Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

POLITYKA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 462, 463, 464  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oszuwar

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HKS1978 napisał:
Tak trudno zrozumieć że akurat ten program jest skierowany do osób z min 2 dzieci? Mówili o tym konsekwentnie od lata 2015. Z tym że zapewne nie w wyborczej to pewnie nie wiesz

Znam matkę samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Głosowała na nich bo liczyła na kasę. Nie dostanie ani grosza. Starcza córka w tym roku kończy 18 lat, ale na utrzymaniu matki będzie jeszcze parę lat (studia).

Nie dość że nie dostanie ani grosza, to jeszcze będzie musiała dopłacić w podatkach innym do dzieci.

To co ona aktualnie myśli o PiS to trudno cytować. Ale na pewno opłaca ją Michnik. Laughing
HKS1978

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzw samotne matki miały wiele przywilejów np przy przedszkolach. Czego sam a raczej moje dzieci niestety doswiadczylem. A potem okazywało się że samotna to jest pani ale tylko na papierze oczywiście. Musi być jakaś granicą tego bycia dzieckiem. 18 lat to już dorosly. No tak już jest. Od lat. Zupełnie jednak nie rozumiem postawy pretensji do PiS. Przecież nikt jej nic nie dał dotychczas? Wiec nie lubić kogoś kto daje innym? W stylu psa ogrodnika. Wystarczyło zainteresować się tematem przed wyborami, a nie wierzyć bezkrytycznie ubeckim przekaziorom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BINGONH

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wczoraj rozmawiałem z kolegę z dawnych lat. Znamy się jeszcze z podstawówki czasem jakieś piwko czy telefon. Raczej nie zbyt bliska znajomość bo facet nie jest co prawda pisiorem typu fanatycy od wybuchających parówek, ale lekko romansuje z pisem bo są blisko Kościoła.
I tak mnie pytał jak mi się podoba rząd.
Po czym sam stwierdził, że kasa wiadomo się przyda i weźmie, ale pomysł poroniony.
Bo dlaczego na drugie a nie na pierwsze?
Dlaczego samotne matki nie mają?

No ale on jest tylko gorącym katolikiem a nie socjalistą i nie zatracił zdrowego rozsądku.

Dobrze ktoś tu powiedział że PO nas prowadziło w przepaść aferami, ale robili to w białych rękawiczkach z bardzo dobrą propagandą i starali się nie przegiąć by nie zarżnąć państwa na którym żerują.
PIS na prowadzi na dno w tempie błyskawicy, dzieląc przy tym Polaków w sposób niebywały a ich propaganda to hasła narodowo-konserwatywne i szantaż moralny, co nie jesteś Polakiem? Jesteś wrogiem kościoła?

HKS1978 napisał:
To tylko hasło. Szczegóły były znane. Ją je doskonale znałem przed wyborami. Uwierz mi nie tylko ja.

To może wiedziałeś jeszcze o tym, że Macierewicz zostanie ministrem?
A wiesz kiedy pis oficjalnie ogłosi, że w Smoleńsku był zamach?
10 kwietnia? Bo tak by ładnie pasował na rocznicę
Piotrek

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HKS1978 napisał:
Tzw samotne matki miały wiele przywilejów np przy przedszkolach. Czego sam a raczej moje dzieci niestety doswiadczylem. A potem okazywało się że samotna to jest pani ale tylko na papierze oczywiście. Musi być jakaś granicą tego bycia dzieckiem. 18 lat to już dorosly. No tak już jest. Od lat. Zupełnie jednak nie rozumiem postawy pretensji do PiS. Przecież nikt jej nic nie dał dotychczas? Wiec nie lubić kogoś kto daje innym? W stylu psa ogrodnika. Wystarczyło zainteresować się tematem przed wyborami, a nie wierzyć bezkrytycznie ubeckim przekaziorom.

Tylko żeby dać innym to najpierw musi ukraść od wszystkich. Jeżeli 1 000 000 dzieci dostanie po 500zł to 20 000 000 podatników musi się zrzucić po 25 zł. nie wliczając kosztów obsługi tej operacji. Natomiast jeżeli uważasz że pis daje innym swoje pieniądze to jesteś w błędzie.
Powrót do góry
HKS1978

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek jednak kradli to ci wcześniej. Nieuwazasz?
Powrót do góry
MAX

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie trzeba być zwolennikiem pisowskiego socjalizmu żeby zrozumieć, że lepiej robić na pięćsetkę, która pomoże nie jednej rodzinie niż na skurwysynów z PO, którzy grabili dla siebie nie dając nic nikomu

czekam aż ktoś kiedyś weźmie się w końcu za służbę zdrowia, która powinna być już dawno prywatna i solidnie nafaszerowana kasami fiskalnymi
Powrót do góry
oszuwar

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis na sukces w wyborach.
Zlikwidować wszystkie wypłaty, wszyscy pracują za darmo. Firmy przelewają pensje do budżetu, budżet do samorządów. A wszyscy co miesiąc idą do MOPsu po 3000zeta.

Nie 500zeta na dziecko, tylko 3000 na osobę dorosłą.
Będziecie mogli stwierdzić że w końcu państwo o Was dba.

Murowane 99% poparcia w wyborach. Very Happy
huteusz

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jak co, ale w przyszłości dochód gwarantowany może być na swój sposób koniecznością, w związku z automatyzacją, poza wąskim gronem specjalistów praca może w ogóle już nie być potrzebna.
W szczególności chodzi o - sklepy, call center, urzędy...
BINGONH

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAX napisał:

czekam aż ktoś kiedyś weźmie się w końcu za służbę zdrowia, która powinna być już dawno prywatna i solidnie nafaszerowana kasami fiskalnymi

Ja też. Zwłaszcza po ostatnich doświadczeniach z leczeniem raka w rodzinie. I jak się dowiedziałem ile to kosztuje prywatnie to ręce mi opadły. Trzeba być tępym skur.... by popierać leczenie z budżetu!

huteusz napisał:
Co jak co, ale w przyszłości dochód gwarantowany może być na swój sposób koniecznością, w związku z automatyzacją, poza wąskim gronem specjalistów praca może w ogóle już nie być potrzebna.

Hutek z socjalizmu można się skutecznie wyleczyć.

oszuwar napisał:
Przepis na sukces w wyborach.
Zlikwidować wszystkie wypłaty, wszyscy pracują za darmo. Firmy przelewają pensje do budżetu, budżet do samorządów. A wszyscy co miesiąc idą do MOPsu po 3000zeta.

Nie 500zeta na dziecko, tylko 3000 na osobę dorosłą.
Będziecie mogli stwierdzić że w końcu państwo o Was dba.

Murowane 99% poparcia w wyborach. Very Happy

Niestety ale w tym co piszesz ironicznie jest sporo prawdy. Większość ludzi mając do wyboru bezpieczeństwo lub wolność wybierze złudne poczucie bezpieczeństwa. Większość jest jak dzieci. Nie chce sama myśleć o sobie, chce by za nich myślało państwo.

Tym bardziej w demokracji.
dajcie ludziom demokracje, a wybiorą komunizm - Lenin.
huteusz

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BINGONH napisał:

huteusz napisał:

Hutek z socjalizmu można się skutecznie wyleczyć.

socjalistą z natury nie jestem, ale jak widzisz przyszłość w sytuacji z powyższego wykresu?

bo teksty o leczeniu z socjalizmu puszczać łatwo
bn

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

40 lat temu nie było komputerów, komórek, (prawie nie) klimatyzacji i innych wynalazków, 100 lat temu nie było pralek i lodówek - teraz są i ludzie wciąż pracują. po prostu wzrastają potrzeby. produkuje się lepiej, więcej i coraz to nowe produkty. zamiast pięciu osób kopiących łopatą jest jedna w koparce, a cztery inne robią inne rzeczy niż kopanie.
Powrót do góry
OŻÓG 1950

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BINGONH napisał:
OŻÓG 1950 napisał:

Swoje sądy ograniczasz tylko do własnego, wąskiego środowiska, a przede wszystkim skupiasz się tylko na sobie.

Bo w przeciwieństwie do Ciebie jestem i chcę być wolnym człowiekiem, który nie ogranicza wolności innym. A nie pisowskim fanatykiem o socjalistycznych ciągotkach, których wierzy w bajki o sprawiedliwości społecznej i chce zbawiać innych na siłę.

Raczej sfrustrowanym nieukiem, który u każdego widzi źdźbło w oku, a belki w swoim już nie.
I odnośnie twojego cytatu z Katechizmu Kościoła Katolickiego - dotyczył on
wolności wybory - jaką dał nam Bóg. "Bóg pragnie, aby wszyscy zostali zbawieni, ale nikogo nie może do niczego zmusić, gdyż szanuje ludzką wolność i możliwość odrzucenia Go." Czyli masz wybór i dobrowolnie możesz wyrzec się wiary, jeżeli chcesz. Punkt, który zacytowałeś, dotyczył tego. Bo bycie we wspólnocie ponosi za sobą także obowiązki. Ale ty tego nie zrozumiesz.

BINGONH napisał:
W ilu branżach zawodach nie pracuje się w weekendy?
Poza urzędami to praktycznie wszystko jest czynne i otwarte.
Ja z swojego osobistego doświadczenia wiem, że ludzie jakoś na to nie narzekają, bo mają wolne w tygodniu. I osobiście też mi taki system pracy bardzo odpowiada.

Buehehe rozmowa z tobą, to jak kopanie się z koniem Laughing
Z osobistego doświadczenia to możesz mi polecić najlepszą kiełbasę na polskich stadionach, a nie wypowiadać się o gospodarce Smile

FAN86 napisał:
BINGO:

Mi chodziło o to żeby nie generalizować. Chciałem pokazać Ci, że jest zarówno duża grupa osób, która nie chciałaby pracować w niedzielę, jak i duża, której to nie przeszkadza. Nigdy nie zadowolisz wszystkich i nie da się zważyć, która grupa liczniejsza.

Ten człowiek nie potrafi nie generalizować.
OŻÓG 1950

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stazyja69 napisał:
HKS1978 napisał:

No to niestety Pan z Republiki nie doczytał. I co z tego wynika?
Gebbelsowskie metody powtarzania kłamstw i półprawd działają?

Patrz - Pan z Republiki nie doczytał , a Ty i wielu innych szczegóły znali .

Stazyja, ja też słyszałem wcześniej, że to ma być od drugiego dziecka. Serio.
OŻÓG 1950

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huteusz, brawo za wykres Smile

Wykres kontra "bo ja, bo moi kumple ble ble ble"
bn

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ks-Tadeusz-Isakowicz-Zaleski-nie-glosowalem-na-PiS-tylko-Pawla-Kukiza,wid,18147932,wiadomosc.html?ticaid=11670d
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 462, 463, 464  Następny
Strona 345 z 464

Skocz do: