Referendum + Wybory

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ZBYCHO
Posty: 669
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » pn kwie 21, 2014 8:50 pm

Niech sobie kurwa zrobią referendum który jest bardziej pierdolnięty u majchrowskiego ( sorki za tak ostro )
W kraku nie ma na nic kasy , padają szkoły , zamykają stołówki dla dzieci ( dzieci są głodne, zamiast referendum dać tą kasę na obiady , stworzyć program " stop biedocie w szkołach czy coś podobnego ) dziury jak w szwajcarskim serze , brud jak huj na ulicach ...ale nie metro im się kurwa marzy , wybudowali stadiony za miliard , nie ma kto ich utrzymywać , za chwilę może nie mieć kto hali utrzymywać ( mimo zaplanowanych już kilku imprez ), jest jeszcze kilka innych "budowli" które też nie ma kto utrzymywać , brak paru złociszy na "boisko" dla naszych juniorów.
Ale co tam zróbmy igrzyska za kilka miliardów ( wstyd na cały świat jak zrobimy otwarcie na zajebistym stadionie psiarni , gdzie juz planują remont za 300-400 milionów ) , potem te obiekty znowu będą świecić pustkami ..... a sorry hala do "garnków" po lodzie będzie i będzie to nasz sport krakowski vel narodowy.

Wybudujemy wioskę olimpijską , wyjebiemy ludzi z ich domów dając jakieś ochłopy za odszkodowania.

Chcemy metro .... a kto tym będzie jeździł .... będzie gorzej niż z naszym jebanym kochanym MPK.

Wszystkich w tym jebanym urzędzie powinni wypierdolić z wielkim hukiem.


Sorki za taki język ale wg mnie inaczej się nie da tego napisać.

1979
Posty: 1894
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » pn kwie 21, 2014 9:01 pm

Ares pisze:Te 3 pytania (metro, monitoring, ścieżki rowerowe) są na podpuchę. Chodzi o to, żeby rozmyć referendum nt. Igrzysk. Wstawiono 3 banalne i ogólnikowe pytania, na które pewnie większość zagłosuje "tak", po to aby z rozpędu ludzie głosowali też za Igrzyskami. Taki tani chwyt, żeby w oczach zwykłego obywatela wyglądało że niby te Igrzyska są tak samo potrzebne i oczywiste. Równie dobrze mogłoby tam być pytanie typu: "czy chcesz więcej zarabiać". Pytanie o ścieżki rowerowe to już w ogóle przykład farsy. To tak jakby pytać w referendum czy budować: drogi, chodniki, mosty itp.

Co do metra, to skoro tunel tramwajowy pod dworcem budowano ponad 30 lat, to jedną linie metra może wybudują za 200 lat :lol:
Lepiej inwestować w rozwój sieci tramwajowej, która w Krakowie i tak jest słabo rozwinięta, ale ma podstawy. Poza tym jest tańsza w budowie i utrzymaniu.


To powrocmy do karoc i zaprzegow -sa tansze w budowiie i utrzymaniu. A tunel robili za czyje pueniadze ? Gdyby to byly pieniadze prywatne to przypuszczam ze budowali by go jakies trzy cztery tygodnie
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn kwie 21, 2014 10:18 pm

Zbycho, akurat z tym, że u nas jest brud na ulicy to jedyne z czym się nie zgodzę - w porównaniu z wieloma miastami z sąsiednich krajów, to polskie ulice to ostoja czystości. Tam to po prostu jakby ktoś nasrał, wszędzie się papiery walają :)

PS: Argument nt. otwarcia na stadionie Wisły chyba najmocniejszy że wszystkich wymienionych w całym temacie :!: 8)

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn kwie 21, 2014 10:25 pm

Igrzyska - NIE, metro - TAK, na unioparlamentu - KNP.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn kwie 21, 2014 11:44 pm

Osobiście, spodziewałem się że RN będzie mieć więcej sympatyków, z tego co obserwuję teraz, to pewno skończy się nikłym poparciem. Chyba że jakiś numer wytną podczas kampanii ;)

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » wt kwie 22, 2014 8:24 am

ZBYCHO pisze:zamykają stołówki dla dzieci ( dzieci są głodne, zamiast referendum dać tą kasę na obiady , stworzyć program " stop biedocie w szkołach czy coś podobnego


Ogólnie się z Tobą zgadzam, ale dosłownie wczoraj rozmawiałem sobie przy świątecznym stole z moją siostrą, która pracuje w jednej z typowych krakowskich podstawówek.
Argument o głodujących dzieciakach już do mnie nie trafia. Kanapki powrzucane do koszy na śmieci, poupychane pod ławkami, zostawiane na parapetach, a nawet... pływające w kiblach :evil:
OBCIACHEM są kanapki z domu, dlatego się je wyrzuca i kupuje jakiś syf (baton, hot-dog, czy zapiekanka) w szkolnych sklepikach.
Ręce opadają...
ezswaz aN Hutnik

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » wt kwie 22, 2014 9:25 am

1979 pisze:
Ares pisze:Te 3 pytania (metro, monitoring, ścieżki rowerowe) są na podpuchę. Chodzi o to, żeby rozmyć referendum nt. Igrzysk. Wstawiono 3 banalne i ogólnikowe pytania, na które pewnie większość zagłosuje "tak", po to aby z rozpędu ludzie głosowali też za Igrzyskami. Taki tani chwyt, żeby w oczach zwykłego obywatela wyglądało że niby te Igrzyska są tak samo potrzebne i oczywiste. Równie dobrze mogłoby tam być pytanie typu: "czy chcesz więcej zarabiać". Pytanie o ścieżki rowerowe to już w ogóle przykład farsy. To tak jakby pytać w referendum czy budować: drogi, chodniki, mosty itp.

Co do metra, to skoro tunel tramwajowy pod dworcem budowano ponad 30 lat, to jedną linie metra może wybudują za 200 lat :lol:
Lepiej inwestować w rozwój sieci tramwajowej, która w Krakowie i tak jest słabo rozwinięta, ale ma podstawy. Poza tym jest tańsza w budowie i utrzymaniu.


To powrocmy do karoc i zaprzegow -sa tansze w budowiie i utrzymaniu. A tunel robili za czyje pueniadze ? Gdyby to byly pieniadze prywatne to przypuszczam ze budowali by go jakies trzy cztery tygodnie


Różnica polega na tym, że Kraków ma gotowe koncepcje, plany rozwoju i modernizacji sieci tramwajowej. Koszty tego są możliwe do oszacowania. Poza tym rozwój sieci tramwajowej raczej nie budzi żadnych kontrowersji. Wiadomo gdzie trzeba budować i raczej nikt tego nie kwestionuje.
Natomiast metro to póki co fantazja. Nawet nie wiadomo czy jest potrzebne w Krakowie, bo zdania są podzielone. Brak jest planów i kosztorysów. To nawet nie jest luźna koncepcja. Ktoś rzucił pomysł i nakreślił na mapie trasę. Zresztą w sporej części pokrywa się z istniejącą siecią tramwajową.
Wątpię czy jest to inwestycja atrakcyjna dla prywatnego biznesu. Już pomijając koszty i czas trwania budowy, to sam okres zwrotu inwestycji (jeśli w ogóle się zwróci) to ciężkie lata.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt kwie 22, 2014 9:57 am

viki pisze:
ZBYCHO pisze:zamykają stołówki dla dzieci ( dzieci są głodne, zamiast referendum dać tą kasę na obiady , stworzyć program " stop biedocie w szkołach czy coś podobnego


Ogólnie się z Tobą zgadzam, ale dosłownie wczoraj rozmawiałem sobie przy świątecznym stole z moją siostrą, która pracuje w jednej z typowych krakowskich podstawówek


Taki proceder to był od wielu lat ;) Abstrahując od faktu "obciachu", to jak sam byłem w wieku podstawówkowym, można by powiedzieć, że jedzenie takiej kanapki było dla mnie na tyle męczące, że wolałem nic nie jeść i wrócić do domu :wink: :lol: bo batonów itp nie kupowałem.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt kwie 22, 2014 3:19 pm

Plan metra wygląda dość ciekawie. Podobnie jak w Londynie, połączenie kolejki podmiejskiej z metrem, czyli jazda pod ziemią i na otwartym terenie. Rozumiem, że nitka ciągnie się w kierunku Pleszowa, czyli "Nowej Huty Przyszłości. Przystanek Mogiła tuż przy nowym węźle autostrady S7, wiązać się będzie zapewne z wybudowaniem wielkiego parkingu typu Park&Ride, czyli przyjedź do Krakowa, zaparkuj, wsiądź w metro i dalej do celu. Po drodze Suche Stawy czyli Hutnik w Lidze Mistrzów (gdzieś na tej wysokości metro wchodzić będzie w podziemia), a dalej Hala w Czyżynach, Rynek i tak dalej. Myślę, że 10, 15 lat by to zrobili.

Jeśli chodzi o mnie to głosuję.

metro - tak
ścieżki - tak
monitoring - nie
olimpiada - tak

W wyborach do Parlamentu Europejskiego: PiS (nie wiem jeszcze na którego kandydata)
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Re: Referendum + Wybory

Postautor: metal » wt kwie 22, 2014 3:27 pm

stazyja69 pisze:
huteusz pisze:- Czy jesteśmy za budową metra w Krakowie?


Pod koniec lat 80-ych ubiegłego stulecia juz wspominalii o połączeniu NH z Bronowicami linią metra :wink:


Autorom pytań doskonale udało się rozmydlić kwestię - referendum miało dotyczyć ZIO a wszyscy dyskutują o metrze.

Jeszcze wcześniej (kojarzą mi się lata 60-te) Prof. Kotlarczyk pisał o geologicznych uwarunkowaniach budowy metra w Krk. Czytałem ten artykuł kilkanaście lat temu, jak go znajdę to gdzieś wkleję.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt kwie 22, 2014 3:39 pm

Aldaris pisze:Plan metra wygląda dość ciekawie. Podobnie jak w Londynie, połączenie kolejki podmiejskiej z metrem, czyli jazda pod ziemią i na otwartym terenie. Rozumiem, że nitka ciągnie się w kierunku Pleszowa, czyli "Nowej Huty Przyszłości. Przystanek Mogiła tuż przy nowym węźle autostrady S7, wiązać się będzie zapewne z wybudowaniem wielkiego parkingu typu Park&Ride, czyli przyjedź do Krakowa, zaparkuj, wsiądź w metro i dalej do celu. Po drodze Suche Stawy czyli Hutnik w Lidze Mistrzów (gdzieś na tej wysokości metro wchodzić będzie w podziemia), a dalej Hala w Czyżynach, Rynek i tak dalej. Myślę, że 10, 15 lat by to zrobili.



Science-fiction :) Ale muszę przyznać, Aldaris, że marketingowiec byłby z Ciebie niezły, brzmi jak tekst z broszury :)

Awatar użytkownika
Lucas[NH]
Posty: 538
Rejestracja: czw sty 18, 2007 12:51 pm
Lokalizacja: Centrum B

Postautor: Lucas[NH] » wt kwie 22, 2014 4:35 pm

Aldaris pisze:Plan metra wygląda dość ciekawie. Podobnie jak w Londynie, połączenie kolejki podmiejskiej z metrem, czyli jazda pod ziemią i na otwartym terenie. Rozumiem, że nitka ciągnie się w kierunku Pleszowa, czyli "Nowej Huty Przyszłości. Przystanek Mogiła tuż przy nowym węźle autostrady S7, wiązać się będzie zapewne z wybudowaniem wielkiego parkingu typu Park&Ride, czyli przyjedź do Krakowa, zaparkuj, wsiądź w metro i dalej do celu. Po drodze Suche Stawy czyli Hutnik w Lidze Mistrzów (gdzieś na tej wysokości metro wchodzić będzie w podziemia), a dalej Hala w Czyżynach, Rynek i tak dalej. Myślę, że 10, 15 lat by to zrobili.

Jeśli chodzi o mnie to głosuję.

metro - tak
ścieżki - tak
monitoring - nie
olimpiada - tak

W wyborach do Parlamentu Europejskiego: PiS (nie wiem jeszcze na którego kandydata)

Tak tylko wiesz ile tym metrem będziesz jechał do Centrum spod np Hutnika? Dłużej niż 10tką obecnie.. Ta trasa jest BEZNADZIEJNA.

dzuhas
Posty: 2361
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt kwie 22, 2014 6:24 pm

jak ktos chce miejsce w komisji to prosze o priv. platne ok 150 zl
pzdr Osiek

petos
Posty: 153
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 4:23 pm
Lokalizacja: petos

Postautor: petos » wt kwie 22, 2014 6:35 pm

4 razy nie... a co do wyborow to Ruch Narodowy

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » wt kwie 22, 2014 8:02 pm

Lucas[NH] pisze:wiesz ile tym metrem będziesz jechał do Centrum spod np Hutnika? Dłużej niż 10tką obecnie..


Skąd taki wniosek? Metro rozpędza się szybko do 70km/h i zero kolizji po drodze, więc 15 minut na przejazd to max.