Wybory prezydenckie 2015

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Wybory prezydenckie 2015

Postautor: Aldaris » śr lut 04, 2015 12:56 pm

Wybory prezydenckie dopiero za ok. 4 miesiące. Mimo to warto już podyskutować i przedstawić swoje typy. Nie wiem jak zrobić ankietę, zatem ograniczę się do wypisania kandydatów.

Jeśli chodzi o mnie to najchętniej zagłosowałbym na Kaczyńskiego, no ale skoro wystawiono Dudę, to nie pozostaje mi nic innego jak zagłosować na niego, mimo iż zrobię to z lekkim niesmakiem, bo nie przepadam za nim szczególnie.
Kiedyś głosowano na Kwaśniewskiego ze względu urodę i sam się dzisiaj łapię, bo chętnie oddałbym głos na panią Ogórek. Opcja polityczna którą reprezentuje (chociaż startuje jako niezależna) niestety mi nie odpowiada. Personalnie jednak zaprezentowała się w moim mniemaniu dobrze, ciekawie przedstawiła parę rzeczy, ogólnie na plus.
Co do wyników, to wydaje się, że w II turze spotkają się Komorowski z Dudą. Reszta polityków chyba bez większych szans chociaż kto wie, co się przez te 4 miesiące wydarzy. Na tle kandydatów najmarniej wygląda Palikot, który już od dawna traci grunt pod nogami i który dwoi się i troi by zdyskredytować oponentów.

Zapraszam do merytorycznej i kulturalnej dyskusji na argumenty :lol:


Lista kandydatów (może kogoś pominąłem i może ktoś jeszcze dołączy):

Bronisław Komorowski (PO)
Andrzej Duda (PiS)
Magdalena Ogórek (SLD)
Adam Jarubas (PSL)
Janusz Palikot (TR)
Janusz Korwin-Mikke (KORWiN)
Anna Grodzka (Zieloni)
Jacek Wilk (KNP)
Marian Kowalski (RN)
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2015 10:25 pm przez Aldaris, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

1979
Posty: 1892
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » śr lut 04, 2015 1:14 pm

Wilk z KNP na pewno jeszcze , choć watpie aby zebral podpisy
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr lut 04, 2015 1:32 pm

Nie wiadomo czy Kalisz nie wystartuje. Coś tam o kandydowaniu mówi Kukiz. Podobno Grzegorz Braun też się przymierza... Zdaje mi się, że narodowcy zgłosili już oficjalnie Mariana Kowalskiego.
Chyba się trochę Aldaris pospieszyłeś z tym tematem...

Ale pomijając to, w tym roku wszystko jest raczej jasne.

Wygra Komorowski.
Pytanie tylko czy w pierwszej czy w drugiej turze.
Im będzie więcej kandydatów, tym większa szansa na 2 tury.
Po tym jak Kaczyński wystawił Dudę, kwestia drugiego miejsca pozostaje sprawą otwartą. Wątpię by żelazny elektorat PiS-u poszedł w całości głosować na Dudę. Ma największe szanse na zajęcie drugiego miejsca, ale kto wie...
Na pewno mocno zamiesza Korwin. Nie zdziwi mnie nawet jak dostanie ponad 10% choć szanse na 2 miejsce, niestety małe.
Na chwilę obecną obstawiam, że o 2 miejsce powalczy Ogórek z Dudą, ale to się jeszcze może zmienić podczas kampanii.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr lut 04, 2015 8:28 pm

Aldaris, Jarek nie nadaje się na prezydenta. Od Dudy wolałem Andrzeja Nowaka, no ale cóż. On też nie jest zły. Pogadamy kiedyś na żywo.

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr lut 04, 2015 8:51 pm

ponoć jeszcze Braun, Kowalski i paru innych tzw. prawicowych. Ciekawe jak to zadziała, może tak? https://www.youtube.com/watch?v=WdjWEKivVwg

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr lut 04, 2015 10:17 pm

Jeśli chodzi o mnie- Jacek Wilk z KNP zdecydowanie.

Dobry, wolnorynkowy kandydat bez wad JKM.

JOK_NH
Posty: 4589
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lut 06, 2015 12:43 am

Ja zdecydowanie Korwin.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lut 06, 2015 7:54 am

Nawet Słomka ogłosił, że będzie kandydował :)

Awatar użytkownika
KoKoNH
Posty: 859
Rejestracja: śr sie 30, 2006 7:24 pm
Lokalizacja: Szkolne

Postautor: KoKoNH » pt lut 06, 2015 10:06 am

Szkoda, że prawica podzielona... z korwina, knp czy rn może się uzbierać z 15%, nawet więcej... Jedno jest pewne, na bandę czworga nie zagłosuje!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lut 06, 2015 10:57 am

Podzielona, ale czy do końca...?
KNP moim zdaniem kandydatury Wilka nie zarejestruje bo ok 90% struktur partyjnych poszło za Korwinem.
Ruch Narodowy to trochę inny profil wyborców nich Korwin.
Credo narodowców to Bóg, Honor, Ojczyzna
Korwina: Wolność, Własność, Sprawiedliwość.

Wystawianie Mariana Kowalskiego to strzał w oba kolana. Facet jest kompletnie niemedialny. Większe szanse miałby Zawisza.

Pytanie, na ile kampanie zdominuje kwestia wojny na Ukrainie? Im więcej będzie o tym, tym szanse Korwina rosną.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt lut 06, 2015 11:06 am

BINGONH pisze: Zawisza.


jako chyba najbardziej nielubiany ogólnie spośród RN - na pewno ;)

prawa strona podzielona - znowu wygra Bronek... takie realia

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lut 06, 2015 11:37 pm

BINGONH pisze:Podzielona, ale czy do końca...?
KNP moim zdaniem kandydatury Wilka nie zarejestruje bo ok 90% struktur partyjnych poszło za Korwinem.


Tak grzmi poseł Wipler, ale ja tam nie widzę nikogo znanego w środowisku poza Berkowiczem. Wszyscy znani mi liderzy (Dziambor, Wilk, Żółtek, Najzer, Marusik) zostają w KNP a z nimi zostają struktury. Do KORWiN-a przeszły osoby zamieszane w fałszowanie deklaracji co budzi niesmak. Młodzieżówka podzielona a większość się waha.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob lut 07, 2015 2:04 pm

Odbiegamy trochę od tematu, ale mi się zdaje, że KNP podzieli los UIPR-u po odejściu Korwina.
Z tym, że agonia KNP będzie trwała dłużej bo jest zasilana kroplówką euro z Brukseli...

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn lut 09, 2015 8:15 pm

Andrzej Duda niczym Barack Obama. Świetny start, mocno zaskoczyła mnie niedawna konwencja PiS. Akurat miałem przyjemność oglądać konwencje PO na żywo, którą można określić jako falstart.

Jutro ponoć oficjalnie rozpoczyna kampanie Palikot, a Ogórek w walentynki.

Jakby ktoś miał informacje co do spotkań któregokolwiek z kandydatów w Krakowie, to proszę o informację w tym temacie.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt lut 17, 2015 5:45 pm