Wybory samorządowe 2014

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » wt gru 02, 2014 9:03 am

BINGONH pisze:Pomijając to z kim sypia Biedroń (nie miałoby to żadnego znaczenia, gdyby nie to, że się z tym obnosi na prawo i na lewo) to ciekaw jestem co skłoniło mieszkańców, aby oddać głos na człowieka, która jest miernym politykiem.
Facet do tej pory był tylko aktywistą środowisk homoseksualnych i nie kojarzę go z niczego innego.
Kto go wybrał na prezydenta i czemu?
Nie przeszkadzałoby mi to gdyby prezydent mojego miasta był gejem (pod warunkiem, że by się z tym nie obnosił) a był za to dobrym menadżerem i skutecznie zarządzał miastem.
Ale głosować na kogoś tylko dla tego, że chwali się swoją seksualnością???


W drugiej turze to Słupsk miał wybór między dżumą a cholerą.
Z jednej strony gej z drugiej strony człowiek PO.

Nie chcę mi się dokładnie szukać wyników ze Słupska ale gdybym tam mieszkał i miał iść głosować to oddałbym głos nieważny.
I nie wiem ilu ludzi tak zrobiło. Przecież żeby wygrać wybory w II turze wystarczy że trzech mieszkańców odda ważne głosy.
http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » wt gru 02, 2014 11:10 am

flagus pisze:
Aldaris pisze:Z jego punktu widzenia to zrobił najlepiej jak mógł. Za rok Twój Ruch prawdopodobnie idzie do lamusa i posłowie tej partii będą mieli problem. Może cześć zasili platformę, dając tym samym plamę na honorze. Biedroń niejako nieźle się ustawił pod przyszłą karierę.


To ze zasila PO to pewne. Paliglup juz wlazi do dupska Kopacz. Co tam honor ---- najwazniejsze koryto.


Tak jak zrobili to już Kurski, Ziobro, Gowin i spółka wchodząc w dupe Kaczyńskiemu, takich mamy polityków...
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt gru 02, 2014 6:55 pm

oszuwar pisze:
flagus pisze:
Aldaris pisze:Z jego punktu widzenia to zrobił najlepiej jak mógł. Za rok Twój Ruch prawdopodobnie idzie do lamusa i posłowie tej partii będą mieli problem. Może cześć zasili platformę, dając tym samym plamę na honorze. Biedroń niejako nieźle się ustawił pod przyszłą karierę.


To ze zasila PO to pewne. Paliglup juz wlazi do dupska Kopacz. Co tam honor ---- najwazniejsze koryto.


Tak jak zrobili to już Kurski, Ziobro, Gowin i spółka wchodząc w dupe Kaczyńskiemu, takich mamy polityków...


Z tą różnicą, że Solidarna Polska czy Polska Jest Najważniejsza programowo z Prawem i Sprawiedliwością wyglądały podobnie. Poza tym panowie Kurski czy Ziobro od dawna byli żołnierzami Kaczyńskich, a tylko jakiś kaprys spowodował, że zamarzyła im się indywidualna kariera polityczna. Dodatkowo nie krytykowali oni w sposób jawny Prawa i Sprawiedliwości. Na ich tle zupełnie inaczej wyglądają ludzie z Twojego Ruchu, który głosił skrajne poglądy społeczne, będąc niby partią antysystemową, w mocnej opozycji do PO. Teraz ich przytulanie wygląda co najmniej niesmacznie. Trudno z resztą wskazać z tej partii osobę mocno kojarzoną z Platformą. Palikota? Może kiedyś. Gowina nie oceniałbym na razie w żaden sposób, bo zmienił barwy z PO na PiS. Czas pokaże co jego ruchy przyniosły i czym się kierował.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

ZBYCHO
Posty: 669
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » wt gru 02, 2014 10:22 pm

W polityce to 99,99 % to "przerzuty" z partii do partii.
Byle być " u koryta". :D

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt gru 02, 2014 10:46 pm

ZBYCHO pisze:W polityce to 99,99 % to "przerzuty" z partii do partii.
Byle być " u koryta". :D


Poza Korwinem :)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt gru 02, 2014 10:57 pm

BINGONH pisze:
ZBYCHO pisze:W polityce to 99,99 % to "przerzuty" z partii do partii.
Byle być " u koryta". :D


Poza Korwinem :)

Poza Jarkiem :)

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr gru 03, 2014 9:41 pm


Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » śr gru 03, 2014 9:59 pm

Pietrzyk vice przewodniczacy.. czekamy na obiecanki !!!

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » śr gru 03, 2014 11:29 pm

Aldaris pisze:Dodatkowo nie krytykowali oni w sposób jawny Prawa i Sprawiedliwości.


Słucham? Ziobro i Kurski nie krytykowali Kaczyńskiego? Jeździli po nim jak po łysej kobyle. Gowin też, ale on to robił bardziej delikatnie. Wiedział ze jak nie wyjdzie jego projekt to jego ostatnia deska ratunku to PiS. A tamci tj Ziobro, Kurski, Kęmpa i spółka, żenua... I ta awantura miedzy Ziobrą i Kurskim, jak każdy z nich indywidualnie dogadywał sie z Kaczorem...
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw gru 04, 2014 7:44 am

oszuwar pisze:
Aldaris pisze:Dodatkowo nie krytykowali oni w sposób jawny Prawa i Sprawiedliwości.


Słucham? Ziobro i Kurski nie krytykowali Kaczyńskiego? Jeździli po nim jak po łysej kobyle. Gowin też, ale on to robił bardziej delikatnie. Wiedział ze jak nie wyjdzie jego projekt to jego ostatnia deska ratunku to PiS. A tamci tj Ziobro, Kurski, Kęmpa i spółka, żenua... I ta awantura miedzy Ziobrą i Kurskim, jak każdy z nich indywidualnie dogadywał sie z Kaczorem...


Te partie nie były partiami satelickimi i krytyka się pojawiała. Jednakże są różne poziomy krytyki, a łowów politycznych ci politycy nie urządzali. Możesz wskazać parę przykładów, to może się przekonam, bo pamięć bywa zawodna.
Po drugie to nie Kaczor tylko Kaczyński. Takie pisanie świadczyć może o zacietrzewieniu i błędnym spojrzeniu obiektywnie na sytuacje. Czyli czepianie się na każdym kroku. Wrażenia to na mnie nie zrobi, wręcz przeciwnie.
Natomiast co do Ziobry i Kurskiego to w partiach są różne przetasowania. Akurat Kurskiemu było bliżej do PiSu, a Ziobro miał świadomość, że pewne decyzje zmarginalizują SP. Taka polityka. Tu akurat w ogóle bym się nie czepiał.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw gru 04, 2014 8:21 am

Aldaris , pierwsze z brzegu:

...Nawet, jeśli w nadchodzących wyborach nie uda się „doskoczyć do progu wyborczego”, to „nie będzie to koniec Solidarnej Polski”- zapewnia Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. „Nie ma mowy o powrocie na łono PiS nawet w przypadku porażki. „Wady Jarosława Kaczyńskiego uniemożliwiają współprace. On dzieli ludzi

..Chociaż wykluczony z PiS Jacek Kurski deklaruje, że wciąż żywi ciepłe uczucia do partii Jarosława Kaczyńskiego ostro atakuje prezesa. Jacek Kurski stwierdził, że PiS jest jak kolonia karna. Kaczyński sprawdziłby się w roli dyrygenta, tyle tylko, że batuta pomyliła się dyrygentowi z batem...
:wink:

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » czw gru 04, 2014 9:33 am

Aldaris pisze:Po drugie to nie Kaczor tylko Kaczyński. Takie pisanie świadczyć może o zacietrzewieniu i błędnym spojrzeniu obiektywnie na sytuacje. Czyli czepianie się na każdym kroku.


Zacietrzewienie? Kaczor, Donek, chyba troche przesadzasz. Ja i wielu ludzi ma ksywy związane z nazwiskiem, ale w życiu nie pomyślałbym że świadczy to o "zacietrzewieniu"...
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw gru 04, 2014 2:56 pm

W tym wypadku jest taki zwrot "Jego Eminencja "
:wink:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw gru 04, 2014 3:49 pm

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:
ZBYCHO pisze:W polityce to 99,99 % to "przerzuty" z partii do partii.
Byle być " u koryta". :D


Poza Korwinem :)

Poza Jarkiem :)


Rozumiem, że masz na myśli naszego wspólnego znajomego Jarka :D

Jak to zwykle bywa w temacie polityka muszę się z Tobą nie zgodzić.
Kaczyński kilka partii politycznych zaliczył, choć przerzutem nazwać go nie można. Raczej trzyma się jednej linii programowej.

Za to jest to człowiek, który nie jest przesadnie pazerny na pieniądze (widać u niego występuje tylko jedna namiętność władza). to i tak nie chce likwidować koryta.
Głosował przeciw ograniczeniu finansowanie partii politycznych z budżetu!

Pensja dla posła rzecz normalna, to jest jego praca. Jakaś kasa na utrzymanie biura też ok. Kilka (dosłownie kilka służbowych samochodów dla najważniejszych urzędników, Prezydent, Premier, Marszałek), państwowy samolot. To mogę zrozumieć. Jesteśmy dużym krajem w środku Europy.
Ale finansowanie partii politycznych z budżetu to jest złodziejstwo i tyle. Niech członkowie partii i sympatycy płacą składki na ich utrzymanie.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw gru 04, 2014 6:15 pm

stazyja69 pisze:Aldaris , pierwsze z brzegu:

...Nawet, jeśli w nadchodzących wyborach nie uda się „doskoczyć do progu wyborczego”, to „nie będzie to koniec Solidarnej Polski”- zapewnia Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. „Nie ma mowy o powrocie na łono PiS nawet w przypadku porażki. „Wady Jarosława Kaczyńskiego uniemożliwiają współprace. On dzieli ludzi

..Chociaż wykluczony z PiS Jacek Kurski deklaruje, że wciąż żywi ciepłe uczucia do partii Jarosława Kaczyńskiego ostro atakuje prezesa. Jacek Kurski stwierdził, że PiS jest jak kolonia karna. Kaczyński sprawdziłby się w roli dyrygenta, tyle tylko, że batuta pomyliła się dyrygentowi z batem...
:wink:


Rzeczywiście niezbyt fortunne te wypowiedzi. Swoją drogą ciekaw jestem czy ktoś im doradzał czy może wpadli sami na to by używać tak wyświechtanych haseł jak "dzieli ludzi". Działa to na część elektoratu PO czy SLD, ale chyba nie na wyborców SP.


oszuwar pisze:
Zacietrzewienie? Kaczor, Donek, chyba troche przesadzasz. Ja i wielu ludzi ma ksywy związane z nazwiskiem, ale w życiu nie pomyślałbym że świadczy to o "zacietrzewieniu"...
Czasami też pieszczotliwie używam Kaczor. Krytykując dość dosadnie prawą stronę sceny politycznej założyłem, że napisałeś to z pianą w ustach. No, ale skoro nie. Nie widzę tego przez monitor :)
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo