"CZEMU MNIE O TOBIE W SZKOLE NIE UCZYLI?" KONCERT

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
CENTRUM D NH
Posty: 294
Rejestracja: czw paź 19, 2006 10:30 am
Lokalizacja: NOWA HUTA

"CZEMU MNIE O TOBIE W SZKOLE NIE UCZYLI?" KONCERT

Postautor: CENTRUM D NH » śr maja 15, 2013 11:37 am

"CZEMU MNIE O TOBIE W SZKOLE NIE UCZYLI?" KONCERT W HOŁDZIE ROTMISTRZOWI WITOLDOWI PILECKIEMU W 65. ROCZNICĘ ŚMIERCI

JEDYNA W SWOIM RODZAJU LEKCJA NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKI W RYTM HIP-HOPU W ARANŻACJI na CHÓR i ORKIESTRĘ!! Już 24 maja o 19.00 w ROTUNDZIE!

W dniu 25 maja 2013 roku przypada 65. ROCZNICA ŚMIERCI ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, oficera Wojska Polskiego, ochotnika do Auschwitz, organizatora obozowego ruchu oporu, wielkiego polskiego bohatera i patrioty, zamordowanego w bestialski sposób po pokazowym procesie przez komunistów. Do niedawna, ze względu na koleje losu naszej Ojczyzny, Jego postać zajmowała zdecydowanie odległe miejsce w świadomości społecznej. A przecież, jak śpiewa TADEK, Nikt nie zrobił tego, co ten polski żołnierz (…).

Pragnąc przypomnieć o Rotmistrzu i dać świadectwo jego męstwa, już 24 maja 2013 roku o godz. 19.00 na głównej scenie ROTUNDY przy ul. Oleandry 1 w Krakowie odbędzie się wspaniałe wydarzenie w ramach którego, zgromadzona publiczność będzie mogła uczestniczyć w niepowtarzalnej lekcji historii i patriotyzmu.

Wydawać by się mogło, że nie ma nic bardziej sprzecznego jak połączenie hip-hopu z orkiestrą symfoniczną, chórem i solistami. Tymczasem, jak przekonaliśmy się o tym w Filharmonii Krakowskiej 28 lutego 2013 r. podczas koncertu WASZEJ PAMIĘCI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, spotkanie tak odmiennych sposobów ekspresji artystycznej stanowi rewelacyjną mieszankę wybuchową.

To jedyny taki koncert gdzie zarówno hiphopowy rytm jak najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w aranżacji Marka Pawełka i Tomasza Chmiela zabrzmią w oprawie klasycznej.Wzbogacone o przejmujące teksty źródłowe z epoki, będą stanowiły dla publiczności doskonałą podstawę do refleksji nad tytułem naszego koncertu. Bo skoro mowa o tak fundamentalnych sprawach jak przyjaźń, honor, męstwo, umiejętność podejmowania właściwych decyzji w obliczu grożącego ostatecznego niebezpieczeństwa, szacunek do drugiego człowieka i wreszcie wierność i umiłowanie ojczyzny, to CZEMU MNIE O TOBIE W SZKOLE NIE UCZYLI?


jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem biletu proszę o PW"

Info:
https://www.facebook.com/events/290766624390433
www.zolnierze-wykleci.pl
http://www.youtube.com/watch?v=l6Rp5kp-giM
Każdy Głos, Każdy Cios Oddany Za Ten Klub, Za Te Barwy HKS !!!