tacy byli,ale zostali oni zwolnieni ze względu na brak funduszy na wypłaty"

co to tego punktu, to powstala niedawno taka grupa marketingowa szukajaca sponsorow i opiekujaca sie obecnymi. Jest w niej pare osob wiec napewno bedzie latwiej to zrobic niz w przypadku jeden osoby. Efekty mam nadzieje beda niebawem bo juz zaczyna sie cos dziac. pozdrawiam

petos
Posty: 153
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 4:23 pm
Lokalizacja: petos

Postautor: petos » pt kwie 19, 2013 11:11 pm

Ja tu widze jeden glowny problem, brak przeplywu konkret informacji, dobrze podane info nie rodzi domyslow, swoich dodatek itd, bo przez 2 strony o tym jest tylko gadka. sa oficjalne stronki tu i na fb wiec niech tam bedzie podane ze jest chuj.... albo cos co zarzad ma do przekazania ale na czas, konkret, bo domysly i niewiedza stwarza problemy, i wiem ze walne bylo w grudniu, ale kurwww... mamy ponad polowe kwietnia wiec sytuacja sie zmienia a nie kazdy jest czlonkiem stowarzyszenia i nie ma na biezaco przeplywu info, a chyb nie jest tajemncia nasza chujnia wiec ogolne info dla wszystkich chyba nie bedzie tajemnica a moze pomoze... :D

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob kwie 20, 2013 11:26 am

Może warto wydzielić ten odbiegający od tematu oftopik do oddzielnego wątku mobilizacyjnego? Może cos konstruktywnego z tej wymiany zdań powstanie : )

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob kwie 20, 2013 12:15 pm

dobra myśl:)

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn kwie 22, 2013 2:33 pm

1 wspólna akcja za nami:

http://www.nh2010.pl/czytaj/newsroom/99 ... nowac.html

po meczu powiesiliśmy transparent na płocie stadionu od strony ccz, oczywiście dziś już go nie ma

Awatar użytkownika
markow
Posty: 814
Rejestracja: sob sie 28, 2004 4:10 pm

Postautor: markow » pn kwie 22, 2013 4:38 pm

dUfio pisze:1 wspólna akcja za nami:

http://www.nh2010.pl/czytaj/newsroom/99 ... nowac.html

po meczu powiesiliśmy transparent na płocie stadionu od strony ccz, oczywiście dziś już go nie ma


Trzeba było go na Walerego Sławka zawieźć i powiesić, może wtedy któraś gazeta podchwyciła by temat, a tak na Suche Stawy oprócz dziennikarzy na mecz nikt nie zagląda.
-------------------------------------------------------
Forever Hutnik - Czyzyny HKS