POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob lut 20, 2016 11:19 pm

dan1950 pisze:OOO nareszcie Bingo, stęskniłem się za twoimi wypocinami. Pitolisz jak potłuczony.


A czegóż to Ty się ciekawego dowiedziałeś na temat Wałęsy i rozmów w Magdalence w ostatnich dniach?
O tym, że Wałęsa był agentem wiedziałem od dawna. Nie było twardych dowodów, bo je (zresztą nieudolnie, jak to pokazał film Brauna) zniszczono. Nie zniszczono tylko tych, które Kiszczak zabrał do domu. Teraz wypłynęły i oto cały szum medialny.

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob lut 20, 2016 11:52 pm

Lepiej , żeby rodacy zajmowali się Wałęsą (40 lat temu) niż :
- obniżeniem wieku emerytalnego dla kobiet 60 i 65 dla mężczyzn
- podniesieniem do 8000 zł kwoty wolnej od podatku
- bezpłatnymi lekami od 75 roku życia
- podwyższeniem minimalnej stawki godzinowej do 12 złotych.
:roll:

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » ndz lut 21, 2016 9:22 am

Albo tym;
Można złośliwie napisać, że PiS jedną ręką daje polskim rodzinom 500 złotych, a drugą ręką odbiera niektórym z nich 500 funtów. Jest już jasne, że rząd PiS poległ na całej linii w Brukseli. Nic nie zostało z buńczucznych zapowiedzi i pohukiwań o prowadzeniu polityki godnościowej i powstawaniu z kolan. Przy pierwszym poważnym starciu, gabinet Beaty Szydło poświęcił realne interesy polskich rodzin w zamian za swój wyimaginowany sojusz z Londynem. Dlatego zgodził się zapłacić za uniknięcie Brexitu. Zapłacić pieniędzmi polskich imigrantów.


http://300polityka.pl/blog/2016/02/20/m ... -brukseli/
Z Hutnikiem od zawsze...

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz lut 21, 2016 10:07 am

Cameron dba o interes swojego kraju. Trudno mu tego odmówić. Szydło i reszta Vyszehradu dba o swoje. Z tego co się orientuję to dzięki staraniom V4 do 2020 świadczenia dla emigrantów się nie zmieniają. Pytanie o czyj interes dbał i dba np Tusk i jemu podobni?
Ale Oszuwar jak mimo to nie zadawala Cię to, to jest jeszcze nadzieja. Jeśli Cameron przegra czerwcowe referendum ws członkowstwa UK w UE to te ustalenia trafią do kosza. Wtedy będzie lepiej emigrantom spoza UE, w tym z Polski?

Co do Bolka.
W 1992 jakże wyszydzany wszem i wobec Macierewicz jako pierwszy przedstawił na niego papiery.
Sprawa została dogłębnie przeanalizowana przez Cenckiewicza i Gontarczyka w na 780 stronach "Przyczynku do biografii" wydanym w 2008 roku.
Film Brauna z 2006 roku pokazał jak na dłoni zachowanie Wałęsy w obliczu prawdy. Widac to i dziś. Wałęsa pogrąza się wpisami na blogu. W ciągu 4 dni:
1. przekonywał że nic nigdy nie podpisywał
2. twierdził że podpisał ale po to by dopomóc jakiemuś SB-kowi
3. prosił o pomoc ludzi z SB o wyprostowanie sytuacji
4. teraz oskarża Kiszczaka o sfabrykowanie
Na marginesie. Wczoraj po raz pierwszy od dawna widziałem wywiad z Bronkiem w tvnie. Oczywiście odżegnywał o czci i wiary wszystkich przeciwnych Wałęsie. Szkoda że nie wypowiedział się w kwestii wyroku sądu ws Sumlińskiego. O losach "Gęsiarki" też się nie zająknął :)

I jeszcze trzecia kwestia. Tak a propo filmiku z walk na Majdanie... Kilka miesięcy później 2 maja 2014 w Odessie doszło do masakry ludności przeciwnej banderowcą. Zginęli w płomieniach zapędzeni i podpaleni w budynku. Kobiety, dziec również. Były też i inne krzywdy jakich doznali. Metody doskonale znane sprzed lat. Kilka tygodni temu francuski Canal Plus wyemitował dokument na ten temat.
Widziałem też gdzieś na youtubie wersje angielska i rosyjska.
https://www.youtube.com/watch?v=4fpb0D9pcko
Ostatnio zmieniony ndz lut 21, 2016 10:51 am przez HKS1978, łącznie zmieniany 3 razy.

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » ndz lut 21, 2016 10:36 am

Tylko to nie chodzi tylko o UK, te ustalenia jak to nazwałeś wejdą w całej Europie. Nieważne czy UK wyjdzie z UE czy nie, świadczenia od 2020r zostaną ograniczone we wszystkich krajach UE.

Ja akurat jestem zwolennikiem kompromisu i zawsze uważałem ze każda ze stron powinna zrobić krok w tył, dziwi mnie tylko że tak mało się o tym mówi.
Z Hutnikiem od zawsze...

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lut 21, 2016 10:55 am

Jeśli Cameron przegra czerwcowe referendum ws członkowstwa UK w UE to te ustalenia trafią do kosza. Wtedy będzie lepiej emigrantom spoza UE, w tym z Polski?


Faktycznie - na razie nie ma do czego wracać , ale za chwilę będzie odczuwalna #dobra zmiana. A wtedy ...


Będę czynił wszystko, by polskie zmiany nastąpiły, by Polska prowadziła dobrą politykę gospodarczą, była krajem, do którego nie tylko chce się wracać, ale można wracać.

cytat z Prezydenta Dudy

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz lut 21, 2016 11:05 am

Po latach grabieży i afer dobra zmiana już jest odczuwalna.
A miała być "druga Irlandia" i by żyło się lepiej...

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » ndz lut 21, 2016 11:17 am

stazyja69 pisze:Lepiej , żeby rodacy zajmowali się Wałęsą (40 lat temu) niż :
- obniżeniem wieku emerytalnego dla kobiet 60 i 65 dla mężczyzn
- podniesieniem do 8000 zł kwoty wolnej od podatku
- bezpłatnymi lekami od 75 roku życia
- podwyższeniem minimalnej stawki godzinowej do 12 złotych.
:roll:


A przez kogo zajmujemy się lustracją teraz?
Przez Kaczyńskiego, czy przez Michnika, Kuronia, Wałesę itd.
Akurat to środowisko tego pierwszego chciało już dawno przeprowadzić lustrację i dekomunizację i temat już byłby zamknięty.
Tylko że środowisko tzw. konstruktywnej opozycji było tak uwikłane w donoszenie, że zostało by calkowicie przetrzebione.
Do tego Michnik już w 1990 roku przez 2,5 miesiąca grzebał w archiwum MSW i zbierał haki na współpracujących z SB zeby później szantażem wymuszać okreslone zachowania. co doskonale widać np. w sprawie Maleszki - po lustracji kwity byłyby bezwartościowe.
Wielu historyków (i publicystów) zwracało uwage że jeśli państwo nie przeprowadzi lustracji to bedzie to powracało i to właśnie w taki sposób jak teraz.
Niemcy czy Czesi już dawno to maja za sobą i nic wielkiego się tam się stalo. Państwa istnieją.

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lut 21, 2016 1:33 pm

Mnie chodzi o zachowanie proporcji , np strona TV Republika 21.02.16 godz. 13.28
Najnowsze
12:44
Wyszkowski w "Politycznej Kawie": Nie było żadnego zerwania współpracy. Wałęsa pozostał człowiekiem SB
12:08
Chiński Jedwabny Szlak. Pyffel: Chodzi o to, by umknąć Amerykanom
11:42
Wałęsa o tajnych służbach PRL: 60 procent bezpieki to byli patrioci
10:59
Stankiewicz: Nie wierzę w przypadek. Maria Kiszczak nie jest zdolna do samodzielnego działania
10:05
"Taśmy z Magdalenki". W czwartek premiera filmu Cezarego Gmyza
09:36
Korwin-Mikke: Dzięki Okrągłemu Stołowi żyjemy w państwie rządzonym przez służby specjalne
09:03
"Prawda nas wyzwoli". Wałęsa oskarża Kiszczaków o prowokację

ps
wiem , wiem :życie to sztuka wyboru :wink:

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » ndz lut 21, 2016 3:16 pm

HKS1978 pisze:I jeszcze trzecia kwestia. Tak a propo filmiku z walk na Majdanie... Kilka miesięcy później 2 maja 2014 w Odessie doszło do masakry ludności przeciwnej banderowcą. Zginęli w płomieniach zapędzeni i podpaleni w budynku. Kobiety, dziec również. Były też i inne krzywdy jakich doznali. Metody doskonale znane sprzed lat. Kilka tygodni temu francuski Canal Plus wyemitował dokument na ten temat.
Widziałem też gdzieś na youtubie wersje angielska i rosyjska.
https://www.youtube.com/watch?v=4fpb0D9pcko


Zacytuje ci odpowiedź, która już kiedyś padła w tej kwestii:
I po chuj znowu siejesz propagande i jakies takie pierdolenie?

SPRAWA JEST PROSTA!

Wystarczy zadać sobie pytanie i samemu odpowiedzieć:

Gdzie bym stał będąc na ich miejscu? Po stronie majdanu czy po stronie Berkutu? Napierdalał bym w milicję kamieniami? Czy napierdalał bym w demonstrantów?

Dla mnie odpowiedź jest prosta i nawet sekundy bym się nie zastanawiał nad tym!

STAŁ BYM PO STRONIE MAJDANU I JEBAŁ KURWY MILICYJNE KAMIENIAMI KOKTAILAMI I CZYM BYM TYLKO MIAŁ POD RĘKĄ!!!!

Tak samo jak mój ojciec i mój dziadek napierdalali w milicję w latach 80tych i dziękuję im za to i jak oglądam zdjęcia z tamtych wojen na ulicach Nowej Huty jestem dumny że właśnie tutaj się urodziłem!

CHULIGANI ZAWSZE RAZEM a KURWOM W MUNDURACH CHUJ W MORDE ZAWSZE I WSZĘDZIE PO KONIEC ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!!


Podsyłanie filmu o Odessie który ma chuja wspólnego z Kijowem to raz, a dwa że był stworzony opłacony i wydany przez ten sam kanał telewizyjny, który swego czasu publikował "dokumentalne" filmy o Katyniu, według którego winę za masakrę ponoszą Niemcy.
«Катынь. Ложь, ставшая историей» - Katyn fałsz który stał się historią:
https://www.youtube.com/watch?v=jgmuVRDUZ2M
Jak Ci odpowiadają filmy "dokumentalne" na tym poziomie to nie mam pytań.
I nie ważne czy się RussiaToday schowa pod płaszczem francuskiej telewizji czy czeskiej i tak za wszystkim stoi idea Ruskiego Miru i te same kremlowskie pyski.
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"
http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl
http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz lut 21, 2016 4:15 pm

Z ciekawości, więc kto w rzeczywistości spalił żywcem Rosjan w Odessie?

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » ndz lut 21, 2016 5:22 pm

Hutnik na wyjeździe
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"

http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl

http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz lut 21, 2016 6:20 pm

Co to w ogóle za dyskusja? Jak to po co? Bo tak było? Prawdy historycznej nie warto się bać. W Polsce czy za peo czy za pis trwa nieustanne lizanie dupy banderowcom i temu jestem przeciwny. Powiem więcej w interesie Polski jest istnienie słabej Ukrainy skonfliktowanej z Rosja.
A i rozmawiamy tu akurat o polityce nie o chuligance.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lut 21, 2016 7:13 pm

O tych zajściach w Odessie, bardzo dużo pisano w Najwyższym Czasie. I nowe władze Ukrainy jakoś nie palą się by tą sprawę wyjaśnić. A wiele wskazuje na zwykły mord w stylu UPA.

Jak już poruszony został temat Ukrainy to mam pytanie do naszego forumowicza ze Wschodu.

Pasha - jak Wam się żyje po tych dwóch latach?
Co się zmieniło na lepsze a co na gorsze?

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » ndz lut 21, 2016 8:55 pm

BINGONH
Na początek chce odnieść się do "mordów UPA" ja nie wiem jak to jest u was, w Rosji czy na Zachodzie, ale u nas w ogóle nikt i nigdy nie wspomina w efirach o UPA czy o Banderze czy o kims jeszcze. Spoleczesntwo sie u nas nie dzieli na "banderowcow" i "niebanderowcow" w ogole nie rozumiem co ma tu UPA do sprawy skoro chodzi o nasz sprzeciw wobec neo-komunistow w postaci rosjan ktorzy okupują u nas Krym, prowadza wojne przeciwko nam w Donbasie. Ja tutaj wecej widze napisy "UPA" niz w ukrainskih media ))
Drugie pytanie, czy stalo lepiej czy gorzej? W jednych sprawach lepiej w innych gorzej. Szczegolnych zmian w kraju nie ma. Ale to nie niespodzianka jak 1/3 potencjalu ekonomicznego i tak slabego wczesniej kraju stracilismy przez okupacje donbasu i dzialania wojenne
---------
Wiem i rozumiem i widze ze nie ma sensu podnosic tutaj znowu tego tematu bo przeciez nikt nikogo do niczego nie przekona. Ale odpowiedziec musialem zgodnie ze swoim sumieniem
Krym - to Ukraina!