Referendum + Wybory

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Referendum + Wybory

Postautor: huteusz » ndz kwie 20, 2014 6:57 pm

Wiem że temat polityka już jest, ale już 25 maja w Krakowie odbędzie się referendum i zadane mają na nim być następujące pytania:

- Czy w Krakowie powinno się przeznaczać większe środki budżetowe na budowę ścieżek rowerowych?
- Czy w Krakowie należy stworzyć system monitoringu wizyjnego, którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa?
- Czy jesteśmy za budową metra w Krakowie?
- Czy jesteśmy za zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez Kraków zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku?

Ponadto też będą wybory do Europarlamentu. Jak zamierzacie odpowiedzieć na powyższe pytania, i kogo poprzecie w wyborach?

Niestety nie widzę jakoś opcji dodania ankiety... no cóż :)

Gratis dodaję plan metra

Obrazek

Oraz "jedynki" z małopolski :)

KW Demokracja Bezpośrednia 1. BACHLEJ Joanna Maria
KKW Europa Plus Twój Ruch 1. HARTMAN Jan
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 1. ŻÓŁTEK Stanisław Józef
KW Platforma Obywatelska RP 1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria
KW Polska Razem Jarosława Gowina 1. GOWIN Jarosław
KW Polskie Stronnictwo Ludowe 1. SIEKIERSKI Czesław Adam
KW Prawo i Sprawiedliwość 1. LEGUTKO Ryszard Antoni
KWW Ruch Narodowy 1. WINNICKI Robert Artur
KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 1. SENYSZYN Joanna
KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 1. ZIOBRO Zbigniew

Mała sonda (moja) :) http://sonda.hanzo.pl/sondy,224628,xUui.html
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2014 10:58 pm przez huteusz, łącznie zmieniany 1 raz.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Referendum + Wybory

Postautor: stazyja69 » ndz kwie 20, 2014 8:17 pm

huteusz pisze:- Czy jesteśmy za budową metra w Krakowie?


Pod koniec lat 80-ych ubiegłego stulecia juz wspominalii o połączeniu NH z Bronowicami linią metra :wink:

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz kwie 20, 2014 8:20 pm

Domyślam się że te obietnice to tylko mrzonki :) Zapewne chodzi o to żeby zdefraudować dużo kasy na projekty i nic nie wykonać, inna sprawa że takowe metro to ogrom kasy, a i tak nie ma jej za dużo. Jedyne co kusi to to że linia idzie obok Suchych Stawów, także bym miał szybki dojazd :wink: :lol:

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz kwie 20, 2014 9:26 pm

Jedyne sensowne głosowanie w referendum to 4 x NIE wg mnie.

Marchewa
Posty: 628
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 1:33 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: Marchewa » pn kwie 21, 2014 12:02 am

HKS1978 pisze:Jedyne sensowne głosowanie w referendum to 4 x NIE wg mnie.

POPIERAM
BUTCHERS '98 - 20 LAT WALKI

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pn kwie 21, 2014 12:23 am

ja wam dam glosowac przeciw sciezkom rowerowym !

ogolnie to referendum to jakas kpina, co ja moge wiedziec o potrzebie budowie metra bez zadnych wyliczen kosztow, zyskow itd. Ja nie wiem ale jakis wasaty Janusz z osiedla Przy Arce wie napewno wszystko na ten temat - jestem ciekaw wynikow tego pytania
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Lucas[NH]
Posty: 538
Rejestracja: czw sty 18, 2007 12:51 pm
Lokalizacja: Centrum B

Postautor: Lucas[NH] » pn kwie 21, 2014 12:23 pm

Jak widzę mapkę tego metra to łapie się za głowę kto to wymyślił?Ogólnie w Hucie metro nie jest potrzebne w ogóle, a w Krakowie przydałyby się jedynie tunele pod ścisłym centrum, z których korzystały by tańsze w eksploatacji tramwaje.

System monitoringu - absolutnie nie wiadomo.

Ścieżki rowerowe to chyba jedyny punkt, nad którym można by było się zastanowić.

Igrzyska to już w ogóle jakiś chory wymysł - NIE.

Co do wyborów to zagłosuje pewnie na Konrada Berkowicza z listy KNP.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn kwie 21, 2014 1:02 pm

Dlaczego "metro nie jest potrzebne w ogóle"?
A taki fajny wariant szybkiego dostania się z NH np. na Ruczaj?
To by było coś.
Dużo jest miejsc, do których podróż komunikacją miejską zajmuje sporo czasu.

Awatar użytkownika
Lucas[NH]
Posty: 538
Rejestracja: czw sty 18, 2007 12:51 pm
Lokalizacja: Centrum B

Postautor: Lucas[NH] » pn kwie 21, 2014 1:08 pm

OŻÓG 1950 pisze:Dlaczego "metro nie jest potrzebne w ogóle"?
A taki fajny wariant szybkiego dostania się z NH np. na Ruczaj?
To by było coś.
Dużo jest miejsc, do których podróż komunikacją miejską zajmuje sporo czasu.

Jasne tylko, że nikt Ci nie zrobi nitki metra z NH na Ruczaj bez przelotu przez Centrum miasta, a krążenie dookoła jest bezsensu.To lepiej już zbudować estakadę na Nowohuckiej nad skrzyżowaniem z ul. Stoczniowców i puścić tamtędy szybki autobus, który zatrzymywałby się co 2,3 przystanki.Czas przejazdu byłby porównywalny,koszty o wiele wiele mniejsze, a z infrastruktury (estakady) korzystałyby też zwykłe samochody.

Koszt utrzymania 1 linii metra jest niemal taki jak całej komunikacji w Krakowie.

1979
Posty: 1900
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » pn kwie 21, 2014 1:22 pm

Pewnie ze metro jest potrzebne ,tyle tylko ,ze nie za pieniadze miasta tylko za pieniadze spolki prywatnej ,ktora bedzie pozniej na nim zarabiala. Cos kiedys slyszalem ze na takiej zasadzie mieli to robic Francuzi ,ale pewnie za malo w lape dali i pomysl padl. Jak slusznie powiedzial Majchrowski -mi tylko tu brakuje pytania czy chcesz byc zawsze piekny i mlody? Cale to referendum to pic na wode tylko po to ,aby podwyzszyc frekwencje wyborow,nic poza tym.Choc oczywiscie 4 razy krzyzyk przy nie zaznacze
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn kwie 21, 2014 2:33 pm

Akurat to że frekwencja w wyborach będzie lepsza, to chyba nic złego. Chociaż, im więcej głupków głosuje, tym gorzej :)

Co do metra, to tak piszą, że połowa z unii a połowa inwestor prywatny który by tym zarządzał. Perspektywa owszem fajna, ale trasa wydaje się średnia.
Zdecydowanie fajniejszy jest projekt mieszkańców: http://www.metrokrakow.pl/linie.html

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pn kwie 21, 2014 2:48 pm

Te 3 pytania (metro, monitoring, ścieżki rowerowe) są na podpuchę. Chodzi o to, żeby rozmyć referendum nt. Igrzysk. Wstawiono 3 banalne i ogólnikowe pytania, na które pewnie większość zagłosuje "tak", po to aby z rozpędu ludzie głosowali też za Igrzyskami. Taki tani chwyt, żeby w oczach zwykłego obywatela wyglądało że niby te Igrzyska są tak samo potrzebne i oczywiste. Równie dobrze mogłoby tam być pytanie typu: "czy chcesz więcej zarabiać". Pytanie o ścieżki rowerowe to już w ogóle przykład farsy. To tak jakby pytać w referendum czy budować: drogi, chodniki, mosty itp.

Co do metra, to skoro tunel tramwajowy pod dworcem budowano ponad 30 lat, to jedną linie metra może wybudują za 200 lat :lol:
Lepiej inwestować w rozwój sieci tramwajowej, która w Krakowie i tak jest słabo rozwinięta, ale ma podstawy. Poza tym jest tańsza w budowie i utrzymaniu.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn kwie 21, 2014 2:54 pm

Dokładnie. Wystarczyłoby żeby trasy tramwajowe były lepiej odizolowane. Z resztą, wystarczy popatrzyć na stan torowiska w okolicach Bagateli... na zakręcie chyba limit 5km/h bo w ciągu jednego tygodnia rok temu się wykoleiły 3 tramwaje...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn kwie 21, 2014 2:56 pm

Metro by się bardzo w Krakowie przydało, tylko jest to nierealne ze względów finansowych. Natomiast całkiem realna jest budowa kolei miejskiej. Tu na dobrą sprawę wystarczy tylko wyremontować tory i kupić tabor. Ale jakoś o tym się nie myśli...

W wyborach głosuję na KNP.

Szkoda, że nie ma sondy poparcia (ankiety)
Obstawiam, że 90% użytkowników forum zagłosuję na KNP lub Ruch Narodowy.

HAMAS
Posty: 1580
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » pn kwie 21, 2014 5:12 pm

Ja nie chcę metra,olimpiady,monitoringu i żadnej partii bo tylko wstyd robią na całą Europe.