Wybory parlamentarne 2015

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt paź 20, 2015 9:37 pm

Krzycho pisze:Jak dla mnie w debacie najlepiej wypadają:
1. Ten chłop z Razem
2. Petru
3. Szydło
4,5,6,7 Nowacka/Korwin/Kukiz/Piechociński (tutaj nie potrafię się zdecydować)
8. Kopacz - wiadomo, że ma najtrudniej, ale to co zrobiła to dramat.


Pierwszą trójkę ułożył bym nieco inaczej, ale co do reszty to się zgodzę. Królowa żenady jest tylko jedna...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt paź 20, 2015 9:42 pm

1. Zdecydowanie Kukiz.
Całkiem dobrze Petru, Partia Razem, Korwin, Nowacka
Przyzwoicie Piechociński
Najgorzej Szydło i Kopacz.
Kopacz tragedia pod każdym względem.
Szydło lepiej wizualnie, ale jak zwykle nie na temat.

Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » wt paź 20, 2015 9:44 pm

Facet z Razem - Zanberg? - rzeczywiście odkrycie tej debaty - wypadł zaskakująco dobrze.
Kukiz budził sympatię i wydawał się najbardziej wiarygodny, ale jego sposób wysławiania się i gestykulacji pasuje bardziej do osiedlowej ławeczki a nie parlamentu.
Szydło - przyzwoicie, ale momentami dość nijako i ogólnikowo. Szczególnie w części poświęconej polityce zagranicznej.
Potem reszta - może na czele z Korwinem (jak zwykle utopijne teorie ale podane w błyskotliwy sposób) i Petru (może i dobrze mówił, ale wiarygodność zerowa).
Potem długo, długo nic i wreszcie Kopacz - potwierdziła tylko swoją żenadę z wczorajszej debaty.

Krzycho
Posty: 702
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » wt paź 20, 2015 9:47 pm

Nie pisze tutaj o zbieżności z moimi poglądami, bo akurat bliżej mi do tego co mówiła Kopacz niż Szydło. Co nie zmienia faktu, że oceniam jej występ na żenujący. Strasznie zniechęca mnie w debacie przekraczanie czasu wypowiedzi. Z tymi dzieciakami wypuściła się koncertowo. Kobieta jest wybitnie niemedialna.

Zgadzam się z Obłomowem, Kukiz momentami jak z osiedlowej ławki. Korwin jak zawsze chaotycznie. Na minus zaskoczyła mnie Nowacka, zero konkretów, frazesy jak u Kopacz i Szydło.

Szydło nie mówi nic konkretnego, ale trzeba jej przyznać, że na tle jej głównych oponentów wypada przekonująco.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt paź 20, 2015 10:05 pm

Co do Korwina, to on jednak nie jest zbyt poważny. To taki parapolityk.
Z polityką jednak nie ma to wiele wspólnego –coś jak na paraolimpiadzie.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr paź 21, 2015 5:13 pm

Dobra bo merytorycznie mi się nie chce.
KORWIN:Zaleagazujemy konopie!
Mam to na papierze.Głosujta.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr paź 21, 2015 9:29 pm


Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw paź 22, 2015 10:05 pm

I na takie coś w niedzielę zagłosują "prości ludzie nie świadomi swoich krzywd" błądzący w smoleńskiej mgle
https://www.youtube.com/watch?v=yk5jwHgeFec

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 23, 2015 9:48 am

Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą.
Bez względu na to, czy macie prawicowe poglądy i poprzecie Korwina lub Kukiza, czy jesteście za lewicą z zagłosujecie na Zlew, albo macie ciepłe rządowe posadki i poprzecie PO IDŹCIE NA WYBORY !!!

Musimy w tych wyborach powstrzymać powrót do władzy ludzi otumanionych smoleńskim helem. (Antek Macierewicz) Wściekłych z nienawiści, bandytów po wyrokach. (Mariusz K.) Prymitywów chcących odebrać resztki godności i wolności kobietą, którzy chcą jedne kobiety pozbawić szans na dzieci a drugie zmuszać do rodzenia gdy były zgwałcone (Kogut)
Zdrajców narodu i państwa Polskiego (Kaczyński), to jego brat przy jego poparciu podpisał traktat lizboński.

Wierzę, że na co niektórych przyjdzie opamiętanie.
Że ich śmieszne popieranie pisu dla przekory, wynikające często z niewiedzy lub niepamięci ich rządów okaże się tylko forumowym blefem. Słowną zabawą. Że nie zgotują nam losu, byśmy w poniedziałek musieli się martwić czy nas banda fanatyków nie wyśle na front wschodni po resztki tupolewa.

Głosujecie - razem powstrzymamy pis!!!

Porter_HKS
Posty: 553
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 10:15 am

Postautor: Porter_HKS » pt paź 23, 2015 9:53 am

BINGONH pisze:Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą.
Bez względu na to, czy macie prawicowe poglądy i poprzecie Korwina lub Kukiza, czy jesteście za lewicą z zagłosujecie na Zlew, albo macie ciepłe rządowe posadki i poprzecie PO IDŹCIE NA WYBORY !!!

Musimy w tych wyborach powstrzymać powrót do władzy ludzi otumanionych smoleńskim helem. (Antek Macierewicz) Wściekłych z nienawiści, bandytów po wyrokach. (Mariusz K.) Prymitywów chcących odebrać resztki godności i wolności kobietą, którzy chcą jedne kobiety pozbawić szans na dzieci a drugie zmuszać do rodzenia gdy były zgwałcone (Kogut)
Zdrajców narodu i państwa Polskiego (Kaczyński), to jego brat przy jego poparciu podpisał traktat lizboński.

Wierzę, że na co niektórych przyjdzie opamiętanie.
Że ich śmieszne popieranie pisu dla przekory, wynikające często z niewiedzy lub niepamięci ich rządów okaże się tylko forumowym blefem. Słowną zabawą. Że nie zgotują nam losu, byśmy w poniedziałek musieli się martwić czy nas banda fanatyków nie wyśle na front wschodni po resztki tupolewa.

Głosujecie - razem powstrzymamy pis!!!



BRAWO! Podpisuje się oboma rękami

FAN86
Posty: 353
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:48 am

Postautor: FAN86 » pt paź 23, 2015 12:46 pm

Koniec kampanii, to może jakiś typer?
Ja stawiam, że wejdą:

Pis - 37
PO -23
Kukiz - 11
Zlew - 9
Korwin - 6
PSL - 5
Pettru - 5

7 partii w sejmie i dopiero się zacznie jazda....

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt paź 23, 2015 1:39 pm

FAN86 pisze:Koniec kampanii, to może jakiś typer?
Ja stawiam, że wejdą:

Pis - 37
PO -23
Kukiz - 11
Zlew - 9
Korwin - 6
PSL - 5
Pettru - 5

7 partii w sejmie i dopiero się zacznie jazda....


I wtedy "rządzi" po-zlew-psl-pettru i wszyscy antypisowcy są zachwyceni.

Mój typ: PiS 42, PO 25, Korwin, Kukiz, Petru - po około 9-7, Reszta w tym PSL i Lewica poniżej progu.
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2015 1:48 pm przez HKS1978, łącznie zmieniany 1 raz.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt paź 23, 2015 1:45 pm

HKS1978 pisze:
I wtedy "rządzi" po-zlew-psl-pettru i wszyscy antypisowcy są zachwyceni.

A ja nie , choć jestem antypisowcem.
Jak już pisałem mam nadzieję na samodzielne rządy PIS-u.

Frekwencja 42%.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 23, 2015 4:53 pm

HKS1978 pisze:I wtedy "rządzi" po-zlew-psl-pettru i wszyscy antypisowcy są zachwyceni.



Ja jestem antypisowcem i nie będę zadowolony z takiego układu. Ale wiem, że dla Polski będzie to mniejsze zło.

Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » pt paź 23, 2015 7:12 pm

Mam nadzieję na samodzielne rządy PiS-u - byłaby to najzdrowsza dla Polski sytuacja: własny rząd, przyjazny prezydent i 4 lata kadencji. Można byłoby w praktyce sprawdzić wiarygodność ich obietnic i zdolności do rządzenia. Pełna kadencja umożliwiłaby porównanie ze sposobem rządzenia PO i ocenę, czy sprawy zmieniają się na lepsze czy na gorsze. Bez ściem i zrzucania winy na koalicjantów, prezydenta, opocyję.
Najgorszy scenariusz to koalicja AntyPiS - PO, Zlew, Nowoczesna itd. Oznaczałoby to permanentną wojnę z prezydentem i opozycją, a taki rząd scalałaby tylko nienawiść do PiS-u, a nie chęć dobrego rządzenia Polską.
Obstawiam, że PiS wygra ale nie taką większością by stworzyć rząd i pewnie będzie musiał dobrać kogoś (Kukiza?) do koalicji.
Osobiście mam nadzieję, że do parlamentu nie wejdzie PSL (bezideowe sprzedawczyki, które z partii stworzyły sobie organizację do opanowywania państwowych posad) i KORWIN - putinowska agentura wpływu, kompromitująca idee gospodarczego liberalizmu i prawicowy światopogląd.