Dyskusja przed Walnym 29.06.2013

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja przed Walnym 29.06.2013

Postautor: Perła17 » czw maja 23, 2013 1:21 pm

Na jaką kwotę zalegamy MZPN-owi ? Czy grozi nam nie otrzymanie z tego powodu licencji?
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 960
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » czw maja 23, 2013 2:18 pm

Jaki jest poziom zadłużenia klubu ( kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy) ? Proszę o napisanie gdzie mamy zobowiązania ? Czy klub zalega z wypłatami dla piłkarzy i kadry ? Czy dług przewyższa średnie 3 miesięczne przychody ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 549
Rejestracja: pn sie 23, 2004 4:00 pm
Lokalizacja: www.Hutnik.krakow.pl

Postautor: admin » wt maja 28, 2013 8:27 am

@ Perła, Snuff: Informacje finansowe nie były i nie będą podawane na forum.
W najbliższej przyszłości pojawi się informacja o terminie Walnego, które będzie okazją dla Zarządu by wywiązać się z obowiązku informacyjnego, a dla Członków NH2010 by rozliczyć zarząd z pracy w ostatnich miesiącach.
Nie zmienia to faktu, że w poniedziałkowe wieczory można zawitać na spotkania zarządu i pogadać.

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 960
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » pn cze 03, 2013 10:54 am

Stowarzyszenie miało działać transparentnie, miały być co miesiąc przekazywane informacje o finansach. Niestety nic takiego się nie dzieje. Znów jak za czasów SSA są tajemnice, które powodują plotki. Ja np. słyszałem ostatnio, że dług Stowarzyszenia ( na którego konto regularnie przelewam składki ) jest większy niż 100 tys. zł. Niestety nie mam możliwości w poniedziałek uczestniczyć w spotkaniach zarządu. Chciałbym wiedzieć jak wydatkowane są m.in. moje pieniądze.

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » pn cze 03, 2013 6:00 pm

Zadłużenie było bliskie tej kwoty w grudniu ubiegłego roku, o czym była mowa na walnym. Podjęto wówczas decyzję o dalszym zadłużaniu klubu kosztem pozostawienia drużyny w jak najmniej zmienionym składzie personalnym. Odnośnie sprawozdań była również mowa na ostatnim walnym. Brakuje rąk do pracy, nie ma kto tego robić.
Obrazek

spikerspw
Posty: 1036
Rejestracja: pt sie 27, 2004 12:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: spikerspw » pn cze 03, 2013 8:06 pm

jarkonh pisze:Zadłużenie było bliskie tej kwoty w grudniu ubiegłego roku, o czym była mowa na walnym. Podjęto wówczas decyzję o dalszym zadłużaniu klubu kosztem pozostawienia drużyny w jak najmniej zmienionym składzie personalnym. Odnośnie sprawozdań była również mowa na ostatnim walnym. Brakuje rąk do pracy, nie ma kto tego robić.


czy nadmierne zadłużenie nie będzie skutkowało rozpadem drużyny po sezonie? czy jest ustalona granica, której zarząd nie przekroczy?
Kolorowe wierne jest... Kolorowe HKS!!!
www.irmarserwis.pl

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 960
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » pn cze 03, 2013 9:31 pm

Dokładnie tak jak pisze spikerspw - czy w ogóle ktoś "trzyma rękę" ma pulsie w tym temacie ? Czy okaże się, po sezonie że zadłużaliśmy się po to aby zając 5 miejsce w lidze a w następnym sezonie nie będzie miał kto grać ? Czy są jakieś plany redukcji tego zadłużenia ? Rozumiem, że dowiemy się tego najwcześniej na WZ? Oby nie było za późno.

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » pn cze 03, 2013 10:46 pm

edit; przepraszam jak kogos obraziłem, poniosło mnie.
Ostatnio zmieniony wt cze 04, 2013 11:10 am przez oszuwar, łącznie zmieniany 1 raz.
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 960
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » wt cze 04, 2013 12:04 am

Mam pojęcie. Nie byłem na Walnym. Wiem, jedno. Robienie długów bez perspektywy ich spłaty nie prowadzi do niczego dobrego. Pamiętam jak dziś pierwsze spotkanie ws. założenia stowarzyszenia - najważniejsze zdanie - nie będziemy działać jak SSA, nie będzie życia ponad stan. Ale widocznie się nie znam więc już nie będę nic pisał. Przyjdę na Walne i chętnie posłucham uzasadnienia robienia ponad 100 tys. zł długu w sezonie kiedy o nic nie gramy i kiedy nie ma perspektyw spłaty tych pieniędzy. Nie interesują mnie gierki pomiędzy spikerem i innymi frakcjami. Interesuje mnie to czy ten klub ma przyszłość? Koniec SSA miało być nowym początkiem bez garbu długów i złego PR że Hutnik nie płaci.

Jestem trzeźwy. Żona w 9 m-cu ciąży:-)

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » wt cze 04, 2013 5:24 am

Spikerspw:
- To chyba oczywiste iż rosnące długi wobec kadry mogą skutkować chęcią odejścia kilku piłkarzy.
- Granica o którą pytasz została przekroczona już za Twojej w zarządzie kadencji i nowa od tamtej pory nie została wyznaczona.
Snuff:
- długi nie powstały tylko w sezonie kiedy o nic nie gramy i ich przyczyną nie są jedynie wynagrodzenia dla sztabu i piłkarzy.
- o rosnących potrzebach i długach mówiliśmy na walnym w grudniu co było głównym tematem, pisanie że w czerwcu może być za późno jest trochę nie w porę.
- tak, staramy się trzymać rękę na pulsie. W kilku przypadkach udało Nam się porozumieć z wierzycielami i nakreślić plan spłaty jak również nieco przyhamować rosnącą dziurę budżetową.
Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów to serdecznie zapraszam Ciebie jak również każdego zainteresowanego członka stowarzyszenia losem Hutnika co poniedziałek na spotkania zarządu. Można też z Nami porozmawiać przy okazji meczów na SS, zazwyczaj jesteśmy w komplecie i w miarę możliwości do dyspozycji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 940
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Postautor: Michas » wt cze 04, 2013 8:15 am

Czy podejmując decyzję o pozostawieniu drużyny w zbliżonym składzie do rundy jesiennej kosztem wzrostu zadłużenia mieliście jakieś przesłanki że to zadłużenie po sezonie będzie z czego spłacać?
Czy mieliście jakieś deklaracje od kogokolwiek, iż wesprze klub?

Bo jeżeli nie to ja nie wiedzę sensu takiego postępowania.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » wt cze 04, 2013 8:31 am

Ale tą decyzję nie podejmował zarząd tylko WZ w grudniu czyli Wszyscy obecni i uprawnieni wówczas do głosowania.
Przypomnę jeszcze raz iż celem głównym ówczesnego walnego było przedstawienie trudnej sytuacji finansowej klubu jak również podjęcie decyzji jak dalej mamy działać.
http://forum.Hutnik.krakow.pl/viewtopic.php?t=3891
Obrazek

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » wt cze 04, 2013 9:06 am

Michas pisze:Czy podejmując decyzję o pozostawieniu drużyny w zbliżonym składzie do rundy jesiennej kosztem wzrostu zadłużenia mieliście jakieś przesłanki że to zadłużenie po sezonie będzie z czego spłacać?


w jakim zbliżonym?
odeszli Sebastian Jagła, Urbaniec i Zimny
Na ich miejsce przyszli juniorzy, łatwo można obliczyć że oznacza to comiesięczne oszczędności

oczywiście można było pójść na całość i zrezygnować z całej grupy lepiej opłacanych zawodników, ale oznaczałoby to znaczące osłabienie drużyny, i całe forum by psioczyło jak można pozbywać się trzonu zespołu

W mojej ocenie w przerwie zimowej wybrano rozwiązanie pośrednie, z jednej strony dokonano pewnych cięć, ale przy zachowaniu jakości kadry. Chociaż niewątpliwie wąska kadra i potrzeba posiłkowania się juniorami wpływa ujemnie na postawę zespołu, co może mieć przełożenie szczególnie jakby przyszło nam walczyć w maratonie pucharowym - którym to wielu się tak podnieca

kwestią kluczową oczywiście jest "co dalej?"
Z jednej strony nie możemy żyć ponad stan
Z drugiej strony nie po to zakładaliśmy Nowego Hutnika żeby biedować do końca świata w 3 lidze bez żadnych perspektyw
Jak ktoś ma jakiś złoty pomysł - to śmiało, macie tutaj odpowiedni wątek - bo tasiemcowe forumowe dyskusje czy przypadkiem nie rozwiesić 100 plakatów żeby przyszło 10 osób więcej na mecz ma w kontekście całego budżetu marginalne znaczenie

Hutnik74
Posty: 77
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 10:19 am

Postautor: Hutnik74 » wt cze 04, 2013 9:26 am

http://forum.Hutnik.krakow.pl/viewtopic ... &start=555

Pierwszy post Aresa
jest tam zmianka o trwajacych rozmowach ze sponsorem .Czy cos wiadomo ? nie zainteresowal sie ?


co dalej ....
Mamy juz zadluzenie z ktorego ciezko bedzie wyjsc , pozbywajac sie najlepiej oplacanych graczy bedziemy sie staczac w dol
nie pozbywajac sie bedzie pewnie coraz gorzej z kasa wzrost zadluzenia
i tak zle i tak zle
Niestety nie przyjdzie nikt tutaj z kasa a nie slyszalem nigdzie zeby ktos sie interesowal klubem naszym tak bedzie coraz gorzej
Hutnik Przy Arce

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » wt cze 04, 2013 9:46 am

Jeśli Adam miał na myśli firmę, o której ja myślę to, tak zainteresowała się, tak - uzgodniono kwoty, tak - wynegocjowano ostateczny kształt umowy. Nie - ostatecznie umowa nie została podpisana (powodów nie podano).

Takich sytuacji od początku istnienia NH2010 mieliśmy kilka, co jest wskazówką, że nie należy się podniecać informacjami o rozmowach - właściwy moment na radość to otrzymanie pieniędzy na konto.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!