Reforma Bońka II-giej ligi, a nasz spadek w sezonie 2015/16!

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Reforma Bońka dotycząca II-giej jest przeprowadzona .....

DOBRZE!
14
41%
ŹLE!
16
47%
POWINNO ZOSTAĆ TAK JAK JEST!
4
12%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Reforma Bońka II-giej ligi, a nasz spadek w sezonie 2015/16!

Postautor: sudione » wt kwie 29, 2014 8:01 pm

Witam!
Przeczytałem bardzo ciekawy wywiad na "Weszło" z sekretarzem generalnym PZPN'u Maciejem Sawickim -> http://www.weszlo.com/news/19568-Sawick ... _pieniadze i jedno pytanie o reformę II-giej ligi wyrywa z butów:

Kod: Zaznacz cały

Weszło: Co da ta reforma II ligi? Kluby płaczą bo pół ligi spada.
M. Sawicki: To reforma uzgodniona i zaaprobowana przez kluby II ligi. Ważna zmiana porządkująca rozgrywki na szczeblu centralnym. Dzięki połączeniu dwóch grup w jedną, od nowego sezonu 2014/2015 będziemy mieli w sumie 52 kluby na poziomie centralnym (16 ESA, 18 I liga i 18 II liga). Podniesie to prestiż rozgrywek, zwiększy się konkurencja wśród piłkarzy i trenerów, a co za tym idzie, poziom sportowy, a także w dłuższym terminie, poprzez wymogi licencyjne wymusi na klubach inwestycje w infrastrukturę. Ten zarząd myśli jeszcze bardziej perspektywicznie, od sezonu 2016/2017 wprowadza kolejna reformę na poziomie III ligi, gdzie maja być 4 grupy zamiast dotychczasowych 8 grup, w każdej grupie ma być po 16 klubów.

...czyli to co mówiłem wcześniej, Boniek zarzyna polską piłkę jak świniaka!:( Nie dość, że prawdopodobnie nie utrzymamy się na 4-tym poziomie rozgrywkowym :(, to jeszcze żaden sponsor nie wejdzie do klubu gdzie na awans do ekstraklasy (przy dobrych sprzyjających wiatrach!) będzie trzeba czekać 4 sezony! Dziwi mnie także to, że nie można było wrócić do systemu rozgrywek, gdzie 3-ci zawodowy poziom piłkarski podzielony był na 4 grupy [sezon 2001/02 - 2007/08].
...i na koniec mała ankieta. Zapraszam do klikania, wygłoszenia swojego zdania i oczywiście gorącej polemiki.:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt kwie 29, 2014 8:23 pm

Powinno być jak kiedyś. Ekstraklasa, I liga - ogólnopolskie. 2 liga: 4 grupy. :)
Mi się wydawało, że to już reorganizacja obecna skleja 3 ligi...

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » wt kwie 29, 2014 8:32 pm

Mógłbym tę całą reformę zrozumieć, ale pod jednym warunkiem:
Awanse będą tak rozwiązane jak są obecnie stosowane w Anglii, że nawet 6-sty zespół ma szansę walczyć o awans, czyli:
1. AWANS
2. AWANS
3. BARAŻE Z MIEJSCEM 6-STYM
4. BARAŻE Z MIEJSCEM 5-TYM
5. BARAŻE Z MIEJSCEM 4-TYM
6. BARAŻE Z MIEJSCEM 3-IM
...a do ligi wyższej z barażów awansują zwycięscy finału. Oczywiście po jednym meczu, a handicap'a dostaje ta drużyna, która po zakończeniu ligi była wyżej w tabeli w postaci meczu barażowego u siebie.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt kwie 29, 2014 9:08 pm

huteusz pisze:Powinno być jak kiedyś. Ekstraklasa, I liga - ogólnopolskie. 2 liga: 4 grupy. :)
Mi się wydawało, że to już reorganizacja obecna skleja 3 ligi...


kiedyś ekstraklasa i I liga to było to samo.



komu to przeszkadzało...

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » wt kwie 29, 2014 9:27 pm

ksh72 pisze:
huteusz pisze:Powinno być jak kiedyś. Ekstraklasa, I liga - ogólnopolskie. 2 liga: 4 grupy. :)
Mi się wydawało, że to już reorganizacja obecna skleja 3 ligi...


kiedyś ekstraklasa i I liga to było to samo.
komu to przeszkadzało...


Heh, wiadomo, że wtedy było, chciałem dopasować obecne nazwy do starych realiów...
Też wolałem stare :)