Chwalimy się przyszłą emeryturą

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr wrz 02, 2015 9:17 pm

Myślę, że przedsiębiorcy mają przejebane głównie z tego powodu, że nigdy nie wiadomo ile podatku należy zapłacić. Przepisy napisane są tak, że nigdy nie wiadomo kiedy może wpaść podatkowe gestapo. Nagle wymyślą, że to co wszyscy robili przez ostatnie pięć lat jest złe. Zmienia sobie interpretację i trzeba natychmiast zapłacić jakiś urojony podatek za 5 lat wstecz.

Choć to oczywiście inna temat niż emerytura.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr wrz 02, 2015 11:16 pm

Metal, dla mnie każda złotówka oddana na zus to złotówka wyrzucona w błoto.
Opłacałem ten zus i trzeba zrobić 3 przelewy tak jak to podałem
Z tego się można domyślić, że te 279 zł idzie na służbę zdrowia, reszta ciul wie gdzie i jak jest księgowana.
Więc nie wiem jak to matematycznie rozłożyć na czynniki pierwsze.

Ponieważ w spory się nie wdajesz to mogę tylko wygłosić swój postulaty

Cała pensja do rąk pracownika !!!
Wolnorynkowcy wszystkich krajów łączcie się !!!

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw wrz 03, 2015 9:37 am

Piotrek pisze:Czemu uważasz, że tylko przedsiębiorcy mają przejebane? Przecież Ty też płacisz zus, tylko tego nie odczuwasz bo nie widzisz tych pieniędzy. Przedsiębiorca ma tyle dobrze że ile by nie zarabiał to ma prawo płacić najniższy zus czyli około 1100zł/mies. Natomiast jeżeli ktoś zarobi netto 5 tys, to zus go okrada pewnie na 2 tys. Ciekawe co by było jakby każdy pracownik dostawał pensję brutto i sam z tego musiał opłacić podatek i zus.

Piotrek - sprytnie wkładasz w moje usta słowa, których nie napisałem. Tam nie ma słowa TYLKO.
Ale i tak uważam, że maja BARDZIEJ przejebane, bo jak przedsiębiorca w miesiącu zarobi zero i nie ma na chleb to składki i tak musi zapłacić. Jak masz własną działalność to o urlopie i chorobowym możesz zapomnieć, pracując na etacie kobiety mają większe prawa niż kobiety-przedsiębiorcy (w przypadku ciąży). Jak się przedsiębiorca pierdolnie w składce i zapłaci za małą to traci ubezpieczenie (chyba 6 miechów, nie pamiętam). Jeśli jesteś na etacie - doceń swój komfort.


BINGONH pisze:Cała pensja do rąk pracownika !!!
Wolnorynkowcy wszystkich krajów łączcie się !!!

Piotrek - wtedy byłaby Ameryka - czyli mądry jest bogaty a głupi jest biedny. Zgadzam się z Bingo co do tego, że rozsądnie byłoby dawać ludziom wybór, czy chcą wszystko przepierdolić na automatach, czy odłożą z każdej pensji na przyszłość i ubezpieczą się na takich warunkach, jak im pasuje.

@bn: my tu o ZUS a Ty o podatkach....
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw wrz 03, 2015 10:25 am

metal pisze:Piotrek - wtedy byłaby Ameryka - czyli mądry jest bogaty a głupi jest biedny.


To chyba lepiej niż teraz gdy bogaty jest (w większości przypadków) złodziej lub kombinator a uczciwy człowiek klepie biedę...

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw wrz 03, 2015 11:27 am

Też tak uważam.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 03, 2015 12:44 pm

Co do kobiet w ciąży itd, to przedsiębiorcza kobieta zakłada firmę, płaci zus maksymalny - chyba 5 tysi można jako przedsiębiorca, po czym idzie na L4 i się śmieje przez rok z naiwniaków.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw wrz 03, 2015 1:32 pm

Piotrek pisze:Co do kobiet w ciąży itd, to przedsiębiorcza kobieta zakłada firmę, płaci zus maksymalny - chyba 5 tysi można jako przedsiębiorca, po czym idzie na L4 i się śmieje przez rok z naiwniaków.

Doczytaj sobie :)
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... otest.html
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 03, 2015 3:26 pm

metal pisze:
Piotrek pisze:Co do kobiet w ciąży itd, to przedsiębiorcza kobieta zakłada firmę, płaci zus maksymalny - chyba 5 tysi można jako przedsiębiorca, po czym idzie na L4 i się śmieje przez rok z naiwniaków.

Doczytaj sobie :)
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... otest.html


IDZIE NA L4 a nie na zasiłek macierzyński

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » czw wrz 03, 2015 5:16 pm

od stycznia to się pozmienia ale racja -L4 to nie zasiłek
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard