POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

bn
Posty: 3015
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt paź 30, 2015 4:03 pm

Dokladnie tak.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 30, 2015 4:35 pm

stazyja69 pisze:Nie wiem o co chodzi w tym tekście Lisiewiczowi.
- już sam tytuł listu (artykułu)... dziwny , że niby co ? tak daleko a .....można
- krótko i po wojskowemu : z własnym ch...m się na głowy pozamieniał.


Sto razy lepszy był Miller, który miał w dupie lewicowe ideały (i chyba jakiekolwiek inne też). Był cwaniaczkiem robiącym karierę. I tacy ludzie są mniej groźni od fanatyków. Przegrał bo ludzie woleli socjalizm niekomunistyczny, niż ten głoszony przez byłych działaczy PZPR-u.

Wyobrażacie sobie by Kaczyńskiemu przeszło przez gardło - trzeba było się ubezpieczyć?
A premier partii mającej w nazwie lewica i przeszłość w PZPR, potrafił to powiedzieć. Choć zaraz po tym został zaszczuty przez media.

I jeszcze wracając do wątku Chin.

Liczba Chińczyków mających ponad MILIARD USD na koncie, pierwszy raz w historii stała się większa niż liczba amerykańskich miliarderów.

W Chinach jest ich 596
W USA 537
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... -niz-w-USA

Chińczykom można jeszcze zaliczyć 119 miliarderów z Hongkongu, Tajwanu i Makao.

W USA kapitalizm jest od jakiś 200 lat w Chinach od jakiś 20....

Ciekawe czy anglojęzyczne media o tym napiszą...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt paź 30, 2015 5:34 pm

BINGONH pisze:
stazyja69 pisze:Nie wiem o co chodzi w tym tekście Lisiewiczowi.
- już sam tytuł listu (artykułu)... dziwny , że niby co ? tak daleko a .....można
- krótko i po wojskowemu : z własnym ch...m się na głowy pozamieniał.


Sto razy lepszy był Miller, który miał w dupie lewicowe ideały (i chyba jakiekolwiek inne też). Był cwaniaczkiem robiącym karierę. I tacy ludzie są mniej groźni od fanatyków. Przegrał bo ludzie woleli socjalizm niekomunistyczny, niż ten głoszony przez byłych działaczy PZPR-u.



I tu się zgadzam. Normalnie dziwię się zachwytom niby prawych ludzi nad trockistą który wierzy w internacjonalizm, jest zafascynowany gender i chciałby dzieci przymusowo indoktrynować w państwowej szkole przez dewiantów. Takich ludzi właśnie wyrzucano z PZPR za nie reformowalne odchylenie w lewo. No ale ideały ma… Wyborcza jest nim zachwycona. Co kto lubi. Ja bym też już wolał karierowicza Millera.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt paź 30, 2015 6:14 pm

stefan batory pisze:"Małe", ale sprawne państwo, zmniejszenie biurokracji, proste i niskie podatki (likwidacja podatków pit, cit, zus), silna armia- to nie są poglądy chwytliwe dla młodych zbuntowanych, to jest oczywista oczywistość. Problem w tym że Korwin jest egocentrykiem i megalomanem i od lat dzieli środowiska prawicowe, zamiast łączyć.

Nawet Marian Kowalski poparł Korwina, więc o jakim dzieleniu tu mowa? Korwin jest naturalnym liderem a, że inni chcą przejąć nad nim władzę to on się śmieje im prosto w twarz - vide wynik KNP do euro i teraz. Może i jest egocentrykiem i megalomanem ale taki powinien być przywódca, wie czego chce i do czego dąży i chyba jest masakrycznie cierpliwy

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 30, 2015 6:28 pm

Korwin ma co prawda niesamowitą krzepę. Wszak machnąć dzieciaka po 70 to nie lada wyczyn. Ale i On kiedyś się zestarzeje. I wtedy będzie problem. Bo całe wychowane prze niego pokolenie zostanie armią bez wodza. Nie widzę nikogo, kto byłby w stanie go zastąpić...
Wipler to zupełnie inna liga, o Wilku czy Dziamborze nie wspominając...

Winston Churchill został premierem jak miał 77 lat więc jest jeszcze nadzieja...

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pt paź 30, 2015 8:08 pm

UPR, UPR WiP, KNP, KORWiN, a może jeszcze coś pominąłem. Narodowcy jak tylko zaczęli się organizować i wpadli na pomysł Marszu Niepodległości, chcieli połączyć jak najwięcej środowisk patriotycznych/prawicowych. Mieli jeden jedyny warunek- na marsz idziemy bez szyldów partii politycznych, co zrobił JKM? Przyszedł ze swoją trzódką z KNP, z flagami, transparentami itd. A później stwierdził, że tak na prawdę to Święto Niepodległości powinniśmy świętować 7 października i zaczął organizować swój marsz. Kiedy narodowcy zorganizowali się już w jakiś byt polityczny, to zaczął ich dzielić wg swojego "widzimisię" na narodowych liberałów i socjalistów. Przed wyborami prezydenckimi dogadał się z Kukizem, że w sumie to mają ten sam cel, że nie ma sensu się spierać o drobne różnice, a więc ten który w ostatnim sondażu będzie miał niższy wynik będzie zachęcał swój elektorat do poparcia tego lepszego. Jak się Korwin z tego wywiązał to widzieliśmy.
Marian Kowalski? Do samego końca był za negocjacjami z Kukizem, odwidziało mu się jak zaproponowano mu "dwójkę" na liście.
Gdyby Korwin był takim świetnym politykiem to potrafiłby odłożyć swoje ambicje na bok. Dzisiaj mielibyśmy w sejmie Korwina, Wiplera, Somera, Kowalskiego, Bosaka, Brauna i wielu wielu innych prawych ludzi, a PiS nie miałby szans na samodzielne rządy.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY


http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4
WIELKA POLSKA!

bn
Posty: 3015
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt paź 30, 2015 8:56 pm

Była jeszcze nie świętej pamięci PJKM oraz Komitet Wyborców JKM. Ponadto Kowalski odszedł z UPR właśnie ze względu na wyskoki JKM. Być może ma swój cel ale na pewno nie jest nim wolny rynek w Polsce. Gość generqlni żyje z publistystyki więc gdyby wyssła na jaw jego nieudolność sporo by stracił majątkowo. Dzieci to jego prywatna sprawa ale nie dowcipkowałbym na ten temat biorąc pod uwagę że kryją się za tym przynajmniej dwie rodzinne tragedie.

Wg mnie właśnie Wilk Dziambor z KNP to są poważni politycy którzy mogą odegrać dużą rolę. Szczególnie jeśli Wilk zostanie wicemarszałkiem. Oczywiście jeśli ktoś oczekuje szołmeństwa memów i kabaretu to się zawiedzie.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt paź 30, 2015 10:40 pm

bn pisze:Wg mnie właśnie Wilk Dziambor z KNP to są poważni politycy którzy mogą odegrać dużą rolę. Szczególnie jeśli Wilk zostanie wicemarszałkiem. Oczywiście jeśli ktoś oczekuje szołmeństwa memów i kabaretu to się zawiedzie.


Nie chodzi o szłomeństwo czy memy.
Ważne by się nie ograniczyć tylko do wolnego rynku. W zasadzie, to ja nigdy nie pojmę, jak po epoce komunizmu, ludzie są jeszcze gotowi wierzyć w jakieś socjalistyczne rozwiązania i nie rozumieją, że wolny rynek to nie jest wybór tylko prawo naturalne.

Korwin miał szersze horyzonty. Mówił samymi konkretami o upadku naszej cywilizacji, o odrzuceniu przez nią podstawowych zasad. Tego mi będzie brakowało u wolnorynkowych polityków.

Choć Wilk faktycznie kiedyś w Tak czy Nie wspomniał o tym, że (cytuje z pamięci) takie kraje jak Niemcy czy Francja za 20 lat będą państwami muzułmańskimi i wtedy znacznie bliżej będzie nam do prawosławnej Rosji.
Była to debata na temat wspierania zamachu stanu na Ukrainie przez PIS i PO, i sankcjach jakie nam przez to Rosjanie na rolnictwo nałożyli.

PS. Nie wnikam w prywatne życie Korwina. Męskości w tym wieku mu tylko pozazdrości. Sam wielokrotnie mówił, że wszystkie swoje dzieci uznał i nie zostawił bez opieki.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob paź 31, 2015 3:44 pm

BINGONH pisze:Ciekawe czy anglojęzyczne media o tym napiszą...

Żeby się do czegoś odnieść, najpierw trzeba to przeczytać.

Ostatnio kopiowałeś swój tekst stąd (lub bliskiego źródła): http://konradberkowicz.pl/dzien-z-zycia-podatnika/

Co jeszcze porozsyłasz jako łańcuszek po sieci? To jakaś instrukcja dla "żołnierzy" internetowych, czy jak? Bo przecież nie Twoje samodzielne myślenie.

I na tym kończę. Żal mi Ciebie, bo to już nie jedna osoba, ale wręcz kilka - które, w życiu realnym, mają Cię totalnie w dupie. Popierdoliło Ci się w głowie. Zniechęcasz ludzi i tracisz znajomych. Każdy wybiera to, co chce. Ja dziś idę na randkę, a Ty możesz zrobić laskę Korwinowi. Miłego życia internetowego.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob paź 31, 2015 4:21 pm

Nie pije do Ciebie, a Ty mi do gardła skaczesz... Jak tak wolisz, trudno.
A z tym traceniem znajomych w hurtowych ilościach, to weź wyluzuj...
Ty i Aldaris jesteście jedynymi, wyborcami PIS-u, których znam osobiście.
Po drugie jak ktoś nie potrafi odróżnić pisania na forum od realnego życia i się o to obraża... Jest różnica, ja ją widzę.
Tu piszę pod pseudonimem to mogę sobie pozwolić na więcej niż w tych tekstach, które podpisuję z imienia i nazwiska. Bo BingoNH to jest postać wirtualna, na potrzeby walki z pis-em, a nie pan....

Udanej randki życzę, ja w weekendy pracuje, to może jak sobie zrobię chwilkę przerwy podeślę jakiś łańcuszek :P

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob paź 31, 2015 4:24 pm

Jeszcze raz powtarzam - zniechęcasz ludzi.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob paź 31, 2015 7:50 pm

Nie moja brocha , ale po co te wycieczki osobiste :?:


--------------------------------------------------------------------------
http://wpolityce.pl/polityka/270296-and ... a?strona=2

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob paź 31, 2015 11:18 pm

Obrazek

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » czw lis 05, 2015 8:31 pm

Analogiczna sytuacja powinna mieć miejsce w czasie pogrzebu gen. Jaruzelskiego.

Oświadczenie ws pogrzebu gen. Kiszczaka
W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka, Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsce pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej.
W uroczystościach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu.
Rzecznik Prasowy MON
Płk Jacek Sońta
Quam dulce et decorum est pro patria mori

MISIEK72
Posty: 1583
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pt lis 06, 2015 3:48 pm

Dzis juz nie potrzebuja ubeckiego elektoratu...