NOWY Hutnik 2010 W MEDIACH [bez komentarzy]

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
HUT1950NIK
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 26, 2004 4:29 pm

Postautor: HUT1950NIK » pt paź 17, 2014 10:40 am

TYLKO Hutnik

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » sob paź 18, 2014 11:54 am

Bohaterów Września- Zawsze Wierni

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pn paź 20, 2014 11:34 pm

HUT1950NIK pisze:http://sportowetempo.pl/sportowa_malopolska/artykul/39346_11_kontuzjowanych_juniorow_Hutnika_w_przerwie_meczu_Wydzial_Dyscypliny_MZPN_nie_dal_wiary_i_wymierzyl_kary


Poniżej zamieszczam odwołanie trenera Andrzeja Paszkiewicza od drakońskiej decyzji Wydziału Dyscypliny. Myślę, że nieco odsłania kulisy decyzji. Szkoda tylko, że dzięki działaczom Garbarni cała sprawa stała się pożywką dla mediów:

Kraków, dnia 14.10.2014 roku

Związkowa Komisja Odwoławcza
Małopolskiego Związku Piłki Nożnej
ul. Krowoderska 74, 31-158 Kraków

Odwołanie

od decyzji Wydziału Dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Nożnej 1/14/15 z dn. 1 października 2014 roku ( posiedzenie nr.24/WD/2014, dostarczonej drogą mailową w dn. 13 października br.) – załącznik do protokołu.
Zaskarżam punkt b. oraz d. z podpunktem i. postanowienia tj.: nałożenie kary finansowej w wysokości 500zł oraz dyskwalifikacji do 30 czerwca 2015 roku wobec mojej osoby.

Uzasadnienie

Na wstępie pragnę zwrócić uwagę Szanownej Komisji na uchybienia w pracy Wydziału Dyscypliny w powyższej sprawie. Zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN art. 143 §2. Wydział Dyscypliny zobowiązany jest pouczyć mnie o „sposobie i terminie odwołania”, czego nie uczynił. Decyzja została podjęta 1 października a ja zostałem o niej poinformowany drogą mailową 13 października.
Ponadto w mojej opinii, również w myśl Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN art. 111 §3 z prac komisji Pan Maciej Malski, jej Wiceprzewodniczący, „winien wyłączyć się z rozpoznawania sprawy, jeżeli istnieją uzasadnione wątpliwości co do jego bezstronności”. Dowodem na to jest trwający konflikt i bezpośrednia rywalizacja na terenach dawnego Hutnika pomiędzy stowarzyszeniem Nowy Hutnik 2010, będącym kontynuatorem tradycji sportowych Hutnika Kraków, a stowarzyszeniem Siemacha, które przejęło w zarządzanie większość trenów uprzednio należących do Hutnika, a którego Wiceprzewodniczącym Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym Placówek Sportowych jest właśnie Maciej Malski. Stowarzyszenie to, mimo składanych wcześniej deklaracji o nieprowadzeniu konkurencyjnej dla mojego klubu na tych terenach działalności, ostatecznie podjęło w 2012 r. decyzję o przejęciu młodzieżówki dawnego S.P.M.T.S. Hutnik Kraków i otwarciu własnej akademii piłkarskiej. W moim odczuciu istnieje uzasadnione podejrzenie co do chęci zdyskwalifikowania mojej osoby, jako jednego z filarów (trenera drużyny seniorów i juniorów) bezpośredniej konkurencji, co wyczerpuje znamiona określone w przywołanym wyżej podpunkcie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN.
Przechodząc do meritum sprawy, nie zgadzam się całkowicie ze stwierdzeniem stanu faktycznego Komisji Dyscyplinarnej, która w punkcie 3. swojego uzasadnienia ustaliła że: „Stwierdzenie kontuzji nie może nastąpić w ciągu kilku sekund i winno być poprzedzone oględzinami, jak i badaniami. Tymczasem drużyna Hutnika bezpośrednio po zakończeniu pierwszej połowy oświadczyła, że nie może kontynuować gry z przyczyn wyżej wymienionych i zeszła do szatni.” Z moich informacji i relacji świadków, które zostały także przekazane Komisji, wynika, że ta sytuacja miała zupełnie odwrotny przebieg, co powinno zostać zaprotokołowane w sprawozdaniu sędziowskim, a zostało ujęte m.in. w moim oświadczeniu. Wyraźnie poświadczyłem w nim, że dopiero po zejściu do szatni zawodnicy zgłosili kierownikowi urazy a on po konsultacji z fizjoterapeutą przekazał mi informacje o zdekompletowaniu zespołu, po czym w budynku klubowym poinformował o tym sędziego.
Zaskakujące jest dla mnie z jaką łatwością Wydział Dyscypliny bez powołania lub konsultacji biegłego lekarza sportowego czy fizjoterapeuty „nie dał wiary” i podważył opinię fizjoterapeuty, nie posiadając w swoim składzie – wedle moich informacji – żadnego specjalisty w tej dziedzinie. Trudno również zaakceptować „koronne” dwa przykłady zawodników:
- Józefa Mizery, który „uczestniczył” co prawda w dniu 8 września w rozruchu szkolnym, ale w rzeczywistości jedynie truchtał ze względu na krwiak, o czym podobno poinformował jego trener wezwany na komisję.
- Michała Terlikowskiego, który ma stwierdzony od dawna „Konflikt Panewkowy”, na co wskazują prześwietlenia RTG oraz liczne konsultacje lekarskie. Według zaleceń fizjoterapeuty dolegliwość ta umożliwia mu kontynuowanie gry do granicy objawów bólowych oraz wymaga wykonania, w razie nie przyniesienia efektów w wyniku terapii doraźnej, zabiegu operacyjnego w najbliższym czasie.

Wydział Dyscypliny wymierzył mi karę na podstawie prawnej Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN art. 71 pkt. a i b. oraz Uchwały nr 9/Z/2014 z dnia 17 lipca 2014 roku Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie, które wyznaczają karę za „samowolne opuszczenie boiska lub odmowę dalszego rozgrywania meczu”, na co w moim przypadku nie zgromadził żadnych dowodów, próbując wskazać mnie jako osobę bezpośrednio odpowiedzialną za takie zachowanie, co zresztą zawarłem w swoim oświadczeniu dołączonym do akt sprawy.

W moim odczuciu członkowie Wydziału Dyscypliny, osądzając mnie, nie kierowali się zasadą fundamentalną w orzekaniu o winie, która opiera się przede wszystkim o „domniemanie niewinności” i „twardych dowodach”. Pragnę jeszcze raz przedstawić mój ogląd sytuacji podczas meczu, będącego przedmiotem prac komisji. W trakcie meczu, jak i po jego zakończeniu nie wnosiłem żadnych pretensji do sędziego zawodów. Ponadto w Hutniku Nowa Huta jestem odpowiedzialny za prowadzenie dwóch zespołów Seniorów i Juniorów Starszych, a do południa pracuje zawodowo. Z powodu natłoku zajęć w klubie pracujemy na bazie ścisłej specjalizacji, a ja jako trener odpowiadam za metodyczne przygotowanie do zajęć oraz prowadzenie zespołów, nie wchodząc w kompetencje dyrektora sportowego, prezesa, kierownika, a tym bardziej fizjoterapeuty, bo nie mam takich uprawnień. W przerwie meczu mój kierownik a jednocześnie pracodawca pan Bartosz Margasiński (dyrektor sportowy i jednocześnie członek zarządu stowarzyszenia), przekazał mi informację o zdekompletowaniu zespołu. Mając na uwadze dobro zdrowotne zawodników, oraz będąc pracownikiem klubu przyjąłem do wiadomości taką decyzję. Nie posiadam wykształcenia lekarza sportowego tym bardziej fizjoterapeuty, więc – mam pytanie – na jakiej innej podstawie i w imię jakich przesłanek miałem kazać grać zawodnikom z bólem oraz sprzeciwić się decyzji pracodawcy i specjalisty klubowego?!.

W świetle powyższych faktów nie czuję się winny w żadnym aspekcie sprawy „samowolnego opuszczenia boiska lub odmowy dalszego rozgrywania meczu” oraz nie widzę w swoim zachowaniu jakichkolwiek przesłanek niesportowego zachowania. Ponadto jestem przerażony z jaką łatwością, brakiem empatii i rzetelności oraz przy całkowitym braku jakichkolwiek dowodów, Wydział Dyscypliny zabiera mi możliwość zarobienia na „chleb”, dyskwalifikując mnie na prawie rok! Jednocześnie jestem mocno zdeterminowany, by w razie podtrzymania kary przez Szanowną Komisję, dochodzić swoich praw w procesie sądowym z powództwa cywilnego z zasądzeniem odszkodowania.

W związku z przedstawionymi powyżej argumentami wnoszę o całkowite odstąpienie od kary wobec mojej osoby.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Paszkiewicz
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » czw paź 23, 2014 11:52 pm


dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn paź 27, 2014 8:26 pm

http://sport.tvp.pl/17405443/zobacz-naj ... #undefined

siłacze i start biegaczek miazga ale zdjecie biegaczki narciarskiej to jakaś pomyłkja, a wisła sabotaż..



ale ogolnie konkurs miazga, swietny pomysl az dziwne ze czegos takiego w Polsce wczesniej nie było (?) brawo Marcin

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » śr lis 05, 2014 11:48 pm

dUfio - są dwa konkursy prasowe (w których jest też kategoria sport): Grand Press Photo (w którym raz w finale było zdjęcie kibiców Hutnika) oraz BZWBK Press Foto. Sam konkurs sportowy nie istnieje, była raz próba organizacji w Kielcach, ale (chyba?) za mało znali branżę konkursów prasowych i polegli (nie zrobili kolejnej edycji).

Dla tych, którzy niewiele wiedzą jak wyglądało całe przedsięwzięcie:

- film:
http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo, ... ,1060.html

- tekst:
http://www.swiatobrazu.pl/galeria-najle ... 31693.html

Tomek83
Posty: 796
Rejestracja: śr lis 12, 2008 10:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Tomek83 » pn lis 24, 2014 6:14 pm

[Wymoderowano. Admin]
Tomek83

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn gru 22, 2014 11:07 am


Awatar użytkownika
HUT1950NIK
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 26, 2004 4:29 pm

Postautor: HUT1950NIK » sob sty 17, 2015 8:20 am

TYLKO Hutnik

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt lut 10, 2015 10:29 am

Dziennik Polski 10 lutego 2015

III liga piłkarska. Do rozpoczęcia rundy rewanżowej pozostał miesiąc, a Hutnik Nowa Huta już dokonał prezentacji drużyny. Wiele jednak wskazuje, że mogą do niej przyjść jeszcze nowi gracze. Już dawno nie było tak tłoczno w hali nowohuckiej Wandy. Pojawiło się w niej około 600 sympatyków – więcej niż na jesiennych meczach – którzy przez cały dzień rozgrywali mecze VII Turnieju Kibiców Hutnika im. Zbigniewa Roszewskiego. Klub z Suchych Stawów skorzystał z tej okazji i przedstawił im zespół, w którym w ostatnich tygodniach doszło do wielu zmian. Nie wszyscy jednak zawodnicy pojawili się na prezentacji. – Jest to nasza pierwsza impreza uświetniająca jubileusz 65-lecia Hutnika – przypomniał prezes Adam Gliksman. Przy tak licznym gronie zebranych atmosfera była bardzo gorąca i bardziej pasowała nawet do stadionowych trybun niż halowej widowni. Były nie tylko okrzyki i chóralne śpiewy, ale nawet race, które wprawdzie przy wygaszonym świetle sprawiały efektowne wrażenie, jednak zadymiły obiekt przy ul. Odmogile. – Z piłkarzy, których mieliśmy w poprzedniej rundzie, odeszło dziewięciu – mówił o zmianach personalnych w drużynie trener Andrzej Paszkiewicz. Na razie w ich miejsce pozyskano dwóch graczy: obrońcę Radosława Grzesiaka (poprzednio Świt Krzeszowice) oraz ofensywnego zawodnika Sebastiana Palonka (AS Progres Kraków). W kadrze znaleźli się też kolejni wychowankowie z juniorów – defensor Bartosz Cieśla i pomocnik Hubert Pachowicz. Wiele wskazuje, że na tym nie koniec i Hutnik pozyska kilku innych graczy, chociaż niedawno w klubie zarzekano się, iż nie stać go na więcej transferów. Zatrzymanie w zespole stopera Jakuba Ochmana zdaje się jednak świadczyć, że sytuacja się poprawiła. Nieoficjalnie potwierdzają to przedstawiciele klubu, mówiąc, że znalazły się fundusze na transfery. W testach ma uczestniczyć przynajmniej trzech piłkarzy z naszego regionu, w tym obrońca Patryk Kołodziej z Puszczy Niepołomice. Pojawić się ma także zawodnik z Dolnego Śląska. Powinni oni zagrać w kolejnych sparingach, z Górnikiem Wieliczka i Polonią Łaziska. – Chciałbym zamknąć kadrę do końca tego tygodnia – stwierdził trener Paszkiewicz. Podobno możliwe jest jednak, że nawet w ostatnich dniach okna transferowego (otwarte będzie do 2 marca) pojawi się pewien znany piłkarz z wyższej ligi. – Musicie być z drużyną, dlatego zapraszamy na mecze i prosimy o wsparcie naszego stowarzyszenia – apelował Gliksman do kibiców, dla których przygotowano akcję „Karnet”, a chodzi o zakup wejściówek na całą rundę. – Mamy nadzieję, że dobra atmosfera będzie wiosną towarzyszyć naszym piłkarzom.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr lut 18, 2015 9:24 pm


Alex
Posty: 1038
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » pn kwie 06, 2015 5:49 pm

Przed meczem Jagielloni z Wisłą dużo było o Michale Pazdanie. Sporo też Hutnika pokazali (szatnie, boisko,puchary). Wypowiadał się m.in Kasperczyk, Wiącek.

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » czw maja 14, 2015 9:54 pm

Hutnik 7 krotnym mistrzem Polski

www.nomp.pl

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw maja 28, 2015 7:48 pm


delim
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 26, 2015 12:21 pm

Postautor: delim » pt maja 29, 2015 8:55 pm

Dla tych, którzy jutro nie dadz± rady pojawiæ siê na stadionie - transmisjê z meczu z Beskidem Andrychów zapowiedzia³a Ma³opolskaTV!